Hecht 7100



host - 193.20 (?)
10.1.2017 10:33

To video jste tu šoupnul vy. Pár souškových klacíků na korbě nedokazuje prakticky nic, když to tam svištělo bez závaží a dokonce s dalším jiným nedostatkem. Jde o způsob řízení. Tam jsme viděli, že řidič používá k řízení obě ruce, ale ještě jsme neviděli to čím jste to rozvířil, to je řízení stroje jednou rukou, v různých pomínkách. Když jsou na paškalu jednoosé malotraktory, tak proč tu zatahujete nějaký fukar. Já osobně nic nedokazuji, jen upozorňuji na slepé vyzdvihování něčeho, co ani neni možné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
      
host - 11.110 (?), 8.1.2017 17:46

Jednochodý, dvouchodý atd šnek, samosvornost takového nebo toho kterého soukolí - nikdy neslyšel?  To je to, proč jsem si posteskl, že je škoda, že toto forum není víc technické. Ve zde nastoleném způsobu debaty nemá cenu otravovat s takovýma pro mnohé neznámejma věcma, takže kravinama. Dalším k debatě můžou být jiné odlitky převodovky s jimými "žebry" a jinde pro lepší odolnost převodovky s rostoucím výkonem motorů, protože je třeba si uvědomit s jakým výkonem začínala Terra a kde jsou dnes. Nejde o zdvojnásobení, ale trvalé zvýšení a to stačí. V neposlední řadě se pak zde můžeme zase dohádat o tom, že používají onen šnekový převod a ten přece "žere" výkon, ne? Ztráty výkonu a jeho přeměny nejvíce do tepla jsou u těchto převodů známé, popsané a jasné. Jen málo kdo ví co s čím souvisí a okolik. Ať tak či tak, pořád je větší problém spíše zbylý výkon přenést na zem, než řešit kolik ten šnek žere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.27 (?), 8.1.2017 18:37
Ono je úplně jedno co převodovka obsahuje. Pro mne je to pouze licenční výroba. Němci s Francouzema to spočítali a vyzkoušeli dobře, pro dané možnosti. Nemůžeme po padesátiletém invalidovi, chtít tahat dvouradlčný pluh a nebo 15q nákladu, jen tím, že stroj vybavíme silnějším motorem a pro zvýšení adhese navěšíme další závaží. Je to stroj určený pro tahání malého pluhu, kde šíře záběru odpovídá deklarované hodnotě, ale u hloubky to neplatí, protože největší kapacity na orbu v ČR, tvrdí, že maximální orební poměr je 1,27, to znamená, že ořeme do hloubky cca 14cm a nákladu do celkové hmotnosti cca 600kg, vše co je navíc, může způsobit destrukci stroje. Dvouchodý šnek je utopie, varik ho viděl z ponorky. Už tím, že na to svoje pověsím tolik závaží co na agzatíka, tak mu ubližuji a zkracuji jeho životnost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 8.1.2017 20:39

O žádnou licenční výrobu se nejedná. Posledním licenčním produktem byla červená převodovka T-20, černá verze byla upravená a nepodléhala licencování. DSK-317 je vlastní vývoj Vari s využitím osvědčených věcí, jako je šnekový převod, mimochodem pro tyto stroje naprosto dostatečným. Jo, teď vidím, jak mi tady začnete básnit o převodovce z Považe s diferákem a bez šneku, jenže, to je řešení tak drahé, že po něm sáhne jen málokdo. A je to přesně vidět i na tom, že vývoj se v agzatu zastavil již před mnoha lety, prakticky jen osvěžují nabídku motorů a to je všechno. A než aby si na Slovensku lámali hlavu s vývojem vlastních adaptérů na sečení, raději nakupují od Libice. Položme si ruku na srdce, pánové, když by jste si pořizovali nový stroj, vezmete raději drahý a zastaralý stroj nebo levnější a jednodušší se šnekáčem, ale perfektní ergonomií a odladěným příslušenstvím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.46 (?), 8.1.2017 20:48

Co to je doladěné příslušenství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 9.1.2017 12:50

pre 181.165: pane, nikdy neohovárajte konkurenciu a nesnažte sa vytvoriť dojem, že je to čínsky výrobok, aj keď nechápem prečo pri otázke o pôvode tu zavládne zbytočná nervozita. pevne verím, že vaše slová tu niekto vyvráti a na trhu jednoosých malotraktorov má v nemecku vari vynikajúce postavenie a trhový podiel, min. v top 3, lebo nie je dôležité z hľadiska kvality, úžitkovej hodnoty ako sa niečo predáva na trhu s históriou, kde je produkt etablovaný, ale na trhoch kde ľudia k nemu nemajú vzťah a presvedčí ich kvalitou a cenou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.130 (?), 9.1.2017 22:32
Co tam mám vidět, vy hulváte nevychovaný. to video jsem viděl už mnohokrát a jak pan bunny, píše, má tam na korbě pár soušek, které jsou lehké a taky nebylo vidět žádný kopec, varik bez závaží, přesto kleče drží oběma rukama (asi vás neviděl, jak vy bravurně řídíte jednou rukou, s pořádným nákladem, který přesahuje výrobcem předepsané možnosti a druhou se dloubete v nose), rovina jako stůl. Propagační video, pro lidi vaší rozumové úrovně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 10.1.2017 7:42

 Na ten náklad mu stačí závaží v kolech, jiné nepotřebuje.Dál, na konci, když chce sklopit, tak odjistí sklápěčku a omezovací řetízek poskočí o pár cm, tak jako mě.2.09min.I nedotažený šroub je tam na kruhové přírube oje vidět.Střih 2.10 min, zvedá ručně a kulatina se krásně vysype, zadek korby je skoro na zemi.Taky prodloužím řetěz.Nevím proč by na takovou ukázku měl vozit mokré dřevo nebo jednou tolik.On má plnou korbu a někomu je to málo.Tak si pusťte další video, jak to děvče vozí hnůj.To kdyby odvezla na kolečku, tak by možná ještě stačila kolem uklidit ten bordel.Co sněžné radlice a vari?Co všechny ty frézy?Jedinou smyslnou jsem letos viděl na Lipně.Vari jede po slabem ledě a nekolik km odhrnuje sníh.Doma to vezmu hrablem.Na zahradě vozím kolečkem.Tady se řeší jednoruký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 10.1.2017 7:56

No jasně. S varikem nejezdím v kamenolomu. Hledaj videa jak je varik špatnej a našli, jak je varik dobrej. HaHaHa Na sníh mám fukar akorát nejde na mokrej snih, zas má využiti celej rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.20 (?), 10.1.2017 10:33

To video jste tu šoupnul vy. Pár souškových klacíků na korbě nedokazuje prakticky nic, když to tam svištělo bez závaží a dokonce s dalším jiným nedostatkem. Jde o způsob řízení. Tam jsme viděli, že řidič používá k řízení obě ruce, ale ještě jsme neviděli to čím jste to rozvířil, to je řízení stroje jednou rukou, v různých pomínkách. Když jsou na paškalu jednoosé malotraktory, tak proč tu zatahujete nějaký fukar. Já osobně nic nedokazuji, jen upozorňuji na slepé vyzdvihování něčeho, co ani neni možné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 10.1.2017 12:25

pre 84.190: ja som to video, kde dievča vezie hnoj alebo podstelku plnú slamy nechcel spomínať. baví ju to, teší sa z toho, ale skutočne sa to dalo odviesť na fúriku, bolo by to lacnejšie, rýchlejšie ale nebolo by to vari :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika