Jakou sekacku vybrat



Stránky: 1,  2   
Sparhawk - (4) - 183.179 (?) 
5.6.2019 0:54, zobrazeno: 4166x

Zdravim,

rad bych si nechal poradit, jakou zrejme benzinovou sekacku vybrat.

Travnaty pozemek cca jen 200m2.

Byl bych rad, kdyby mela i pojezd.

Kamarad mi doporucoval znacky AL-KO, Stiga ci Wolf Garden s motorem Briggs & Stratton.

co jsem tak nasel, co by nebylo zbytecne drahe ci nemelo moc velky zaber byly napr:

AL-KO Highline 46.6 SP-B plus

STIGA COLLECTOR 46S

Predem diky za doporuceni.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.17 (?), 5.6.2019 4:33

Elektrickou není potřeba udržba motoru ale jen pokud máte v dosahu zasuvku 16A 230V dělají se i s pojezdem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sparhawk - (4) - 183.179 (?), 5.6.2019 8:41

elektrickou jsme meli do ted a je to bida.. hlavne ten kabel.. nebot mame zde par prekazek o ktere se ten kabel stale zachytaval apod..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.152 (?), 5.6.2019 9:08

Keď ide o 200m2 o rovinu ja by som pojazd asi neriešil a skôr by som sa zamyslel na alternatívami.

1. vretenovú - s ňou je možné dosiahnuť absolútne reprezentatívny trávnik.

2. aku - napr. STIHL RMA 339

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.2 (?), 5.6.2019 9:10

Na takovy maly placek je imho zbytecne kupovat benzinovy stroj - poseceno je za chvili, benzinu se spotrebuje malo, na druhou stranu byste benzin nemel dlouho skladovat, no proste zbytecne komplikace. Pokud vam nevyhovuje el. kabel, tak zvazte i akumulatorovy stroj, nevyhodou je vyssi cena. Ale zase muzete vyuzit akumulator v sirsim spektru naradi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Sparhawk - (4) - 183.179 (?), 5.6.2019 10:33

takze napriklad neco jako 

Greenworks GD60LM46SP 60V + 6Ah baterka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.70 (?), 5.6.2019 11:11

Radšej niečo značkovejšie s dobrým servisom v blízkom okolí... a duplom ak uvažujete o kúpe z Mountfieldu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.230 (?), 5.6.2019 18:10

Koupil jsem před měsícem AKU sekačku na mých cca 250m roviny.(nebudu dělat reklamu, takže značku nepíšu). Proti kabelové se to nedá srovnávat - naprostý komfort (bez kabelu, výdrž na celou plochu, žena spokojená,...). 

Má doporučení: akumulátorovou - ano, aku - mohl by stačit 4Ah, ale raději 6Ah, lepší plastový koš než textilní, servis poblíž (soused čekal na odvoz do servisu 1,5 týdne, teď je to 2 týdny v opravě a ještě nic, teď okusuje přerostlou trávu a chodí s vypůjčit od okolí), mě u minulé vyřídili reklamaci na počkání. Ale mé rady nejsou dogma... přeji šťastný výběr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Sparhawk - (4) - 183.179 (?), 5.6.2019 19:16

I pres nechteni delat reklamu, prece jenom bych rad znal znacku :)

Ja kdyz poslednich par dnu sedim na heurekou, tak nechapu, pro koho delaji tech nekolik set ruznych sekacek :) hodne spatne se mi pak vybira.

diky moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.90 (?), 11.6.2019 9:44

Pokud neuvedete značku a model, tak je váš příspěvek opravdu mimo. Tazatel se ptal na konkrétní výrobek. To, že jste si koupil sekačku je sice hezké, ale neprodává se jen jeden typ na světě, že?

Ohledně servisu v okolí - tady ani tak nezáleží jestli je v okolí nebo ne, ale jestli je schopen reagovat rychle. Měl jsem křovinořez přímo ve velkém servise hecht (Opava) a trvalo to měsíc než to "opravili". Je tedy úplně jedno, jestli jsem to do daného servisu vezl přes celou republiku nebo jestli bydlím hned vedle.

Jinak k původnímu dotazu. Plochu 200m2 sám sekám ruční vřetenovou sekačkou. Pokud má tazatel možnost sekat pravidelně (nejedná se o chalupu využívanou sporadicky), tak dosáhnete nejlepší možné kvality sečení (vřetenovka neseká, ale střihá) a ještě uděláte něco pro svou fyzičku.

Pokud budete sekat jen až je tráva vysoká, tak nějakou aku nebo malou benzínovku klidně bez pojezdu, pokud je rovinka. Při tak malé ploše bych asi značku, kvůli životnosti neřešil. Celkový náběh bude díky ploše velmi malý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika