Jakou bubnovou sekačku?



host - 108.58 (?) 
7.6.2020 10:49, zobrazeno: 2207x

Zdravím. Momentálně máme bubnovou sekačku Jikov BDR 700, ale pomalu dosluhuje - špatně startuje a je s ní víc práce než užitku. Tak se poohlížíme po nové (v ceně kolem 20-25 tisíc) a nevím na co se pořádně zaměřit a jaký je v nich rozdíl.

Vyhlídl jsem si typ Agatha od VARI. Mají tam 3 druhy (Z, B a H), které se asi liší jen motorem. Dále Perlu a Bellu od Jikovu, tam vidím asi jediný rozdíl v šířce záběru. Ještě jsem slyšel o Dakru.

Prosím vás o radu, jakou byste zvolili vy. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.7 (?), 7.6.2020 19:24

Za mě AGATHA Z. Má ze všech typů AGATHA nejobjemnější motor a dobře vyřešené detaily (kovové řemenice z jednoho kusu, těžký disk s podběhem v celé šíři bubnu, motor s ocelovou vložkou). Ta cena je taky dobrá.

Perla a Bella od Jikovu, ty prodává MTFD - servis a prodej dílů katastrofa. Navíc zastaralé stroje. Nelíbí se mi ani ty rádoby bombastický cenový akce, který jsou jen chytákem na hlupáky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.58 (?), 7.6.2020 20:49

Také se spíš přikláním k Agathě.

Agatha-Z má sice nejobjemnější motor, ale prý zase nemá automatický sytič a tak se musí namačkávat benzín. Nevím jak velká je to nevýhoda.

Agatha-B má automatický sytič a co jsem četl, tak výborný motor od Briggsu, ale je zase slabší než Agatha-Z...

Šel byste stále do Agathy-Z? Nevím, jak je na tom se spolehlivostí motor od VARI oproti Briggsu a jestli je problém ten chybějící sytič. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.190 (?), 8.6.2020 12:39
Namačkávat se už nemusí. Motor má od letoška sytič jako Hondy. Upřímně bych raději šel opravdu do Agathy-Z. Nezklame vás, to mi věřte
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 128.28 (?), 14.6.2020 21:32

Proč zrovna stroj s čínským motorem XP200? Dakr za stejnou cenu Briggs 675, za to chce Vari už 25 tisíc, ale za stejné peníze už nabízí Dakr skvělý Briggs 850. Vyrábí vlastně Vari ještě aspoň tyhle sekačky v ČR, nebo jen lepí značku na Čínu, jako třeba v křovinořezech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 8.138 (?), 15.6.2020 7:50

Za mě taky 675 Exi. Každopádně já jsem s Vari skončil. Používá motory Loncin s brandovou značkou Vari a přitom jasně ví, že to je kopírka Hondy, která si tam nechávala motory vyrábět. Za mmě Triton Enduro s perfektním 850 Series OHV a pro ženské s I/C. Plus nemá ten nesmysl dvojitého disku, který sice chrání nože, ale mraveniště a krtince jsou problém. Pozor ale, Dakr Tekton 2 je už má taky. Měl jsem 2 x Dakr a byl jsem plus minus spokojen, s Vari Adelou jsem byl tak nespokojen, že jsem se po několika letech rozhodl pro travní traktor. Kdyby tam nešel použít, tak ji prodám a koupím zase Dakra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 108.58 (?), 16.6.2020 8:54

Díky za tip. Na naší zahradu by asi stačil Briggs 675. Jaký je rozdíl mezi Dakrem Proton 2 a Tektonem? Jen v tom, že se dá Tekton přestavět na mulčovač?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 128.28 (?), 16.6.2020 22:09

Stačí se podívat na web Dakru, Proton je prostě sekačka, Tekton stavebnice, lze použít mulčovací nástavec nebo radlici na sníh. Co využijete musíte vědět sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.170 (?), 17.6.2020 9:36

Jak jste probuh prisel na to, ze mraveniste a krtince jsou pro Vari problem? Pouzivam bubnovku od Vari s prevodovkou DSK-317 a motorem Honda a za nic bych ji nemenil... a to sekam velke plochy a krtincu a mravenist nepocitane. On nekdy muze byt problem i v rukach, ne jen v technice :D. Jinak na podzim by mel byt k dispozici od Vari novy motor Kohler a to bude teprve pak sekani :).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika