Křovinořez HQ 135R vs. Stihl FS 240



maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 9.198 (?) 
22.6.2017 7:42, zobrazeno: 3061x

Po delší době jsem zůžil výběr křiviňáku na tyto dva modely. V jiné diskuzi mi byl doporučen Dolmar, ale široko daleko tu nemáme na tuto značku servis a váha čtyřtaktního motoru nevyváží jeho výhody.

Ponechme stranou kvalitu výrobců, tam má asi Stihl trochu navrch, ale má Stihl něco navíc, co mi uniklo, abych zaplatil vyší cenu?

Na HQ jsem dostal slevu pod 12tis., Stihl slevy nedává a nevím, jestli 300W výkonu za ty více jak 3000Kč stojí.

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.38 (?), 22.6.2017 13:25

Pouze teoretizuji, ale HQ by měla mít menší vibrace, ale zase na druhou stranu Smart Start je údajně potenciální problém, kdy se knec pomocné startovací prožiny narovná a vyskočí z uložení. Pak nelze nastartovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 22.6.2017 15:20

Stihl by měl mít y větší spotřebu paliva, co se týče vybrací tak na podzim jsem vybral HQ 535Rxt a dobře jsem udělal vibrace skoro žádné smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.66 (?), 22.6.2017 19:50
Husqvarnu zatím už určitě ne, dokud se prokazatelně nezlepší.Traktůrek za 95tis.se začal sypat po 50mth, sekačka za 18,5 tis.šla z domu v polovině sezóny, křoviňák za 18tis.měl 2xvadný úhlový převod v záruce, před koncem šel taky z domu.Pilka nová za 16tis.byl šrot.A proč jsem tíhnul k husqvarně?Protože dodnes od HQ máme pilu po dědovi, který si ji koupil do lesa vráceného v restituci v devadesátých letech a stále maká! Benzín se do ni míchal snad na celý rok dopředu do kanystru a pěkně se s ní dělalo, stála asi 13tis..Kdeže ta kvalita dnes je.Jedině u dražšího stihla, tam padla volba na další křoviňák 310,460 a pilu 361,sekačka Viking mě neoslovila, ale stiga stála za hřích dát přes 20tis.A ten skvělý stiga rider 4x4,pohádka.Nejsem proti HQ navždy uzavřen, byla to srdcovka, ale momentálně je to u ní s kvalitou bída.Můj bývalý prodejce HQ přešel v traktůrkách na starjet a později sekačky převzal od Hondy.Jsem ochoten investovat do techniky, která mi ulehčí práci, ale když už dám ty peníze, požaduji kvalitu a nechci lítat po servisech.A to kupuji dle mého vyšší třídu, žádné osekané levné modely.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika