Jaký štěpkovač?



host - 244.4 (?) 
21.3.2011 11:54, zobrazeno: 21177x

Dobrý den,

mám dotaz ohledně výběru štěpkovače. Přečetla jsem si tady hodně názorů, ale nějak jsem se pro žádný nerozhodla.

Máme dost velkou zahradu a tedy hodně větví a štěpkami můžeme zatápět, popřípadě je použít jako mulčovací kůru. Větve určitě nejsou jako proutky, jsou to spíše rosochaté haluze (doufám, že to chápete), tak že bych si asi představovala větší vstupní otvor, tichý a rychlý stroj.Jen jako ženská nerozumím tomu, zda je lepší válec, nebo nože či co ještě existuje. A protože chci kvalitu, tak si určitě připlatím :-)

Poradí mi někdo jakou značku, typ a na co se při výběru zaměřit.

Děkuji a s pozdravem prvního jarního dne :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 21.3.2011 15:36

Volil bych ten nejdražší Bosch se systémem Turbin cut  - kuželovitý "válec" (omlovám se za protimluv). Nemám proti němu výhrad. Taky jsem si raději připlatil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 21.3.2011 17:20

Hranice zpracovatelnosti je pro malé zahradní štěpkovače 4,5cm. Z důvodu tichého chodu a efektu samovtahování větví jsem volil válcový, nůž točí cca 40 ot/min. Necelý měsíc testuji výrobek Flymo. Festovní, tichý, skladný a dobře vyřešený štěpkovač zvládl pochroustat většinu haluzí z prořezu zahrady i s tím větvením, zvládá větve do 4 cm Pořizovací cena byla 8t.     Bosch ATX 25TC je z těch malých, zahradních asi nejlepší. Díky novému noži umí zpracovat tenký i silnější haluze bez rozdilu, stejně jako dřevitý i mekký materiál. Zvládá větve do 4,5cm, nabízen mi byl za 12t.  Drobnou nevýhodu u Bosche vidím ve srovnání s Flymem v neprůhledné krabici kam padá nadrcený materiál. Ta se neplní rovnoměrně a materiál bývá třeba v boxu prohrábnout. Drtící nůž, válec nebo fréza by mela být u Bosche lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.4 (?), 22.3.2011 11:30

Na štěpkovač od značky Flymo jsem se dívala ještě před tím, než jsem začala číst vůbec nějaké recenze. A docela se mi líbil.

Ale mám ještě jeden dotaz... jak je to pak s údržbou např toho válce nebo nože? Určitě se to časem otupí nebo zničí.

Možná, že někdo má zkušenosti s tím, jak často se musí nože či válec brousit.

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 22.3.2011 14:54

To, co píše j.c. je pravda, neprůhledný box u Bosche je drobnou nevýhodou, i když jsou po bocích průduchy, kterými je štěpka vidět, není to úplně přehledné. 
   Před koupí ATX Bosche jsem část větví podrtil starším Einhelem NG s válcovou frézou - je totožná pro většinu levnějších pomaloběžných strojů. Při porovnání ob ou drtí vedle sebe je patrné, že ta z kuželové frézy Bosche je viditelně drobnější. To, pravda,  žádná extra výhoda není, možná jen to líp vypadá jako mulč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.151 (?), 22.3.2011 15:05

Jediný pořádný štěpkovač co na našem trhu znám je od Scheppachu, typ Biostar 3000. Jenže váží 50 kg a stojí kolem 15000Kč (ve slušných obchodech). P.G.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 190.217 (?), 22.3.2011 16:09

Co jsem prodejci kladl ty samé otázky ohledně válce, ošetření na delší odložení stroje proschnutím a prostříknutí WD. Broušení budu časem řešit u brusiče. Náhradní nože jsou na Flymo objednatelné u prodejců Husqvarny.cena cca 1400, na Bosch s válcovým nožem cca 1400, Bosch s nožem TC cca 2000 ve značkových prodejnách Bosch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 8.11.2011 15:01

máte někdo Berlan?uvažuji koupi z aukra, dík za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.9 (?), 13.8.2014 7:22

Nemohu se rozhodnout mezi štěpkovačem Dolmar FH 2500 a nebo od Mountfieldu Silent power 2800. Chci ho používat jen na mulčování. Nebo znáte ještě nějaký lepší v této cenové relaci? Prosím poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika