Křovinořez a žací nůž - možnost zlomení?



host - 4.206 (?) 
13.6.2017 22:42, zobrazeno: 5147x

Jak je to u křovinořezu se žacími noži? Vím že třeba u sekaček jsou ty nože takové bazmeky, že stačí náraz na kámen a máte velkou šanci že vám ten nůž aspon praskne. Jsou u křovinořezů ty dvojzubce nebo trojzubce líp dimenzované (přece jen, křovinořez dosahuje daleko větších otáček i než ta sekačka), takže nehrozí že když s tím nepozorně vezmu kámen tak se mi zlomí? Dříve jsem sekal strunou, takže jsem neřešil jeslti přejedu kámen (přece jen, struna se max jen urazí)

A ted nemyslím takové narazy které by zastavily motor ohnuly klikovou hřídel třeba, myslím takové to typické "škrnutí" o kámen v trávě který je v zemi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.2 (?), 14.6.2017 15:18

Ja pouzivam nejsilnejsi husqvarnu, co je k dispozici, sekam s ni vetsinou na pasekach ci zarostlych loukach, kamen obcas trefim, proste nejsou videt a s nozem jsem zatim problem nemel... objevi se par jisker a krovinak se od toho kamene odrazi :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.228 (?), 15.6.2017 22:57
Nože na křoviňáky jsou silnější a houževnatější, nerozlomí se ani nepraskne, max. se do něj udělá vryp, ale to už musí být.V neznámém terénu jsem rozsekl zapomenuté okapové žlábky bez poškození kotouče, kamenů nepočítaje od těch co odletěly až po zapuštěné ohniště, ocelové roksory je spíše záhul pro úhlový převod-na kotouči vznikne jen vryp.Origoš kotouč je to nejlepší co může být.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 49.50 (?), 15.6.2017 23:00

Nože sú dva druhy, tenké plechové alebo hrubé. plechové sa asi skôr ohnu ako zlomia.  Mne sa stalo s hrubým trojzubom, že som narazil na veľký kameň a odlomila sa skrutka ktorá drží nôž. Našťastie letel smerom odo mňa, smrtiaca zbraň.  drobné kamene odfrknú, ale ťažšie kusy môžu odlomiť skrutku na to pozor.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.42 (?), 15.6.2017 23:52

Jakou pak znacku krovinaku jste mel? Mam za to, ze u kvalitnich krovinaku se toto stat nemuze (pri pouziti originalnich dilu samozrejme).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 100.198 (?), 16.6.2017 0:35

Seču několik pozemků, od 300 do 1000 m2 většinou  2 nebo 3, dříve 4 břitým nástrojem, křoviňák 20 let  FS80 nyní od podzimu FS100.  Pozemky se dříve sekly kosou a nebyly na nich kameny, teď se tam zase objevují (nikde jinde než u sousedů původ být nemůže, ale nechtějí se k tomu znát). Asi 14 dní dozadu jsem na větším kamenu pokřivil do osmice asi 3 roky používaný tenký 2 břitý nůž od muntě puntě, holt šetřil jsem - vracím se zase k dražším silnějším nožům od Stihlu. No a po zkušenostech s odštípnutým kouskem kamene do brýlí jsem konečně koupil štít s drátěnou mřížkou, nechci dál pokoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.50 (?), 16.6.2017 22:30

Bol to Florabest fbs 43 b2. Tá skrutka bola asi z liatiny podľa tvaru lomu. narazil som do balvana ktorý mal tak 10kg. mal som tam hrubý trojzub.  vačšinou o kameň iba škrtnem, vtedy keď sa mi zlomila skrutka som narazil na tvrdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.42 (?), 16.6.2017 22:51

Takze podle predpokladu zeme puvodu Cina :). Verim, ze stejny naraz s krovinakem Husqvarna ci Stihl by dopadl naprosto bez nasledku. On hold nekde ten rozdil v kvalite musi byt videt, no...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.190 (?), 17.6.2017 7:06
Už v základní otázce je to špatně, Na něco se ptáte a hned si odpovídáte.Nemyslím, že zrovna dobře. U rotační sekačky, dřív než praskne nůž, tak je na řadě unašeč a jeho kolíčky, dál ohnutí kliky a pod.Dělení nože na odletající kousky se neočekává, protože vyrobit ho z materialu, který to nedělá je předpoklad i pro čínana.To dělá tálek ze starých kamen. U křovinořezu očekávám to samé, že bude vyroben nůž z materialu, který se nedělí tak snadno, Narazím do kamene a uletí kus nože.50 let si pamatuju poučky z učení, zkoušky tvrdosti podle Rockvela, Brinela,Vickrse. I na tom trojzubu vidíte, že při nárazu na kámen se nic neodlamuje, ale spíš deformuje.A vovovoto de.Preferuju spíš slabší nože.Zkoušel jsem i kotouč z nanýtovanýma žabkama, ale je to těžké a jde to jinak do otáček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.231 (?), 17.6.2017 16:03

Před cca 15 léty jsem vzal s OM746 a trojzubým kotoučem ocelovou trubku v zemi po lidech z tehdejšího Telecom, kteří ji tam na našem pozemnku jen tak si zatloukli při vyměřování výkopu - lepší je mít pozemek oplocen, aby si po něm nemohli lidé z firem kopající kde co chodit. Kotouč škrrnul o trubku, udělal v ní rýhu cca 1 mm hlubokou a dlouhou 3 cm, trochu se na konci poškodil, ale šlo to vybrousit. Úhlový převod to vydržel a funguje až do nynějška bez problémů. Tenkrát jsem ale hrozně zuřil. Dnes už máme okolo pozemku plot a lidé s kolíky a trubkami si jen tak po něm chodit nedovolí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika