Křovinořez na 200m2



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?)
19.9.2017 21:49

Nesrovnával bych to s nakládkou dřeva. Přecijenom těch co sečou pro komunál je více než těch co by si dřelo hřbet s přibližováním dřeva v malém. Ano, ať se poptá, jestli mu to někdo poseká a pokud nebude úspěšný, ať kvůli 2 mth/rok koupí cokoliv.

Jinak věřím, že právě Vy by jste byl schopen 3× do roka někomu ze sousedství za zmíněných 10euro/hod vymazlit těch 200m + okraje svým silným tichým strojem.

SfK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 224.228 (?), 19.9.2017 19:20, zobrazeno: 10421x
Dobrý den, jako naprostý laik co se týče křovinořezů Vás prosím o radu. Potřebujeme vysekat cca 200m2 a dále využívat v okolí domu apod. Důležité pro nás: co nejlepší výkon, malá váha, spolehlivost a jednoduché ovládání. Předem děkuji za rady :-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.210 (?), 19.9.2017 19:32

No, dost bude záležet i na tom, kolik chcete utratit. Zda hledáte co nejlevnější a nebo na cenu zase až tak moc nehledíte. Vaše požadavky se s příznivou cenou totiž moc nepojí :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.228 (?), 19.9.2017 19:42
Na cenu samozřejmě hledíme, ale nechceme si pořídit něco za pár tisícovek když to potom nebude fungovat podle představ. E.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 19.9.2017 20:21

Záleží co je cílem, jestli relax při pohybu na čerstvě zahuleném vzduchu a nebo plochy zeleně upravené do potřebné fazónky.

Na takto malou plochu cca 3× ročně je lepší si zaplatit vyžínání jako službu a nezabývat se, jakým strojem je to provedeno. Jsou borci co bez sociálního a zdravotního "zdanění" mohou pracovat za 100Kč/hod ... ale i při ceně 250Kč/hod máte za náklady na křovinořez cca 4 roky bez_práce/s_prací.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.210 (?), 19.9.2017 21:07

Ptá se na křoviňák a ne na radu, kdo by to měl sekat. Mimochodem já jsem nenašel ani za 200/hod na ruku nikoho, kdo by mi naložil dřevo na vlečku a to bydlím na vesnici, kde je povalečů dost. Nakonec jsem si vzal dovolenku a udělal to sám. Každým rokem bude nabídka takových fachmanů horší.

Jinak pro tazatele. Pokud to chcete silné a spolehlivé a zároveň lehké, tak zbývá pouze Stihl/Huska. Pokud slevíte a nebudete řešit třeba tu hmotnost, zkusil bych nějaký 4takt. Není třeba míchat benzín s olejem a i přes papírově slabší výkony jsou nečekaně silné. Osobně mám Dolmara MS 430U - dost těžký (napravují to profi popruhy v ceně) a rozhodně ne tak ergonomický jak třeba onen Stihl, který má doma otec (FS 131). Na druhou stranu je nečekaně silný,  motor Subaru a se strunou 2,4 Nylium - tvar hvězda, kousá i tlusté stonky jak nic. Stál 11 500 a teď jsem s ním sekal cca 150 metrů a z práce jsem měl úplně radost. Ale pro ženskou to není - musel jsem popruhy pořádně poladit, abych rozložil hmotnost. Vibrace jsou neznatelné, zvuk je v pohodě, v porovnání s dvoutaktem skutečně skoro nesmrdí, málo žere. Měl jsem kdysi půjčenou i Hondu - nevím model, taky 4takt, výkon asi 1,3 kW (+-), byl mnohem lehčí,  perfektně zpracovaný a se strunou jsem s tím sekal trávu s plevelem a šlo to v pohodě. Honda je spolehlivá, ale jak koukám na cenu podobně výkonného modelu, 14 000 Kč... No na těch 200 metrů je to podlě mě zbytečné. 

Zkušenosti mám bohužel jen se Stihly a Dolmarem a pát stovek metrů s Hondou. Určitě poradí někdo, kdo má třeba Oleomac. Soused ho měl a pochvaloval si ho. Onehdá jsem si říkal, že si koupil pořádnej šmejd a ejhle, má ho pořád a nic se nekazí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.213 (?), 19.9.2017 21:49

Nesrovnával bych to s nakládkou dřeva. Přecijenom těch co sečou pro komunál je více než těch co by si dřelo hřbet s přibližováním dřeva v malém. Ano, ať se poptá, jestli mu to někdo poseká a pokud nebude úspěšný, ať kvůli 2 mth/rok koupí cokoliv.

Jinak věřím, že právě Vy by jste byl schopen 3× do roka někomu ze sousedství za zmíněných 10euro/hod vymazlit těch 200m + okraje svým silným tichým strojem.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.210 (?), 19.9.2017 23:27

Jasně, ti co sečou komunál půjdou za pár šupů sekat vlastním křoviňákem, ne? Leda by jim ten vlastní křoviňák půjčil, pak asi jo. Já bych nikomu nic posekat nešel ani za prachy. Mám sotva čas na svůj pozemek. Jo a u nás OÚ nesehnal na sečení nikoho a má na to najatou firmu - 3 Kč/metr a to jsou ještě levní, protože sečou dohromady skoro 2000 metrů. Do 500 metrů berou 5 - 8 Kč/metr. Samozřejmě ještě hodinová sazba k tomu. Tyhle pohádky o sehnání někoho na práci jsem poslouchal už několikrát. 

Jinak bravo, popsal jste toho hodně, ale poradil kulový. Otázka zněla, jaký křovinořez. Chápete takové jednoduché dotazy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.172 (?), 20.9.2017 1:58
Myšlenka na zadání práce není tak úplně mimo, jak se snaží někdo neznalý napadat.Já sekám na doklad za 1.50 Kč/m2,žádná hodinovka k tomu není, přesto mám po odečtu nákladů asi 350/h.Pro tazatele by to dělalo 900,-/rok, takže ani po deseti letech nebude mít návratnost průměrného stroje, ale to jen tak na okraj.Někdy je touha vlastnit než ekonomika koupě.Oleomac nedoporučuji kvůli vibracím, ty jsou neskutečné.Těžký a výkonný stroj taky nemá význam.Jako východisko by jsem to viděl buď na FS94 C-E, tuším že s pevnou hřídelí nebo HQ 129R s pletenou hřídelí.Se 4t je dobrá alternativa SBC 435 HD, nebo slabší 25ccmHonda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.190 (?), 20.9.2017 6:49
Jistě, jsou lidí kteří seženou vždy všechno a pak taky lidi, co neseženou nikdy nic.Ono je potřeba i umět tu poptávku slušně podat.K vám bych taky sekat, nebo hazet dřevo nešel.Dělal jse m s lidma mnoho let.Taky místo pozdravu už křičeli jestli bude sleva.Nikdy jí nedostali.Tu dostala třeba žena která tam měla děcko a přesto se snažila nějakým způsobem práci ulehčit. Jděte do MF a kupte si Oleomac.Mám ho 12 let nedal jsem do něj ani korunu a nikdy jsem nepočítal že dostanu sedmiletou záruku.Vibrace?Ruce mi neupadly.Je to podobné, jako když jedete do Brna po dálnici.Až poberete zkušenost, sám si vyberete jiný.Ale na 200m2?I v Hornbachu bych se nebál.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.138 (?), 20.9.2017 8:20

Ty jo, vydedukovat z toho, že napsal, že nikoho nesehnal něco o křičení a o slevě. Hmmmmm. Jestli na to máte křištálovou kouli, tak jde jste ji sehnal? Chci taky. Jinak já jsem měl podobný problém. Jedná se o větší pozemek. Bývalý spolužák ze základky má doma traktor a seče si svoje latifundie na seno pro krávy a koně. Nabídl jsem mu 500 za to, že mi to sjede traktorem, až pojede okolo. Hotový by to měl do 10 minut s tou jeho mašinou - rotačka je ŽTR 210. No, neměl čas. Tak jsem si koupil Lucinu a seču si to sám. Vyjde to dráž a sežere to čas :-(

Jinak zatím jako jediný tu napsal kloudné informace. Dolmar, Honda, Stihl, a Oleomac zmínil taky = k tématu...

Pro zakladetele - sorry za tento příspěvek, k tématu jsem taky nenapsal nic. Až budete vybírat bubnovku, poradím rád. Jinak tam, kde mi servisují Lucinu docela nadávaj na Stihly s tím jejich 4mixem. Měli tam křoviňák a ten měl dle nich vačky z plastu!!! Motory měly fatální neopravitelné poruchy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika