Krovinorez Oleo - mac sparta 26 tr



3mmer - (1) - 109.250 (?) 
14.8.2018 13:36, zobrazeno: 3842x

Zdravím všetkých záhradkárov a kutillov.

Som novým majiteľom krovinorezu Oleo - mac sparta 26 tr. Dlhšiu dobu nepoužívaný. Po naliatí benzínu asi na 30-ty krát naštartoval. pár sekúnd motor išiel a zhasol. 

Ako prvé som vymenil vzduchový filter a prepadovú hadičku do nádrže, ktorá bola rozpadnutá.

Bol som v tom, že bude stačiť prečistiť karburátor a krovinorez pôjde. Omyl. Po vyčistení karburátora a naplnení nádrže čerstvým mixom benzínu s olejom (pomer 1:40) neštartovala už vôbec. Karburátor som celý rozobral, skonroloval sitko, prečistil technickým benzínom a zložil.  Sviečka mimo valca hádže iskru, skúšal som sviečku aj v druhom, funkčnom krovinoreze a ten naštartoval bez problémov. Tak som zhodil výfuk, aby som sa pozrel na valec. Ryhy nemá, vyzerá v poriadku. Motor kompresiu má. Palivo sa do valca dostávalo, po niekoľkých neúspešných štartov som vytiahol sviečku a bola mokrá. Mám podozrenie, že niekto predo mnou rozladil karburátor. Pri rozoberaní karburátora išla von aj nastavovacia skrutka vysokých otáčok, pred demontážou bola povolená 2 3/4 otáčky. Stiahol som si manuál ku karburátorom WYK.

Podľa manuálu má byť otvorená 1 1/4 otáčky (strana 5, dole). Tak som ju tak povolil a krovinorez chytí na cca každý 15-ty pokus, pár sekúnd motor ide a zhasne. Ak pridám plyn, tak vybehne do otáčok, vydrží len pár sekúnd v otáčkach a zhasne. Palivovým filtrom to nebude. Skúšal som to aj s ním aj bez neho. Podtlak v nádrži nemôže byť, skúšal som štartovať aj s pootvoreným viečkom nádrže, správa sa to rovnako. Membrána nie je karburátora nie je zdeformovaná, ani nevidím na nej poškodenie. Zaujímave je, že ju so sytičom nenaštartujem vôbec.

Okrem nastavovacej skrutky vysokých otáčok, v manuále označenej ako "high speed adjustment needle" sú tam ešte tri prvky, ktorými sa nastavuje karburátor: 1. výškou ihly v šupátku, 2. doraz na otoči šupátka, 3. zmenou výšky plaváka - strana 6 v manuále

Ako by ste mi poradili s nastavením karburátora? Prvé dve možnosti, teda výška ihly šupátka a doraz na otoči šupátka sa týkaju len nastavenia voľnobehu a ak už motor naštartujem a držím plyn, nemal by zhasnúť. Takže by som sa mal zamerať na nastavenie výšky plaváka?

V záhradke mám plno buriny a nemám to čím pokosiť :(

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika