Jak renovovat nože u elektr. verkutátoru UV 32 EV- 32 cm



host - 211.124 (?) 
26.3.2012 14:21, zobrazeno: 7407x

Dobrý den.

Jsem také vlastníkem elektrického vertikutátoru UV 32 EV (motor 1200 W, záběr cca 320 mm – jen nože-bez vymetacích pružin!!) a jsem s ním nadmíru spokojený, jako i celá naše rodina, ve které si ho mezi sebou bez problémů už několik sezón vzájemně půjčujeme. Proto mohu doporučit. Letos máme jiný problém, o kterém jsem se v této diskuzi nikde nedočetl. Máte – li v této věci někdo nějakou zkušenost prosím o radu. V současné době (co se mohlo očekávat) končí jeho funkční schopnost v prořezávání trávníku vlivem značného opotřebování ostří nožů. Po mechanické stránce je vše v pořádku. Nože už neberou i když je seřízení do největší hloubky. Jak tyto nože renovovat (navařit nejl. Tvrdokovem,) nebo kde nejlevněji koupit popřípadě kompletní sadu novou??? Vzhledem k velké frekvenci vypůjčky v rodině i to je i když není nejlepší řešení. Děkuji Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.3.2012 14:42

Asi bych se poohlédl, kde má Wolf Garten nejbližší servis a nože nechal vyměnit. Navařování tvrdokovem bych se bál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 26.3.2012 19:44

Pred asi 2 roky mi kamarad navaril CO svareckou na obrousene noze male ctverecky nastrihane z plechu(asi obycejny plech) 2mm silneho, prace asi na 1 hod i s obrousenim svaru, zatim se obrusuji mene nez puvodni noze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.216 (?), 16.4.2012 20:16

Mám jiný typ, motorový Variolux a stejný problém po 3 letech. V OBI na mne koukali, co jako hledám, že podle zákona nemusí mít již náhradní díly a bla, bla,bla. Přirovnal jsem to k tomu, jako kdybych si koupil nové auto a po sjetí pneumatik ho mohl vyhodit. Zajímalo by mne, zda či jak jste to vyřešil. Navaření se mi nezdá a výroba je problém. Těžko mi někdo prodá méně než celý plech oceli třídy 14. A pak by bylo problémem do nožů dělat šestihranné otvory a vůbec další zpracování tepelné, aby to za něco stálo. Navíc jeden nůž potřebuji určitě, prostě praskl.  Zatím docela překvapení za 6500.- Učinil jsem dotaz na servis dodavatele. Tak uvidím. Díky. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.31 (?), 26.3.2020 19:44

Zdravím, jak jste dopadl? Mám stejný problém s noži pro motorový Variolux. Pokud jste zjistil zdroj, prosím o kontakt.

Díky Malík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 27.3.2020 10:05

nechapu proc delat neco slozite kdyz to jde jednoduse cela sada nahradnich nozu je bezne v prodeji staci jen zadat do vyhledavace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika