Jaký aku vysavač listí?



Stránky: 1,  2   
host - 243.44 (?) 
20.7.2019 11:51, zobrazeno: 5621x
Dobrý den. Můžete nám, prosím, poradit jaký koupit akumulatorovy vysavač na listí a jehličí? Hlavně z okrasných kamínků a vysadeb. Z ovocných stromů sbíráme listí sekackou... Rádi bychom doporučení z vašich zkušeností.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 99.36 (?), 20.7.2019 12:54
To 243.44: Aku vysavač jsem nezkoušel, takže neporadím, ale sousedé mají jak elektrické, tak i motorové vysavače a nic moc. Pokud je sucho, tak jakž tak, pokud vlhko, tak smůla. Já vlastnil motorový vysavač MTD 202, ale to samé, pokud bylo sucho tak OK, pokud vlhko, raději ani nestartovat, to je daleko lepší sekačka. Nakonec jsem koupil fukar Husqvarna 525 a jsem naprosto spokojený. Vyfoukám listí a jehličí jak z kačírku, tak z pod keřů, zákoutí atd. Poté posbírám sekačkou anebo zametu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.65 (?), 23.7.2019 7:05
Díky za reakci. Na některých místech bych si uměl představit praktikovat podobný systém, ale na některých větších plochách s kačírkem asi ne... vzhledem k poloze a okolí. Nebyly by ještě názory kdo má aku vysavač?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 23.7.2019 8:47

Asi jako Optus - měli jsme dva elektrické, pak motorový Hitachi, za sucha dobré, navlhlé ani náhodou. Nejrychlejší je fakt ruční pohon hrabí a pak vysbírat sekačkou, ta má podstatně větší koš a nemusíte ho vlášet na rameni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 24.7.2019 22:57

Třeba tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 46.132 (?), 26.7.2019 19:56

Zo 100 záhradných vysávačov je 99 aj fukár poprípade naopak.Takže pokiaľ vysávač nefunguje podľa vašich predstáv, jednoduchým otočením fungujú ako fukár.

Susedia najú elektrické vysávače.Ktoré sa z najväčšou pravdepodobnosťou dajú použiť ako fukáre a majú príkon od 1400 do 2500w podľa vašich slov nic moc. Ale fukár z výkonom 850w je uplne super.

MTD 202 - nikdy som s ním nerobil.Raz som videl ako s tým robia.No a že by to malo nejaký problém zo zbieraním som nezaznamenal.Týmto nechcem tvrdiť že to nemôže byť pravda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 27.7.2019 20:33

Ze 100 vysavačů není 99 fukarů a naopak. Nevím jaký příkon strojů mají či měli mí sousedé, ale co vím, byly to jen vysavače!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.93 (?), 27.7.2019 21:46

Tak asi 2 minúty som googlil vysávače a nenašiel som ani jeden ktorý by nebol zároveň aj fukár.Typicky majú 3000w.Čiže ak existuje vysávač bez fnúkania tak je to taká vzácnosť že je nemožné že by vaši susedia mali takého exota.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 231.65 (?), 27.7.2019 22:31

Než jsem napsal tento dotaz, hledal jsem na netu všemožné výrobky vysavače, ale pokud si dobře pamatuji, nebyl žádný jednoúčelový vysavač... zárověň byl i fukar.

Vzhledem k tomu, že je na trhu celkem málo aku vysavačů a téměř žádné recenze, jsem vstoupil na toto forum, aby jste mi pomohli s případným výběrem dle vašich zkušeností. Pokud by byl problém s aku zdrojem, možná bychom se nebránili elektro. Ale vím, že to bude opruz lítat s dalším kabelem okolo domu... vím to, protože máme vertikutátor na kabel. Letos nám začala odcházet sekačka, tak jsme koupili novou aku a nemůžu si ji vynachválit.

V jednom příspěvku v doporučeném odkazu je hodně negativ na vysavače, ale pravděpodobně kvůli tomu, že chtějí vysávat listí ze stromů... to mi nechceme, na to máme sekačku, chceme vysát jen nějaké ty listy a jehličí z kačírku, valounků a keříků. 

Nebl by tedy někdo, kdo má podobný stav na zahradě a řešil to podobným způsobem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Optus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (273) - 63.130 (?), 29.7.2019 21:54

Pokud se podívám na Heureku, tak z 55 akumulátorových strojů vidím jen 7 strojů duálních, ostatní jsou fukary: Gardena PowerJet Li-40 9338, Ryobi RBV36B, Alpina BLV 648 Li, PowerPlus POWDPG 7527, MTD BLBV 40, HECHT 9440, Greenworks GWBL 4024.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika