Krovinorez solo 154 - názory



host - 240.18 (?)
27.6.2013 10:51

Já mám mnoholetou zkušenost s křovinořezem SOLO 130. Je to perfektní stroj a chválí jej i servisáci. Má dobré technické provedení. Není nasazen v profesionálním zatížení, ale přesto odvádí velký kus práce. Používá se v lese na obsíkání, na zahradě, ve vinohradě atd. Je starý asi 15 let ale pořád maká, jako čert. Nemívá žádné závady. Mění se jen běžné věci, které se opotřebují např obal strunové hlavy nebo teď mně po letech zteřele gumová pumpička na nasávání benzínu do karburátoru. Máte pravdu, že poměr ceny a výkonu je u Solo výborný. Zajímal jsem se o nový křovinořez 154 a 142, ale servisní technik mě od toho zrazoval, že šli s kvalitou neskutečně dolů a je to přesně tak, jak psali ostatní. Používají plastové kryty atd. Pro mě bylo již velmi alarmující, že křovinořezy a pily přestalo prodávat Solo praha a začal je prodávat Mountfield. Mountfield totiž prodává taky děsné dreky. Mám zkušenost s jejich rosičem a motorovým vrtákem. Můj servisní technik, ke kterému občas jezdím prodal někomu 142-ku jako náhradu za starou 130, když to byl nový typ. Za chvíli došel zákazník na reklamaci, že se zadřel, i když mazal. Opravil ho, odzkoušel na zahradě a během chvilky se zadřel znovu. Solo vrátilo peníze a řeklo servisákovi, že staré časy se už nikdy nevrátí a za tu cenu není možné držet vysokou kvalitu. Bohužel je tato značka již asi odepsaná. Nízkou cenu drží na úkor kvality. Jsem rád, že jsme koupili motorový rosič od Stihlu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 133.109 (?), 22.8.2016 22:49
Tiež mám z Mountfieldu SOLO 681 a.Oleoamac 753. 753 som musel prerobiť na 755 kôli tlmeniu vibrácií. Stálo má to dodatočných cca 160 eur. Chvalabohu technik z Mountfieldu Žilina bol ústretový a doobjednal mi diely na prerobenie rukoväte a tunela. Zatiaľ.som z krovinorezom po úprave max. spokojný. Väčšia hmotnosť sa.vykompenzuje rýchlosťou kosenia napr. trojzubec 350x4mm. Tu platí že.objem ničím nenahradíš. V tomto obchode.sa oplatí nakupovať iba ak sú výrazné zľavy ako napr. teraz kosačky. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.1 (?), 22.8.2016 22:57

Jasná výrobní vada na fotce. Na to nemusí být žádný expert, odlitek je vadný... Copak na to asik naši soudruzi- kde udělaly chybu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.170 (?), 17.10.2013 13:32

 tie ceny nd ste kde zistily, na solo s.k nie je ani katalog nd na 154 a nieže ešte ceny.Katalog nd už mam z inej zahr. stranky ale s tými starými číslami nd a rad by som si aj tie ceny pozrel pre buducnosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.87 (?), 17.10.2013 16:41

robim s tym, pre importerov to dava SOLO za 7,20...staci vam?...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.87 (?), 17.10.2013 16:45

a ak poziadate solo.sk tak vam to urcite poslu... myslim rozkres... aj ked maju dovod byt nespokojni s rozhodnutim Solo znehodnotit znacku davanim pre MF... a cenu vam tiez ponuknu, ND dodavaju nadalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.18 (?), 27.6.2013 10:51

Já mám mnoholetou zkušenost s křovinořezem SOLO 130. Je to perfektní stroj a chválí jej i servisáci. Má dobré technické provedení. Není nasazen v profesionálním zatížení, ale přesto odvádí velký kus práce. Používá se v lese na obsíkání, na zahradě, ve vinohradě atd. Je starý asi 15 let ale pořád maká, jako čert. Nemívá žádné závady. Mění se jen běžné věci, které se opotřebují např obal strunové hlavy nebo teď mně po letech zteřele gumová pumpička na nasávání benzínu do karburátoru. Máte pravdu, že poměr ceny a výkonu je u Solo výborný. Zajímal jsem se o nový křovinořez 154 a 142, ale servisní technik mě od toho zrazoval, že šli s kvalitou neskutečně dolů a je to přesně tak, jak psali ostatní. Používají plastové kryty atd. Pro mě bylo již velmi alarmující, že křovinořezy a pily přestalo prodávat Solo praha a začal je prodávat Mountfield. Mountfield totiž prodává taky děsné dreky. Mám zkušenost s jejich rosičem a motorovým vrtákem. Můj servisní technik, ke kterému občas jezdím prodal někomu 142-ku jako náhradu za starou 130, když to byl nový typ. Za chvíli došel zákazník na reklamaci, že se zadřel, i když mazal. Opravil ho, odzkoušel na zahradě a během chvilky se zadřel znovu. Solo vrátilo peníze a řeklo servisákovi, že staré časy se už nikdy nevrátí a za tu cenu není možné držet vysokou kvalitu. Bohužel je tato značka již asi odepsaná. Nízkou cenu drží na úkor kvality. Jsem rád, že jsme koupili motorový rosič od Stihlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.242 (?), 27.6.2013 12:16

obyčajný respirátor proti výfukovým splodinám nič nepomože a vhodné filtre do polomasky budu pomerne drahé. Možno by pomohlo predlženie výkového potrubia, no to už odskušat musíte vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 28.6.2013 13:37

ešte dodám, že výfukové splodiny obsahuju značné množstvo CO, NOx a samozrejme jedovaté zvyšky nespáleného oleja+mikroskopické častice karbonu-uhlík. u štvortaktov je to obdobné, no zvyšky oleja a karbonu su malé. Ked je katalizátor v poriadku tak CO sasa mení na CO2 a NOx na dusík.  U štvortaktu i dvojtaktu ešte je určitý objem nespálených uhlovodíkov vo výfukových plynoch-2T takmer 2x množstvo voči štvortaktu+katalyzátor dokáže toto množstvo ešte čiastočne znížit. Takže výber vhodného filtra bude problém, vhladom k CO.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika