Jak sundat plechové víko (klobouk) hlavy válce



host - 142.9 (?) 
27.11.2014 9:20, zobrazeno: 5218x

Motor Briggs Stratton 3130. Chci nastavit vůli ventilů a plechové víko (klobouk) hlavy válce nejde dolů. Nechci to moc poničit, takže zatím pracuji bez většího násilí. Lehké páčení a klepání moc nepomáhá. 4 šroby jsem samozřejmě vytočil.

Jak na to? Je tam těsnění?

Zdá se mi že je to jen přitmeleno, ale drží to jak čert!

Jaký tmel doporučíte, pokud tam těsnění není. Nebo se dá těsnění dokoupit?

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 142.9 (?), 27.11.2014 9:24

Ještě doplním obrázek...

Motor BS 3130 serie,  344ccm
Motor BS 3130 serie, 344ccm
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.10 (?), 27.11.2014 19:50

Zdravím, ani po deseti sezonách provozu se ventilová vůle nezmění natolik aby bylo nutné jí přestavět. Poradím Vám, vraťte šrouby zpět a řešte jen skutečné problémy s funkcí motoru. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že u motorů BS i po 500 motohodinách je u ocelových vložek patrný brus po honování válce. Vůle ventilů se téměř nemění. Víko ventilů je přilepeno kvalitním těsnícím tmelem a v mnoha případech je utržení víka navždy poznat. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.9 (?), 28.11.2014 7:24

Děkuji za vysvětlení. Jsem odkojen nastavováním ventilů ve starých škodovkách. Tak jsem si myslel, že zkontrolovat ventily po 2 - 3 sezonách nebude naškodu. Ale jestli je to jak říkáte tak se na to vykašlu. Motor jiné problémy nemá.

Je pravda že motor v malé sekačce Briggs Quantum kontrukce SV má už více než 10 let a na tom jsem ventily nedělal a šlape jako zamlada...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika