I toto je Mountfield



host - 161.9 (?)
20.1.2008 14:49

S benzínem je to zajímavé. Když jsem v roce 1995 kupoval kultivátor MS 19, také jsem v originálním návodu k obluze z USA nalezl, že je možné používat pouze Natural. Při koupi (to ještě Mountfield) stroje nevozil až na dvůr, mi však prodejní technik poradil používat Special 91, tehdy ještě s přídavkem olova, nyní s aditivem. Pak jsem na jaře 1996 koupil sekačku Rasor 434 s motorem BS Classic 3,5 k, kdy jsem tak nějak automaticky používal benzín Special 91. Motor kultivátoru "šlape jako hodinky" a sekačka posekala cca 75000 m2. Na jaře 2006 jsem kupoval větší sekačku - model XS 55 MBS a jak servisní technik při předání "doma" tak návody doporučují používat Natural. Používám tedy Natural, avšak motor a jeho práci nechci hodnotit, neboť zatím sekačka posekala cca 45000 m2.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 161.9 (?), 18.1.2008 19:33

Vše je o lidech. Ti, kteří mají doma zahradu a využívají zahradní techniku se chovají jinak, než ti, kteří u firmy Mountfield "jenom" prodávají. Například v prodejně ve Strakonicích - prodej i servis jsem se vždy setkal s maximální ochotou a vstřícností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.191 (?), 18.1.2008 20:28

To sú aj Čínania na trhovisku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr B. - (31) - 72.101 (?), 19.1.2008 11:25

Co se týká přístupu lidí u Mountfieldu, mám na to svůj názor. Pravdou ovšem je, že vše kolem mé reklamace se váže na prodejnu a servis v Třebíči, zde je obchodní manažer p.Chytka a mechanik p.Oravec. Za ostatní v krátkosti přístup p.Marka Filipovského, který se honosí titulem ředitel odboru servis. V jediném svém vyjádření ke znaleckému posudku mimo jiné uvedl: "konstatování znalce o důvodnosti zamítnutí reklamace, hodnocení okolnosti prodeje ani doporučení prodejci dle našeho názoru znalci v oboru strojírenství nepřísluší".Tento výrok si přečetl sám znalec (prof.RNDr.Miroslav Hrabovský, DrSc,Společná laboratoř optiky UP a FZÚ AV ČR) a ve své odpovědi se na adresu p.Filipovského vyjádřil velice nelichotivě. Část z této odpovědi: "pan ředitel odboru servis, který psal poslední stanovisko je zřejmě zcela odborně nekompetentní, takže nemá smysl se k jeho technickým výrokům vůbec vyjadřovat, dopis je mírně arogantní a vůči mé osobě zcela irelevantní. Pro vysvětlení uvádím, že znalec má právo a současně i povinost se vyjádřit ke všem záležitostem případu, které uzná za vhodné a související s posuzovaným případem a ze zákona v tom nesmí být omezován". Z další části dopisu vyplynulo, že i student střední průmyslové školy strojní má zřejmě větší přehled než ředitel odboru servis. Pokud mají řadoví zaměstnanci u Mountfieldu "takovouto oporu" v řediteli odboru servis nelze se divit jejich arogantnímu přístupu.....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.93 (?), 19.1.2008 23:45

S Mounfildem mám také svoje zkušenosti, těch špatných je více.  Pokud koupíte a nepotřebujete servis,  nevíte o čem je tato diskuse. Např v českém návodu k motoru  bylo uvedeno: nepoužívat bezolovnatý benzín a v originál návodu (který byl přiložen) bylo : doporučujeme používat pouze bezolovnatý benzín.  Když mně u zahradního traktoru po 2 měsících prasknul klínový řemen, (bylo na něm originální označení velikosti) koupil jsem náhradní v normální prodejně za cca 110 kč.  Potom jsem se v servise dotazoval na cenu a v Mounfildu byl  za cca 1300 Kč.   U mnohých náhradních dílů (svíčky, filtry, těsnění aj.) mně přímo technik v servise doporučil si je koupit běžné prodejně auto-moto. S cenou "bezplatné"  posezóní prohlídky kvůli platnosti záruky 7 let je to asi jako s naším bezplatným  zdravotnictvím. Stručně: kdo máte moc peněz, kupujte levně u Moundilda.  A tak bych mohl posat několik stran.     Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 20.1.2008 14:49

S benzínem je to zajímavé. Když jsem v roce 1995 kupoval kultivátor MS 19, také jsem v originálním návodu k obluze z USA nalezl, že je možné používat pouze Natural. Při koupi (to ještě Mountfield) stroje nevozil až na dvůr, mi však prodejní technik poradil používat Special 91, tehdy ještě s přídavkem olova, nyní s aditivem. Pak jsem na jaře 1996 koupil sekačku Rasor 434 s motorem BS Classic 3,5 k, kdy jsem tak nějak automaticky používal benzín Special 91. Motor kultivátoru "šlape jako hodinky" a sekačka posekala cca 75000 m2. Na jaře 2006 jsem kupoval větší sekačku - model XS 55 MBS a jak servisní technik při předání "doma" tak návody doporučují používat Natural. Používám tedy Natural, avšak motor a jeho práci nechci hodnotit, neboť zatím sekačka posekala cca 45000 m2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 20.1.2008 15:59

Držím se při výběru benzínu návodu, ale laicky si myslím, že je to vcelku jedno. Natrural se doporučuje proto, že je (snad) ekologičtější, i když Speciál bez bez olova je možná v tomto podobný. Katalyzátor asi sekačky nemají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.192 (?), 21.8.2011 22:18

Musím reagovat na ceny nd. v Mountfildu, například u travního traktoru se odporoučela hydroprevodovka a uvedený prodejce si ji ůčtoval otřesných 30 000,- ačkoli stojí poze 10 000, dále elektromagnetická spojka stojí u M 8000,- ale jinde ji lze pořídit za 3500,-. Sleva není zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.9 (?), 26.1.2008 10:49

Měl jsem na mysli ochotu a vštřícnost jak před pořízením výrobku, tak při objednávání náhradních dílů a řešení dotazů, které pomohly vyřešit drobnější problémy, kdy byl špatně sestaven z výroby oboustranný otočný pluh. nakonec byla domluva taková, že pokud nebudu s výrobkem spokojen, budou mi po uvedení do půdoního stavu (oprava laku) vráceny vložené prostředky. Nakonec jsem závěs rozebral, znovu sestavil a správně nastavitl polohu aretační matice a poté pluh oral ke spokonenosti jak z hlediska kvality práce, tak z hlediska možností nastavení a udržení pracovní hloubky. Toť vše k těm Číňanům ...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.13 (?), 3.12.2008 13:08

Já jsem se před asi třema lety stavil u Mounfieldu ve Starkonicích a byl jsem překvapen takovou "ochotou", že ačkoli jezdím okolo celkem dost často, raději se stavím a koupím v jiné prodejně Mountfielda někde v republice. Snad je to tam s obsluhou dnes již lepší, ale já na tuhle prodejnu zanevřel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.226 (?), 8.4.2008 21:53

Souhlasím s Vámi, koupili jsme dva roky po sobě ponorné čerpadlo, strunovou sekačku a benzínovou sekačku.První dvě věci jsme používali zřídka, takže doposud jsme naměli problém, ALE ben.sekačka je dvakrát týdně v provozu a když se nám po 14 měsících přetrhla startovací šňůra, brali jsme to, neboť se prošoupala a oprava měla být do 200,-Kč, s čímš jsme souhlasili.Jaké bylo naše překvapení, když nám technik zdělil, že je přetočená spirála, prasklý kryt a že máme přivézt i sekačku, neboť v ní bude jádro pudla.Učinili jsme tak a druhý den jsme byli kontaktováni, ať si pro sekačku dojedem-oprava hotová.A nyní přišlo ROZČAROVÁNÍ.Oprava za 989,-Kč, záruka se na sekačku nevztahuje, rozbili jste si jí sami, protože byl obrácený nůž.Přitom jsme od koupi sekačky plnili jen olej a benzín.Takže 70 minut strávených v servisu bylo nanic, naše vítky zbytečné.Zaplatili jsme a 7 letá záruka je akorát na lapání zákazníků.Příště dám 200,- a opravu zařídí kamarád.Takhle se vydělává na lidech...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika