Jak správně zaběhnout nový křovinořez



host - 9.162 (?)
17.10.2015 0:50

chcete nám tvrdit že používáte lehký maloobjemový (protože profi má min.50ccm tj.10kilo)  křoviňák stylem plyn maxmin a vydrží sedm let nasazení v lese bez údržby jo? tak bych prosil značku a model začnu s nima podnikat

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
host - 228.77 (?), 3.10.2015 21:04

Ano jistě máte pravdu. Používám křovinořezy na vyžínání buřeně v lese a jinak jak ubíráním a přídáváním plynu to nejde. Úhlový převod není zadarmo a v buřeni nevidíte pařez natož kámen. Přesto jsem měnil jen jednou pružinu u spojky. A to byl firemní stroj, který šel z ruky do ruky. To se psal rok 1989, to křovinořezy měli jen lesní závody. Nikdo s tím nechtěl dělat, protože to ani nikdo pořádně neuměl. Za čtvrt století práce a stovky vyžnuté buřeně a náletových dřevin, ani jednou měněná spojka. V servisu nikdy ani jeden z mích křovinořezů nebyl. Používám co nejlehčí profi křovinořezy. Zhruba sedm let, pokud se objeví na trhu něco co váží ještě míň koupím to a starý prodám za babku sousedovi.

Jinak paní co rve to tůrování uši, mě rve uši jakýkoliv kravál.Poslouchám to každý den a nechci nic jinýho než mít aspoň doma ticho. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.162 (?), 17.10.2015 0:50

chcete nám tvrdit že používáte lehký maloobjemový (protože profi má min.50ccm tj.10kilo)  křoviňák stylem plyn maxmin a vydrží sedm let nasazení v lese bez údržby jo? tak bych prosil značku a model začnu s nima podnikat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 228.77 (?), 17.10.2015 21:40

U lehkých křovinořezů jsem začínal s H-235. Později jsem koupil 535 protože byla tuším o půl kila lehčí. Momentálně několik let dělám s 327RX jak jsem psal s lehkým nožem 300x1.6mm. Dělám běžnou údržbu. Ob den proprat filtr, občasné promazání převodu a sem tam štětečkem vyčistit nános pod krytem motoru. Základ je i umět správně křov. seřídit na karburátoru. Jinak nic není třeba. Toto co Vám tu píšu není machrovina, ke všemu mě donutil čas. Rozhodně bych nevydržel svoji práci dělat až do důchodu s 10kg křovinořezem. Nakonec ten už je vhodný spíš na prořez. kolem cest, ne na trávu. Tak mnoho úspěchů v tom "podnikání"...pokud se tomu tak dá říct :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.77 (?), 17.10.2015 22:02

Ještě doplním, zřejmě neděláte v lese protože jinak by Vás styl práce, přidávání plynu podle potřeby nepřekvapoval. Zkuste si představit buřeň výšky dospělého člověka. Nevidíte překážky tj. kamení... pařezy...haluze. Přes to všechno se musíte ve svahu dostat. A navíc a to je podstatné tam máte stromky které nesmíte poškodit. Držet pořát plnej tak ten křoviňák nepřečká sezonu a já asi taky ne, protože bych udělal víc škody jak užitku. Stroj netrpí jen díky tomu lehkému noži, jak už jsem tu Xkrát psal. I slabý křovinořez si lehce porádí s jakoukoliv buření pokud má nůž tenký 1.4 až 1.6mm vybroušený po celé délce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.87 (?), 18.10.2015 3:54

tak to jó - obden trávíte hodinu zadarmo údržbou (filtr, čištění,seřizování, broušení) to ale znamená něco jiného než " nikdy nebyly v servisu" že ano?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.77 (?), 18.10.2015 7:21

Ale kdepak :-), filtr molitanový propláchnu v jarové vodě a dám vysušit. Karbec potřebuje seřídit vyjímečně a že tu mašinu znám, trvá to chvilku.A čistím dvakrát za sezonu. Jinak nože břebrušuju v práci když ťuknu o kámen. Pokud urazín hranku, dám ho sousedovi. Na zhruba 50 Ha v pruzích, ne celoplošně odrovnám asi čtyři nože. Tak vidíte, není to časově tak náročný. Ale máte pravdu každý krám co si v životě člověk pořídí potřebuje nějakou údržbu a sežere nám čas. Proto si zbytečnosti nekupuju, ale toto mě živí, raději bych i tu hodinu ob den co píšete, než několik hodin ve frontě na pracáku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.130 (?), 18.10.2015 11:13

Ten kdo tak blbě seče jak jsem psal to dělá strunou a na rovině a pouze trávu.Já seču taky rovinu, trávu strunou ale držím plyn ve stálých otáčkách, na plno jen když je to nutný na několik vteřin.Údržbu provádím svědomitě po každém sečení a problém nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.46 (?), 3.10.2015 19:13

Je rozdíl slyšet něco, zvvláště od agentury JPP a přečíst si vše v návodu. V mém návodu o nějakém zaběhávání a přimazávání neni ani písmeno. Je na vás čeho se budete držet, máte dvě možnosti, informace od výrobce, což bych preferoval, nebo od agentury JPP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.173 (?), 8.10.2015 20:58

držte se návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika