Jak jste na tom s korozi u vasich sekacek?



koudelkazpatyevenju - (5) - 93.46 (?)
12.4.2009 22:42

lépe čti..nikdo nepsal, že usazeniny neodstraňujeme.!.plast.škrabkou a na ukončení sezóny vodou..jinak  je to  velmi individuální téma - záleží na tom kdo má tolik peněz na to aby obrok měnil sekačku  omývání po  sekáníse mi zdá nešetrné,ale to je věc názoru -tečka;)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
koudelkazpatyevenju - (5) - 93.46 (?), 12.4.2009 22:42

lépe čti..nikdo nepsal, že usazeniny neodstraňujeme.!.plast.škrabkou a na ukončení sezóny vodou..jinak  je to  velmi individuální téma - záleží na tom kdo má tolik peněz na to aby obrok měnil sekačku  omývání po  sekáníse mi zdá nešetrné,ale to je věc názoru -tečka;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.4.2009 0:39

Wapku použije jen nešťastník, nicméně systémy s rychlospojkami nejsou špatné.

Pokud někomu prorezivěla sekačka za rok, není to chyby rychlospojky, ale placebárního laku am izerné antikorozní úpravy.

Nicméně celá diskuse je poněkud zvláštní. Zatím se mi nepodařilo potkat nikoho, kdo by plakal nad faktem, že mu odešla jakákoli sekačka prorezivěním.Zároveň  Vás mohu ujistit, že pokud vlastníte sekačku s plastovým šasi, je zábavné číst tuto diskusi. (plast ALKO 6000 - nyní ji mám devátý, nebo osmý rok :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.151 (?), 13.4.2009 8:01

Je vidět, že jste teoretici, myčku používám 13 roků, šasi perfektní, nic nekoroduje. A jak se liší roztřik rychlospojky od myčky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 13.4.2009 21:23

:-)), myčka čistí tlakovou vodou, která má o řád až dva řády(!) vyšší tlak vodního paprsku než ostřik z rychlospojky :-)), je tedy velmi agresivní a nemálo laků, které by jinak vydržely při pravidelném použití Wapky opelichá:-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.4.2009 9:56

Za nedbalé mohu napsat, sekačku jsem nikdy nečistil, ani na podzim před zimní pauzou. Ta současná má za sebou 6 -7 sezon, nějaká koroze už tam začíná být znát, loni prorezlo šasi v místech, kde se nastavuje výška sekání tak, že se některé dírky propojily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 13.4.2009 22:12

Jsem rád, že s nečištěním nejsem sám. Jedním z důvodů - vedle lenosti ovšem - je ten, že vodu považuji na zahradě za cennou a nedostatkovou surovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.115 (?), 26.6.2020 0:00
Mám elektrickou sekačku s pojezdem od Monfieldu už přes 10 let. Po každém sečení ji očistím dřevěnou škrabkou udělanou z měkkého dřřeva například smrk(ne kovovou poškrábal by se lak),umyjí mokrým hadrem a osuším do sucha. Nikdy nepoužívám tlakovou myčku ani hadici. Po 8 letech mi začala mírně reznout, tak jsem jí dvakrát po 14 dnech natřel barvou na rez ALKYTON a po sezoně ještě nechám nabrousit a vyvážit nůž a spodek sekačky a i s nožem natírám stolním slunečnicovým olejem (levnější varianta než WD-40) a zatím pohoda. I při kontrole v servisu se divili, že je sekačka i po tolika letech zachovalá a bez známky koroze. Pokud se na vaší sekačce objeví nějaká i nepatrná známka koroze ihned ji natřete barvou na rez. Mě se osvědčil ALKYTON. Vyplatí se o sekačku starat, než za krátkou dobu kupovat sekačku novou pokud je jinak v dobrém stavu. Čištění mé sekačky po práci a to sekám 1x za 14 dní mi zabere 20 až 30 minut a to se vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 26.6.2020 10:59

Dobrý den. Mám taky sekačku od Bédi, akorát víc jak 20 roků a vůbec si nepamatuju, že bych ji někdy čistil. Nasekala obrovské plochy, dnes už jen seču na dvoře a obecní pozemek před domem. Je ale pravda, že šasí je ze slitiny. Co by potřebovalo trochu opravit už je zavěšení koše. Jinak vše pohodička. I na jaře start zcela bez problémů. Roky jsou na ni opravdu znát, ale funguje stále parádně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.58 (?), 29.6.2020 14:40

kamarát má elektricku kosačku Alko asi tak 14 rokov. Vlani mi ju priniesol, nech mu ju vyfukam kompresorom, pretože by ju chcel natriet, lebu začala opadávat farba. Tak som ju vyfukal a oškrabal farbu, kde už nedržala dobre. 3asi bolo uplne skorodované, spítal sa ma, či by to nešlo zvarit. Lenže tam nobolo už čo zvárat. Z maleého miesta bez laku sa vyklula diera 10x10 cm. Jediným riešením opravy bol laminát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mvvv - (11) - 77.126 (?), 29.6.2020 17:00

Vlastnim také sekačku od Mountfieldu, letos ji je 20 let. Čištění jen když špatně hází posečenou trávu do koše (cca 1x za rok). Na jaře malá oprava, natření jen z duvodu vzhledu (přece jen za tu dobu nějaké odřeniny získala, šasi plechové). Hlavní důvod opravy,  oprava převodovky pojezdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika