Křovinořezy HECHT vs. VeGA



host - 2.11 (?) 
11.6.2017 8:42, zobrazeno: 5419x

Dobrý den, mám novou zahradu cca 500 m2, ovocné stromky a keře, drobné zahrad. stavby. Ke kosení zbývá asi 400 m2, mírný svah, dost obžínání, proto jsem se rozhodl pro křovinořez. Prodejna a servis se zahrad. technikou je 5 km vzdálená. Produkty HECHT a VeGA. Protože se nejedná o starou vysokou trávu a ani nálety, prosím o vyjádření, případně vlatní zkušenosti na tyto křovinořezy.

HECHT: 145, 152 BTS, 150

VeGA: C 43, BC430PRO, BC520PRO   případně i jiné navrhy. Děkuji

Antonín

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 9:35

Jednoznačně VeGA. Jestli máte rád své karpální tunely a další části těla namáhané vibracem, tak si vybírejte stroj s lepšími antivibračními systémy. U VeGA řady BC je systém trubka v trubce a k tomu relativně kvalitní zádový postroj.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.16 (?), 11.6.2017 14:17

Zajímavý názor. Myslel jsem, že je to naopak. Pokud vezmu obsahem srovnatelné stroje jako je Vega BC520 a Hecht 154 ta zatímco má Vega hrozivých 6,75m/s2 na pravé rukojeti, má Hecht 154 mírných 3,2m/s2. Což jsou více než poloviční vibrace a pokud vezmu levou rukojet má Vega 6,09m/s2 a Hecht jen 3,5m/s2. Navíc viděl jsem oba zádové popruhy a ty u Hechta nejsou jen relativně kvalitní a podle mne jsou i o třídu výš. Tedy pokud čerpám z dostupných informací na internetu tak pro mne je skoro dvakrát lepší Hecht, pokud jde o ukazatel vibrací. Na druhou stranu si myslím, že na 400´m2 jsou zbytečně silné, těžké a drahé oba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 22:16

Pokud vezmete Hecht 154, tak jste o třídu výš než Hechty vyjmenované tazatelem. Ten Hecht 154 má antivibraci systémem "trubka v trubce" a tudíž ty hodnoty pod 4 m/s2 jsou odpovídající tomuto systému.

U typů VeGA je potřeba rozlišovat mezi typem BC520 a BC520PRO. První má systém antivibrace jednoduchý a tudíž se nemůže dostat pod 5 m/s2, zatímco ten s příponou PRO má opět systém "trubky v trubce" a má mít určitě vibrace nižší než jeho levnější brácha. Proč ale v návodech jsou tabulkové hodnoty stejné netuším, mohu se jen domnívat, že někdo ošulil editaci návodu a tabulku nechal stejnou od levnějšího stroje.

Jinak souhlas, plocha je malá a četnost sekání není na to, aby se vyplatilo kupovat 4T nebo silný 2T. Asi nakonec stejně rozhodne cena.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.16 (?), 12.6.2017 21:23

Omlouvám se zamotal jsem se do toho jak jsem včera hledal udaje v návodech. Najít nějaký návod je zvláště u Hecht docela fuška. Ani jeden z nich to nemá na stránkách tak hledání je složitější. I dnes to trvalo než jsem našel, co jsem hledal. Tedy Hecht 150, který tam jmenovaný je má vibrace na rukojeti levá 3,84 a m/s2 a pravá 3,8m/s2. U Vegy jsem našel samozřejmně udaje k Vega 520Pro, které tam jsou skutečně pravá 7,08m/s2 a levá 6,22m/s2. Včera jsem opsal příznivější udaje ke slabšímu typu Vega 430PRO. Pořád oboje vibrace jsou dvakrát vyšší než u Hechtu. A pokud chcete napsat, že udělali blbě návod, tak jak asi vypadá stroj, když neumí opisovat. Návod jsem našel např. na stránkách kasa.cz, abyste mne nepodezíral, že si vymýšlím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 12.6.2017 21:32

Ano, je to blbý, pokud dovozce na svých stránkách má jen part-listy a nikoliv další návody. Když už máte čas hledat, tak zkuste najít hodnoty vibrací pro značkové Stihl a HQ, co mají taky antivibraci typu "trubka v trubce".

Dík

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.16 (?), 12.6.2017 22:51

Jeden z nás pravděpodovně odpovídá na jiné vlákno. Název vlákna je Křovinořezy Hecht vs. Vega. Nic o Husqvarně ani Stihlu v názvu nevidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.218 (?), 12.6.2017 22:58

Dnes jsem byl v prodejně a i po debatě se servisním mechanikem, nastínil jsem mu mé požadavky-vyslechl jeho názor, jsem si vybral VeGu BC430PRO. Na přímou otázku kterou z firem by si vybral řekl (po rozhlédnutí) VeGu. S tou vibrací ale je to tak, s tím se musím popasovat. Pánové díky za projevený zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika