Honda GCV160 kolísání otáček



host - 121.155 (?)
6.10.2009 10:11

Musím také vylíčit podobnou zkušenost s tímto problémem. Stejné příznaky kolísání otáček ve volnoběhu dokonce po čase motor zhasl. Jelikož byl motor po záběhu dal jsem jej do servisu je to v záruce nebudu se v tom rejpat. Motor mi seřídili k naprosté spokojenosti, ale bylo prasklé těsnění pod karburátorem a velká vůle na ventilech. Jen chci říct, že to benzínem být nemusí. Benzín se snažím používat vždy čerství. PK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 245.123 (?), 5.10.2009 21:59, zobrazeno: 15037x
Dobrý den, co může být příčinou kolísání otáček motoru Honda GCV160 (v sekačce Vari Adela). Kolísání je periodické zhruba po sekundě, jak při zatížení, tak na volnoběh. Motor nechcípá, snížený výkon nepozoruji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.74 (?), 6.10.2009 8:18

Možnou příčinou je sedimentace starého či nekvalitního paliva v karburátoru.

Zkuste nejdříve odkalit karburátor a vyprázdnit celý palivový systém. Potom motor naplňte novým, čerstvým palivem.

Pokud se problém stále opakuje, je potřeba navštívit autorizovaný servis, kde karburátor kompletně rozeberou, vyčistí v ultrazvuku a po sestavení i seřídí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.58 (?), 6.10.2009 9:11

Také mě to dělalo na téměř novém motoru. Před odvezením do servisu jsem nalil nový benzin - ale nevyzkoušel. Bohužel. Technik zatáhl za šňůru a motor běžel jako hodinky. Původní benzin byl starý asi 5 měsíců. Tento benzin jsem spotřeboval na jiném motoru stejné značky, kde problémy nedělal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.155 (?), 6.10.2009 10:11

Musím také vylíčit podobnou zkušenost s tímto problémem. Stejné příznaky kolísání otáček ve volnoběhu dokonce po čase motor zhasl. Jelikož byl motor po záběhu dal jsem jej do servisu je to v záruce nebudu se v tom rejpat. Motor mi seřídili k naprosté spokojenosti, ale bylo prasklé těsnění pod karburátorem a velká vůle na ventilech. Jen chci říct, že to benzínem být nemusí. Benzín se snažím používat vždy čerství. PK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.123 (?), 6.10.2009 15:36
Děkuji za rady. Zkusím odkalit karburátor. Vypustím benzín podle návodu v přiručce - povolím vypouštěcí šroub na karburátoru a otevřu palivový ventil. Stačí to takhle - vyteče všechno? Pak naleju čerstvý benzín a uvidí se. Je to správný postup?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika