Hecht 7100



host - 11.110 (?)
8.12.2016 20:04

Vari jezdí i v rusku nebo azbukou píšících krajinách. Chce to jen umět hledat na YT.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 147.46 (?), 2.11.2016 6:33

No já „ryľujem“ ještě víc, než p.Hlavatý a mám varinu. Ono se podle mne, nedá ani tou varinou všude orat. Délka brázdy by byla jen 12m a nebylo by kde otáčet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.154 (?), 26.11.2016 10:59

Jasne, vsade sa s varinou neda a 12m je malo, ale uz som oral aj podstatne kratsie brazdy ako 12m. Bez otacania, cuval som, orba tam, spet naprazdno na spiatocku. Nijako zvlat som neriesil dlzku brazdy... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.73 (?), 8.12.2016 3:02

Dobrý den, četl jsem celou diskuzi a domnívám se, že je zbytečně vyhrocemá dohady, který stroj je lepší a co je horší.  Vlastním přes třicet let 2T era Vari s valníkem i nářadím a jezdím s ní takřka každý den a nemohu si jí vynachválit. Jako nejlepší doplňující nářadí uznávám jen rotavátor, případně bubnové sečení a orba je koníčkem opravdu jen pro fanoušky jednoosých traktorů bez rozdílu. Dle mého názoru nejlepší na orání je traktor. Brány jsem si dělal kdysi sám a použil koňské neboť tovární, které vlastním jsou dle mého názoru nepoužitelné. Jako kára na zahradu a do lesa je však tera Vari jakékoliv vývojové řady nepřekonatelná, třeba ji však vybavit kompletním závažím, aby neprokluzovali kola při přepravě těžšího nákladu a jízdě do kopce. Pro přepravu nákladů na zahradu a okolí domu neznám nic lepšího, pohotovějšího a obratnějšího než Terra, neboť traktor Vám zahradu pojížděním kompletně zničí. Navíc i Vari musela s kompletem jít cenově dolů (mnoho konkurentů), takže o moc dražší není. Vzhledem k tomu, že jsem již pákrát servisoval za uplynulé dlouhé roky jak motor tak převodovku, tak vím vzhledem k četnosti používání, že nic nevydrží věcně a proto je třeba mít na paměti, že se do budoucna bez servisu prostě neobejdete u žádného stroje a ten má Varina za všechny roky nejlepší co do počtu servisu a nejdostupnější co do náhradních dílů. Bohužel vše na ní taky dost stojí, ale to se nedá nic dělat, naštěstní je na bazarech na ni dost náhradních dílů a staršího příslušenství. Kdyby se u nás prodávali (a hlavně servisovali motobloky z ruska a ukrajiny (Zubr, belarus a další), šel bych hned klidně do těchto (vidím na nich masu materiálu, která u Hechtu a Mountfieldu citelně chybí) a hlavně vidím že převodovka je z litiny a to je pro mě rozhodující + oproti Vari aktivní vývodová hřídel, takše nepotřebujete převodovku DSK 316. Náhradní motory si na všechny stroje dnes již dnes bez problémů seženete, s dalšími díly to bude ovšem velký problém. Jenže bez servisu to do budoucna nejde a nechat si zasílat z ciziny každý, byť drobný náhradní díl je drahé a hlavně časově náročně, nehledě k domluvě. Takže po dlouhém přemýšlení jsem nakonec vzhledem k opotřebení starého stroje, nekoupil Hecht ani Zubra ani Moufield ani Belarus, ale opět jsem se rozhodl a koupil si v akci Vari Global s vozíkem a s čínským motorem za 40.000,- Kč. Za tu cenu je prostě nepřekonatelná. Starou sestavu prodám, protože má už něco za sebou. Ještě k tomu poznamenám, že s motorem Honda 190cm jsem ji nekupoval z jednoho prostého důvodu, protože rozdíl ceny je 10.000,- kč a za tu stejnou cenu stojí na internetu stejný nový motor Honda 190 cm bez spojky, kterou stačí přemontovat z čínského motoru (kdyby se pokazil), čemuž zas tak nevěřím, protože ne vše čínské je špatné, jen občas je třeba poslouchat motor a včas něco popravit a provádět údržbu motoru a výměnu oleje. Kvůli bezpečnosti při jízdách s jednonápravovými traktory musím dodat, že tento nesmí být v kritických chvílích silnější než vy, protože pak se nestačíte divit jak vám zkroutí ruce a muže způsobit šeredný úraz. Ještě chci dodat k Zubrovi s aktivním vývodem, že způsob zapojení sekačky na trávu s jeho velkou váhou a tím pádem malou obratností se u sečení asi řádně zapotíte, nehledě k tomu, že v malých prostorech a koutech se ním neotočíte. Proto u bubnového sečení preferuji jednoúčelový stroj s volnoběžkou v kolech (pro ty co si chcou připlatit.)  Pro jízdu v zimě s Terrou pak na kola určitě nasaďťe řetězy na kola z auta. používám staré s Formana a nemůžu si vynachválit co všechno Tera vyjede, když je zamrzlo a do 15i čísel sněhu. Tak jsem se snažil trochu shrnou mé zkušenosti jednonápravovým traktory a při nedostatku financí bych asi šel do staré sestavy z Terry a to kvůli dostupnosti servisu. Když budete kupovat starší stroj, je dobré zatížit vlek nákladem, projet ji do kopce nebo zkusit na místě prodeje orbu, abyste zjistili, zda nevyskakují z převodovky převody a nemuseli jít z převodovkou hned do servisu. To je tak vše co bych chtěl k tomuto tématu dodat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.213 (?), 8.12.2016 11:59

Je pěkné, že jste tady nakousl motobloky. Je však smutné, že NIKDO z diskutujících neoperuje obdělávanou plochou. I ten poplivaný plechový Hecht, i Muňťapuňťa, mají své místo. Jestli budu mít k obdělávání jen 180m², jak zde jeden hošík psal, tak si na to nebudu kupovat Bělorusa 09H, nebo Ferrari BCS738. Chybí nám tady návod, jaký stroj, na jakou plochu a už by ubylo dotazů, hádek a napadání. Doporučil bych všem, i novým zájemcům, se podívat, na doporučení z východu, protože ten západ co mnozí chtěli, na nás hází bobek. Zde je. Bohužel, Vari se tam nevejde, protože je to v dnešní době ojedinělá konstrukce a kdyby byla vyvážená na východ a stála za něco, tak by se ti rusové, o ní zmínili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 8.12.2016 20:04

Vari jezdí i v rusku nebo azbukou píšících krajinách. Chce to jen umět hledat na YT.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.3 (?), 8.12.2016 23:01
Nepopírám. A ani mne to nezajímá. Předhodil jsem čtenářům ruská kriteria na výběr zahradní techniky. Taková prkotinka!, myslím si, že velice dobrá! Vodítko jak se aspoň trochu vyznat a nenaletět na marketingové oblbováky. Asi neumím hledat, tak jako vy. Domáknul jsem se, že používají kde co, ale na Vari jsem nenarazil. Zkuste něco v azbuce od Vari, vyhledat a jen tak pro zajímavost, méně znalým počitače, poskytnout adresy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 9.12.2016 15:20

Když vás to nezajímá (hned druhá Vaše věta) pak nechápu proč něco vkládat. Jediné co stojí za zmínku je výrobek Ukrajinské továrny Motor sič. Jinak Zubry, Forte, Ferrari a já nevím jak se to všechno jmenuje je jen dovoz a poskládání k prodeji. Hovoří o tom v těch vieích i někteří samotní majitelé strojů.  On i ten Hecht 7100 tam lze najít pod úplně jiným označením, ale je to pořád totéž. No a ten motoblok Motor sič má jako jediný, nebo jeden z mála, portálové poloosy a tím pádem větší světlou výšku pod strojem, což není špatná věc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.163 (?), 9.12.2016 15:35
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Skutečně mne nezajímá, kam všude Vari vyváží své výrobky. Jestli jsem chtěl nějaké jiné další informace, tak „jedině o Vari“ v zemích píšících azbukou, konkrétně Rusko a Ukrajina, možno i Rumunsko. O těch jejich a jiných motoblocích, je tam toho spousta. Světlá výška, neni až tak důležitá a vhodnou tecnologií se dá obejít, včas provádět okučivanije, nebo vyměnit kola za větší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.167 (?), 9.12.2016 17:24
Vybírat stroj podle videa na youtube a ještě v azbuce je fakt opruz. Dívám se kolem a vidím, s čím jsou lidi spokojeni. Vari se prezentovalo na Ukrajině v roce 2010 na úspěšné výstavě zemědělské techniky. Za těch 6 let nebude mít tolik videí na youtube, jako místní traktorky a frézy. Vari se umístilo na 2. místě v exportu srovnatelné techniky do okolních států i do exotických zemí. Vari s 4T motorem nejlépe Hondou je perfektní malotraktor. Nedá se srovnávat s levnou čínou, mountfieldem a jeho řemenovými pohony.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 9.12.2016 20:24
Když se zadá do vyhledávače YT МОТОБЛОК farmer najde se mezi všemi i Hecht 7100.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika