Křovinořez Marunaka



host - 179.6 (?)
3.8.2007 11:45
Děkuji za odpověď, jen se mi zdá to snížení reálného výkonu téměř o třetinu dosti vysoké.

                                                                                                                       M.P.       
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Jan Baštýř - (4), 24.7.2007 21:57, zobrazeno: 12544x
Nemáte někdo zkušenosti s typem TH 34 DX?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 24.7.2007 22:47
Snad v akci ano. Minulý rok byla v tomto směru akce skoro pořád, ale se zbožím o které je již zájem se ve skutečné akci jen tak hned nesetkáme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.1 (?), 27.7.2007 10:22
Je výbornej startuje napoprvé,má velký výkon dal jsem na něj pilový kotouč a řežu stromky 6 cm, ale pozor když pilový kotouč tak jedině Oregon má zuby jako řetězová pila jde výborně do řezu. Ten tam mají taky. Trávu sekám 100cm bez problému.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 179.6 (?), 2.8.2007 17:59
Stal jsem se majitelem křovinořezu Marunaka TH48DX PRO. V reklamních letácích prodejců je pro tento typ uváděn výkon 2,3kW. V technických údajích uvedených v českém návodu k obsluze je uveden "Maximální brzdný moment hřídele" - měřeno dle ISO = 1,4kW. Mohl by mi prosím někdo objasnit vztah mezi těmito hodnotami?
Dále je zde uveden pro mě další zvláštní  údaj o otáčkách motoru. Maximální otáčky motoru = 6200 ot/min, doporučené otáčky motoru = 7500 ot/min. Že by doporučené otáčky, pod kterými si představuji, že by motor mohl být trvale provozován, byly vyšší, než jeho maximální otáčky?  Pokud by mělo jít o tiskovou chybu, pak stejné údaje jsou i v originálním návodu od výrobce.

M.P.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388), 2.8.2007 21:15
Vezmu to trochu obecněji z důvodu lepšího vysvětlení. Max. výkon motoru je hodnota, která byla u daného motoru dosažena výrobcem, ale za určitých podmínek, t.j. nadmořská výška, teplota, a také správné a kvalitní palivo, čistý vzduchový filtr a správně zaběhnutý motor. Všechny tyto faktory mohou negativně ovlivnit výkon motoru, pokud nejsou v pořádku. Ovšem toto obsluha nepozná, i když je výkon motoru o něco nižší, pokud jede bez problémů - při zachování správné údržby (čistý vzduch. filtr,palivo, olej atd). K výkonu na brzdě mohu uvést, že naměřené hodnoty se většinou rozcházejí, ale ne tak moc - cca 1kW. Již dříve jsem v porovnání např. Shindaiwy viděl velké rozdíly v naměřených výkonech, proti katalogům - viz. testy motorových pil. Takže to je jedna možnost uvedené odchylky, dále návod na tento stroj bych bral v takových detailech, pro provoz nepodstatných s rezervou, protože je tam dost nepřesností(viz otáčky motoru). Dále každý motor je nastaven na provoz s rezervou, ne na hranici výkonu, proto je zde další možná tolerance. V každém případě dodržte předepsané podmínky provozu, případně se na detaily zeptejte u prodejce a toto bude pro Vaši spokojenost a dlouhodobý bezproblémový provoz důležitější, než uvedené pochybnosti.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.6 (?), 3.8.2007 11:45
Děkuji za odpověď, jen se mi zdá to snížení reálného výkonu téměř o třetinu dosti vysoké.

                                                                                                                       M.P.       
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.163 (?), 10.7.2008 18:16
Zdravím. Taky jsem ho po přečtení většiny příspěvků ke křovinořezům z tohoto fora koupil (dle mého názoru úžasná hračka) - kvalitní zpracování, strunová hlava již není zmetek (ale je docela povená se zalitým šroubem - úplně stejnou dává i Monťfild), výkon dostatečný, podivně tichý - asi jako 4takt Honda co má kamarád. 6200rpm jsou otáčky, kdy má stroj maximální výkon 7500rpm jsou otáčky maximální, 6800rpm jsou otáčky hnacího hřídele, 2800rpm jsou otáčky volnoběhu, 3800rpm jsou otáčky kdy spíná spojka. Další chyba je v míchání paliva - má být 1:50, dle originálního návodu i návodu k motoru. Prodejce mi doporučil olej od Husqvarna, stejně jako mazivo. ISO 8893 nerozumím - ale například u křovinořezů ECHO je vždy uvedeno, že je to norma nesrovnatelná s evropskými. A mám otázku. Jak nejlépe zabíhat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika