Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 131.198 (?)
2.8.2008 14:56

Na stránkách Jonseredu má v tabulce porovnání typ. BC 2125 -efektivní antivibrační systém.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 5.149 (?), 9.6.2006 22:05
Vďaka za skutočne užitočné rady. Bubnovka neprichádza do úvahy kvôli ťažkému kopcovitému terénu a ludská kosa zasa kvôli hrubemu porastu. Jedná sa o zahradu kde  chodim raz do roka, aj to až v mesiaci júl (červenec) a to je už porast vysoký do 1m. Doteraz som to kosil ľudskou kosou, ale bola to vždy makačka na celý týždeň. Jedina možnosť je asi kroviňák a zrejme radšej trochu silnejší. Zdravím odborníkov a díky za rady L.Ž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.142 (?), 3.7.2006 22:18
Sledoval jsem Vaše rady ohledně křovinořezů a měl bych zájem o některý z uváděných typůDolmar MS 290,MS 340, nebo HQ 335R. Nemohl by jste mi sdělit adresy některých internetových obchodů,kde lze tyto typy zakoupit? Děkuji V .CH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 4.7.2006 22:50
Já jsem se vždy orientoval na prodejce s prodejnami a obchodní zastoupení, prodej. Slevu internetovou Vám seriozní prodejce poskytne taky a můžete se na něj obrátit s možným problémem. Mohu uvést několik příkladů, jak to taky může dopadnout . 607619529 J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.150 (?), 18.7.2006 13:27
Zajímal by mě váš názor na křovinořezy od firmy Oleo-mac. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 15.202 (?), 19.7.2006 14:58

Používáme v rodině 11 let křovinořez Oleomac 735 a nově ještě 3 roky Oleomac 740T. Sečeme čtyři zahrady o velikostech 300 až 700m2, asi 4x ročně, náročnější terény, používáme hranatou strunu 2,4mm. Taky je někdy beru na sečení louky pro skautský tábor (tam kde se nedostane traktor). Na přerostlou trávu používám i ocelový troj- nebo čtyřbřitý nůž. Oba stroje jedou bez žádných problémů.  Běžná údržba - čistit, aspoň 1x ročně promazat spec.tukem převodové soukolí v hlavě. Ten novější typ má lepší zavěšení na obě ramena a pohodlnou a  rychlou manipulaci s řidítky. Dříve jsme sekli kosama, ale to už se mě fakt nechce, s křoviňákem je to nesrovnatelně lepší a rychlejší.

 A teď jsem měl v ruce nový Stihl 4-mix  nevím jestli to byl FS 100 (31cm3) nebo FS 130 (36cm3). Seče se s ním louka u skautské základny a půjčuje se několika oddílům na dosečení luk pro tábor. To je dobrej stroj. Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.198 (?), 2.8.2008 14:56

Na stránkách Jonseredu má v tabulce porovnání typ. BC 2125 -efektivní antivibrační systém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.153 (?), 29.11.2006 14:10
Tak tady je to trochu jinak. Stiga je shodná s křovinořezy CASTOR.. Díky spojení do koncernu GGP Sweden, tak získala STIGA do svého sortimentu křovinořezy od CASTOR/ALPINY... Liší se pouze barvou.. Koncern GGP je dnes největším koncernem zahradní techniky v Evropě a spojuje dnes tři velké výrobce zahradní techniky - ALPINA/CASTOR (křovinořezy, pily), Castel Garden (zahradní traktory, sekačky) a STIGA (zahradní traktory, sekačky)..Navzájem si tyto firmy "půjčují" své zboží a prodávají je pod svými značkami...Z.Ř. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.153 (?), 29.11.2006 13:58

Křovinořezy CASTOR mají dnes stále mnoho dílů shodných s křovinořezy HONDA. Ještě před několika lety (cca 6let) používaly křovinořezy CASTOR a HONDA shodné motory a ostatní mechanické díly.. Tyto stroje se odlišovaly pouze barvou a tvarem krytů motoru. To se týká i střední řady motorových pil CASTOR CP 460 a CP 510..  HONDA postupem času od dvoudobých motorů ustoupila a dnes vyrábí pouze motory čtyřdobé.. CASTOR u těchto dvoutaktů zůstal a i nadále používá tyto, léty a praxí osvědčené motory, od obsahu válce 28ccm až 51ccm.. Co však CASTOR zdokonalil, je odpružení řidítek a motoru u profesionálních typů - 41D, 45D a 55D.. Jen doplním, že do konce roku se prodávají křovinořezy 31D, 41D a 45D za akční ceny..  Můžu-li radit s křovinořezem s použitelností na řadu let, určitě volte motor s dvakrát uloženou klikovkou, kovovým (slitina Al) karterem a náhonem mezi motorem a úhlovou převodovku ocelovou tyčí.. Takto zkonstruovaný stroj je odolný jak proti přetížení, tak většinou i proti hrubému zacházení (použití nepředpisové struny apod.) Jako samozřejmost beru, aby stroj byl vyroben v Evropě (ne pro Evropu), pozor na evropské značky vyrábějící v USA,  všechna šroubová spojení mají palcový závit (witworth) a šrouby (matky) jsou tak několikanásobně dražší, než šrouby s metrickým závitem. Zdraví za f.DRUPOL  Z.Řimsa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.254 (?), 6.8.2006 0:22
Zcela určitě nejsem žádný znalec, ale letos jsem si koupil křovinořez HONDA UMK 435 E UE, čtyřtak a jsem s velice spokojený. Tichý chod, perfektní start, benzín Natrural 95, žádný olej.Takže absolutní spokojenost. JK
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.155 (?), 14.8.2006 15:12
Proboha, "žádný olej" v křovinořezu Honda ?!   Doporučuji rychlé pročtení návodu k obsluze! Čtyřtakty od Hondy sice pro mazání nepoužívají směs oleje a benzínu, ale je u nich - stejně jako v autě - oddělená nádrž na olej, který se musí, stejně jako v tom autě, dolévat ! Takže pokud jste křovinořez dosud nezadřel, přeji Vám brzký úspěch při hledání olejové nádrže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika