Husqvarna zahradní traktor



host - 251.161 (?) 
11.3.2016 21:44, zobrazeno: 6140x

Zdravím, 

měl bych takový dotaz. Vlastním zahradní traktor husqvarna. Motor Kawasaki. Při zapnutí nožů se mi nějak začalo kouřit ze spod motoru (nejspíš od místa kde je umístěná kladka na klínový řemen na pohon nožů) a nože najednou se přestaly točit. Motor dále běžěl a normálně funguje i na plný výkon. Při vypnutí a nastartování traktoru a opětovné spuštění nožů, se vypla celá sekačka. Po následné kontrole, kdy jsem zkoušel otočit nožemi rukou tak se ty nože ani nepohnuly. Normálně při vypnuté sekačce, tak většinou s němi jde i rukou volně otočit. Chtěl bych se zeptat o co by se mohlo jednat eventuelně jaká je příčina. 

Díky za případné odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 12.3.2016 14:37

Typoval bych, že v sekacím ustroji byl nějaký klacek nebo hrouda trávy, která zablokovala nože a ten čoud byl ze spáleného řemenu. Pokud by to trvalo déle mohlo dojít k jejímu přehřátí od řemenice, následně propálení izolace a jde napětí na kostru a tím dojde k vypnutí motoru. Je to opravdu plácnutí do vody ale zde bych začal pátrat já.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.161 (?), 12.3.2016 20:12

a je možné že by došlo k nějaké poruše v motoru? v něm je nějaká hřidel na hlavní řemenici(nebo jak to je v tom motoru nastavené, že se pak roztočí ta řemenice)? která roztáčí klínový řemen a dále pak nože. Protože ta hlavní hřídel se při vypnutí sekačky netočí při pokusu otočení rukou. a přitom by mělo jít volně otočit s řemenicemi všemy nebo se pletu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 116.207 (?), 13.3.2016 17:03

Řekl bych, že na hřídeli od motoru je elektromagnetická spojka na sečení a ta se zpálila.     David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.207 (?), 13.3.2016 17:09
pardon spálila
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.1 (?), 13.3.2016 17:48

Takže asi bohužel hodit do servisu. Kolik se to tak pohybuje ta cena? a Můžu se zeptat jaká je příčina spálení té spojky nebo dá se tomu nějak vyhnout? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 116.207 (?), 13.3.2016 18:44

Příčinu netuším, ale u souseda odešla bez zjevné příčiny. S cenou Vás asi nepotěším, ale myslím, že to bylo tak +- 5000,-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.1 (?), 13.3.2016 19:04

No tak to je v pohodě, já spíš počítám s cenou 20 000 a výše, kord když se jedná o husqvarnu která má nejdražší díly na světě snad. I tak děkuji za radu. Po opravě napíšu jestli to teda bylo ono. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.144 (?), 13.3.2016 20:05
Dle prvotního popisu to způsobí např. ten klacek vzpříčený mezi kudly, jednou mě to zastavil i namotaný drát-když odpojíte hnací řemen od motoru k sekacímu ústrojí, tak sekací ústrojí se musí volně točit, pokud se volně točí, a netočí se při nasazení na řemenici pod spojkou, tak zkuste spojku, zda Vám vůbec spíná a opět rozepíná jako samotná, jednou mě zlobily kontakty, který jsem vystříkal WD-čkem.Já už ji radší prodal, tak to píšu vzpomínkově, mě ta spojka neodešla, ale popisovaná chyba vypadala totožně.Jinak mají aušusové řemenice, dělal jsem si svoje, tak snad se Vám nějaká ložiskově nevysypala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika