Jakou sekačku do členitého terénu 500m čverečních



host - 8.138 (?)
8.9.2020 13:42

Aku sekačky jsou běžné v USA. Důvodů je hned několik - jsou určené na malé plochy a takové sečou dost často a tím pádem nejsou tak vytížené. Sekají s tím tak max 100 metrů. Amíci jsou pohodlní a nechce se jim dělat ani banální údržba. Navíc je to spotřební zboží, kupují novou klidně každý rok. A konečně, elektromobilita je tam velice populární a pronikla i do této sféry.

K výměmě oleje - B&S v řadě Exi olej ani nedoporučuje měnit, pouze se dolévá. A nové motory Honda GCVx jsou neuvěřitelně uživatelsky příjemné. Všechno je krásně přístpné. 

Bateriové sekačky jsou na tom stejně jako elektromobily, musíme ještě počkat. Baterie alespoň 8 Ah, napětí 96 V, motor 1400W+. Ne že by něco podobného nebylo, ale je to tak nějak jako s Teslou. Drahé...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 7.9.2020 8:19

S jízdou mezi keři nebude mít problém sekačka, ale řidič - vodič. Obecně platí čím menší, tím obratnější. Čím větší, tím výkonnější. Vznášedla se zatím (asi) nevyrábějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.152 (?), 7.9.2020 8:34

,,vznášadlové" kosačky sa vyrábajú, nieje to vôbec extra rarita ani novinka... skúste si dať do googlu,,hover mower"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.144 (?), 7.9.2020 8:56

Já to nepotřebuju, tak to nemusím hledat. Možná se zapojí autor postu a přiloží prst na klávesnici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Alko - (3) - 75.65 (?), 7.9.2020 9:19

Samozřejmně že hledám "klasiku" jde mi o to, že bude se sekačkou sekat i drobná žena středního věku a nechci aby za sekačkou "vlála",proto ten variátor. Jednorychlostní na rovince je v pohodě, ale když pojede do kopce, a nebo bude jezdit mezi stromy, chtěl bych aby se dala plynule snížit rychlost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.28 (?), 7.9.2020 11:48
Alko a Dolmar co mi doporucujete maji delku noze 51. Myslim ze na tam malou zahradu je to moc. Muzete doporucit neco mensiho? 46m a mene?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 8.138 (?), 8.9.2020 7:56

To je tak členité? Já bych teda, když už méně, tak pod 48 cm nešel. 

Stiga Combi 48 SVQ H

Pokud 46, tak:

Cub Cadet LM3 CR46S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.88 (?), 7.9.2020 22:47

Pane Kostelníku.

Vzhledem k drobné ženě středního věku a rozloze 400m bych úplně klidně zvolil ve všeobecně kontroverzním Mtf. Greenworks GD60LM46SP záběr 46cm. Zbavíte sebe i ženu starostí o servisní intervaly s výměnou oleje a manipulaci s palivem potažmo problémů s ucpaným karburátorem. Budete jen brousit nůž a dobíjet baterii.

Hlučnost bezkonkurenční, nastavitelná rachlost pojezdu, baterie 60V G60B6 Vám vystačí v ideálním případě na celou sečenou plochu.

Cena obojího v současné době cca 13.200,-Kč, pokud zvolíte slabší baterii tak pochopitelně levněji.

Počkal bych na nějaké jejich fakt dobré ceny v cca lednu a budete mít blbuvzdorný stroj s jednoduchou obsluhou, nízkou hmotností. Vyzkoušeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.65 (?), 7.9.2020 23:53

Aku sekačka je zajímavavá volba, ale po přečtení několika recenzí jsem ztratil o tuto technologii zájem. Vesměs se zhodovali v tom, že po méně než roce používání vydržela sekačka cca 20-25 min provozu. Dát 4 a nebo 5 tisíc za novou batterku je a ještě dlouho bude šílená...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.88 (?), 8.9.2020 22:16

Pro 75.65. Jedna věc jsou rádobyrecenze, jiná věc osobní zkušenosti.

Nikomu nic nenutím, kor v národě lidí, kteří se odjakživa drží zaběhnutých kolejí jako h... o košile.  Pouze jsem nabídl pro tazatele tu nejjednosušší bezproblémovou variantu se zcela primitivní obsluhou a obrovskou uživatelskou vstřícností.

Osobní zkušenost se sofistikovanými akumulátory: Lexus RX400h, hybridní baterie dobíjená rekuperací a chodem spalovacího motoru.Rok výroby 2006,najeto 240.000 km(stav tacho.)při měření v servisu Toyoty jsou baterie neustále schopny využívat svoji kapacitu na 86%.

Aku vyžínač Hecht 518 (už se několik let nevyrábí),rok výroby 2014,stále původní aku které ztratilo cca 1/4 původní kapacity.Mimochodem na tom vyžínači se už za tu dobu rozpadlo úplně všechno, jako první to bylo ložisko pracovní hřídele, pak celá pracovní hřídel, jen baterka drží až mi už pomalu leze na nervy.Jeden by to už nejradši hodil celý do elektroodpadu, jenže je mi to kvůli tý baterii líto.

Ono totiž základem je nabíjet zásadně co nejpomalejší nabíječkou a zdaleka se vyhýbat rychlonabíječkám. Je mi ale zcela jedno, co si kdo za svý peníze koupíte.

Mimochodem, spalovací Loncin je taky dost blbuvzdorný motor.Nebál bych se ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.138 (?), 8.9.2020 13:42

Aku sekačky jsou běžné v USA. Důvodů je hned několik - jsou určené na malé plochy a takové sečou dost často a tím pádem nejsou tak vytížené. Sekají s tím tak max 100 metrů. Amíci jsou pohodlní a nechce se jim dělat ani banální údržba. Navíc je to spotřební zboží, kupují novou klidně každý rok. A konečně, elektromobilita je tam velice populární a pronikla i do této sféry.

K výměmě oleje - B&S v řadě Exi olej ani nedoporučuje měnit, pouze se dolévá. A nové motory Honda GCVx jsou neuvěřitelně uživatelsky příjemné. Všechno je krásně přístpné. 

Bateriové sekačky jsou na tom stejně jako elektromobily, musíme ještě počkat. Baterie alespoň 8 Ah, napětí 96 V, motor 1400W+. Ne že by něco podobného nebylo, ale je to tak nějak jako s Teslou. Drahé...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika