Jakou rotační sekačku s otočnými předními kolečky?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Shemik - (17) - 83.94 (?) 
22.7.2010 14:41, zobrazeno: 68083x

Zdravím místní komunitu "rotačních sekáču trávy" (-:

Po 11 letech dosluhuje má stará sekačka Partner, tak uvažuji o nákupu nové a vzhledem k tomu, že jí budeme používat napůl s tchánem, což je starší člověk (ale nejen kvůli němu), mě při vybírání zaujaly níže uvedené modely s otočnými předními kolečky, pro lepší manévrovatelnost kolem stromů, keřů apod. Dále bych rád využil funkce mulčování a v případě přerostlé trávy, také bočního odhozu a v souvislosti s tím bych rád také silný motor, který nerozhodí vyšší tráva. Ocením i co největší koš a nějakou možnost nastavení rychlosti pojezdu. Na škodu též není co nejjednodušší změna ze sbíracího modulu na mulčovací a zpět a take snadná manipulace s košem, při jeho vysejpání, ale za hlavní priority považuji dobrou ovladatelnost stroje při sekání, silný motor, možnost mulčování a odhozu a co největší koš.

Níže uvádím modely, ketré mě zaujaly svými parametry, ale se žádným z nich a ni se žádnou z těchto značek nemám žádnou zkušenost, tak bych se rád zeptal, zda někdo z Vás má s některým z těchto strojů nějakou zkušenost a zda někdo dokážete hodit do placu argumenty, proč některý z těchto strojů ano či proč ne a nebo vyzdvihnout jejich přednosti, ale i zápory???

 

1) John Deere JS63 VC

Záběr 53 cm
Motor B&S (OHV)
Motor benzín, 4-takt, OHV
Výkon (max.) 4,9 kW / 6,7 k
Jmenovitý výkon 3,2 kW (2800 otáček)
Hladina hluku 98 db
Startér ruční
Palivová nádrž 1,5 l
Spojka nože BBC ne
TurboStar systém -
Počet rychlostí variátor
Rychlost 2,7 - 4,3 km/h
Materiál šasi Ocel
Výška sečení 25 - 100 mm, 7 pozic
Nastavení výšky sečení - PÁČKY I NA PŘEDNÍCH KOLECH!!!
Výhoz boční
Mulčování ano
Objem koše na přání 88 l
Ložiska kol (přední / zadní) kuličková ložiska /bronzová ložiska
Hmotnost 44 kg

2) Yard-Man YM 6021 CKE

Záběr (cm): 53
Motor: Kawasaki FJ 180 V OHV, 180 cm3
Výkon motoru: 4,5 kW / 6 PS
Objem koše (l): 80
Nastavení výšky: ind./centrální, 35-95 mm
Podvozek: ocelový
Deflektor a mulčování: ve standardu
Průměr kol (mm): 175/230, kuličková ložiska
Plně složitelná řidítka: ano
Hmotnost (kg): 57
elektrický strartér
samonatáčecí přední kola s možností aretace
plynule volitelná rychlost

3) MTD SP 53 CWH

Záběr (cm): 53
Motor: Honda GCV 160, 160 cm3
Max výkon: 3,3 kW / 4,5 PS
Objem koše (l): 80
Nastavení výšky: ind./centrální, 35-95 mm
Podvozek: ocelový
Deflektor a mulčování: ve standardu
Průměr kol (mm): 200/230, kuličková ložiska
Plně složitelná řidítka: ano
Hmotnost (kg): 47
samonatáčecí přední kola s možností aretace
plynule volitelná rychlost

4) Husqvarna R 152 SV Swivel

Motor Výrobce motoru Briggs & Stratton
Typ motoru DOV
Název motoru 750 Series
Výkon[1] 2,7 kW, Zdvihový objem válce 161 cm³
Objem palivové nádrže 1 lit
Systém pohonu: S vlastním pohonem, proměnná rychlost
Poháněná kola Zadní
Rychlost dopředu, min-max 0-5 km/h
Skelet Materiál skeletu Ocel
Metoda(y) sečení TrioClip
Šířka záběru 53 cm
Výška sekání, min-max 31 - 106 mm
Polohy pro nastavení výšky sečení 7
Nastavení výšky sečení Ve dou bodech
Vybavení Typ sběracího koše Tkaninový vak
Objem sběracího koše 75 lit
Typ rukojeti Ergonomický
Rozměry Rozměr kol, přední/zadní 230 mm/230 mm
Hmotnost 50,8 kg

Honda HRZ 536 C1 TDEA

Záběr sekačky (cm) 53
Délka záruční doby 5 let
Pojezdová převodovka třírychlostní
Materiál podvozku sekačky ocelový výlisek
Typ motoru GCV 160
Výkonová kategorie motoru (HP) 5,5
Maximální kroutící moment Nm (ot.min) 9,4 (2500)
Spotřeba paliva 0,55
Nastavení výšky sečení Ano - PÁČKY I NA PŘEDNÍCH KOLECH!!!
Rychlá aretace předních koleček na madle
Rozsah výšky sečení (cm) 19 - 79
Počet stupňů výšky sečení 6
Zastavení otáčení nože sekačky brzda setrvačníku motoru
Mulčovací sada volitelně
Množství motorového oleje (l) 0,55
Objem palivové nádrže (l) 0,91
Objem sběrného koše (l) 61
Garantovaná hlučnost dB(A) 98
Vnější rozměry D x Š x V (mm) 1785 x 585 x 970
Suchá hmotnost (kg) 41,9

NEMÁ BOČNÍ ODHOZ!!! (nevím, jestli neháže zadem)

1) John Deere JS63 VC
1) John Deere JS63 VC
2) Yard-Man YM 6021 CKE
2) Yard-Man YM 6021 CKE
3) MTD SP 53 CWH
3) MTD SP 53 CWH
4) Husqvarna R 152 SV Swivel
4) Husqvarna R 152 SV Swivel
5) Honda HRZ 536 C1 TDEA
5) Honda HRZ 536 C1 TDEA
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Shemik - (17) - 83.94 (?), 22.7.2010 14:58

Ještě dodám, že pokud by někdo věděl o nějakém dalším stroji, zde uvedeného typu, tedy s předními otočnými kolečky, budu rád, za každý tip. Děkuji za čas a ochotu odpovídajících (-:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.246 (?), 22.7.2010 21:36

K výběru sekačky se nechci vyjadřovat, ale chtěl bych politovat tchána, pokud bude sekat Vámi vybranou sekačkou.Manipulace a vysypávání 80l koše není opravdu nic moc.Zvláště pokud ho sekačka umí pěkně naplnit.Jsou to moje zkušenosti, ale taky jen můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Shemik - (17) - 83.94 (?), 23.7.2010 1:26

JJ, je to pravda, že pro tchána by vysejpání plného 80l koše, asi nebyl žádný med, nicméně počítám, že tchánovi budu přenechávat spíše to mulčování, které je bez koše a v případě, že bude potřeba sekat s košem, snad nebude pro tchána problém, naplnit koš jen, řekněme z cca 2/3, což by zhruba mohlo odpovídat objemu našeho starého koše, na který je zvyklý, nebo si prostě časem sám "vychytá" tu svou míru.

Ale v každém případě dík za dobrý postřeh, na toto jsem původně nepomyslel, ale myslím, že to bude řešitelné. A zatáčecí přední kola a případné mulčování, tchánovi, oproti dosavadnímu způsobu sekání, práci ulehčí (-:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.6 (?), 14.5.2018 18:19
Taky ted řeším benzínovou sekačku pro maminku, starsi člověk a vidim to stejne jako vy.Chce s otočnými předními kolečky a el.startováním, s pojezdem, víc mulčovat a koš prostě nenaplní celý.Jen nevim co vybrat za značku.Pro co jste se rozhodl?Ještě má i Hecht s otocnym kolečkem a i dobrým motorem. Děkuji, Miriam
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 15.5.2018 20:23

Vždyť tu máte napsané, že Hondu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Shemik - (17) - 83.94 (?), 23.7.2010 1:42

PS: Ještě mě napadá, že u některých z výše uvedených modelů, je možné elektrické startování sekačky. Tchán se startováním sice do teď problémy neměl, ale léta přecejen přibývají a doufám, že novou sekačku budeme mít hodně let, tak mě napdalo, pokud bych vybral model, u nějž je možný ten elektrický start, tak by to též mohlo být pro tchána další ulehčení.

Já osobně tam ten elektrostart nepotřebuji, když bych ho pořizoval, tak jen kvůli tchánovi, ale slyšel jsem, že je pak nutné starat se o dobíjení baterie (a také se tím zvedne váha sekačky o baterii a startér, což v případě například toho Yard-mana dělá asi 4 kg). Původně jsem myslel, že se baterie nějak dobíjí provozem sekačky, což tak asi ale není, tak jsem teď trochu na vahách, pokud vyberu model, u nejž je to možné, zda do toho elektrostartu jít či nikoli.

To by tedy mohl být další dotaz na zdejší sekáčskou veřejnost. Máte někdo s tím elektrostartem zkušenost? Je to spolehlivé? Jak často je potřeba baterii dobíjet a jakým způsobem? Je na to potřeba nějaká speciální nabíječka, nebo stačí běžná autonabíječka, přepínatelná mezi 6ti a 12ti volty?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Shemik - (17) - 83.94 (?), 23.7.2010 3:11

PS: Tak jsem v Hornbachu našel ještě jednu levnější verzi toho Yard-mana a MTDčka. Jmenuje se to "Mac Allister MAC Pro 7053", má to motor Honda, stojí to necelou dvanáctku a vyrábí to MTD exkluzivně pro Hornbach. Oproti výše zmíněnému MTD se to liší jen názvem, barvou a cenou, jinak je to úplně stejné, včetně motoru.

6) Mac Allister MAC Pro 7053

Šíře záběru 53 cm
Výkon 3,3 kW (4,5 PS)
Motor Honda GCV, 4-takt OHC, 160 cm3
Pojezd ano
Nastavení výšky řezu 6-stup.centrální
Koš 80 l
Hmotnost 47 kg

6) Mac Allister MAC Pro 7053
6) Mac Allister MAC Pro 7053
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Shemik - (17) - 83.94 (?), 28.7.2010 23:37

Tak výsledek mého maleho pruzkumu sekacek s prednimi otocnymi kolecky je tady (-:

Ufff, tak jsem po necelych dvou tydnech umorneho prolejzani netu, mailovani, volani a jezdeni po prodejnach a dokonce i jedne vystave zahradni techniky, konecne vybral me nove "zahradni Lamborghini" (-: Kupodivu to zvitezila sekacka o ktere jsem si zpocatku myslel, ze nehrozi ze vsech nejvic, protoze nema bocni vyhoz, coz se vzhledem k tomu, ze vyhoz ma vyreseny jinak a oproti tunam padnych argumentu proti ostatnim sekackam, nakonec ukazalo jako pro me jedine mozne reseni. :lol:

Nektere z nich jsem videl a vyzkousel osobne, za nekterymi jsem jel az 60 km na vystavu a u nekterych se hodnoceni dalo jednoduse odvodit od prakticky stejneho typu a provedeni od jineho vyrobce, avsak prakticky stejne sekacky. Nize, jsem sekacky seradil podle vysledku meho setreni a proverek, kterymi zdaleka ne vsechny prosly bez uhony a ke kazde sekacce jsem napsal vlastni hodnoceni a jasne argumenty pro a proti z meho hldiska. Netvrdim, ze muj test je 100%ni, ale snazil jsem se na nich nenechat nit suchou a take jsem se snazil dat na rady, jak kolegu zde, tak i v jinych forech, coz nakonec, hlavne diky rade, abych si dal pozor na manipulaci s kosem, take nemalo zamichalo jejich poradim.

Nakonec to ume vyhrala ta nize uvedena Honda, protoze byla jednoduse nejvsestranejsi, coz se ukazalo, jako muj nejvetsi narok na sekacku. Duvody mych pohledu uvadim nize u vsech sekacek.

Povazuji za fer, zminit se i o sekacce, ktera u me obsadila 2. misto. Je to ten John Deere a u nej musim konstatovat, ze ho tez hodnotim jako naprosto vynikajici stroj a poslednich nekolik dni uz jsem vahal jen mezi temito dvema stroji. Vitezstvi Johnu Deerovi uniklo v podstate jen o vlasek a vubec ne pro jakekoli nedokonalosti, to spis naopak, ale vlastne jen diky tomu, ze oproti te naprosto univerzalni a proste o neco vsestranejsi Honde, je trochu vic (odhadem pomerem 70:30 az 80:20) zamereny na mulcovani (coz v nasem rozhovoru deklaroval i zastupce vyrobce), nez na sber do kose a moje priorita byla, mit tento pomer nekde kolem 50:50, nebo mozna i 60 sber : 40 mulc, protoze to sbirani do kose je pro me minimalne stejne dulezite jako to mulcovani. Jinak pokud bych nekdy hledal sekacku prioritne na mulcovani, tak jdu bez vahani do toho Johna Deera. Cili myslim, ze za viteze meho testu, mohu s klidem prohlasit obe tyto sekacky, jak Honda tak i John Deere (-:

Nize tedy uvadim me vysledne poradi sekacek a duvody tohoto meho poradi. Treba tento muj pruzkum pomuze nekomu stejne bezradnemu, jako jsem byl i ja jeste pred dvema tydny (-:

---------------------------------------------------------------------------------------------------

1) Honda HRZ 536 C1 TDEA

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Záběr sekačky (cm) 53
Délka záruční doby 5 let
Pojezdová převodovka třírychlostní
Materiál podvozku sekačky ocelový výlisek
Typ motoru GCV 160
Výkonová kategorie motoru (HP) 5,5
Maximální kroutící moment 9,4 Nm (při ot.min 2500)
Provozní otáčky 2900 ot/min
Spotřeba paliva 0,55
Nastavení výšky sečení Ano - PÁČKY I NA PŘEDNÍCH KOLECH!!!
Rychlá aretace předních koleček na madle
Rozsah výšky sečení (cm) 19 - 79
Počet stupňů výšky sečení 6
Chod motoru na volnoběh
Mulčovací sada volitelně
Množství motorového oleje (l) 0,55
Objem palivové nádrže (l) 0,91
Objem sběrného koše (l) 61
Garantovaná hlučnost dB(A) 98
Vnější rozměry D x Š x V (mm) 1785 x 585 x 970
Zadní odhoz
Suchá hmotnost (kg) 41,9 (s kapalinami cca 43,5 Kg)

Muj zaver:
Vynikajici a velmi vykonna sekacka, pri potrebe co nejvyssi variability nejlepsi volba. Nejlepsi kompromis mezi sberem, vyhozem a mulcovanim, protoze vsechny ostatni jsou vzdy vice ci mene zamerene do jednoho zpusobu sekani, vetsinou mulcovani.

plusy:
- nejkomfortnejsi obsluha a manipulace
- prodlouzena zaruka na 5 let
- skutecna rychlostni pojezdova prevodovka, takze je mozne sekat na nejvyssi vykon i pri nejnizsi rychlosti, rychlost neni zavisla na otackach motoru
- silny motor, nejvyssi kroutici moment
- nastaveni vysky seceni na prednich kolech packami, neni potreba povolovat matku, vytahovat a zandavat osu kolecka
- rychla aretace a uvolneni prednich kolecek na ovladacim madle
- rozsah vysky seceni 1,9 - 7,9 cm, takze je mozne sekat i nizke travniky (ostatni sekacky tohoto typu mivaji nejnizsi rozmer strihu od cca 3,5 cm)
- chod motoru na volnobeh a regulace otacek motoru (pri prejizdeni, nebo potrebe kratke pauzicky v sekani)
- nizka hmotnost 41,9 (s kapalinami cca 43,5 Kg)
- pri zmene ze sbirani na odhoz staci jen sundat kos, zadni viko tunelu slouzi zaroven jako vyhozovy deflektor, neni potreba odmontovavat bocni tunel a misto nej primontovavat bocni vyhozovy deflektor
- obrovsky a primy zadni tunel do kose a na zadni vyhoz, takze se neucpava ani pri vysoke a mokre trave, jako nektere sekacky s bocnim tunelem do kose
- vysoky "saci efekt" a s tim souvisejici vynikajici sber a 100%ni plneni kose
- madlo na predku sekacky (nakladani, manipulace pri transportu)
- snadna manipulace s kosem pri vyndavani ze sekacky a pak i jeho vysypavani
- kos je zvrchu a zezadu pokryt neprodysnym materialem, takze prasnost z kose jde jen pod nohy, ne nahoru k obsluze
- easy start, k nastartovani staci opravdu jen prevaleni motoru, nikoli prudke a silne tahani za startovaci snuru
- uzivatelsky test z iTest.cz

minusy:
- mulcovaci sada neni v cene (stoji kolem 1.900 Kc)
- objem kose 61 l (ostatni mivaji kolem 75-80)
- nema bocni, ale zadni odhoz (pri sekani s odhozem jde obsluha po vyhazene trave)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

2) John Deere JS63 VC

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Záběr 53 cm
Motor B&S (OHV)
Motor benzín, 4-takt, OHV
Výkon (max.) 4,9 kW / 6,7 k
Jmenovitý výkon 3,2 kW (2800 otáček)
Hladina hluku 98 db
Startér ruční
Palivová nádrž 1,5 l
Spojka nože BBC ne
TurboStar systém -
Počet rychlostí variátor
Rychlost 2,7 - 4,3 km/h
Materiál šasi Ocel
Výška sečení 25 - 100 mm, 7 pozic
Nastavení výšky sečení - PÁČKY I NA PŘEDNÍCH KOLECH!!!
Výhoz boční
Mulčování ano
Objem koše na přání 88 l
Ložiska kol (přední / zadní) kuličková ložiska /bronzová ložiska
Hmotnost 44 kg

Muj zaver:
Vynikajici a nejvykonnejsi sekacka ze vsech, s moznosti sberu, ale prioritne zamerena na mulcovani. I vyrobce upozornuje, ze nesbira spatne, avsak jsou i sekacky, ktere sbiraji lepe, protoze tato je urcena opravdu prioritne namulcovani a ten sber je tam spise jako doplnek. Cili v mulcovani v teto kategorii tato sekacka nejspis nema konkurenta.

plusy:
- nejvykonnejsi motor, vykon (max.) 4,9 kW / 6,7 k
- pojezdovy prevodovy variator
- rychla aretace a uvolneni prednich kolecek na ovladacim madle
- rozsah vysky seceni 2,5 - 10 cm, takze je mozne sekat i nizke travniky (i vysoke porosty), ostatni sekacky tohoto typu mivaji nejnizsi rozmer strihu od cca 3,5 cm)
- velky objem kose 88 l
- pomerne nizka hmotnost 44 Kg (bez kose)
- nastaveni vysky seceni na prednich kolech packami, neni potreba povolovat matku, vytahovat a zandavat osu kolecka
- velka palivova nadrz 1,5 l
- nuz 3v1, takze neni potreba menit noze mezi mulcovanim a sbiranim do kose

minusy:
- sbiraci sada (kos, bocni tunel do kose a bocni odhozovy deflektor) neni v cene (cca 2.5 az 3.000 Kc)
- ne uplne dokonaly sber
- mirne slozitejsi vysypavani kose

---------------------------------------------------------------------------------------------------

3) Husqvarna R 152 SV Swivel

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Motor Výrobce motoru Briggs & Stratton
Typ motoru DOV
Název motoru 750 Series
Výkon 2,7 kW, Zdvihový objem válce 161 cm³
Objem palivové nádrže 1 lit
Systém pohonu: S vlastním pohonem, proměnná rychlost
Poháněná kola Zadní
Rychlost dopředu, min-max 0-5 km/h
Skelet Materiál skeletu Ocel
Metoda(y) sečení TrioClip
Šířka záběru 53 cm
Výška sekání, min-max 31 - 106 mm
Polohy pro nastavení výšky sečení 7
Nastavení výšky sečení Ve dou bodech
Objem sběracího koše 75 lit
Typ rukojeti Ergonomický
Rozměry Rozměr kol, přední/zadní 230 mm/230 mm
Hmotnost 50,8 kg

Muj zaver:
Tuto sekacku jsem moc nehodnotil, protoze nez jsem se k tomu dostal, podarilo se mi vybrat jinou.

- Nicmene krome pozitiv, jako treba velkeho kose 75 l,...

- ma i zjevna negativa. Diky stejnemu principu prepravy travy tunelem do kose, jako je to u nize uvedenych sekacek, predpokladam vyssi riziko ucpavani zmineneho tunelu a i ze zbezneho pohledu jsou jasna negativa jako je zmena vysky seceni na prednich kolech, nepraktickym vyndavanim osy kol, tez mene prakticke aretovani kazdeho kolecka zvlast az na kolecku a uz o neco vyssi vaha stroje, skoro 51 kg

... avsak nedoufaje, ze vysypavani kose bude buhvi jak prakticke, protoze je to podobny system jako u nize uvedenych sekacek a tedy doufaje, ze kos pujde vysypavat o neco lepe, umistil jsem tuto sekacku na 3 pozici i bez podrobnejsiho pruzkumu, protoze zmnineny problem s vysypavanim kose u nize uvedenych sekacek je tak zavazny, ze pro me byly prakticky nepouzitelne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

4) YARD-MAN YM 6021 CS (v prubehu pruzkumu jsem zjistil, ze uz se nejspis neprodava)

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Motor B&S Quantum 4,5 kW/6 PS
pohodlný Selfstart
Speciálně tvarované hluboké aluminiové šasi
záběr 53 cm
koš o objemu 80 l
pojezd se 6 rychlostmi
Plně sklápěcí rukojeť.
Nastavení výšky 35 - 95 mm.
kola o průměru 200/200 mm na kuličkových ložiscích
Váha přístroje: 40 kg

Muj zaver:
Vykonna sekacka, vykonny motor B&S. Avsak v mnoha aspektech velmi neprakticka obsluha a celkove pouzivani

plusy:
- prodlouzena zaruka na 5 let
- vynikajici motor B&S, s vykonem 4,5 kW / 6 PS
- velky objem kose 80 l
- mulcovaci sada a deflektor vyhozu v cene
- selfstart, velice pohodlny automaticky start jen tlacitkem a to bez elektrostarteru a baterie (viz popis vyse)
- plynule volitelna rychlost
- hlinikove sasi
- velice nizka vaha stroje 40 Kg

minusy:
- pomerne vysoka nejnizsi vyska seceni, od 3,5 cm, takze nizke tavnicky nehrozi
- nastavovani vysky seceni na prednich kolech, je nutne povolit malou (u nekterych typu dokonce plastovou :!:) kridlovou maticku, vyndat osu kola, zvolit novou vysku a osu opet zastrcit a nasroubovat maticku, hrozi urazeni maticky pri pojezdu vzad, kdy je matka otocena ven (napriklad o plot atd) a pochopietlne i jeji ztrata v trave, zmena vysky seceni je znacne neprakticka a zdlouhava
- :!: brutalne neprakticka, nekdy az sotva proveditelna manipulace s kosem, jeho vyndani ze sekacky jeste jde, ale jeho vysypavani je opravdu porod (zkousel jsem osobne), idealni by bylo na to mit 3 ruce, dvema drzet a vysypavat kos a treti rukou pridrzovat otevrena dvirka, ktera nejsou na sekacce, jako u beznych sekacek, ale na samotnem kosi, pri plnem kosi 80 l mokre travy temer nepredstavitelne
- aretace prednich kolecek, neni to tak slozite, aretuji i uvolnuji se pomerne jednoduchym cvaknutim, ale prece jen, je potreba k nim dojit, ohnout se a udelat kazde kolecko zvlast

4a) Yard-Man YM 6021 CKE model 2007

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Záběr (cm): 53
Motor: Kawasaki FJ 180 V OHV, 180 cm3
Výkon motoru: 4,5 kW / 6 PS
Objem koše (l): 80
Nastavení výšky: ind./centrální, 35-95 mm
Podvozek: ocelový
Deflektor a mulčování: ve standardu
Průměr kol (mm): 175/230, kuličková ložiska
Plně složitelná řidítka: ano
Hmotnost (kg): 57
elektrický strartér
samonatáčecí přední kola s možností aretace
plynule volitelná rychlost

Muj zaver:
Vykonna sekacka, vynikajici a vykonny motor Kawasaki. Avsak v mnoha aspektech velmi neprakticka obsluha a celkove pouzivani

plusy:
- prodlouzena zaruka na 5 let
- vynikajici motor Kawasaki FJ 180 V OHV, s vykonem 4,5 kW / 6 PS
- velky objem kose 80 l
- mulcovaci sada a deflektor vyhozu v cene
- elektricky starter
- plynule volitelna rychlost

minusy:
- pomerne vysoka nejnizsi vyska seceni, od 3,5 cm, takze nizke tavnicky nehrozi
- nastavovani vysky seceni na prednich kolech, je nutne povolit malou (u nekterych typu dokonce plastovou :!:) kridlovou maticku, vyndat osu kola, zvolit novou vysku a osu opet zastrcit a nasroubovat maticku, hrozi urazeni maticky pri pojezdu vzad, kdy je matka otocena ven (napriklad o plot atd) a pochopietlne i jeji ztrata v trave, zmena vysky seceni je znacne neprakticka a zdlouhava
- znacne vysoka vaha sekacky 57 Kg (manipulace, nakladani, udrzba, atd)
- nutnost udrzby (dobijeni) baterie starteru
- :!: brutalne neprakticka, nekdy az sotva proveditelna manipulace s kosem, jeho vyndani ze sekacky jeste jde, ale jeho vysypavani je opravdu porod (zkousel jsem osobne), idealni by bylo na to mit 3 ruce, dvema drzet a vysypavat kos a treti rukou pridrzovat otevrena dvirka, ktera nejsou na sekacce, jako u beznych sekacek, ale na samotnem kosi, pri plnem kosi 80 l mokre travy temer nepredstavitelne
- aretace prednich kolecek, neni to tak slozite, aretuji i uvolnuji se pomerne jednoduchym cvaknutim, ale prece jen, je potreba k nim dojit, ohnout se a udelat kazde kolecko zvlast

---------------------------------------------------------------------------------------------------

5) MTD SP 53 CWH

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Záběr (cm): 53
Motor: Honda GCV 160, 160 cm3
Max výkon: 3,3 kW / 4,5 PS
Objem koše (l): 80
Nastavení výšky: ind./centrální, 35-95 mm
Podvozek: ocelový
Deflektor a mulčování: ve standardu
Průměr kol (mm): 200/230, kuličková ložiska
Plně složitelná řidítka: ano
Hmotnost (kg): 47
samonatáčecí přední kola s možností aretace
plynule volitelná rychlost

Muj zaver:
Na tento typ sekacky uz pomerne slabsi motor a v mnoha aspektech velmi neprakticka obsluha a celkove pouzivani

plusy:
- velky objem kose 80 l
- mulcovaci sada a deflektor vyhozu v cene
- plynule volitelna rychlost

minusy:
- slabsi motor 3,3 kW / 4,5 PS
- pomerne vysoka nejnizsi vyska seceni, od 3,5 cm, takze nizke tavnicky nehrozi
- nastavovani vysky seceni na prednich kolech, je nutne povolit malou (u nekterych typu dokonce plastovou :!:) kridlovou maticku, vyndat osu kola, zvolit novou vysku a osu opet zastrcit a nasroubovat maticku, hrozi urazeni maticky pri pojezdu vzad, kdy je matka otocena ven (napriklad o plot atd) a pochopietlne i jeji ztrata v trave, zmena vysky seceni je znacne neprakticka a zdlouhava
- uz mirne vyssi vaha sekacky 47 Kg
- :!: brutalne neprakticka, nekdy az sotva proveditelna manipulace s kosem, jeho vyndani ze sekacky jeste jde, ale jeho vysypavani je opravdu porod (zkousel jsem osobne), idealni by bylo na to mit 3 ruce, dvema drzet a vysypavat kos a treti rukou pridrzovat otevrena dvirka, ktera nejsou na sekacce, jako u beznych sekacek, ale na samotnem kosi, pri plnem kosi 80 l mokre travy temer nepredstavitelne
- aretace prednich kolecek, neni to tak slozite, aretuji i uvolnuji se pomerne jednoduchym cvaknutim, ale prece jen, je potreba k nim dojit, ohnout se a udelat kazde kolecko zvlast

---------------------------------------------------------------------------------------------------

5) Mac Allister MAC Pro 7053

TECHNICKÉ PARAMETRY A POPIS:
Šíře záběru 53 cm
Výkon 3,3 kW (4,5 PS)
Motor Honda GCV, 4-takt OHC, 160 cm3
Pojezd ano
Nastavení výšky řezu 6-stup.centrální
Koš 80 l
Hmotnost 47 kg
Doporučená sečná plocha do 1500 m2
výborná manévrovatelnost
pohon zadních kol
otočná přední kola o 360°

Muj zaver:
Na tento typ sekacky uz pomerne slabsi motor a v mnoha aspektech velmi neprakticka obsluha a celkove pouzivani

plusy:
- velky objem kose 80 l
- mulcovaci sada a deflektor vyhozu v cene
- plynule volitelna rychlost

minusy:
- slabsi motor 3,3 kW / 4,5 PS
- pomerne vysoka nejnizsi vyska seceni, od 3,5 cm, takze nizke tavnicky nehrozi
- nastavovani vysky seceni na prednich kolech, je nutne povolit malou (u teto sekacky dokonce plastovou :!:) kridlovou maticku, vyndat osu kola, zvolit novou vysku a osu opet zastrcit a nasroubovat maticku, hrozi urazeni maticky pri pojezdu vzad, kdy je matka otocena ven (napriklad o plot atd) a pochopietlne i jeji ztrata v trave, zmena vysky seceni je znacne neprakticka a zdlouhava
- uz mirne vyssi vaha sekacky 47 Kg
- :!: brutalne neprakticka, nekdy az sotva proveditelna manipulace s kosem, jeho vyndani ze sekacky jeste jde, ale jeho vysypavani je opravdu porod (zkousel jsem osobne), idealni by bylo na to mit 3 ruce, dvema drzet a vysypavat kos a treti rukou pridrzovat otevrena dvirka, ktera nejsou na sekacce, jako u beznych sekacek, ale na samotnem kosi, pri plnem kosi 80 l mokre travy temer nepredstavitelne
- aretace prednich kolecek, neni to tak slozite, aretuji i uvolnuji se pomerne jednoduchym cvaknutim, ale prece jen, je potreba k nim dojit, ohnout se a udelat kazde kolecko zvlast
Toto hodnoceni i sekacka jsou identicke, jako u predchoziho modelu od MTD, protoze se o MTD i jedna. MTD je vyrabi specialne pro Hornbach, proto jsou stejne, jen maji jiny nazev, barvu a cenu

1) Honda HRZ 536 C1 TDEA
1) Honda HRZ 536 C1 TDEA
2) John Deere JS63 VC
2) John Deere JS63 VC
3) Husqvarna R 152 SV Swivel
3) Husqvarna R 152 SV Swivel
4) Yard-Man  YM 6021 CS
4) Yard-Man YM 6021 CS
4a) Yard-Man YM 6021 CKE
4a) Yard-Man YM 6021 CKE
5) MTD SP 53 CWH
5) MTD SP 53 CWH
6) Mac Allister MAC Pro 7053
6) Mac Allister MAC Pro 7053
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.83 (?), 29.7.2010 8:44

Tedy klobouk dolů, dal jste si s tím výběrem pěkně mravenčí práci.

Ač si myslím, že k tomu není moc co dodat a důvody svého rozhodnutí jste si obhájil dokonale, neoddávejte se přílišnému uspokojení u vyhazování mulčované trávy směrem vzad - tráva Vám bude i přes deflektor částečně lítat na nohy. Na záruku trvající 5 let nehleďte už vůbec, je to hra s čísly.

Nicméně je u značky, která u Vás oprávněně zvítězila opravdu nepřekonatelná univerzálnost a hlavně komfort obsluhy. To nedokáže ocenit ten, kdo hledá jen největší výkon za co nejméně peněz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika