Krovinorez solo 154 - názory



host - 59.138 (?)
19.6.2013 17:07

takže to je 4-7 ha krat 15 rokov-toje asi tak 60-105 hektárov!!!A že bez servisu??? Ten Castor mal vyhrať všetky možné testy a byť zapísaný v sieni slávy!!! To nevydrží ani profi Stihl!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 231.185 (?), 18.6.2013 19:48

Len preto, že je hlučnejší, nie je pre profi nasadzení? Profi nasadzení určuje napr. výkonný motor, hrubý hriadeľ, rezné príslušenstvo, tlmenie vib., veľký "dojazd" na nádrž, ergonómia, popruhy a pod. Aj tak sa majú pri kosení používať chrániče, tak mi je jedno či pôjde o 112 alebo 117 dB. Ale tú prácu urobí za kratší čas a to sa počíta. Ak 154 nie je profi, tak aj fs 360, príp. ms 3300, resp. bc 420, 535rxt sú k profi mašine ešte ďaleko. A to som radšej nespomenul Castor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.170 (?), 19.6.2013 9:57

Castor 45D jsem používal 15 let na velmi členitém hektarovém pozemku (sekáno 4 - 7 krát ročně). Po celou tuto dobu tento křovinožez nebyl v servisu, fungoval bez jakéhokoli problému. Před 3mi týdny jsem si koupil Solo 154 a toto je srovnání: Solo má vyšší výkon a výrazně nižší spotřebu (asi o 30%) . Solo je hlučnější než Castor (možná jenom můj kus). Hlukem myslím hluk z motoru a ne hluk z výfuku, to je přece rozdíl. Po několika hodinách práce ze Sola upadávaly plastové díly - kŕyt na svíčku (ten už jsem nikdy nenašel) a kryt výfuku u kterého se sám vyšrouboval z díry 2cm šroubek, co ho držel. Dále jsem pociťoval, že se uvolňuje spoj mezi motorem a hřídelí což vyvrcholilo kouřem, tavením plastů a zaseknutím. To po asi 5ti hodinách práce. V Mountfieldu se na mne dívali jako na zločince. Tvrdili mi, že v benzínu není olej... což jsem vyvrátil, poté co benzín vylili a zkoumali. Odšroubovali i svíčku a zkoumali píst a válec. Pak teprve otráveně uznali reklamaci. Teď budu čekat měsíc na opravu. Bůhví, co s tím provedou. Žádal jsem výměnu za nový kus, ale to odmítli a opraví mi ten poškozený, zřejmě už ne do stavu nového stroje. Oprava se nerovná nový stroj. Já ale přece před třemi týdny za nový stroj zaplatil. A to je důvod proč Vám tento stroj nedoporučuji. Je to má zkušenost.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.138 (?), 19.6.2013 17:07

takže to je 4-7 ha krat 15 rokov-toje asi tak 60-105 hektárov!!!A že bez servisu??? Ten Castor mal vyhrať všetky možné testy a byť zapísaný v sieni slávy!!! To nevydrží ani profi Stihl!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené trubko s tym solem nenasekl nic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené s tym solem nenasekl nic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.138 (?), 19.6.2013 18:23

Tak možno som ja kupil jeden z tisic vydarených, alebo ten pan ing.kupil jeden z tisic nepodarených, či?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.170 (?), 20.6.2013 10:11

ano, toto je zatím i mé vysvětlení problému se Solem. Koupil jsem nevydařený kus. Až mi ho za měsíc v Mountfieldu opraví a budu s ním mít další zkušenosti, tak je sem napíši. Jinak ten Castor 45D skutečně vydržel 10 - 15 let (mohu se podívat na starou fakturu, kolik je to přesně let) 11150 metrů čtverečních 4 - 7 krát do roka sekaných, velmi obtížný členitý terén, hustá vegetace (nelze použít jiný nástroj než křovinořez)... Solo 154 jsem koupil protože jsem hledal vyšší výkon a nižší spotřebu, respektive nižší emise. Až mi vrátí opravené Solo, napíši sem co bylo příčinou poruchy dle vyjádření mountfieldu.  Ing. Pavel Charvát   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.186 (?), 20.6.2013 12:47
Taloši jsou levní a třebas vydrží proti nejlepším míň, tak se daj pozhánět součástky. Němca na součástky hned tak neschrastíte a když jo, tak je vylágrovanej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.242 (?), 19.6.2013 17:52

Dobrý den, nesouhlasím s Vámi, že profi Stihl nevydrží takové množství hektarů, které píšete. Sám mám profi Stihl FS 450 šestou sezonu a má za sebou bez mála 80 ha. Křovinořez je používaný na vyžínání trávy kolem sazenic v lesním hospodářství, kde,jak určitě dobře víte není to sekání luční trávy.  Je to také sekání maliníku, ostružiníku,slabých náletových dřevin a invazních rostlin (v našem případě se jedná o křídlatku). Dále má za sebou několik ha prořezávek s pilovým kotoučem. Nechci nic zakřiknout, ale zatím jsem v servisu také nebyl. Pevně věřím a doufám, že ještě min. 80 ha ožne! Dostává pravidelnou údržbu, kterou dostat má a zatím dobře slouží. Pro mě je poznatek pana Charváta užitečný, i když bohužel v jeho případě negativní, ale i to se stane. Věřím, že jeho Castor léta také fungoval bez problémů, pokud se o něho dobře staral. Užitečný je pro mě v tom, protože jsem ho chtěl doporučit známému na sekání malé zahrady. Nakonec ho přemluvím na Stihl, nebo Hsq. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 132.196 (?), 19.6.2013 18:00
chlape máš recht když nechce vidět poruchy tož je nevidi a hneď pluje na lepši značku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika