Jaký vertikutátor?



host - 185.18 (?) 
15.8.2010 22:10, zobrazeno: 12523x

Přemýšlím o benzínovém vertikutátoru. Chtěl bych, aby šlo sbírat do koše (pokud možno co největšího) - nemám rád hrabání. Líbí se mi např.  UV 40 H od Mountfieldu (výrobce Wolf Garden). Nyní je zlevněný z 24.690 Kč na 16.490 Kč. Doporučili byste něco jiného?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jez33 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 94.63 (?), 16.8.2010 20:38

Porovnajte so Solo 518, v podstate minimalne rozdiely (vaha), kos mozno dokupit (pri WG neviem.) Ale na kos by som moc nevsadzal :) Pri dobrej udrzbe by to mozno slo ale asi vas to casom prestane bavit:) Pri zlej starostlivosti je kos absolutne nepouzitelny. Vzdy som sa divil co im to lieta v televizii z toho vertikutatoru az som si to raz odskusal na vlastnej kozi. Koberec po 9. mesiacoch (vcetne zimy). zemina bola v nedohladne. Asi velmi pomohla zla zalievka - ked som to tak ratal tak na zaliatie pri 10l/m2 by to trvalo hadicou 5,5 hod. pochybujem ze mal na to domaci cas :) uz bol z toho travniku skoro epifyt :D podla mna uz v pode ani nekorenil: D

selanky 01
selanky 01
selanky 02
selanky 02
selanky 03
selanky 03
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.238 (?), 17.8.2010 9:51

existuje nejaky stroj od fi Gude, je to vretenova kosacka a vertikutator v jednom. Je to motorovy stroj na benzin. Iba sa vymenia dane dielce. Tu na fore sa o tom hovorilo, ale reakcie skoro neboli na tento vyrobok, iba nejake 2 aj to nie kladne. Najlepsie poznat niekoho kto to ma. Inak moznost mat kombinovany stroj je super napad, len ci existuje aj kvalitny vyrobok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.179 (?), 17.8.2010 11:22

Nejsem si jist, zda budete spokojen s košem. Dá se dokoupit asi za tisícovku, ale 60 litrů u vertikutátoru není 60 litrů u sekačky. U vertikutátoru je tráva načechraná a koš je hned plný. Kdysi jsem měl 40 litrový koš a zaplnil se asi po ujetí 10 metrů. Bylo to neustálé vysypávání. Nakonec jsem se vrátil ke hrabání. Je to mnohem rychlejší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.18 (?), 20.8.2010 23:21

Ok, diky za rady. Uz jsem stroj poridil. Kos se skutecne nezaplni, je v nem vzdy na dne. Cekal bych ale, ze to bude delat hlubsi drazky. Kdyz to nastavim na maximum, tak diky mirne krivosti povrchu je spousta mist, kde se noze ani nedotkou zeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 93.147 (?), 25.8.2010 16:24

Nyní je zlevněný z 24.690 Kč na 16.490 Kč... zlevneny? To je tak asi jeho realna cena...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 28.1.2015 0:21

Nepíšete, jaký jste nakonec koupil. Ale pro někoho dalšího, kdo by také vybíral a četl toto vlákno, bych doporučoval Solo 518 jako Stano. Sice jsem ještě neměl možnost ho nějak víc vyzkoušet, ale po sestavení, nastartování a zběžné inspekce technických řešení je dojem vcelku pozitivní. Dříve se asi dodával s motorem Honda GCV 135. To sice nebyl špatný motor, ale když jsem kupoval tento vertikutátor koncem minulého roku (2014), tak mi přišel s GX 160, což je tedy trochu jiná káva (řada GC je hobby, GX je profi). Navíc už jde koupit za hodně dobré ceny kolem 15 000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 28.1.2015 13:43

GX je profi...a opravdu u něčeho co je v provozu 3 hodiny do roka potřřebujete profi motor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika