Křovinořezy HECHT vs. VeGA



host - 2.11 (?) 
11.6.2017 8:42, zobrazeno: 5445x

Dobrý den, mám novou zahradu cca 500 m2, ovocné stromky a keře, drobné zahrad. stavby. Ke kosení zbývá asi 400 m2, mírný svah, dost obžínání, proto jsem se rozhodl pro křovinořez. Prodejna a servis se zahrad. technikou je 5 km vzdálená. Produkty HECHT a VeGA. Protože se nejedná o starou vysokou trávu a ani nálety, prosím o vyjádření, případně vlatní zkušenosti na tyto křovinořezy.

HECHT: 145, 152 BTS, 150

VeGA: C 43, BC430PRO, BC520PRO   případně i jiné navrhy. Děkuji

Antonín

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 9:35

Jednoznačně VeGA. Jestli máte rád své karpální tunely a další části těla namáhané vibracem, tak si vybírejte stroj s lepšími antivibračními systémy. U VeGA řady BC je systém trubka v trubce a k tomu relativně kvalitní zádový postroj.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.16 (?), 11.6.2017 14:17

Zajímavý názor. Myslel jsem, že je to naopak. Pokud vezmu obsahem srovnatelné stroje jako je Vega BC520 a Hecht 154 ta zatímco má Vega hrozivých 6,75m/s2 na pravé rukojeti, má Hecht 154 mírných 3,2m/s2. Což jsou více než poloviční vibrace a pokud vezmu levou rukojet má Vega 6,09m/s2 a Hecht jen 3,5m/s2. Navíc viděl jsem oba zádové popruhy a ty u Hechta nejsou jen relativně kvalitní a podle mne jsou i o třídu výš. Tedy pokud čerpám z dostupných informací na internetu tak pro mne je skoro dvakrát lepší Hecht, pokud jde o ukazatel vibrací. Na druhou stranu si myslím, že na 400´m2 jsou zbytečně silné, těžké a drahé oba

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 11.6.2017 22:16

Pokud vezmete Hecht 154, tak jste o třídu výš než Hechty vyjmenované tazatelem. Ten Hecht 154 má antivibraci systémem "trubka v trubce" a tudíž ty hodnoty pod 4 m/s2 jsou odpovídající tomuto systému.

U typů VeGA je potřeba rozlišovat mezi typem BC520 a BC520PRO. První má systém antivibrace jednoduchý a tudíž se nemůže dostat pod 5 m/s2, zatímco ten s příponou PRO má opět systém "trubky v trubce" a má mít určitě vibrace nižší než jeho levnější brácha. Proč ale v návodech jsou tabulkové hodnoty stejné netuším, mohu se jen domnívat, že někdo ošulil editaci návodu a tabulku nechal stejnou od levnějšího stroje.

Jinak souhlas, plocha je malá a četnost sekání není na to, aby se vyplatilo kupovat 4T nebo silný 2T. Asi nakonec stejně rozhodne cena.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.16 (?), 12.6.2017 21:23

Omlouvám se zamotal jsem se do toho jak jsem včera hledal udaje v návodech. Najít nějaký návod je zvláště u Hecht docela fuška. Ani jeden z nich to nemá na stránkách tak hledání je složitější. I dnes to trvalo než jsem našel, co jsem hledal. Tedy Hecht 150, který tam jmenovaný je má vibrace na rukojeti levá 3,84 a m/s2 a pravá 3,8m/s2. U Vegy jsem našel samozřejmně udaje k Vega 520Pro, které tam jsou skutečně pravá 7,08m/s2 a levá 6,22m/s2. Včera jsem opsal příznivější udaje ke slabšímu typu Vega 430PRO. Pořád oboje vibrace jsou dvakrát vyšší než u Hechtu. A pokud chcete napsat, že udělali blbě návod, tak jak asi vypadá stroj, když neumí opisovat. Návod jsem našel např. na stránkách kasa.cz, abyste mne nepodezíral, že si vymýšlím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 12.6.2017 21:32

Ano, je to blbý, pokud dovozce na svých stránkách má jen part-listy a nikoliv další návody. Když už máte čas hledat, tak zkuste najít hodnoty vibrací pro značkové Stihl a HQ, co mají taky antivibraci typu "trubka v trubce".

Dík

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.16 (?), 12.6.2017 22:51

Jeden z nás pravděpodovně odpovídá na jiné vlákno. Název vlákna je Křovinořezy Hecht vs. Vega. Nic o Husqvarně ani Stihlu v názvu nevidím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 170.218 (?), 12.6.2017 22:58

Dnes jsem byl v prodejně a i po debatě se servisním mechanikem, nastínil jsem mu mé požadavky-vyslechl jeho názor, jsem si vybral VeGu BC430PRO. Na přímou otázku kterou z firem by si vybral řekl (po rozhlédnutí) VeGu. S tou vibrací ale je to tak, s tím se musím popasovat. Pánové díky za projevený zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika