Kolik utáhne travní traktor? Aneb universálnější pomocník na zahradu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 164.92 (?) 
12.6.2011 11:51, zobrazeno: 47053x

Ahojte,

potřeboval bych radu. Pomalu se poohlížím po nějakém dvouosém pomocníkovi na zahradu. Zatím všechno dělám s frézkou Forschrift, ale zbyl jsem na těžší práci sám a chci si pořídit něco, za čím bych mohl tahat pořádný vozík s kladkovým jeřábem (přívěs profi dělník na privesyzactyrkolky.cz)

A teď o co mi jde:

Koukal jsem se po malotraktorech, ale ceny jsou vysoké (u nových, ale i u starších) a využitelnost v mých podmínkách není velká. Máme zahradu se stromy cca 3000 m2. Takže by byl traktor téměř jen na tahání vozíku. Další variantou by mohla být čtyřkolka (ceny nových jsou zhruba na úrovni bazarového malotraktoru).

Ale na co se chci zeptat:

Kolik by utáhnul nějaký lepší travní traktor (cena cca 100 000 Kč), ideálně s pohonem všech kol. Líbilo by se mi možnost sekání (což u čtyřkolky s vlečenou sekačkou na mojí ploše nevyužiju), ale primárně mi jde o nějaký stroj, co utáhne vozík s hlínou nebo dřevem (ne po lese), ideálně ten vozík s kladkou. To protože musím tahat těžké věci sám.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 164.92 (?), 12.6.2011 14:49

Ještě pro upřesnění, jako variabilnější řešení bych viděl nějaký rider 4x4, ale jak je to tam s možností tahání vozíku? Popřípadě dá se na rider sehnat i bubnová sekačka pro sekání trávy na seno?

Pokud jste někdo řešil podobný problém, tak mi prosím pomozte.

Honza z Vysočiny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 71.114 (?), 12.6.2011 19:17

bubnová sekačka za rider 100 % nebude, neboť bubnová sekačka je sice zařízení nesmírně šikovné a odolné, ale má docela velký požadavky na výkon motoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 13.6.2011 8:28

Zdravím, rozhodně bych nedoporučil pořizovat zahradní traktor s hydrostatickou převodovkou na tahaní vozíku a nebo osadit traktor sněhovou radlicí. I když výrobce toto řešení doporučuje, tak tato převodovka je při plném koši nasekané trávy a mírném svahu na hranici svých možností. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 154.78 (?), 13.6.2011 10:56

Dobrý den pane Stando, obvykle s Vámi souhlasím, ale nyní musím napsat, že není tzahradní traktor jako zahradní traktor. To co jste napsal pasuje tak na ty mrňata z Baubau. Se skutečným zahradním traktorem /vezmu že od 18 HP/* není problém.Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.23 (?), 13.6.2011 12:47

zastávám se pana Standy. Ano není traktor jako traktor, ale pozor jen se tomu tak říká. I ty dražší a kvalitní jsou pouze pojízdné sekačky, není to traktor na tahání, len to tak zvonku vyzerá!

Mám oboje, travní traktor od renomovaného výrobce za 120 tisíc, žádný Béda Otravníček s Volvem, motor je Kohler 18 HP a ani by mě po letech sekání 5 000 m 2 nenapadlo jej nutit do tahání vozíku s trávou nebo hlínou, protože jak se píše výše, hydrostat by šel kukat během jedné sezony, když veze stokilového chlapa a 410 l mokré trávy, má dost takže místo koše 500 kg vozík? a co na tom vozíku bude, když ten sám má 170-200 kg.

Vyřešil jsem to tedy čtyřkolkou side by side, neboli takové autíčko, ne čtyřkule jako motorka, nejmenovaného výrobce z Čankajškova ostrovu, který jinak dělá skůtry do celého světa protože japonec, nebo usa provenience je opravdu na zahradufinančně zbytečná a tahám 2m3 trávy do kravína, abych se jí zbavil, hlínu, kompost, 2,5m3 dřeva z lesa na jednu fůru a jsem absolutně spokojený,  výkon 25 kW ja zetor pětadváca, pomalý kvalt okolo 5-6 km i rychlý převod do 60 km.Má náhon vypínatelný na předek a zadek, má uzávěrku diferenciálu.

Ano byla drahá vč. dph 220 tisíc, ale je na velkou zahradu jednoznačně lepší než opravdový malý traktor, nemačká půdu, má perfektní manévrovací schopnost a při přejezdu na silnici je rychlá.

Toť má zkušenost, každá liška chválí svůj ocas, ale já jsem opravdu spokojen s touto volbou, byť jse trochu musel dětem odtrhovat od úst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.152 (?), 13.6.2011 13:50

Díky za tenhle postřeh. Takže se můj výběr smrskává na čtyřkolku nebo malotraktor. A jelikož poměr cen je 150 000 ku 300 000 tak asi vede čtyřkolka. Kdyby tak ještě čtyřkolka dovedla posekat anglický trávník, ale to už bych toho po ní chtěl asi moc :-)))

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 154.78 (?), 13.6.2011 14:17

No tak pokud je to takto, na převážení většího množství tak s Vámi souhlasím. Taky koukám po nějaké čtyřkolce. Já převážím málo a vozík mám udělaný ze starší dvojkoly /větší/. Vlastně je na nějakou tu hlínu a bordel ze zahrady. Jakou máte čtyřkolku? Protože mám i les pokukuji po starším Gladiátorovi. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.23 (?), 13.6.2011 21:42

Já jsem napřed koukal po Journeyman Gladiátor UTV, samozřejmě po Polaris ranger 400, to je ale pecka a nakonec vybral střední cestu Kymco UXV 500. Glad je určitě dobrý, podívejte se na čtyřkolkářské forum tento Číňan je družný a v kolektivu oblíbený, můj Čankajšek je dražší a nejdražší je samořejmě jůesej Polaris. UTV neboli autíčko pro dva je malinko méně obratné, než třeba klasický glad, ale není to velký problém. opakuji tahám s tím 2,5 m3 kulatiny v metrech z lesa, no problem, když se podíváte, vyrábí se vozíky milionů typů už i u nás a s klasickým traktorem typu zetor 25 si na zahradě nevrznete, to ji zničíte, mohu ukázat foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.152 (?), 13.6.2011 21:49

Jak o tom tak přemýšlím, tak to spíše vypadá na pořádnou pracovní čtyřkolku, docela se mi líbí Jumbo 720 od SMC.

Ale ještě k těm menším mašinkám. Co takhle 4x4 rider, např od Stigy (20HP), byl by ten schopen tahat vozík s nějakým bordelem ze zahrady, trochou palivového dřeva atd? Tu stigu mám 6 km od domova, takže by do servisu nebylo daleko.

Dostal jsem doporučení ještě na malotraktor z číny (DF, nějaká ta řada od 20 do 25 hp), ale mám strach z oprav. Asi to budou jednoduché stroje a kdybych to jednou viděl, tak už si to opravím sám, ale jde o to poprvé. Navíc náhradní díly z číny asi nebudou úplně dostupné a traktor by měl u mě asi dlouhé prostoje, přeci jen by to bylo pro práci na zahradě, což je koníček a ne každodení činnost. Tam bych se dostal na cenu cca 150 tisíc, což je už srovnatelné se čtyřkolkou, vlečka by na to byla podobná, jen bych přišel o hydrauliku na zvedání, takže bych musel stvořit nějaký šikovný jeřábek tažený za čtyřkulí.

Jsem nerozvodnej jak střední rolník v době sklizně, takže se nabízí otázka: co vy na to? Je lepší čtyřkolka, malotraktor nebo rider (vše +- ve stejné cenové kategorii)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika