Jaký vyžínač z tohoto výběru?



host - 179.74 (?) 
16.5.2017 19:06, zobrazeno: 3976x

Dobrý den, dosluhuje mi vyžínač McCulloch starý asi 15 let, je to jen 21ccm, ale kolem plotu a na občasné pokosení stačil. Tak si vybírám nový, trošku silnější, tak do 5kg bez popruhu, ten nepotřebuji. Vybírám tohoto sortimentu, jestli má někdo zkušenost.

1. Stihl FS 40 - 0,7kW - 4,4kg

2.Makita RST250 - 0,96 kW-4,2 kg

3. ECHO GT-222ES - 0.7 kW - 4.3 kg

4. OLEO-MAC SPARTA 250 TR - 0,8 - 4,5 kg

První tři jsou v cenové relaci +- stovka okolo 5300kč, Oleo mac 3600 +-, jelikož to zase budu kupovat na mnoho let, tak nemám přímo v úmyslu vzít rovnou ten nejlevnější, ale třeba stačí, nevím. Jestli někdo má jinou variantu, jsem jedno velké ucho. Kdo máte nějakou zkušenost, nebo důvod, proč vzít to či ono, pište prosím. Do měsíce to chci rozseknout. Děkuji všem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.89 (?), 21.5.2017 14:33

aco zustat u stejné značky a vybrat model TRIMMAC. Zrovna dnes jsemho objednal :-) mám ho v planu pouzivat asi na stejné učely jako vy. (kolem plotu, stromku a vsude kde se nedostanu rotacni sekackou) koupil jsem ho za necelých 2700,- i s postou od autorizovaného prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.89 (?), 21.5.2017 14:34

jo a vaha 3,9kg :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 156.9 (?), 21.5.2017 16:49

To jsem samozřejmě taky koukal, ale já jsem si s ním taky užil a už mě kolikrát unavuje pořád na tom něco dělat. Jednou nestartuje studený, druhý den chytne napoprvé, pak zas nechytá za tepla, benzín netěsnil už od té doby co jsem to koupil, zalepil a teď zas vzlíná a rosí. Velice špatně se do toho leje benzín, musí se to na něco položit, pak nechytne, vyndat svíčku, vyčistit, a hlavně se dostává tráva mezi hřídel a strunovou hlavu, prostě pořád něco, co se zpracování týče, i když mě sloužil dlouho (zase ale se moc nenadřel) mě prostě neoslovil. Pak nejde do toček, pošteluju karbec, pak jede dobře, chcípnu, doleju benzín, chytne a zase se dusí, to by člověk nepochopil. Už na něj nemám nervy a řekl jsem si, že si prostě koupím bezprobémový stroj :-D

A mimochodem, vibrace má Echo třetinové, což bude možná můj favorit, jen škoda, že je nikde nemají pospolu abych si mohl vybrat okem, omakem, pocitem, sluchem a dojmem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.89 (?), 25.5.2017 14:52

nakonec jsem strornoval objednavku a selse podívat na HQ 122C a Stihl FS38 nakonec jsem vzal stihl mam od nich vice vecí tak jsem zustal verny, ale podle papiru ma HQ daleko mensí vibrace, stihl se trepe jak drahy pes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.28 (?), 25.5.2017 17:13

Tak nakonec po zralé úvaze pro a proti, jsem zvolil ECHO GT-222ES, vibrace více méně žádné, aspoň po ůvodních 40 minutách (testu, jak se bude dělat), vůbec mě ani nenapadlo, že by ruce mohli brnět, prostě balzám, chytá na škub, jak za studena, tak za tepla. Krásný chod motoru, super vyvážen, a hlavně ani jsem neměl špunty, je úplně tichý. To mě překvapilo asi nejvíc. Ani není potřeba to tůrovat, většinou mi stačil zvýšený volnoběh yes. Síly to má dost, spotřeba nula nula prd, záruka 5 let. Jsem si vynadal, že jsem si měl udělat radost dávno. Nelituji ani jedné koruny. Super spokojenost, jako snad ještě nikdy,  a ten motor, ten točí, jede jak pila, když je potřeba, nezastavila ho ani 50 cm tráva (zkouška) prostě super. A original kroucená struna je taky super, odklepal jsem jen jednou, vůbec neubývá.

Opravdu můžu doporučit.

Echo 222
Echo 222
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.216 (?), 31.5.2017 18:31

Čirou náhodou jsem dnes narazil na toho McCullocha v obchodě, i když už o nic nešlo, tak jsem si ho prohlédl. Na kvalitu se to srovnat nedá, tvrdé plasty (jasně stojí půlku co kvalitní) ale co jsem koukal, tak je to skoro stejná kvalita co mám toho starého. Benzínové hadičky jen protažené skrz plastovou nádržku, nemůže se to špatně položit, jinak to hned protýká, i tak to vzlíná a je cítit benzín. A nemá to spojku, takže se hlava točí pořád. To i můj starý má. Třeba to práci odvede, ale pohled a omak mě neoslovil. A pocitově mi přišel těžší, i když papírově tomu tak není. Jasně, 2500,- není moc, ale já už bych po vyzkoušení Echa nešel do ničeho jiného. Snad nezklame, i když do 5 let by se to mělo projevit laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika