Jak seřídit spojku křovinořezu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 243.172 (?) 
6.6.2017 6:25, zobrazeno: 16856x

Mám křovinořez Einhell GH-BC 334 čtyřtakt (kopie Subaru Robin EH035) a rád bych u něj upravil spojku tak, aby spínala při nižších otáčkách.

Včera jsem dosekával kolem plotu a roztočit strunu na nízké otáčky moc nejde, protože spojka spíná zbytečně vysoko.

Řešením by byla slabší pružina, což bude asi nereálné a tak mě napadlo zatížit pakny. Ale jak?

Má někdo nějaký nápad?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 51.51 (?), 6.6.2017 7:35

Mám ten sám motor na jiném křováku a mě spíná akorát. Estli sis nevyhřál pakny prokluzováním. Sekat se musí bez brnkání po plynu. Nejlepši druhou spojku a s touto můžeš kouzlit. Pakny bych nezatěžoval vyváženi a co když to uleti v otáčkách...???...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 6.6.2017 9:05

Křovák je nový a používat ho umím, díky za upozornění.

Je mi jasné, že vyvážení je důležité. Teď jde o to, jak zvednou hmotnost paken tak, aby to drželo a neuletělo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 10:26

Njn. Dvoučelisťová spojka má určitou hysterezi mezi spínacími a vypínacími otáčkami spojky. Tato hystereze je při zátěži větší a bez zátěže menší.

Zvažte, jestli opravdu potřebujete upravit spínací otáčky. Mohlo by se vám stát, že při zátěži spojka nerozepne a motor bude udušen chcípat. Zkuste, jestli se na nižší otáčky nedostanete jen s cvikem snížit otáčky pod zátěží a udržet je.

Další možností je, že spojka v rámci zlevnění výroby je stejná pro 4T a 2T. To by při různých převodových poměrech v úhlové hlavě opravdu stálo o zamyšlení, jestli nekoupit originál spojku od 4T Subaru-Robin...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.38 (?), 6.6.2017 12:50

Abych řekl pravdu, tak zase tak "odvařený" z tohoto stroje nejsem, abych do něj vrážel peníze, takže mě spíš zajímá samo-domo úprava.

Nejprve asi vyzkouším něco na způsob vyvažovacích olůvek na disky aut. Tedy nějakou sponku na čelisti, abych jen vyzkoušel funkčnost tohoto řešení a zjistil možný problém s hysterezí spínání. Pokud se to osvědčí, tak mě napadá buď provrtat čelisti a do dírky našroubovat malý šroubek s matičkou jako závaží anebo sponku (ála olůvko) přilepit k čelisti dvousložkovým lepidlem.

Pouze se obávám o spolehlivost těchto řešení z důvodu vibrací.

Máte někdo nápad, co bude na čelistích nejlépe držet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 16:27

Stále nechápu ale, proč potřebujete u překážky sekat na nízké otáčky. Já osobně u překážky sekám trojzubcem na otáčky maximální (nebo téměř maximální), protože gyrostatickým efektem je hlava křovinořezu stabilnější a bez vubrací = přesnost vyžínání na cca 5 mm.

Je však možné, že se strunou a nízkými otáčkami...

SfK.

PS: kovy podle měrné hmotnosti - Platina > Zlato > olovo > litina. Ale jak to počítám, tak mi vychází, že nejlevnější bude to dožnout u toho plotu srpem za 120,-Kč (4eura).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.40 (?), 6.6.2017 16:42

proc by melo byt nerealne dat slabsi pruzinku mozna se i delaji ale kdybych to resil ja tak stavajici pruzinku lehce obrousim na brusce po obvodu a v cele delce a tim se zeslabi a bude drive reagovat samozremne nevyhrat a pro jistotu si zjistit zda se da samotna pruzinka koupit jako nahradni dil kdyby to nevyslo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 16:52

... asi hodně rozumíte pružinkám laugh

blush vyrobit vrub na kaleném povrchu solenoidní pružiny zanamená její zničení. Brousit můžete leda tak listová pera a to jen z boku pro zmenšení jejich šířky (délka a tloušťka musí zůstat neporušené). Právě nějaký ten vroubek z výroby je nejčastější reklamovanou závadou, kdy pružinka praskne po pár hodinách používání stroje (a spojka tak přestane vypínat).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.40 (?), 6.6.2017 17:11

Pruzinky si dokazu natocit i sam a zeslabeni pruziny jejím obrousenim jsem uz několikrát udelal a bez problemu ale to vy asi neznate vy jen umite placat nesmysly o platine zlatu a olovu a porait neumite

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.63 (?), 6.6.2017 17:28

Máte pravdu, pružinkám houby rozumím, protože tetička pracovala v pérovně Hostivař a když jsem něco potřeboval, tak jsem se obrátil vždy na ni.

A pro jaké aplikace jste pružinky zeslaboval?

Jakou používáte kalicí lázeň pro fixování tvarové paměti kalených pružin?

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika