Jaký křovinořez na velkou plochu?



Stránky: 1,  2   
Canis - (4) - 24.1 (?) 
7.7.2016 10:00, zobrazeno: 6684x

Dobrý den, prosím vás,  jaký křovinořez byste doporučili na sekání velké plochy, cca 1ha?Terén je pro traktor nepřístupný. Počítáme s tím, že i s křoviňákem to bude fuška, ale nic jiného nám nezbývá. Vlezli bychom se do ceny do 10tis.? Někdo radí nekupovat zbytečně drahé křoviňáky, jenže já zase nechci koupit levný šunt za pár tisíc, který se nám za rok rozpadne. Když jsem pročítala zdejší diskuze, většina lidí potřebovala sekat menší plochy. Jaký typ byste poradili na větší louku v krpálu? Díky. (sekat bude chlap, já ne)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 22.89 (?), 7.7.2016 10:22

Zdravím, hektar bych sekat křoviňákem nechtěl. Obsíkám pastviska dohromady hektar dám avšak po kouskách. Mám novinku Dolmar 430.4U. Nutno vidět nutno vyzkoušet až pak jsem poznal rozdíl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 112.9 (?), 7.7.2016 10:23

Dobrý den, potřebujete stroj třídy poloprofi = farmářský. Z vlastní zkušenosti a několikaletého používání motor o obsahu nad 40 ccm, strunová hlava nejméně na strunu průměru 2,4 mm, rezný kotouč - trojzubec nebo osmizubec průměru nejméně 275 mm, lépe však 300 mm. Křovinořez o menším obsahu musí jet neustále na plný plyn. Ty nad cca 40 ccm si s tím budou jen pohrávat . Nevím, zda se ale vejdete do cenové relace.     Luboš Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 82.166 (?), 7.7.2016 10:46

a dôležitý je výkon! najmenej 2.5kW!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.89 (?), 7.7.2016 10:46
Jo nad 40 ccm.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.6 (?), 7.7.2016 12:03

Teda hektar sekat křoviňákem je docela záhul, nešel by tam udělat ohradník a pustit tam ovce? Ale jinak čím silnější tím lepší a stihl je špička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 149.38 (?), 9.7.2016 13:11

Stihl je špička leda tak mezi „německou” Čínou jako je Güde, Hecht nebo Einhell. Navíc na takovou plochu je „německá” Čína hotová poprava.

Pro zakladatelku: Nekupujte křovinořez s mikroprocesorem a bez otvoru na doplňování maziva do úhlové převodovky !!!.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 188.191 (?), 9.7.2016 16:04

Máte nejaké relevantné informácie alebo len te tak bez rozumu tlacháte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.161 (?), 7.7.2016 12:42
Na takovou plochu jedině značkovou techniku a čím vyšší výkon tím líp. Na obsah až tak nekoukejte, jsou na trhu stroje co mají obsah 52ccm a výkon jenom 1,4 kw a naopak mají obsah 40ccm a výkon třeba 2kw. Jděte se podívat na Stihl, Husqvarnu, ale vemte si rozhodně víc peněz... 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 9.7.2016 16:21

Je otázka co je to ten "krpál". Na tak velkou plochu rozhodně profi s tlumením vybrací. Já mám Dolmar 4510 (2,3kW 8kg) Takovým by to rozhodně šlo. Ale do 10tis se v žádném případě nevejdete. Budete muset min. 5 tisíc přitlačit.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika