Křovinořez Stiga SB40 versus Dolmar MS340



PavelM - (1) 
2.6.2007 15:21, zobrazeno: 12522x

Chci koupit křovinořez okolo 1,5 kW s cenou cca. 12 tis. Prostudoval jsem parametry od různých výrobců a zatím se mi líbí tyhle dva modely.

Pokud mate nějaké zkušenosti s křoviňáky v této kategorii, tak bych byl rád, kdyby jste poradili, popřípadě zmínili reference.

Stiga SB40
- Hmotnost 7,4 kg
- výkon 1,5 kW
- objem motoru 37 cm3
- antivibrační systém
- bohaté příslušenství (strunová hlava, čtyřzubec, pilový kotouč, och. brýle)
- cena 11 900 Kč

Dolmar MS340
- Hmotnost 6,7 kg
- výkon 1,6 kW
- objem motoru 33 cm3
- slabé příslušenství (čtyřzubec)
- se slevou 12 500 Kč

Děkuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 4.122 (?), 2.6.2007 22:26
Nazdar Pavle tak jsem je okukoval můj názor je takový: Stiga je "Švéd" montovaný v Itálii postavený z kvalitních dílů s dostupným servisem, dobrou cenou ND, bohatým příslušenstvím, má tvrdší silenbloky a je těžší, o to méně  je naní plastu oproti Dolmaru ,na trávu a větší stvoly naprosto bezproblémové sečení kolem domu popř. zahradě .Stiga má ráda kvalitní benzin i olej znovu oproti Dolmaru tomu nevadí ani horší kvalita PH. Dolmar je také výborná mašina ,dostaneš za ty prachy malinko méně prvotní výbavy, protože montáž probíhá v Německu (pokud se nepletu), je na něm více plastu ,ale to nemusí být nutně na škodu, díly jsou také dobré kvality a cena ND je vyšší oproti Stize, servis je stejně dobře dostupný, má vynikající odpružení a manipulace s ním  při práci bude snažší, jinak pro sečení platí to samé co u Stigy. Vzhledem k ceně bych se klidně nebál zvolit Stigu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.220 (?), 3.6.2009 12:27
stigu sb40 už mám mooc dlouho.Jediné co dělám je že do ní liju benzín a když si někdy vzpomenu(tak jednou za rok)namažu hlavu na žabku.S dvouhranou žabkou a sundaným krytem jsem za 3,5hodiny posekal 38 árů louky.Mašině to je úplně jedno do čeho biju, utáhne vše bez zadýchání.Skvělý stroj
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.53 (?), 24.5.2018 12:23

Souhlasím, mám taky stigu sb 40 -cca 10 let a je to nezmar, kromě opotřebení hlavice a nějakého plastu jede jak fredka.Neměnil bych, ani jednou nebyla v opravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.5 (?), 26.5.2018 1:11
Stiga, stejně jako kdysi Honda používala nesmrtelné Alpiny.Problém u dolmaru je ten, že nemá obchody, potažmo servisní síť.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika