Křovinořez ABG 430 HB - strunová hlava



Stránky: 1,  2,  3   
midol - (3) 
19.6.2007 10:01, zobrazeno: 71066x

Chci se zeptat, jaké ma kdo zušenosti se strunovou hlavou. Zdá se mi dost titěrná, zranitelná. Při sečení v členitém terénu se mi už hlava krásně sama rozdělala a pak jsem po kolenou hledal pružinu... Předtím jsem si půjčoval Partner a tam je hlava solidněji udělaná a samotné vkládáni silonu jednodušší. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 69.46 (?), 19.6.2007 11:22
Take mam spatne zkusenosti s touto strunovou hlavou, budu ji reklamovat. Samoodvijeni nefunguje dobre, struna se hrozne rychle odmotava, staci lehce zavadit o zem. Po dalsim seceni se mi utrhly plastove ocka uvnitr na ktere se struna zachytava.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.120 (?), 19.6.2007 15:00
nojo voco de je čína:o((
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.22 (?), 19.6.2007 15:31
Za ty peníze, (např. obchodnet.cz 6060,-) kdyby se tam nenašlo nic horšího!
Má ale nepříliš obvyklé technické parametry:

Popis
Technické údaje
Výrobce: ABG - VARI
Katalogové číslo: 80697
Hmotnost: 7,8 kg
* Výkon motoru 1,25 kW
* Max.otáčky nože 9000/min
* Zdvihový objem 42,7 ccm
* Šířka řezu s hlavou s nylonovou strunou 39 cm
* Otáčky hřídele 6500/min
* Otáčky motoru při max.výkonu 6500/min
* Otáčky motoru při chodu naprázdno 2500/min
* Objem nádrže 1,1 l
* Směr otáčení levé
* Poruh na obě ramena
* Výbava - třízubý nůž 255x1,4 mm + strunová hlava s automatickým vysouváním na poklep
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.51 (?), 19.6.2007 15:53
ABG je taky isty vyrobca ako Hecht. To co Vari nakupuje hotove  vyrobky v Cine oznacuje ako ABG. A tiez to zneje nemecky /podobne AEG/, na hobbyexpert.cz dokonca tvrdia ze ABG je nemecka firma. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
skolin - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78), 19.6.2007 22:31
Všeobecně mohu potvrdit, že je vždycky lepší poloautomatická hlava - kde se struna vysune vždy dle potřeby při poklepu o zem. oproti automatické kdy je velmi zbytečná nadměrná spotřeba při automatickém odvijení, a navíc zbytečně složitý mechanizmus.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.30 (?), 5.4.2008 13:30

Tato hlava nevyhovuje mám zkušenost že, po dvaceti minutách sekání se hlava rozletí a poškodí se bajonetový uzávěr, toto se mi stalo dvakrát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.114 (?), 19.5.2008 14:54

hlavu jsem reklamoval, ale jedine co udelali, ze vymenili stredovou civku, kde byly ulomene plastove ocka,

nicmene ja sam jsem vice natahnul (napruzil) pruzinu a slava zafungovalo to - spotreba struny se snizila, odviji se opravdu jen na poklep

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 68.102 (?), 23.5.2008 19:06

Dobrý den, měl jsem stejný problém a jeho řešení jsem popsal ve vláknu - " Marunaka - vyjádření firmy Garland k některým problémům " J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.154 (?), 23.5.2008 19:30

Dobrý den,

také mám tento křovinořez, ale hlava se mi rozletěle teprve jednou :-) a asi po 20hodinách sekání. Jinak samotný křoviňák není špatný. Akorád jsem měl ještě problémy s plastovým uchycením řidítek (uďelal jsem po několika opravách celý nový ze železa. Ale znovu bych si ho asi nekoupil, vybral bych asi za stejné pěníze třeba slabší od Sola nebo tak. Pokud bude hlava nadále zlobit zkusím tam dát jinou od jiného výrobce (i za cenu nějaké té úpravy).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika