Honda HRX 537 VYE - najnovsi model. Doporucujete kupit?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 98.90 (?) 
18.7.2007 17:40, zobrazeno: 49653x

Mam zauem o kupu kosacky Honda HRX 537 VYE (GCV 190, 6.5 k, VARIO, 53 cm, Versamow system) - najnovsi model od Hondy.

Asi po polrocnom vybere na internete a v obchodoch ma na tejto kosacke zaujali vynikajuce technicke parametre celeho stroja ako aj desing. Dovolim si tvrdit, ze za podobnu cenu lepsia kosacka na trhu nie je!

Na kosenie mam 950 m stvorcovych, z toho 400 okrasny travnik, 550 sad s hrbolatym terenom. 

Prosim o radu:

- kto ma s tymto novym modelom skusenost?

- je adekvatna jej velkost uvedenej ploche (tazkopadnost, sila motora, pripadne vyssia spotreba paliva)

- princip Vario pohonu, porovnanie s hydrostatickou prevodovkou, hlavne spolahlivost, udrzba, zivotnost?  (V kosackach modelu HRX je Vario novinka.)

- ako konkurencia pichadza do uvahy kosacka Brill 51 BR OHC (GCV 160, Vario, horcikovy skelet). Vas nazor?

- v Polsku je cena lacnejsia, ale zaruka iba 2 roky, oproti 5 na Slovensku. Co vy na to?

Co poradite vlastnici tejto znacky a ostatni so svojimi znalostami a skusenostami?

Vopred vsetkym dakujem!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 105.85 (?), 20.7.2007 12:44
Všechny parametry tohoto modelu jsou opravdu skvělé ale ta cena. Prodává se okolo 32.000,-Kč v ČR a za tuto cenu si troufnu řící, že seženete ojetý travní traktorek /zahradnítraktory.eu/ Je na Vás jestli využijete tento stroj a všechny jeho systémy např. v hrbolatém sadu, kde předpokládám, že nesekáte každý týden. Jinak mě osobně odrazuje plastový skelet, se kterým nemám dobré zkušenosti /praská/ a doživotní záruka na něj je rovněž diskutabilní. Nová převodovka s řízením prokluzu zatím asi není tak rozšířená, tudíž s ní nejsou zkušenosti a dle výrobce je bezúdržbová. Jen vzhledem k velké hmotnosti stroje okolo 44 kg a plné náplni travní hmoty v koši 88 litrů je sekačka velmi těžká a myslím si že plynulost pohonu kol bude na hrbolatém terénu bude trošku horší. Motoricky a výkonově je to špička a jen na Vás záleží, zda budete investovat do tohoto modelu. Dle mě je to ale zbytečný přepych na Vaši výměru a dle ceny jsou i lépe vybavené modely.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.65 (?), 21.7.2007 1:42
Píšete o osobní zkušenosti s praskáním plastového skeletu z plastu Xenoy od Hondy, nebo s plastem Husquarny?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 98.90 (?), 22.7.2007 22:31
      Tie ceny su rozdielné. V Nemecku 1,450 eur, na Slovensku v značkovej predajni v prepočte 25,000 Kč, v Poľsku 22,500 Kč. Neviem aka  je prax s použitim plastov vyssej triedy ako polypropylen, ale prospekty hodnotia použite plasty v triede HRX ako mimoriadne tuhe /7 krat  prevysuje vlastnosti klasickeho, xenoy vykazuje este lepšiu pevnost, udajne z neho vyrabaju nantinely  v NHL/. Kto ma inne skusenosti nech sa ozve. Predošleho autora by som prosil  o zverejnenie dobre vybavených modelov kosačiek. Dakujem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.253 (?), 31.7.2007 11:18
Nejlepší reference si můžete zjistit v servisních střediscích Hondy, kde uvedený model opravovali, nebo opravují.Plasty jsou sice kvalitnější, než používané ABS plasty od Husqvarny, ale dle mého názoru plasty taky stárnou a po čase se objevují malé trhlinky ve skeletu u uložení motorů, kde jsou nejvíce namáhány teplem a vibracemi.Při práci s tak těžkým strojem se postupně rozšiřují a jsou ve skutečnosti dle servisu neopravitelné a doporučují jejich výměnu.Nehovořím ani o nabrání kamene, nebo ocelových předmětů, které se dostanou náhodně mezi skelet a nůž i když většinou proklouzne spojka nože a nezpůsobí se tím trvalé poškození na skeletu.Viděl jsem na vlastní oči popraskané nejen ABS skelety bez nárazu ale i odlité skelety z nejrůznějších slitin, které vykazovaly dle informací výrobce ještě větší tuhost a pevnost než plasty od Hondy.Ohledně systému Versamow a lepšího pohonu kol který je určen pro okrasné trávníky - snad ho využijete ke spokojenosti, protože zmíněný konkurent BRILL ho nemá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 68.84 (?), 24.9.2007 9:21
Scháním taky tento model a chtěl bych ho koupit za dobrou cenu. Pošlete mi odkazy, kde se za uváděné ceny dá tento model Hondy levně koupit. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.163 (?), 25.9.2007 20:15
Také se mi líbí sekačky HRX 537 ať s variátorem nebo hydropohonem. Ovšem cena 36000 Kč je neúměrně vysoká. Vítám proto informaci o cenách v sousedních zemích. Kratší záruční doba v Polsku mi nevadí. 20 let opravuji zemědělské a jiné stroje a vím, že při dodržení podmínek provovozu a údržby podobné stroje spíš technicky a morálně zastarají, než by se na nich vyskytly závady uznané v reklamačním řízení. Uvítám proto každou informaci o zkušenostech s nákupem sekačky v Polsku, nebo Slovensku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 71.116 (?), 2.10.2007 10:14
Prosím předchozího autora a tip, kde koupit nebo objednat levně na Slovensku, nebo v Polsku tuto sekačku. Stačí adresy na inshop. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivo Kubík - (1) - 190.163 (?), 3.10.2007 12:58
Zdravím všechny příznivce Hondy HRX, hlavně ty, kterým se líbí, ale cena je pro ně příliš vysoká.Letmo jsem zabrouzdal na int. Na Anglických stránkách vychází cena HRX 537 po přepočtu za eu na 22.000Kč-25.000Kč. Ale více mě zajímali Poláci. Takže "kosarki Honda spalnove seria HRX 537 C1HXE" je nabízena za -s daní 2.587,- Zl. Kurs Zloteho je 7,35. Asi by nás to nevyšlo ani na 20.000Kč. To jsem si jen namátkou vybral firmu (FIRMA WO'JCIK SP.J. z Lublinu). Vypadá to na vánoční výlet do Polska. Nebo se naší prodejci probudí? Moc bych si přál tuto sekačku koupit u nás.Ušetřených 16.000Kč, ale v posečené trávě nenajdu. Ivo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.198 (?), 4.10.2007 9:13

Dobrý den.

Za tu cenu bych to taky bral. Můžete napsat název int. obchodu v Polsku?

Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika