Který silný křovinořez na 0,5 ha



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?)
1.6.2012 7:13

Připojuji se též s kladnou zkušeností- před cca 2 měsíci jsem nahradil starou čínu Castorem 43DS a nyní se na sekání vždy těším. Vše funguje jak má, dostatek výkonu, ruce nebrní, komfortní a funkční popruhy a to za rozumnou cenu.
Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 75.210 (?), 31.5.2012 15:27, zobrazeno: 13242x

Dobrý den,

mám pozemek cca 1 ha, jehož asi polovinu seču (3x ročně) bubnovou sekačkou bez pojezdu. Na dalších 5000 m2 - svahy, okraj lesa, břeh potoka,...) vybírám vhodný křovinořez s max cenou okolo 15 tisíc. Převážnou část tvoří okraj dobře prohnojeného pole, takže tam obrovsky rychle roste úplně všechno od metrového pýru a kopřiv až po náletové dřeviny. Na profi řadu od STIHLU nebo HQ nemám, takže po přečtení snad všech příspěvků na tomto fóru s tématikou křovinořezů, bych volil převážně mezi robustními stroji jiných značek (hledám silný a pokud možno co nejméně problémový křovinořez, komfort, hmotnost a spotřeba jsou vzhledem ke způsobu využití méně důležité):

Solo 154 PROFI, Dolmar MS 4510, Komatsu ZENOAH BCZ 5000 CL, (Marunaka TH 48 DX PRO?) příp. poněkud slabší STIHL FS 240 C-E, který je momentálně v cenovém limitu.

Prosím hlavně majitele a servisní pracovníky o jejich osobní zkušenosti. Díky, Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 31.5.2012 16:05

Moje doporučení je jednoznačné, MS 4510. Je to sice starší stroj, ale ještě rel. nedávno byl nadprůměrný ve všech parametrech. Dnes bych jej profi uživateli přímo nedoporučil, ale ve výběru s dalšími, které jsou v některých prvcích modernější. Jinak dlouhodobý, výkonný nezmar s velmi nízkými vibracemi a spotřebou. Tím nevylučuji jiné možnosti, pouze doporučuji, co mám dlouhodobě ověřené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 8.216 (?), 31.5.2012 17:23

Ano, sám mám druhou sezónu DOLMAR MS 4510 a jsem maximálně spokojený. Udržuji s ním dvě zahrady - 3500 a 2500 m2.  45 kubíků dává dostatečný výkon. Na bodláky, keře a jiný vytrvalý neřád doporučuji trojlistý nůž. Na ostatní běžnou trávu doporučuji kroucenou strunu. Při koupi si dejte pozor jakou dostanete hlavu pro strunu - prodejci s oblibou dávají hlavu pro slabší strunu. Vyžadujte ale hlavu pro silnější strunu (mě se to povedlo uhádat). 

O MS 4510 je zde napsáno celkem hodně - pomohlo mi to při rozhodování. Tak si dejte kafe / čaj a diskuze projděte. 

Ať se daří

M.

PS. K takto výkonnému křoviňáku je naprosto nezbytné odpovídající ochranné oblečení! Předím jsem měl nějakého slaboučkého Partnera - nebyl problém sekat v kraťasech. Na něco podobného s tímto strojem zapomeňte. Odražený kámen vás poraní do krve

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.73 (?), 31.5.2012 21:52

Téměř stejnou plochu i další plochy navíc jsem sekl 11 let OM 746T - mám jej stále a je OK. I ocelovou trubku jsem s ním "škrtl" před několika lety a nic se mu nestalo. V servisu byl až po 10 letech na seřízení karburátoru a namazání hřídele. Cena za to byla 120 Kč. V akci jsem před 2 roky koupil OM 753T, chtěl jsem ještě silnější stroj na sečená téměř výhradně strunou a s ním jsem teprve minulý týden poprvé sekl letošní trávu, a to jen strunou - struna je 3 mm. Do 20.5. byl OM 753T za 10.150 Kč. U OM 753T se mi loni hřála hřídel, tak jsem ho odvezl do servisu a ještě tentýž den mi to promazali v rámci záruky a už se to nehřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jaroslav houha - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 133.190 (?), 1.6.2012 6:47

Já používám již cca 10let křovinořezy Castor, konkrétně typ 45DP v profi provozu a je naprosto bez problémů. Cena okolo 12500Kč, kvalitní AV systém, perfektní popruhy, obsah motoru 45ccm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.38 (?), 1.6.2012 7:13

Připojuji se též s kladnou zkušeností- před cca 2 měsíci jsem nahradil starou čínu Castorem 43DS a nyní se na sekání vždy těším. Vše funguje jak má, dostatek výkonu, ruce nebrní, komfortní a funkční popruhy a to za rozumnou cenu.
Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 75.210 (?), 1.6.2012 13:02

Pánové, děkuji všem za zkušenosti. Dolamar se mi líbil už dříve, Castor jsem nějak přehlédl, vypadá zajímavě. Jen nevím, jak je to se servisem. Na internetu jsem hledal servis Dolmaru a Castoru v Okolí Ostravy, ale zatím jsem nic nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.2 (?), 1.6.2012 13:13

Dobrý den, servis řešíte s prodejcem alespoň v rámci záruky a po záruce můžete také. Na Dolmar dělá seris Makita, myslím že jej servisují mimo jiné právě přímo v Ostravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.120 (?), 1.6.2012 17:31

Dolmar má servis v Brně, Tišnově a ve Vyškově, navíc dost mizernej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.124 (?), 1.6.2012 18:16

Ve Vašem okolí např. ELVIN PRODEJ s.r.o.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika