Kátrování hlíny na zahradě



host - 76.122 (?)
2.3.2009 15:41

To je zbytečný, myslíte že rostlinám vadí nějaká hrouda?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 76.122 (?), 2.3.2009 15:41

To je zbytečný, myslíte že rostlinám vadí nějaká hrouda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.243 (?), 2.3.2009 16:02

Jak kterým - já bych chtěl prosívku z kompostu použít na top-dresing trávníku, a tam by mi zbytek štěpky docela vadil...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 25.8.2009 11:50

Zdravím, prosívačku zeminy si vyrobil kolega tak, jak již bylo uvedeno. Sundá buben z michačky a nasadí buben který si vyrobil tak, že unášecí náboj navařil do středu šestihranného ocelového plátu asi 6 mm silného, v rozích šestihranu navařil kulatiny o průměru 16 mm, které nahoře propojil opět stejnou kulatinou. Po obvodě připevnil pletivo asi 20 x 20 mm z nerezu, tímto mu vznikl šestihranný buben o rozměrech 60 x 60 cm. Takto předělanou míchačku zapne a hází do ní ornici, jemější frakce propadne hned a hrubší rozdrtí kamení v ní obsažené jako v kulovém mlýnu, po čase vysype obsah kamení a jede nanovo. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 27.8.2009 0:13

Na přelomu roku 89/90 jsem pro svého kamaráda keramika udělal prosívačku hlíny, která byla o rozměrech cca 80 x 35 x 20 cm.Byla uzpůsobena k výměně sít.Pracovala na kmitavém pohybu síta.Protože jsem potřeboval vyzkoušet kmitání síta, tak jsem to zkoušel na zahradě na zemině.Omlouvám se, ale míry jsou přibližné, protože už si je přesně nepamatuji, jenom uvádím další způsob, jak přesívat zeminu.Na elektromotor se upevnilo z 6ti mm plechu vyřízlé kolo o průměru asi 16 cm.Ve vzdálenosti 1 cm od okraje kola se provrtal otvor na 10 mm krátkou hřídel na nasazení domečku s ložiskem.Z boku domečku se upevnilo krátké táhlo, které bylo připevněno za okraj síta.Protože elektromotor byl posazen bokem k čelu síta, tak byl vytvořen kmitavý pohyb a síto se pohybovalo sem a tam ve vzdálenosti které určovala délka táhla.V té době jsem rodičům překatroval zeminu, kterou měli na dvou kompostech.I když síto tam bylo volně položené v rámu, tak, aby se nemuselo neustále vydělávat a vyhazovat to co zůstalo, tak jsem udělal zadní čelo malé a celý rám byl mírně skloněn.Proto při přesívání hlíny se zbytky posunovaly níž a níž až byly pohybem síta vyhozeny ven na hromádku na zem.Letos na jaře jsem si na síto vzpomněl, trochu jsem změnil parametry a obdobný způsob využívá vnučka.Přikládám video k lepšímu pochopení systému síta, protože něco jiného je psát a nebo vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.202 (?), 21.5.2012 8:31

 Na prosévání hlíny používám nástavec na stavební míchačku, na málé množství cca několik m3 to je pohoda. Nezabere tolik místa a snadno se montuje. martin.ma@seznam.cz

kátrovačka na zeminu
kátrovačka na zeminu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.106 (?), 19.2.2016 12:02

Prohazovačka, prosévačka k přesívání hlíny nebo kompostu (třídička kamení) ze staré míchačky.Oka jsou 2x2 cm.  Více info.

Kátrování hlíny na zahradě
Kátrování hlíny na zahradě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.72 (?), 21.2.2016 8:26

My už letos v Unoru kátrolali hlínu od kolejí. síto jsme měli na autokáře zapřené. Docela se to povedlo. Kameny do cesty a hrásnou černou hlínu na zahrádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.194 (?), 17.3.2016 18:43

Dobrý den,

můžu se zeptat, jak jste síto upevnil na buben? Z videa to není jasné.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.145 (?), 17.3.2016 19:47

Dovnitř bubnu míchačky se strčí to prkýnko a přes něj je to přitaženo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika