Jakou z těchto sekaček vybrat



host - 6.178 (?)
2.5.2016 4:34
Máš rech stará školo, zrušíme diskuzi, ať si jdou lidi do obchodu, tam je prodejci neošálí a v případě lepší volby je pošlou ke konkurenci.A nebo taky ne.Já si vyhlédnu stroj na netu, vyhodnotím data, cenu apod.,v drtivé většině vyhodnotim přínosnou diskuzi a pak se jde ošahávat, zda teoretická volba půjde ruku v ruce s praktickým seznámením.A tak to je doufám u většiny diskutujícich.Pozdě bycha honiti se mi potvrdilo u husqvarny, kde jsem vsadil na jejich propagaci a zkušeného prodejce u traktůrku za 95000,- kde jsem neznal standarty kvality.Naštěstí se našel důchodce, který nečte fórum a po roce to ode mě koupil-kdyby ho četl, tak to nevezme ani za polovinu a kdyby jsem to četl já, tak to nekoupím.Pokud zde jsou praktické rady proč ano a čeho se naopak vyvarovat, je to k nezaplacení, protože většina neduhů je u ošahání zjistitelná, ale bez tipu si to kupec nemusí prvotně uvědomit.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 196.164 (?), 30.4.2016 7:15

Netušíte o čom hovoríte.Vikinga treba skúsiť -najmä rada 5 a 6 je niečo mimoriadne.Od klasického Alka je o triedu vyššie. Problém je že tieto stroje musíte vyskúšať aprezrieľ si výsledok práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.212 (?), 1.5.2016 12:48

Jak říkám, sekačku od Beďi jsem vybral v té době TOP a byla s ní absolutní spokojenost. Za celou dobu jsem akorát lil olej a vyměnil pojezd.  Kdyby neprorezavělo šasí tak kosí dále. K VIKINGU jsem se dostal náhodou mimořádná koupě za pakatel 4000,- Kč rok stará. Motor opět BS ale výkonnější, žádný sytič, žádný plyn. Šasi speciální plast. Nerezaví, koš je plný a sekačka stále tlačí trávu, lehká, rychlost pojezdu nastavitelná prostě. Jednak šel technický pokrok do předu a jednak je to německá preciznost. Možná kdybych zkusil hondu tak bych se znovu nestačil divit a posunul se někde výše ale člověk co nevyzkouší neuvěří. I když s těmi značkami musí být člověk velice opatrný. Dle diskusí jsem koupil pro příležitostné řezání motorovou pilu Husqarna a větší blbost jsem nemohl udělat. Nemám sice s čím porovnávat jelikož je to moje první motorová pila ale skušenost se sekačkou mi říká, že další pokus bude Stihl. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
paccho - (11) - 40.193 (?), 29.4.2016 21:50

Hlavní aspekty: životnost, kvalita, servis a dostupnost dílů.  

To bych vůbec neřešil, sekačka není auto.

Nevím kolik hodin jste v životě strávil už se sekačkou, kolik je Vám let, jak máte členitou zahradu, ale věřte, že nejdůležitější je ergonomie sekačky, ten stroj vám musí padnout do ruky, proto, než konkrétní typ koupíte, tak si jí ošahejte. Ono je třeba také důležité, aby Vám sekačka sekala až ke kraji obrubníku, ty co to umí, nejsou podélně symetrické, mají vyosené šasí. Aby jste s ní mohl jet těsně u plotu, musí mít úzké držení, jinak budete drhnout. Některé pojezdy jezdí max. 3 km (to je hodně pomalé) některé až 6,5 km/hod. Jestli sekáte hodně nízko, tak hodně sekaček neseká pod 3 cm. Některé sekačky nemají nastavitelná řidítka, jsou to dlouhé "krávy" se kterými se neotočíte kolem keřů, u plotu apod. (třeba Honda stroj, originál celá sekačka od Hondy je jedna z nich, ač jinak vynikající sekačka, na členitou zahradu nepoužitelné).  Mrkněte na řadu Al-Ko Powerline a moc se ve výběru nespletete. A kupte si jí u opravdového prodejce zahradní techniky, co má i servis apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kutil.cz - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 149.2 (?), 1.5.2016 23:03

Konečně ta věta na kterou jsem tak dlouho čekal. Celá diskuze byla založena pro přenesení zodpovědnosti výběru na úplně cizí lidi a zahájena, pro mě divnou větou "na netu jsem našel tyto čtyři..." Přestože jsem už na světové počítačové síti hledal kdeco, nikdy jsem tam nenašel žádnou sekačku, motorovou pilu nebo jakékoli jiné nářadí... jenom spoustu obrázků... čehokoliv. Proto si v tomto příspěvku od pana paccha (jestli to správně skloňuju), vážím nejvíce věty..."tak si jí ošahejte"... Na to je potřeba ovšem zbouzat po prodejnách, a kleknout si a ohmatávat. My co jsme ze staré školy, říkáme, "sejmout fyzickým dotykem". Možná kdyby toto tazatel udělal na začátku, nemuseli jsme se tu dohadovat o tom, co a proč je zajíc, želva nebo sytič, jeden druhého učit startovat spalovací motor a obviňovat se z toho, kdo je větší trouba. Nedávno jsem vybíral el. řeť. pilu, nevybral jsem ji sice za jeden večer, protože jsem musel pár kousků sejmout fyzickým dotykem, ale kdybych na to založil diskuzní téma tak, tak ji nemám dodnes...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.178 (?), 2.5.2016 4:34
Máš rech stará školo, zrušíme diskuzi, ať si jdou lidi do obchodu, tam je prodejci neošálí a v případě lepší volby je pošlou ke konkurenci.A nebo taky ne.Já si vyhlédnu stroj na netu, vyhodnotím data, cenu apod.,v drtivé většině vyhodnotim přínosnou diskuzi a pak se jde ošahávat, zda teoretická volba půjde ruku v ruce s praktickým seznámením.A tak to je doufám u většiny diskutujícich.Pozdě bycha honiti se mi potvrdilo u husqvarny, kde jsem vsadil na jejich propagaci a zkušeného prodejce u traktůrku za 95000,- kde jsem neznal standarty kvality.Naštěstí se našel důchodce, který nečte fórum a po roce to ode mě koupil-kdyby ho četl, tak to nevezme ani za polovinu a kdyby jsem to četl já, tak to nekoupím.Pokud zde jsou praktické rady proč ano a čeho se naopak vyvarovat, je to k nezaplacení, protože většina neduhů je u ošahání zjistitelná, ale bez tipu si to kupec nemusí prvotně uvědomit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika