Krovinorez solo 154 - názory



host - 153.9 (?)
10.3.2013 23:25

Mám křovinořez Solo přes deset let. Ještě v záruce jsem ho reklamoval, protože nedržel otáčky a po zahřátí zdechával. Vrátili mi ho s tím, že byla prasklá benzínová hadička a že to opravili. Po dalším trápení jsem to dal do opravny, kde mi řekli, že hadička byla opravená tím způsobem, že byla zkrácená a znovu nasunutá. Že to dlouho nevydrželo je jasné. Pak byly problémy se strunovou hlavou - šestihran uchycený do plastu se brzy protáčel.

Hadička pak praskla po několika letech ještě jednou. Seštelovat volnoběh a poměr palivo/vzduch je někdy problém. Popravdě - když mám s ním kosit, musím se přemlouvat a hledám brousek na kosu. Nicméně poté, co jsem si k němu koupil strunovou hlavu od Oregonu a profi strunu, je to lepší. Ale až budu velký, koupím si opravdický křovinořez ;o)

PS: udržuji asI 3000 M2, většinou v těžkém terénu (příkrý svah).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 251.145 (?), 2.4.2013 10:28

a čo tak pre porovnanie   napr.s kawasaki tj35.,...48,a ine cenovo podobne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.100 (?), 2.4.2013 10:34

hladajte vykonovo a pouzitim podobne... vami spomenute su na vrchole farmarskych vyzinacov a nie su to krovinorezy v profi prevedeni. To by ste ich mal porovnat aspon pohladom, aj z 10 m uvidite poriadny rozdiel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.145 (?), 2.4.2013 19:48

kedže solo154 je profi tak to asi musi byť dobrý stroj.poznam ludi čo maju kawasaki a su velmi spokojný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.29 (?), 3.4.2013 15:50

Kawasaki motory malo aj SOLO. 48-43-35 ccm a predalo sa ich hodne a ziadny problem, Jedinny bol v uvadzani vykonu motora. Kawasaki trvalo na      hodnote cisteho, nezatazeneho motora... co je napr. u 48 ccm 3hp ale Solo chcelo uvadzat skutocmy vykon motora na vyzinaci..a ten bol len 2,6 hp. Tak ako uvadzaju vsetky ostatne europske firmy - vykom vyzinaca a nie samostatneho motora. Cize aj dnes ked vam ponuknu vyzinac Kawasaki tak si nerobte nadej ze ma 3 hp s motorom 48 ccm... ale len 2,6.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.145 (?), 4.4.2013 12:56

ja si nerobim nadej, trošku dosť tomu rozumiem, to s tým výkonom nie je len kawasaki, pozrite si napr.HQ 335,535,Dolmar MS340...tam sa uvadza tiež 1,6kw pri cca35cm, takže napr.kawasaki tj35e ten istý obsah ma mať len 1,2kw.takže rozdiel mam chapať akože 0,4kw???tomu neuverím!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.100 (?), 4.4.2013 13:39

to mate tak... obsah motora nie je priamo umerny vykonu..teda vlastne naopak... vykon obsahu. To iste mate aj u aut...2,0 l motor moze mat od 60kW az po mozno 150kW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.167 (?), 7.4.2013 9:45

možno ešte tak hecht alebo gtm... a pod ale nie kawa!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.129 (?), 17.7.2019 13:36

Ano, lebo o výkone nerozhoduje iba obsah motora, ale aj systém preplachovacích kanálikov vo valci, sacie kanály, napr systém X-Torq u HQ, u Stih 2-Mix, elektronicky riadený karburátor STIHL- M-TRONIC, Husqvqrna -AutoTune atď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.9 (?), 10.3.2013 23:25

Mám křovinořez Solo přes deset let. Ještě v záruce jsem ho reklamoval, protože nedržel otáčky a po zahřátí zdechával. Vrátili mi ho s tím, že byla prasklá benzínová hadička a že to opravili. Po dalším trápení jsem to dal do opravny, kde mi řekli, že hadička byla opravená tím způsobem, že byla zkrácená a znovu nasunutá. Že to dlouho nevydrželo je jasné. Pak byly problémy se strunovou hlavou - šestihran uchycený do plastu se brzy protáčel.

Hadička pak praskla po několika letech ještě jednou. Seštelovat volnoběh a poměr palivo/vzduch je někdy problém. Popravdě - když mám s ním kosit, musím se přemlouvat a hledám brousek na kosu. Nicméně poté, co jsem si k němu koupil strunovou hlavu od Oregonu a profi strunu, je to lepší. Ale až budu velký, koupím si opravdický křovinořez ;o)

PS: udržuji asI 3000 M2, většinou v těžkém terénu (příkrý svah).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.205 (?), 11.3.2013 18:23

tak to ma prekvapilo, lebo sa tvaria ako majstri a z toho výkonu ide strach, vraj spolupracuju s dolmarom a to je o.k.firma, ja mam dolmar profi pilku 4r.a ide perfekt. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika