Křovinořez nestartuje



host - 208.77 (?) 
29.5.2018 11:09, zobrazeno: 12875x

Dobrý den, již 7 let mám křovinořez Variolux, zcela bez problémů. Včera jsem sekal trávu, vypnul motor cca na 15 minut a ten potom již nenastartoval. Svíčka je mokrá, jiskru hází (i když se mi zdá slabá), palivo je v pořádku, tlačítko v poloze Start, půl dne jsem se s tím mordoval a nic, ani neškytne. Zkoušel jsem měnit svíčku, po startování je od benzínu mokrá, ale také nic. Může to být zapalováním? Pokud máte nějaký tip, předem moc děkuji.

Honza.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.163 (?), 3.6.2018 13:37

Ahoj. Podívat se na sitič, trisky, filtr, koncovka na svičku a na klapku v karburatoru. Musí to chytnout. Kompresorem profouknout cely karbec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.233 (?), 3.6.2018 16:23
Když je svíčka mokrá, tak tam benzín jde, když hází jiskru, tak vše ke svíčce na 90%jde, tak nemusí chytat svíčka pod tlakem, nebo se to uchlastává-zaseknutý sytič apod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 190.223 (?), 3.6.2018 23:40

Koroze kontaktů nebo nečistota a tlačítko start může zůstat rozpojené (izolační mezírka). Pokud po předchozím sekání nejde motor nastartovat, tak párkrát procvakám tlačítko start a další 3 tahy za šňůru startéru dělám bez sytiče. Obecně u všech dvoutaktů a některých 4T je potřeba střídat 3 zatažení se sytičem a 3 zatažení bez sytiče, aby jste měl jistotu, že motor nepřechlastáváte. Při teplejším motoru se poměr tahů se/bez sytiče mění (např 4× bez + 1× s + x× bez,...). Při teplejším počasí může být teplota motoru i po 15 minutové pauze takový, že je potřeba startovat bez sytiče i kdyby to mělo naskočit až při 5tém tahu. Lepší o 2 tahy navíc pro vyhnání vzduchové bublinky z karburátoru, než přechlastaný motor už po prvním potáhnutí.

Pokud je motor příliš přechlastaný, nestačí jen těch několik tahů bez sytiče a je potřeba pár tahů "bez sytiče a s vyšroubovanou svíčkou".

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika