Krovinorez Castor CB43DS



host - 182.173 (?) 
18.10.2009 21:13, zobrazeno: 11276x

Dobry den, vybiram krovinorez pro udrzbu zahrady 2000m2, aktualne totalne neudrzovana, huste nalety (nektere az 5cm silne), vysoka slehnuta trava. Rozhodoval jsem se mezi Dolmar MS 340 a Castor CB43DS, oba stroje maji podobne parametry. Nakonec se priklanim spis ke Castoru, hlavne kvuli blizkemu servisu a cene, ktera se pohybuje pod 11 tisic. Dolmar byl pry za podobnou castku k mani, ale uz neni.

Mate nekdo nejake negativni (nebo positivni) zkusenosti s uvedenym typem Castor?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.179 (?), 18.10.2009 21:46

Jestli Castor nebo Dolmar za Vás nerozhodnu, ale přidám letošní zkušenost. Mám stejný pozemek, velmi členitý, 6 let neudržovaný, jenom ty nálety byly silnější. Používal jsem MS 340, který se na slehnuté trávě úplně ohýbal. Nálety do 4 cm jsem s ním likvidoval. Bylo to v srpnu a odneslo to moje rameno, křovinořez slouží dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.27 (?), 19.10.2009 20:32

Castora CB43DS jsem si nedávno koupil. Zatím obrovská spokojenost.

Dnes bych možná zauvažoval o 45 DP. Jedná se o starší koncepci motoru, kde nebyl brán zřetel na emise. CB43DS má motor s nízkými emisemi a těch je docíleno velmi chudou směsí. Nedovolím si do takového motoru míchat palivo 1:50, ale pro jistotu používám poměr 1:40.

Každopádně si na 43DS nemůžu stěžovat, ale mám tento stroj krátce.

 Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.70 (?), 26.9.2010 13:14

Mám křovinořez Castor CB 43SB od jara a jsem s ním spokojen. Jen mám problém ho nastartovat za studena startuji 10 - 15 krát, ale když nastartuje tak už je to paráda , za tepla startuje okamžitě. CHtěl bych se poradit jestli mám něco vyčistit nebo mám snim jít do servisu nebo je to normální že startování za studena je tak náročné. Sitič mám puštěný, skoušel jsem ho plně, na třičtvrtě, na půl, načtvrt i při vypnutí prostě všechny varianty, ale pořád stejný.

DĚKUJI ZA RADU

MILOŠ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 26.9.2010 13:57

Používáte před startem primer? Ještě bych doporučil si ověřit, zda obohacení - klapka přesně dosedá. Při studeném startu musí být sytič naplno - tedy sytičová klapka uzavřena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.27 (?), 3.10.2010 16:22

Je tomu právě rok, co tento křovinořez používám. Nemůžu si ho vynáchválit.

Se startováním problém nemám. Po zimě naskočil na první zatáhnutí, obvykle se chytí na druhý až třetí zátah.

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.117 (?), 8.7.2019 8:50

Miloši, mám také Castora 43 a naprosto stejnou zkušenost. Při prvním studeném startu musím 5 až 7 x startovat než chytne. Samozřejmostí je nacupování benzinu primerem a aktivace sytiče. Po nastartování a ohřátí startuje na první jemné zatažení. Tj beru to, že je to tak. Jinak mi běhá na dvou zahradách cca 10tým rokem a bez jediné závady. Teda nepočítám rozbitou rukojeť od pádu a stejným způsobem prasklý kryt karburátoru - holt "mladý" ho neplatil, tak to odloží co nejpohodlněji. Zrovna včera jsem s ním pracoval a tak jsem si uvědomil- "kruci ono je to už 10 roků- dělají se ještě?" a tak jsem při hledání narazil i na tento link a tak sice opožděně, ale přidávám svou zkušenost.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika