Honda Vs. Briggs&Stratton



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311)
4.6.2007 20:46
To je příliš drsné srovnání. Tak velký rozdíl v motorech nepozoruji. Konstrukce obou mi připadá dost podobná a funkční vlastnosti rovněž.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
host - 212.195 (?), 4.6.2007 19:26
To vůbec nevadí,i takhle mu dá Honda ve všech parametrech na prdel.A to se ani nezmiňuji o spolehlivosti,ale to už vychází z celkové konstrukce motoru.Kupovat v dnešní době sekačku s motorem BS mi připadá jako shánět nové auto s karburátorem.Je ale samozřejmě na každém co si zvolí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 4.6.2007 20:46
To je příliš drsné srovnání. Tak velký rozdíl v motorech nepozoruji. Konstrukce obou mi připadá dost podobná a funkční vlastnosti rovněž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 212.195 (?), 5.6.2007 18:39
Prosím vás motor Honda je OHC - (nejběžnější typ,který je na sekačkách), může být i OHV, na vyšších modelech.
Motory BS kterými jsou osazovány sekačky jsou SV, nejjednodušší konstrukce z počátku minulého století. No a pro nevěřící si stačí vyhledat nějaký test sekaček, kde naprosto jednoznačně vítězí typy s moderními motory. Ještě jsem neviděl, že by se někde umístil BS. Jestli si pamatujete, jak měl loni Béďa tu reklamu (poslední možnost koupit sekačku za starou cenu, kvůli emisním limitům EU budou dražší) kterou musel stáhnout, tak se to týkalo přesně těchhle motorů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.52 (?), 15.3.2014 14:08

prave ta jednoducha konstrukcia u motorov b&s ako pises ze zastarala zaraduje tie motory na vrchol ladovca. spolahlivost, skoro ziadna udrzba, nalejes tam hocico a motor stale funguje ani olej som uz posledne roky nemenil, proste je to nezmar. honda je super ale ta potrebuje starostlivost, nezanedbat udrzbu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.156 (?), 24.7.2006 20:05
Jednoznačně Honda - přesně toto jsem zkoušel, menší spotřeba, není to moc, ale přece.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.195 (?), 20.5.2007 18:31
Souhlasím,je to jednoznačně Honda-viz.http://www.itest.cz/zahradni_technika/japonci.htm.Kupovat si dneska sekačku s motorem BS intek mi vůbec nepřipadá rozumné,poněvadž tyhle motory jsou už opravdu zastaralé (konstrukčně).Také se stačí podívat k prodejcům a uvidíte,že čím dál více značek dává přednost motorům Honda.
Hlavně se podívejte na konec uvedeného odkazu,kde jsou přímo porovnané parametry obou motorů.Také nesouhlasím s názorem,že platíte jen za značku,když se trochu porozhlédnete ve svém okolí,tak si určitě najdete dobrého prodejce a pokud nebudete líní a použijete pusu,tak se domluvíte i na rozumné ceně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.6 (?), 21.5.2007 20:12

Dobrý den,

mluvím pouze ze své zkušenosti. Obhospodařuji kolem svého domu cca 3000 m2. Něco seču sekačkou záběr 53cm, něco křovinořezem a zbytek sekám travním traktorem - záběr 105 cm. Co se týče sekaček donedávna jsem užíval motory Briggs a Stratton 4HP záběr 46 cm a posléze 53 cm záběr s motorem 6 HP. Byl jsem s nima nadmíru spokojen. Až letos jsem se rozhodl vyměnit sekačku a koupil jsem si ji o záběru 53 cm a s motorem Honda 5,5 HP a musím bohužel konstatovat, že jsem zaplatil pouze více peněz za motor, ale ten požadovaný "lepší požitek " z práce jsem bohuřel nepocítil.:-((. A sptřeba.....zdá se mě stejná, rozhodně není menší než u Briggsu. Jinak jsem s Hondou spokojen.....ale proč je dražší??? Snad tu jde jen o ten pocit??? Ale ten za Vás neposeče a peníze neušetří. Proto bych srouvnal z mého pohledu Hondu 5,5 HP a Briggs a Stratton 6 HP na stejnou z a pozice uživatele - rozdíl nepoznatelnou úroveň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 21.5.2007 20:47
Mám podobnou zkušenost. Jen bych řekl, že oproti motorům B-S, a Tecumseh je Honda o něco tišší. Taky se lehčeji startuje, ale to jemožná tím, že sekačka je novější. Jinak pocit i výkon stejný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.54 (?), 3.6.2007 21:53
Honda je "novější"? Briggs má trošku větší spotřebu, ale zase vydrží drsnější zacházení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.206 (?), 4.6.2007 23:48
Vidíte a já myslel že Briggs&Stratton Intek 6,5 OHV. je nový motor podobný Hondě pouze s menším kroutícím momentem. Jak je tento motor starý ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika