Jak jste na tom s korozi u vasich sekacek?



host - 14.151 (?)
12.4.2009 19:26

No vídíte, podle mne je zase debilita sekačku neumývat. Kolikráte je na ní doslova nalepena směs trávy a bahna, drží to jak lepidlo a pokud to neodstraňujete, je za pár let po šasi. Myčku používám 13 let a žádný problém nevidím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 96.20 (?), 10.4.2009 22:53, zobrazeno: 17860x
Jelikoz jsem v nekterych prispevcich cetl jak majitelum rezavi jejich sekacky, zajimalo by me kolik majitelu je timto postizeno. Mam jiz druhou rotacni sekacku jenom z duvodu, ze jsem chtel pojezd. Puvodni obycejnou plechovou Castel-Garden jsem prodal sousedovi a do ted ma jenom minimalni priznaky koroze, i kdyz ji bude 18 let. Nyni mam ctvrtym rokem Alko a mirna koroze je jenom na hnaci hrideli ke kolum. Porad nedovedu pochopit jak muzou zrezavet, kdyz je po sekani ocistime a ulozime. Dik za vase zkusenosti. R.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 11.4.2009 8:18

Přiznám se, že sekačku čistím jen jednou do roka - před zimou a někdy ani to ne. Plechové šasi je, pravda, již dost rezavé, hlavně v místech, kde se sedřela barva. Sekačka má ale přes 10 let tak to chápu. Kdybych ji měl čistit po každém sečení a spočítal za tu dobu čas, námahu a vodu, bylo by asi na novou.
   Myslím si, že korozi lze dobrou péčí omezit, ale úplně zabránit jí nelze. Vzpomeňme, jak stejně rychle rezavěly staré škodovky, ať stály před domem nebo v garáži.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.179 (?), 11.4.2009 8:55

Ano, máte pravdu, sekačka není přece jenom tolik a tak často vystavována agresivním látkám jako je sůl.Tráva ale umí také své.Mám bubnovou přes deset let a za tu dobu jsem ji jen jedenkrát natíral, což je docela málo.Někdo seká často, někdo ne.Po každém použití se vyplatí očista a mazání kluzných ploch hlavně na pojezdovém mechanizmu. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.173 (?), 12.4.2009 2:06

Mám Castel Garden TDL 12-tým rokem a Škodovku 105 28-mým rokem. Obojí je hojně využíváno (105-ka celoročně). Sekáčku jsem vodou myl snad pouze 2x, jinak po každém sekání jí zespodu běžnou ocelovou špachtlí seškrábnu nalepený nános trávy. Spodek je sice orezlý, ale díra zatím žádná.

Škodovce jsem rok po koupi prostříkal dutiny Rezistinem ML a spodek blatníků a prahů navíc přetřel Rezistinem Car (nátěr Carem pravidelně obnovuji každým 3-tím rokem, ML prostříknutí každých 10 let) . Prvních 5 let měla studený odchov před barákem, kdy na ní hojně padal spad z komínu nedeleké kotelny (zmatovatěl lak). Po pořízení garáže je pod střechou. Zadní blatníky jsou původní (nyní pohledově korozí mírně zasažen pravý lem blatníku), přední jsem měnil po 13-ti letech, prahy po 19-ti. Vizuelní prohlídka na rampě před týdnem neodhalila žádnou viditelnou korozi (mimo lemu zadního blatníku a pertlu zadního víka motorového prostoru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 11.4.2009 9:54
Pokud sekáte rovný pozemek s anglickým trávníkem a po každém sekání sekačku čistíte, možná Vám nerezne. Já mám zatím druhou sekačku a obě po jedné sezóně začínají reznout. Sekám asi 17 arů, u domu jednou týdně (kvůli klíšťatům), ostatní podle trávy - aby to sekačka ještě vzala. Ve vyšší trávě snadno přehlédnete suchý klacek, šišky z borovic, občas kamínek (nechápu, kde se tam pořád berou) a hlavně hromádky mravenišť. Ty se objeví po dešti s četností tak jedna na metr. Do toho občas krtinec a vnitřek sekačky je po roce skoro bez barvy. Ale beru to jako daň za krásně kvetoucí a členitý trávník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.151 (?), 11.4.2009 16:11

Barva se odere po třetím sekání, já po práci vždy podvozek umyji tlakovou myčkou - mám výhodu, že mám dvoutakt, takže sekačku při mytí můžu položit na bok. Rok výroby 1996 a žádná hloubková koroze. Teď mi u ní odešel motor Sachs (nesehnatelná regulace otáček) a tak jsem koupil řtyřtakt, který se může nahýbat jen jedním směrem (na řídítka), takže mytí bude pracné, ne však nemožné. Závěr - šasi zkoroduje jenom lenochům, kteří ji po každém použití důkladně neočistí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.67 (?), 11.4.2009 20:07

Já sekačky zevnitř nemyji, jen buben oškrábnu plastovou škrabkou. Sekačka z roku 1990 prorezla až letos, ostatní různě staré mají jen povrchovou korozi - úměrně věku. Sousedovi, který myje buben wapkou, prorezla sekačka ve spojích za 4 roky, příbuznému za rok - používán jet systém s integrovanou rychlospojkou na zahradní hadici. Takže když to otočím, tak šasi zkoroduje hlavně "snaživcům," kteří sekačku myjí vodou ;-). A teď vážně, ať už se šasi myje, či nikoliv, neměla by na něm zůstat tráva, a hlavně by mělo být suché, nezapařené. A.W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 11.4.2009 20:45

Dělám to stejně, pouze odstraním vrstvu trávy a sekačku nechám na slunci vyschnout. Kolik vydrží nevím, předchozí se stejným používáním vydržela dosud (cca od r.1994), tu už má jiný majitel, ale jede pořád a není prorezavělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
koudelkazpatyevenju - (5) - 93.46 (?), 12.4.2009 0:43

myslím že omývat sekačku vodou je naprostá blbost(a to nejen kvůli korozi...)plast.škrabka udělá dobrou službu na rozdíl od té medvědí wabkovací

(alko-druhý rok-zatím jako nová ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 14.151 (?), 12.4.2009 19:26

No vídíte, podle mne je zase debilita sekačku neumývat. Kolikráte je na ní doslova nalepena směs trávy a bahna, drží to jak lepidlo a pokud to neodstraňujete, je za pár let po šasi. Myčku používám 13 let a žádný problém nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika