Jak renovovat nože u elektr. verkutátoru UV 32 EV- 32 cm



host - 212.195 (?)
27.3.2020 10:05

nechapu proc delat neco slozite kdyz to jde jednoduse cela sada nahradnich nozu je bezne v prodeji staci jen zadat do vyhledavace

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 211.124 (?), 26.3.2012 14:21, zobrazeno: 7397x

Dobrý den.

Jsem také vlastníkem elektrického vertikutátoru UV 32 EV (motor 1200 W, záběr cca 320 mm – jen nože-bez vymetacích pružin!!) a jsem s ním nadmíru spokojený, jako i celá naše rodina, ve které si ho mezi sebou bez problémů už několik sezón vzájemně půjčujeme. Proto mohu doporučit. Letos máme jiný problém, o kterém jsem se v této diskuzi nikde nedočetl. Máte – li v této věci někdo nějakou zkušenost prosím o radu. V současné době (co se mohlo očekávat) končí jeho funkční schopnost v prořezávání trávníku vlivem značného opotřebování ostří nožů. Po mechanické stránce je vše v pořádku. Nože už neberou i když je seřízení do největší hloubky. Jak tyto nože renovovat (navařit nejl. Tvrdokovem,) nebo kde nejlevněji koupit popřípadě kompletní sadu novou??? Vzhledem k velké frekvenci vypůjčky v rodině i to je i když není nejlepší řešení. Děkuji Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 26.3.2012 14:42

Asi bych se poohlédl, kde má Wolf Garten nejbližší servis a nože nechal vyměnit. Navařování tvrdokovem bych se bál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 194.33 (?), 26.3.2012 19:44

Pred asi 2 roky mi kamarad navaril CO svareckou na obrousene noze male ctverecky nastrihane z plechu(asi obycejny plech) 2mm silneho, prace asi na 1 hod i s obrousenim svaru, zatim se obrusuji mene nez puvodni noze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 48.216 (?), 16.4.2012 20:16

Mám jiný typ, motorový Variolux a stejný problém po 3 letech. V OBI na mne koukali, co jako hledám, že podle zákona nemusí mít již náhradní díly a bla, bla,bla. Přirovnal jsem to k tomu, jako kdybych si koupil nové auto a po sjetí pneumatik ho mohl vyhodit. Zajímalo by mne, zda či jak jste to vyřešil. Navaření se mi nezdá a výroba je problém. Těžko mi někdo prodá méně než celý plech oceli třídy 14. A pak by bylo problémem do nožů dělat šestihranné otvory a vůbec další zpracování tepelné, aby to za něco stálo. Navíc jeden nůž potřebuji určitě, prostě praskl.  Zatím docela překvapení za 6500.- Učinil jsem dotaz na servis dodavatele. Tak uvidím. Díky. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.31 (?), 26.3.2020 19:44

Zdravím, jak jste dopadl? Mám stejný problém s noži pro motorový Variolux. Pokud jste zjistil zdroj, prosím o kontakt.

Díky Malík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.195 (?), 27.3.2020 10:05

nechapu proc delat neco slozite kdyz to jde jednoduse cela sada nahradnich nozu je bezne v prodeji staci jen zadat do vyhledavace

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika