Honda GCV 160 - maximální otáčky



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 246.122 (?) 
5.3.2011 12:29, zobrazeno: 65851x

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak se u motoru Honda GCV 160 nastavují maximální otáčky. U mého motoru mám při plném plynu otáčky moc vysoké.

Předem děkuji za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.173 (?), 5.3.2011 13:12
Otáčkoměrem a dorazem páky plynu, který se nachází na konci lanka u motoru. Pozor jsou tam 2 šrouby, jeden doraz sytiče, 2 škrttící klapky. Max otáčky dle toho, co motor pohání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 246.122 (?), 6.3.2011 22:22

Dobrý den, žádné takové dva šrouby jsem tam nenašel, mohl by jste mi prosím přesněj popsat kde se nacházejí?? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.147 (?), 7.3.2011 17:34

U GCV opravdu žádné dva šrouby nejsou. Pan J.S. si to asi spletl s GXV. U GCV je pouze jeden šroub a to svrchu Thorx, kterým se seřídí doraz na maximální otáčky.Je k tomu zapotřebí otáčkoměr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.107 (?), 7.3.2011 18:20

Pan J.S. se v takových zásadních věcech neplete, to bude asi něčím jiným. Jinak je tam Thorx a aby to nebylo tak jednoduchý, tak ten Thorx má, nebo může mít ve středu čep. Už celá loňská sada motorů ho měla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.206 (?), 7.3.2011 18:41
Já se nyní na náš GCV podívat nemohu a prostě si to přesně nepamatuji. Ale s GXV si to nepletu, tam jsou 2 vodorovné dorazové šrouby. Je fakt, že GXV používám daleko víc, GCV jen v navijáku. Na GCV je šroub bohatosti směsi, šroub nastavení volnoběhu. Mechanika je dle ovládání v krajní poloze se sytičem a změny otáček na sekačkách. Nastavení sytiče ve správné krajní poloze se seřizuje bovdenem. Právě ten doraz sytiče, aby se nepoškodil si přesně nevybavuji. Proto jsem se nepřímo ptal, co motor pohání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 21.29 (?), 15.3.2011 15:43

Dobrý den, poradil byste mi prosím, jak zvýšit u GXV 160 max. otáčky? Mám je nastaveny jen na 2800 ot/min a dle serv. knížky by měly být 3600. Doufám, že mi to pomůže rozchodit bubnovou sekačku, která díky tomu neseče.Otáčkoměr si půjčím u známého v servisu, jde mi jen o to, kterým šroubem točit. Díky moc. Dan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 220.250 (?), 15.3.2011 16:35

Max otáčky nenastavíte šroubem u tohoto motoru, neboť se takto nenastavují. Pro správnou funkci motoru doporučuji ověřit správné nastavení bohatosti směsi (na karburátoru jsou 2 šroubky a dost nepřístupné pro běžně snadné očekávané seřizování - delší šroubovák). Jeden je nastavení volnoběhu -  ten jde snadno poznat podle chování motoru - zvyšování/snižování otáček, druhý je na nastavení bohatosti směsi. Pomalým otáčením při nastartovaném teplém motoru ponecháme nejvyšší, pravidelné otáčky a případně seřídíme volnoběh. Druhý šroub při změně otáčení způsobuje změnu plynulosti chodu motoru. Abyste změnil otáčky motoru, musel byste změnit polohu páky regulátoru, nebo zkrátit táhlo ke škrtící klapce od regulátoru(opatrně vychýlit do strany a srovnat směr vedení). Tyto motory jsou většinou nastavovány přesně na daný stroj (sekačky, čerpadla, malotraktory) dle toho, jaké otáčky daný stroj vyžaduje. Tento zásah je třeba udělat přesně a to zejména u nastavení a dotažení páky regulátoru, neboť to není snadné držet a dotahovat. Potom je samozřejmě třeba ověřit max otáčky a případně je upravit - 3600/min, u sekaček se zpravidla nastavují nižší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 26.124 (?), 15.3.2011 20:35

Sekačky s motorem GCV 160 jsou nastaveny max. na 3000 ot./min. Kdysi jsem se pokoušel sekat na 3500, ale výkon sekačky se nezvýšil a začaly se objevovat střídavé rezonance, které vždy znamenají brzké praskliny na šasi. Asi by bylo potřeba daleko lépe vyvažovat nůž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 16.3.2011 16:54

Zdravím, udejte přesný typ motoru, nebo ještě lépe výrobní číslo a teprve dle těchto údajů je možno přesně doporučit možný postup pro zvýšení otáček. Předpokládám, že motor pohání sestavu Vari. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika