Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > Honda HRX 537 VYE - najnovsi model. Doporucujete kupit?

Honda HRX 537 VYE - najnovsi model. Doporucujete kupit?

host - xxx.xxx.44.120 (?)
23.8.2009 16:20

Prosím o sdělení zda by jste si koupil tuto hondu dnes a sdělil název obchodu v bielsko bialej.

Díky Jan

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna

host - xxx.xxx.98.90 (?)
18.7.2007 17:40, počet návštěv: 43059
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Mam zauem o kupu kosacky Honda HRX 537 VYE (GCV 190, 6.5 k, VARIO, 53 cm, Versamow system) - najnovsi model od Hondy.

Asi po polrocnom vybere na internete a v obchodoch ma na tejto kosacke zaujali vynikajuce technicke parametre celeho stroja ako aj desing. Dovolim si tvrdit, ze za podobnu cenu lepsia kosacka na trhu nie je!

Na kosenie mam 950 m stvorcovych, z toho 400 okrasny travnik, 550 sad s hrbolatym terenom. 

Prosim o radu:

- kto ma s tymto novym modelom skusenost?

- je adekvatna jej velkost uvedenej ploche (tazkopadnost, sila motora, pripadne vyssia spotreba paliva)

- princip Vario pohonu, porovnanie s hydrostatickou prevodovkou, hlavne spolahlivost, udrzba, zivotnost?  (V kosackach modelu HRX je Vario novinka.)

- ako konkurencia pichadza do uvahy kosacka Brill 51 BR OHC (GCV 160, Vario, horcikovy skelet). Vas nazor?

- v Polsku je cena lacnejsia, ale zaruka iba 2 roky, oproti 5 na Slovensku. Co vy na to?

Co poradite vlastnici tejto znacky a ostatni so svojimi znalostami a skusenostami?

Vopred vsetkym dakujem!

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.105.85 (?)
20.7.2007 12:44
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Všechny parametry tohoto modelu jsou opravdu skvělé ale ta cena. Prodává se okolo 32.000,-Kč v ČR a za tuto cenu si troufnu řící, že seženete ojetý travní traktorek /zahradnítraktory.eu/ Je na Vás jestli využijete tento stroj a všechny jeho systémy např. v hrbolatém sadu, kde předpokládám, že nesekáte každý týden. Jinak mě osobně odrazuje plastový skelet, se kterým nemám dobré zkušenosti /praská/ a doživotní záruka na něj je rovněž diskutabilní. Nová převodovka s řízením prokluzu zatím asi není tak rozšířená, tudíž s ní nejsou zkušenosti a dle výrobce je bezúdržbová. Jen vzhledem k velké hmotnosti stroje okolo 44 kg a plné náplni travní hmoty v koši 88 litrů je sekačka velmi těžká a myslím si že plynulost pohonu kol bude na hrbolatém terénu bude trošku horší. Motoricky a výkonově je to špička a jen na Vás záleží, zda budete investovat do tohoto modelu. Dle mě je to ale zbytečný přepych na Vaši výměru a dle ceny jsou i lépe vybavené modely.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.65 (?)
21.7.2007 1:42
Píšete o osobní zkušenosti s praskáním plastového skeletu z plastu Xenoy od Hondy, nebo s plastem Husquarny?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.90 (?)
22.7.2007 22:31
      Tie ceny su rozdielné. V Nemecku 1,450 eur, na Slovensku v značkovej predajni v prepočte 25,000 Kč, v Poľsku 22,500 Kč. Neviem aka  je prax s použitim plastov vyssej triedy ako polypropylen, ale prospekty hodnotia použite plasty v triede HRX ako mimoriadne tuhe /7 krat  prevysuje vlastnosti klasickeho, xenoy vykazuje este lepšiu pevnost, udajne z neho vyrabaju nantinely  v NHL/. Kto ma inne skusenosti nech sa ozve. Predošleho autora by som prosil  o zverejnenie dobre vybavených modelov kosačiek. Dakujem!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.253 (?)
31.7.2007 11:18
Nejlepší reference si můžete zjistit v servisních střediscích Hondy, kde uvedený model opravovali, nebo opravují.Plasty jsou sice kvalitnější, než používané ABS plasty od Husqvarny, ale dle mého názoru plasty taky stárnou a po čase se objevují malé trhlinky ve skeletu u uložení motorů, kde jsou nejvíce namáhány teplem a vibracemi.Při práci s tak těžkým strojem se postupně rozšiřují a jsou ve skutečnosti dle servisu neopravitelné a doporučují jejich výměnu.Nehovořím ani o nabrání kamene, nebo ocelových předmětů, které se dostanou náhodně mezi skelet a nůž i když většinou proklouzne spojka nože a nezpůsobí se tím trvalé poškození na skeletu.Viděl jsem na vlastní oči popraskané nejen ABS skelety bez nárazu ale i odlité skelety z nejrůznějších slitin, které vykazovaly dle informací výrobce ještě větší tuhost a pevnost než plasty od Hondy.Ohledně systému Versamow a lepšího pohonu kol který je určen pro okrasné trávníky - snad ho využijete ke spokojenosti, protože zmíněný konkurent BRILL ho nemá.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.84 (?)
24.9.2007 9:21
Scháním taky tento model a chtěl bych ho koupit za dobrou cenu. Pošlete mi odkazy, kde se za uváděné ceny dá tento model Hondy levně koupit. Děkuji
Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.163 (?)
25.9.2007 20:15
Také se mi líbí sekačky HRX 537 ať s variátorem nebo hydropohonem. Ovšem cena 36000 Kč je neúměrně vysoká. Vítám proto informaci o cenách v sousedních zemích. Kratší záruční doba v Polsku mi nevadí. 20 let opravuji zemědělské a jiné stroje a vím, že při dodržení podmínek provovozu a údržby podobné stroje spíš technicky a morálně zastarají, než by se na nich vyskytly závady uznané v reklamačním řízení. Uvítám proto každou informaci o zkušenostech s nákupem sekačky v Polsku, nebo Slovensku.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.71.116 (?)
2.10.2007 10:14
Prosím předchozího autora a tip, kde koupit nebo objednat levně na Slovensku, nebo v Polsku tuto sekačku. Stačí adresy na inshop. Děkuji
Připojit reakci

Ivo Kubík (1) - xxx.xxx.190.163 (?)
3.10.2007 12:58
Zdravím všechny příznivce Hondy HRX, hlavně ty, kterým se líbí, ale cena je pro ně příliš vysoká.Letmo jsem zabrouzdal na int. Na Anglických stránkách vychází cena HRX 537 po přepočtu za eu na 22.000Kč-25.000Kč. Ale více mě zajímali Poláci. Takže "kosarki Honda spalnove seria HRX 537 C1HXE" je nabízena za -s daní 2.587,- Zl. Kurs Zloteho je 7,35. Asi by nás to nevyšlo ani na 20.000Kč. To jsem si jen namátkou vybral firmu (FIRMA WO'JCIK SP.J. z Lublinu). Vypadá to na vánoční výlet do Polska. Nebo se naší prodejci probudí? Moc bych si přál tuto sekačku koupit u nás.Ušetřených 16.000Kč, ale v posečené trávě nenajdu. Ivo
Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.198 (?)
4.10.2007 9:13

Dobrý den.

Za tu cenu bych to taky bral. Můžete napsat název int. obchodu v Polsku?

Dík.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.7 (?)
4.10.2007 22:55
info@firmawojcik.pl Poptávat kosiarki honda HRX 537 C1 HXE. JE V AKCI ZA BRUTO 2.587 ZL.Adresa:FIRMA WOJCIK SP.J. ul.Kunickiego 96 20-412 LUBLIN Tel.:+48(081)744-47-70 Také firma ve Waršavě ji nabízí za podobnou cenu.Zkuste si sami zahledat na internetu a uvidíte.Pokud Vám ji dodají, dejte vědět, Já ji budu poptávat až po novém roce.Mrzí mě kartelové ceny našich prodejců. Ivo
Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.233 (?)
5.10.2007 10:23

Děkuji za tip. Je to na tomto odkazu. Cena je super. http://www.sklepwojcik.pl/?p=748&o=kosiarki_z_koszem_z_napedem_honda_hrx_537c_vye_z_napedem

Připojit reakci

11.10.2007 8:47
Tak jsem se odhodlal a objednal jsem si Hondu HRX 537 VYE od firmy Wojcik z Polska. Už mne kontaktovali z firmy. Ohledně dopravy by neměl byt problem, tak uvidíme. Až sekačka dorazí dám vědět jak to vše proběhlo a na kolik peněz mně to vyšlo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.190.163 (?)
11.10.2007 18:08
Zdravím a držím palce, ať všechno dobře dopadne. Já půjdu na přelomu roku ve Vaších šlépějích. Za ušetřené peníze asi přiobjednám náhradní sady nožů, látkový koš, servisní sadu - oleje, svíčku, filtry vzduchu, no a ještě asi zbude dost financí na benzín na 10 let provozu a případné servisní prolídky. Ivo K.
Připojit reakci

Nejhorší zkušenosti s plastovým skeletem Honda.

host - xxx.xxx.129.122 (?)
9.1.2008 11:27

http://www.zahrada.cz/forum/mala-mechanizace/typ-kosacky-vyber-41768/?retezec=honda%20hrx

Honda neuzná prasklý plastový sklet jako reklamaci.

Mají velmi chytře napsané záruční podmínky. A ty budou platit i na jiná poškození jakých koliv druhů sekaček i materiálů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.178 (?)
12.1.2008 19:14

Trefil jste to přesně a na to jsem se snažil upozornit autora úvodního příspěvku. Honda i např. Husqvarna Vám neuzná prasklý plastový skelet ani omylem, jedině snad že prokážete, že k prasknutí skeletu nedošlo při práci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.125 (?)
24.1.2008 15:57

Pokud vám někomu někdy neuznal reklamaci plastového skeletu sekačky Honda, tak mi napište do fora kontakt.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.154 (?)
13.3.2008 18:02

Dobrý den jen bych rád zmínil mé zkušenosti s reklamací skeletu sekačky. Plastový skelet se mi zdál nezničitelný a věčný co se týče životnosti, naštěstí Honda již od těchto skeletů upouští. A ze záručních podmínek plyne, že jakékoliv poškození nespadá do záruky.

Odpověď z HONDY:

Dobrý den,
pokud se jedná o Vámi popisovaný problém – proražený skelet u sekačky HRX 476 C SXE – záruční knížka zmiňuje následující větu:
U travních sekaček řady HRX poskytuje firma HONDA „Doživotní záruku“ na odolnost skeletu sekačky proti průrazu a ztrátu elastických vlastností materiálu skeletu při běžném použití.

Zároveň obsahuje následující část:
• Pokud při pojezdu sekačky míjíte překážku, dbejte, aby nedošlo k najetí na překážku či zasažení překážky rotujícím nožem. Nikdy nepřejíždějte sekačkou cizí předměty.
• V případě sečení trávy v neznámém terénu, s terénem se řádně seznamte a odstraňte všechny předměty ležící na zemi, které mohou být sekačkou zasaženy a vymrštěny. Při sekání stůjte vždy na straně ovládací rukojeti sekačky.

Z těchto vět vyplývá následující:
1) záruka se v tomto případě vztahuje pouze na poškození způsobená běžným použitím. V okamžiku, který jste popsal, tzn. kdy došlo k proražení skeletu v délce 10 cm, muselo dojít k průrazu skeletu velkým kamenem, čímž jste porušil část návodu k použití zmiňující způsob práce – sekání trávy. Vždy musí být sekán prostor který znáte, tzn. že sekačka není určena k sekání „neznámého“ prostoru o kterém nemáte přehled jaké překážky se v něm nachází.
2) Vzhledem k tomu, že jsem sekačku neviděl, nedokážu se 100% kompetentně vyjádřit v tomto okamžiku, nicméně se domnívám, že vyjádření servisního technika, který stav stroje posuzoval, je adekvátní stavu stroje.

Budete-li mít jakékoliv dotazy, prosím kontaktujte mne.

S pozdravem
Filip Kolář
Technická podpora
Technical Support Operations
Honda Power Equipment

Připojit reakci

vyslouzil (16622) - xxx.xxx.77.39 (?)
13.3.2008 18:09

Je to jasné. Doživotní záruka na proražení skeletu posečenou trávou 

Připojit reakci

5.2.2008 8:48

Tak už mám sekačku doma. Vypada moc dobře. Je kupovaná od firmy Wojcik. Chtěli po mně poslat peníze předem (asi by nebyl problém) ale ja  ji nechal objednat přes známeho Poláka, který občas jezdí do Čech.

Takže konečná cena je 23000 kč.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.60 (?)
5.2.2008 11:47
Když si vezmu do úvahy, že polský prodejce s cenou 23000,-Kč tam má taky nějakou marži a porovnám to s běžnou cenou v ČR okolo 33-36000 Kč tak to je tedy slušný výdělek na jednom prodaném stroji Honda.Potom se nedivím už ani kolu štěstí, kde si vytočíte slevu a pořád za zboží zaplatíte více, než jinde.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.44 (?)
8.3.2009 19:56

Zdravím,

mám tento typ sekačky Honda HRX 537 VYEA z loňského roku a jsem naprosto spokojený. Honda ručí za kvalitu, dáva na stroje 5 let záruku a májí perfektní služby. Mohu jen doporučit, peněz nelitujte, budete mít bezproblémovou sekačku na 10 let a více. Měl jsem dříve Hondu IZY.

Petr

Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.199 (?)
4.3.2009 12:07

Zrovna jsem si tuhle sekačku objednal z Polska na výše uvedených stránkách za cenu 2999 Zł. Při kurzu zlotého to je cca18 000Kč a to jde. Na to, že u nás stojí od 29 000 - 33 500 kč je to supr. Doufám, že mi ji přivezou. A za tu cenu... Už teď se na ni těším

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
4.3.2009 12:15

Mám několik let H 537 VYEA s hydropojezdem.Mimo běžné údržby(nepodceňovat!!!) pouze doseřízení vůle lanka ovl.hydropohonu a spouštění nože.Jinak pohoda.Dobrý kup.Ať slouží.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.174.70 (?)
5.3.2009 19:04

A je to model 2009 z toho Polska? Prý má lepší ovládání pojezdu. Pozná se prý tak, že zapnutí sečení nemá páku ale pouze "tlačítko"...
děkuji za odpověď.. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
5.3.2009 20:28

Jestli ten dotaz patří mě, tak není ani z Polska a už vůbec ne model 2009,poněvadž píšu, že ji mám už několik let . Ovládání pojezdu je zcela geniálně jednoduché a funkční, protože spočívá ve stlačování velmi anatomicky dobře tvarovaného ovladače na rukojeti pomocí palců ruky směrem k sobě dolů.Buď obou nebo jen jednoho-jedno kterého, protože tlačítka obou palců jsou navzájem pevně spojená..Sílou stlačení volíte zcela plynule rychlost pojezdu.

Zapínání sečení pomocí tlačítka neznám, já mám pomocí páky a nevidím v tom problém. Naopak nikdy bych nebyl schopen používat nejrozšířenější systém dvou kovových hrazdiček jakožto pojistek pojezdu a pohonu nože, jelikož mě neuvěřitelně protivně tlačí do dlaní a delší práci bych takto fyzicky i psychicky nezvládl .Celý systém pohonu je navíc řešen tak, že při vysypávání koše nemusím vypínat motor, což bych taky neunesl.Prostě Honda -komfort obsluhy.S tím Polskem to chápu, ale je třeba mít po ruce někoho, kdo tyto mašiny zná.Potřebujete pravidelný servis, nejen výměnu oleje.Není asi dobrý nápad pustit na to kdejakého joudu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.83 (?)
8.3.2009 20:47

Koukal jsem teď na stránky Hondy a je tam už tento nový model 09. Má velikostí a tvarem odlišné páčky pojezdu oproti loňskému roku a skutečně tlačítkem ovládané spouštění žacího nože.Ty páčky pojezdu neřeším, ale ovládání žacího nože může být skutečně nadmíru zajímavé!!! 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.199 (?)
16.3.2009 14:40

tak jsem koupil honhu hrx 537 hxea v polsku u originálního prodejce hondy v bielsko bialej a stála mě 3275 zl. tj. cca 19 600 kč a to se dá...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.204 (?)
29.3.2009 20:45

Koupil jsem HONDU 537 s elektrickým starterem v Polsku - Krapkoviceasi 50 km za Krnovem, dobrá cena i kvalita, dopručuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.31.201 (?)
31.3.2009 18:39

Přeji pěkný den, mohl by jste mi prosím napsat kde přesně v Krapkovicích je? Dále jak je to se servisem..atd. Byl jsem v Opavě dneska nakouknout do jednoho obchodu a tam měli hrd 536c3txe za 32,990. Je to trochu hodně, ale na plochu kterou chci sekat cca. 3500 m2 si nelajznu koupit nic "menšího", a traktor nechci.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.227 (?)
2.4.2009 13:44

Dobrý den, včera jsem se vrátil z Krapkowic v Polsku kde jsem zakopil sekačku Hondu HRX 537C HX za 3315ZL / 19890kč./ vzdálenost od Prahy cca 320km. PÁR POSTŘEHŮ -sekačka je originál made in USA, totožná se sekačkou prodávající se u nás v autorizované Hondě. Rozdíl mezi naším modelem za 36000kč. /model 2009/ a polským je 1. český má automatický sytič.2.trochu jiné výškové nastavování rukojeti.3. jinak popsané parametry motoru. U nás se uvádí u motorů 5.5 nebo 6,5. V Polsku, Německu,Slovensku se uvádí 4,4 a 5,1. Mě ty motory připadají naprosto stejné, nevím z jakého důvodu se poze u nás označení liší., Sekačka se stejným označením motoru jako v Polsku - stojí v Německu 40 000kč. V Krapkowicich mě k sekačce navíc dali 2 nože zdarma+1nůž na prohrabování trávy. Záruční list vypisují na místě záruka bude platit asi při reklamaci v Polsku. Doprava vyšla na 1nádž nafty u Fabie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.145 (?)
2.4.2009 21:08

Co je ten nůž na peohrabování trávy?? Popište prosím, nebo foto.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.227 (?)
3.4.2009 7:15

Já jsem nejdřív myslel že je to nějaké stavítko na přidělání nožů. Na naší honda.cz jsem to nenašel, ale na polském webu to mají jako doplněk. Bude to asi kypření trávníku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.226 (?)
3.4.2009 7:57

americké normy merania výkonu sú iné ako europske a niektorý predajcovia to iba opíšu a vyzerá to lepšie... oni merajú výkon naplno vytočený motor bez filtra nasávania a bez výfuku /tlmí hluk /...európa má normy iné... tocí sa motor na 3/4 max.otáčok musí byť namont.filter sania /tiež tlmí hluk/ a musí byť namont.kompletný výfuk s tlmičom hluku... to iba na jednoduche vysvetlenie rozdielne udávaných výkonov,    to isté platí pri označovaní HP alebo kW   treba si pozriet udaje na štítku motora a potom si ich prepoč. alebo vybrať tie na ktoré sme zvyknutí... Juraj

Připojit reakci

13.4.2009 3:25

HONDA 537 HRX - upozrnění

Sekačka je dodávaná bez olejové náplně, olej je dodáván zvlášť, před startem jej nalejte do motoru

Připojit reakci

host - xxx.xxx.80.49 (?)
29.4.2009 18:58

Už jsem zkoušel v akci ten nůž na vyhrabování trávy? Zajímalo by mě to jak to jede, jaké s tím máte zkušenosti, nebo jestli je to jen blbost nanic která trhá a ničí trávník.Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.120 (?)
23.8.2009 16:20

Prosím o sdělení zda by jste si koupil tuto hondu dnes a sdělil název obchodu v bielsko bialej.

Díky Jan

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.60 (?)
24.4.2009 7:02

Chtěl bych vás poprosit o informaci, jestli je tam možno zajet i v sobotu. V týdnu se tam vzhledem k mému zaměstnání nedostanu.

Připojit reakci

25.4.2009 20:25

Jde to i v sobotu

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Zrychlený záběh motoru118.10.201884
Zmena pomeru olej: benzin2717.10.20181510
Rozměr garáže pro traktor?117.10.20184274
Pozice nožu u xt190hd zahradní traktor 316.10.2018184
Čím nahradit rýč?1615.10.20181633
Alko 5.18 VS-B Plus Classic nebo Stiga COMBI 48 SB114.10.2018112
Stihl FS 300 nebo FS 350 114.10.2018113
Brždění VARI z prudkého kopce5913.10.20185410