Křovinořez na sekání trávy na pozemku



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 228.92 (?) 
19.5.2016 16:46, zobrazeno: 33036x

Zdravím všechny :)

Potřeboval bych radu. Na stavebním pozemku rozměr kolem 650 m2 potřebuji několikrát do roka posekat trávu. Velikost kolem půl metru - 1m všeho chuť co tam zrovna roste :). 

Zvažuji jaký koupit křovinořez a rád bych si od vás nechal poradit. Moje volby jsou zatím :

1. Honda 435 u - akorát jsem četl, že není tak zdatný a a neudrží otáčky při vyšší zátěži? Tak se chci zeptat majitelů, případně kdo jej měl v ruce.

2.??? Si nechám poradit. Je spousta značek na trhu, díval jsem se na 4 takty hlavně kvůli tichosti a údržbě  = zbytečně?

3. Mám ještě jednu variantu asi za 6000 koupit od kamoše starší Stihl FS 140, která již měla měněný i karburátor. A byl používaný pro stříhání v sadu

Díky moc Lukáš

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 3.45 (?), 20.5.2016 2:08
Honda 35ccm Vám musí maximálně vyhovovat, s kotoučem ji nezastavíte, pokud nenamotáte trávu nevhodným záběrem.Co mi na ni vadí, tak je absence antivibračního systému, tak buď by jsem vzal stejný motor v jiné značce, např. Stiga, nebo 36ccm od Stihlu s antivibračním systémem, ale to bude o něco výš finančně.U hondy odpadá míchání směsi, což je na nepravidelné sečení plus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.92 (?), 20.5.2016 12:59

Díky za odpověď... teď se dívám na tu stiga 435... přijde mi to jako stejný stroj o 2000 - 3000 levnější... U té Hondy to bude hodně poznat, že nemá antivibrační mezikus? A řekněme co se týče kvality, záruky, výdrže jsou na tom stejně? Jsem od Brna takže prodejnu bych hledal tady i případný servis 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?), 20.5.2016 13:07

Ještě bych jen dodal, u Hondy jsou teda ty popruhy kvalitnější, polstrování určitě ramena potěší :)  ... je něco takového i u STIGY jako příslušenství? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 24.128 (?), 20.5.2016 13:20
bacha kdybyste vybral stihl směs musíte míchat jinak zadřete motor stihl nemá 4takt nýbrž 4 mix
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?), 20.5.2016 13:30

jj to vím, ten z výběru vypadl i kvůli ceně... spíš teď zvažuji ten tip STIGA a model 435...  byl bych rád kdyby tu napsal i nějaký majitel těchto dvou zařízení výhody, nevýhody... Honda 435 vs Stiga 435...

PS : případně na stigu dobrého prodejce (případně i se servisem) Brno a a směr dolů (rajhrad) atd 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.41 (?), 20.5.2016 19:15
Prodejce Vam to vyhodi na -Stiga.cz.Motor má stiga od hondy, jen ve žlutém oplastování.Vibrace míň jak poloviční oproti hondě, např. stihl má čtvrtinové s antivib. systémem oproti hondě.Záruku mají obě zn. 5let.Někdo vibrace neřeší vůbec.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?), 22.5.2016 17:53

Zajdu mrknout do prodejny na tu stigu ještě a uvidím... Co vidím jako zatím rozdíl tak jen, Honda má lepší popruhy, ale zase nemá protivybrační system... jinak mi to přijde úplně stejné s rozdílem 2000,- 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.220 (?), 22.5.2016 19:15

Pane Lukáši, pre zobjektivnenie cenovych ponuk Stiga vs Honda je vhodne porovnat aj rozsah dodavky krovinorezu. V cene Hondy boli zahrnute okrem zakladneho stroja so skvelym beznaradovo obsluhovanym nosicom silonu s dobre fungujucim TAP-and-GO poloautomatom vysuvania silonu este aj dalsim proprietami, ako napr. kvalitny trojzuby kotuc, mazaci tuk Honda na uhlovu prevodovku, kombinovany ochranny stit na tvar, a este nejake dalsie drobnosti. Ale asi to zavisi od predajcu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lukkkas123 - (10) - 228.92 (?), 22.5.2016 19:48

Jen abych upřesnil nejdu po ceně... ale chci v té ceně vybrat - ideálně - nejlepší řešení pro mou potřebu... Jak jsem psal u HONDY se mi líbí popruhy jsou fakt velice pohodlné. A co se týče příslušenství, tak kde jsem se na ni díval, bylo pouze křovinořez,  + strunová hlava a trojzubý nůž, olej pro první použití... to je vše...

Stigu 435 - jsem ještě neviděl. A co jsem viděl prodejce (Merhautova Brno) tak u ní je navíc štít ke všem křovinořezům... a u tohoto je čtyřzubec 

Tak jestli někdo některý z nich máte budu rád když napíšete konkrétně co zvolit. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika