Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Zahradní technika > Hecht 7100

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
14.1.2016 19:28

Dobrý vtip bych řekl. Já jen, že mám zkušenosti s mnoha výrobky od nich - možná tady zamlčujete vy fakt, že vozík ANV-400 má bubnové brzdy také. Co je na tom tak špatného, sdělit někomu dobré zkušenosti a odradit je od toho, aby si koupili šmejd, na který dříve nebo později budou nadávat? To, že je jsou vozíly vyrobeny v jedné fabrice ale nemění nic na mém názoru, že sestava Globala je i za vyšší cenu mnohem lepší volbou.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna
Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Něco uveze.... , Ondřej Gottwald, 25.10.2017
O čem to svědčí, když řada věcí pasuje z var..., host, 25.9.2017
No já nesouhlasím, ale hlavně že jste spokoj..., host, 25.9.2017
Za mne je to dobry pomocnik. A nevim kde jst..., host, 24.9.2017
Víte, akce vždy vyvolá reakci. V první řadě ..., host, 22.4.2017

Hecht 7100

host - xxx.xxx.11.107 (?)
27.4.2015 20:03, počet návštěv: 82580
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Podařilo se u někomu nasbírat nějaké zkušenosti s tímto jednoosým strojkem?

Připojit reakci   

Hecht 7100

host - xxx.xxx.251.29 (?)
6.1.2016 23:40
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Tiež nad nim rozmyšlam, tak tiež by ma to zaujimalo...

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
7.1.2016 11:06

Stačí se podívat na celkovou koncepci a zjistíte, jaká to je fušeřina. Takový stroj neradím kupovat, protože při práci se nadřete jako blázen. Nedokážu si s tím představit orat, nemá to pořádnou hmotnost a chybí tam aspoň volnoběžky v kolech. Vozík váží jen 46 kg, takže bude z másla - jen pro porovnání vozík vari anv 400 má váhu 125 kg. Ač mi někteří budou spílat, že tu dělám reklamu, Global je podle mě 100krát lepší volbou. Počkejte, až k hechtu dají adaptér sekačky - než to předěláte na sečení, bude mít majitel variny už posekáno :-)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.140.103 (?)
14.1.2016 12:44

Hecht je made in china se všemi klady (cena) i zápory (ošizený materiál). Když se podíváte na cenu, zjistíte, že je skoro poloviční, takže záleží co od stroje čekáte a na co ho chcete používat. 7100 je hlavně kultivátor s možností připojení vozíku který uveze 300Kg, Vari 400Kg. Orat se bude blbě jak s Hechtem, tak s Vari, mám domácky dělaný podobný stroj i 4 kolový malotraktor a orat mi musí jezdit kamarád s velkým zetorem, pokud máte tvrdší zem na nějakou orbu můžete rovnou zapomenout a jak jsem psal i malý 4kolový traktůrek to nedává, hrabe i velký zetor měl problémy takže tak. Samozřejmě je Vari daleko lepší stroj, ale v rámci made in china konkurenci si myslím, že ten hecht není špatnou volbou. Jináč samozřejmě Vari je kvalitou jinde, taky stojí dvojnásobek.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
14.1.2016 14:17

S VARI mám vyzkoušené, že bez problému zorá i jílovku - je na to potřeba ale dát krojidlo před odhrnovací desky a umět perfektně vyštelovat. Pak toi jde úplně samo. Pochybuju o tom, že ten Hecht vozík naložíte 300 kg a nezbortí se korba nebo rám, je to ošulené opravdu důkladně.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.226 (?)
14.1.2016 17:35

Asi kažnému je jasné, kdo pana xxx.xxx.9.6 platí, stačí si kliknout na otazníček za tímto znakem v jeho příspěvcích. Jen pro jeho informaci, kterou by měl vědět a neměl by ji zamlčovat, vozíky Hecht jsou vyrobeny ve stejné továrně jako vozíky Vari, jen Hecht má navíc bubnové brzdy.

Připojit reakci

Hecht 7100

14.1.2016 18:56

A Vari brzdí klackem?

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
14.1.2016 19:28

Dobrý vtip bych řekl. Já jen, že mám zkušenosti s mnoha výrobky od nich - možná tady zamlčujete vy fakt, že vozík ANV-400 má bubnové brzdy také. Co je na tom tak špatného, sdělit někomu dobré zkušenosti a odradit je od toho, aby si koupili šmejd, na který dříve nebo později budou nadávat? To, že je jsou vozíly vyrobeny v jedné fabrice ale nemění nic na mém názoru, že sestava Globala je i za vyšší cenu mnohem lepší volbou.

Připojit reakci

Hecht 7100

14.1.2016 20:31

Teď jsem si četl o 7100 na jich stránkách. Jsem z toho ale otrávenej. Fakt to jsou asi jen oblbovači. Jako novinka se tam objevila prodlužovací hřídel. Ta má podle nich zvětšit rozvor kol, podle mne je to rozchod a to rozšíření prý vede v větší stabilitě. Potud souhlasím, ale už nesouhlasím, že se to hodí k orbě. Totiž k danému pluhu by měl být přizpůsoben i rozchod kol, jinak ten pluh nebude "doorávat", tedy dno brázdy nebude po jednotlivých jízdách rovné a to by teda být mělo. Tak nevím, jestli se na to já dívám nějak špatně, ale ty popisy u nich jako by dělal někdo, kdo nemá elementární povědomí. Já chápu že nikdo nemůže rozumět všemu a taky to od nikoho neočekávám, ale když někdo podává, obzvlášť technické, informace, měl by vědět o čem píše a nepsat co ho napadne. Vzhedem k těmto "drobnostem"  je tento strojek pro mne stále míň věrohodným i když jsem ho pořádně ani neviděl a postupovat stylem, koupím a uvidím, tak na to nemám, ale to je jen můj problém.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.226 (?)
15.1.2016 10:19

Tedy hledal jsem podle tohoto příspěvku uvedenou prodlužovací hřídel na "jejich stránkách". Nevím které jste myslel prohlédl jsem 5 ruzných hlavních až po dealery. Nenašel, tedy pravděpodobně si pletete čísla a daná hřídel je na Hecht 785 a není na 7100. Tedy celý Váš přispěvěk je o ničem, a jak píšete ne každý rozumí všemu ale jsou mezi námi i takokový, kterým dělá problém číst :-)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
15.1.2016 10:21

Čím větší rozchod kol, tím se lépe orá.

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2016 20:15

Omlouvám se za dezinformaci a ano, mnou popisované přídele nepatří k modelu 7100.

Ovšem to je tak asi jediné, za co jsem ochoten se omluvit. Nesouhlasím s rozvorem vs. rozchodem a nesouhlasím ani s tím, že se dá jen tak laborovat s tím rozchodem kol v případě orby. U jednoosáků to platí dvojnásob. Ale i tak, nelze použít a není určen každý nesený pluh za každý traktor, řečeno obecně.

Připojit reakci

Hecht 7100

16.1.2016 19:09

Jen náhodou jsem na YT narazil na videa strojku s názvem FARMER FM 702 PRO a moc mě to připomíná tento Hecht. Pokoušel jsem se také najít video stroje s nějakým aktivním příslušenstvím, ale nenašel jsem. Jen už vím, že horní vývodová hřídel se točí "motorovou závislostí" a spodní pojezdovou. Mají také prozdílné průměry. Videa co jsem našel jsou asi z Běloruska. No tak kdyby se někdo na to chtěl podívat jistě si to tam podle náznu vyhledá.

Připojit reakci

Hecht 7100

23.2.2016 17:12

K tomuto strojku se pro letošní rok objevilo pár novinek mezi které patří i třířádkový secí strojek. Neví někdo, jaké to má výsevní jednotky? Z toto by se dalo trošku odvodit, co všechno to dokáže vysít. "U nich" nikdo nic neví, neb ještě není na skladě a bude prý v dubnu. Taky si myslím, že tento strojek nebude letošní výrobní světová premiéra a že by se mohl třeba na youtube vyskytnout při práci. Nevíte někdo o něčem?

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
16.3.2016 19:21

To, že nikdo z Hechtu nic neví o příslušenství k jejich prodávanému zboží, je věru docela ostuda. Koukal jsem na tu sekačku jako příslušenství a tohle je děs, protože budete montovat a seřizovat, než s tím budete moci dělat. Za tu dobu budete mít se strojem, kterej má odstředivou spojku (takže jen přehodíte motor na převodovku s bubnovkou či podvozek), už posekáno.

A rozhodně mi nepřijde normální, vozík z másla prodávat za 9 tisíc. Má opravdu váhu jen 46 kg - už výše jsem uváděl, že konkurence nabídne za velmi podobnou cenu valník třikrát takové váhy (který navíc není vyroben ve stejné továrně jako je vyrábí hecht), což se mi zdá jako zcela regulerní podvod na zákazníka. Tady nejde ani o úsporu peněz na straně zákazníka, ale o ani ne poloviční životnost, kterou ten celek bude mít. Myslíte si, že ušetříte peníze? Ani omylem... stačí se trochu porozhlédnout kolem sebe.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.57.106 (?)
22.3.2016 22:36
Mám celý set s valničkem a jsem spokojený použivám jej jako kultivátor a vozil jseem s nim bedny s ovocem a vapnem. Docela dost ho využívám často, neřesil jsem žádný problém jen dolévám benzin. Ve vedlejší vesnici ho má známej a nevím že by něco řešil. Za ty penize je super, nenašel jsem nic co by jej v této cenové relaci mohlo nahradit. A vozik? Vozil jsem na něm přepravek co gumicuky udrželi. Zatěžuju ho co to jde a nemám problém. Nevím ale nepřijde mi že bych byl vyjímka s dobrým kusem a ohleduplným zacházením:-) naopak dokud je zaruka jej šetřit nebudu at si na sebe vydělá
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.4.243 (?)
23.3.2016 14:04

Jsem rád, že se našel někdo, kdo se přihlásil k vlastnictví tohoto strojku. Je-li to ve Vašich silách či možnostech a pokud sem ještě zavítáte, chtěl bych Vás požádat o dvě míry. Chtěl bych šířku šestihranu,  tak že míru dvou protilehlých ploch a na poloose kola míru zdálenosti aretační dirky pro kolík po konec poloosy (u převodovky). Děkuji.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.57.106 (?)
2.4.2016 22:48
Tak šiřka je cca 2,8cm měřil jsem plosky a délka 9,5cm pokud Vám to pomůže a pochopil jsem zadání. Je to približný nemám doma šupleru.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.88.27 (?)
12.8.2016 22:26

Mám letos koupený H.7100, ale nevím jak  s ním bezpečně zatáčet. Ta "3/4 volnoběžka" je moc   dobrá při práci -orbě, vyorávání brambor, ale při jízdě s vozíkem je to doslova horor. Představte si, že se vám jakoby uzamkne uprostřed zatáčení " volant ", můžete si říct, že to vytočíte pomocí držadel, ale omyl naložený vozík, mírný svah a ono se to ne a ne vytočit.  Tak nevím  jestli je to normální, jestli to není  na servis. Vám to nedělá problém? S tím se nedá jezdit. Prosím o  odpověď.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.104.86 (?)
14.8.2016 22:32

Mně to problém nedělá, stačí si změřit obvod kola a nakreslit na zem kolik jedno kolo ujede něž se zapojí druhé vyjde Vám, že ani problém dělat nemuže a pokud jsem se koukal u konkurence než jsem si Hecht 7100 kupoval, mají to všichni vyřešeno podobně. Tedy pokud všichny strojky s vozíkem tohoto typu jezdí a nemají problém bude problém se zatáčením v něčem jiném

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.157.131 (?)
17.9.2016 12:29

Po téměř měsíčním užívání tohoto stroje mohu s klidným svědomím říct, že za danou cenu je naprosto perfektní. Koupilj sem ho promárně jako jednoosý traktor a předčil mé očekávání. Naprostá pecka!

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.39.3 (?)
29.9.2016 12:30

Připojuji se k pozitivnímu hodnocení tohoto stroje, zakoupen v dubnu 2016 a prozatím vyzkoušeny tyto aktivity - rotavátor(max. spokojenost),sázení brambor - originál radličky Hecht + vlastní držák nářadí, kopčení brambor se stejnou výbavou, vyorávání brambor - vyorávač vlastní konstrukce.Za mě maximální spokojenost, Dokoupená výbava - železná kola, šípová kola 12", radličky na brambory. Kola jsem vybavil závažím 2x15 kg z vlastních zásob.Osobně doporučuji.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.44 (?)
29.9.2016 14:54

O malotroktůrku z Mountfieldu jsem slyšel to samé. Časem bylo více samodoma dodělávek, než dělání s malotraktorem. Sorry za mě Vari díra a potom levná čína. Za měsíc je dobré, kdyby jel v komunálu pro zahrádkáře. Za 10 let je míra porovnávat. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.188.246 (?)
1.10.2016 15:43

Za 10 let v komunálu lehne i to Vari. A mimochodem Vari čínské komponenty neprodává? :-)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.48.106 (?)
1.10.2016 18:29
Ale jděte. Vari má za sebou kus poctivé historie a je kvalitní. Hecht je celý subtilní, nápravy tak pro děcka na hraní. Česká člověk slyší na cena i kdyby ten harapant byl na prd stál míň. Takové přesvědčení sama sebe koupil jsem dobře. 10 let v komunálu by Hechtík přežil leda v garáži.
Připojit reakci

Hecht 7100

1.10.2016 19:57

Máte pravdu Vari je skutečně léty prověřený etalon kvality. Ovšem hodnoty kolem 40ti táců nedosahuje ani omylem. Je třeba si uvědomit, že H 7100 je nabízen primárně jako kultivátor s možností předělání na jednoosý traktor. A v komunálu nemá skutečně co dělat. Na moji zahradu je za tu cenu po všech stránkách naprosto dostačující. A mimochodem zkuste pokecat s někým kdo jezdí s nějakým novším stavebním strojem VOLVO. Mám 4 roky starý nakladač VOLVO 150 G a by jste koukal jak často a za jaké peníze se kazí tento kus "poctivé historie." Hezký den.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
1.10.2016 20:20

Proč si myslíte, že Vari nedosahuje hodnoty 40 tisíc? S vložkovaným motorem, který má kliku v ložisku, s převodovkou, která má v základu kalená kola i šnek, bronzové šnekové kolo s prodlouženou výstupní hřídelí pro snazší výměnu nápravy za rotační nože - a v ceně je i vozík a to nemluvím o antivibraci. Stačí si prohledat net, za jaké peníze se nabízí starší mašiny. Ta cena mi rozhodně přemrštěná nepřijde. K tomu má člověk ještě možnost mít mrtě opravdu dobře udělanýho vercajku, kterej ten stroj předělá na celoroční použitelnost. Jeden osobní poznatek je ten, že tohle zařízení umí nejen dobře sekat, ale i skutečně orat, což je ten podstatný rozdíl.

Připojit reakci

Hecht 7100

1.10.2016 21:12

Proč si myslím, že Vari nedosahuje hodnoty 40 tisíc? No už jenom proto, že jsem si loni koupil do práce Octávu 2002 1.9 90 PS za 24t,- vč. ecodaně, komunál/nekomunál bude jezdit i ze těch deset let. Nová stála kolem půl milionu. Vydržte prosím do pondělí pověsím sem nějaké fotky s otázkami kde jistě zúročíte Vaše technické znalosti z Vari. A kdyby jste měl dlouhou chvíli a chtěl se dozvědět něco o materiálech, tak doporučuji článek pana ing Klozíka ze Střelecké Revou o Čínských klonech Švýcarských pistolí SIG SAUR P226. Hezký den.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.178.9 (?)
1.10.2016 20:33
Nenacházím jedinou spojitost Vari s nakladečem Volvo, tak hezký den.
Připojit reakci

Hecht 7100

bunny (673) - xxx.xxx.67.176 (?)
1.10.2016 20:39

ten pán vám chcel vysvetliť, že kecať o histórii značky, hovoriť o kvalite a pod. resp. o tom ako dlho je na trhu absolútne nič nehovorí o tom aké tie stroje sú kvalitné v súčasnosti, resp. aké sú poruchové. vysvetlil to absolútne dobre a zrozumiteľne. ľudia dnes majú iné možnosti ako kedysi, na trhu je neskutočné množstvo výrobkov a vedia porovnať pomer úžitková hodnota/cena a podľa toho sa rozhodnú. samozrejme, že každý chváli to čo má. 

len toľko snaha o vysvetlenie, kľudne sa ďalej naťahujte a hádajte :D

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.178.9 (?)
1.10.2016 20:43
Vari je kvalitní v současnosti, to jsem se mu zase snažil vysvětlit já.
Připojit reakci

Hecht 7100

1.10.2016 20:51

nikto v tejto téme určite nepochybuje o tom, že Vari je kvalitnejšie ale otázniky vyvoláva, či pomer úžitková hodnota/cena je taký prijateľný a či stále tam ťahá konkurencia za kratší koniec. inými slovami keď zaplatím napr. raz toľko, tak dostanem za to adekvátnu hodnotu? v prípade, že sa rozhodnem pre lacnejší stroj, tak ako veľmi sa mi bude musieť kaziť, aby som sa s opravami dostal na cenu toho drahšieho za predpokladu, že sa drahší nepokazí... 

Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 14:24

Nemám potřebu se s někým dohadovat, ale od Varibojovníků tady v celé debatě nepadl JEDINÝ pádný argument v čem je Hecht horší. A srovnávat ho s Globalem je vyloženě nesmysl. Nicméně je to tak DOBRÝ STROJ, že toto srovnání USTOJÍ! BUBNOÁ SEKAČKA - majitel Hechtu má pod čepicí a oproti Vari připlatí tisícovku a má celou sekačku na práci a mazla na údržbu. NÁPRAVA PRO DĚCKA - pojezdová hřídel je uložená v ložiskách 6206 je z plného materiálu s venkovním pr 30mm, což nemají kolikrát ani auta. ORÁNÍ - člověče, když dodržíte 3 veličiny srovnatelné s Vari (a není to cena) tak Vám bude dobře orat i domácí stavba s motorem ze staré kývačky. KALENÁ KOLA - jak víte, že v Hechtu nejsou? LITINOVÁ VLOŽKA - když je to taková pecka tak proč ji nemá vlajková loď GSV 190? VARI DÍRA a pak levná čína - a kde se varábí motor XP?  Hezký den

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.3.203 (?)
3.10.2016 15:47
CHechtbojovníky fakt nemusím. Zpočátku velká chvála a po dvou tří letech úplně obrátí. Neznám od Chechta něco, co by se vzdáleně přiblížilo kvalitě Vari. Mám Vari 22 let a nemusel jsem opravovat motor ani převodovku. S váma se začnu bavit važně o Chechtu za 10 let. To je míra kvality u číny. XP motor je čína, máte pravdu, jenom že ten motor je volitelný a můžete ho vyměnit za 2T. Ložisko 6206 je pěkné a v čem je usazené a to je měkké a z Chechtu. Kalená kola v Chechtu a jináč vám chutná.
Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 16:07

asi nikdy nepochopím, prečo majú vlastníci čohokoľvek potrebu obhajovať svoj stroj, veď im môže byť úplne jedno, kto čo má a s čím pracuje. situácia je iná, keď nejakým spôsobom participujú na predaji a z toho dôvodu im záleží na dobrom mene výrobku a teda ich objektivita nemusí byť zaručená. 

už som to písal, to že niečo bolo pred takmer 2 desaťročiami veľmi kvalitné, tak neznamená (ale ani sa to nevylučuje), že bude rovnako kvalitné aj teraz, ani to nedáva záruku do budúcnosti. prikladov by som vedel uviesť mnoho. 

Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 16:16
Jsou velmi velmi hodní na trubce, co si chtějí koupit šunt a někdy se zadaří rozmluvit. Málokterý poděkuje, že se nemusel drbat s šuntem.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.3.203 (?)
3.10.2016 16:18
Myslím si, že vím proč nepochopíš
Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 16:32

prečo nepochopím? ja to neviem. mám doma staré TZ-4K a ani ma nenapadne nadávať na Tomo Vinkovič, Vari alebo iné stroje a presadzovať to svoje.  rovnako ma ani nenapadne nadávať na súčasnú produkciu malotraktorov z číny alebo štátov EU. ale ani nebudem tvrdiť, že ked niečo bolo kvalitné pred 30 rokmi, že je to rovnako dobré aj teraz a už vôbec nie, že to vydrží tak dlho. nič, nepredávam, neponúkam. mne je skutočne jedno, či si niekto kúpi vari alebo hecht. teda prečo nepochopím, zaujíma ma to. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.0.12 (?)
3.10.2016 16:49

Hecht se začal prodávat v roce 1998 a to splnuje Vašich 10let. Např Hecht 945 je v prodeji od roku 2004 a také se psalo, že se o ní budeme bavit za 10let. Ano má spoustu recenzí a velmi mnoho spokojených majitelů. Na druhou stranu si přiznejme. Vari ložiska a díly jsou nejlepší a všichni ostatní jsme tupci, kteří tomu vůbec nerozumí. Nebo je to tak, že ted má Vari akci nakoupili mnoho Vari strojů a vozíků v Číně(protože tady už se nevyrábí) a ted je potřebuje prodat a házet špínu na jakékoli konkurenty, protože akce neplní prodeje tak jak by měla? Samozřemě nakoupili v jiné Číně než ostatní viz Vari je nejlepší.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.3.203 (?)
3.10.2016 17:26

Checht 945, tak podle této šumky se lidi neřiďte. O číně mi řekli, co byste chtěl, to je odpověď, jo. Chtěl bych když se to jmenuje pila, aby to řezalo. Tak si kupte Stil, Huszgvarnu a zaplatíte víc. A já jim řekl a budu taky řezat, na to ste zapoměl. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
3.10.2016 16:49

On je rozdíl mezi GCV a GSV - a ta vlajková loď GSV vložku opravdu má. A má ji i ten čínský XP 200, jenže proč se za XP stydět, když není proč... a pokud ho někdo nechce, má možnost vybrat z jiných. Taky můžu napsat, že šnekový kolo u dsk317 je ze slitiny bronzu s ocelovou osou a celý se to točí na ložiskách 6008 a navíc je to vodotěsný...

Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 17:25

Jste si tou Hondou jistý? Dnes mi v prodejně říkali něco úplně jiného, pro mně to není nic zásadního, já jen k vůli Vám. Jinak s tím XP jste mě dostal... proč se stydeť. Tak proč se stydět za Hechta, že jo, když jsou to krajini:-).

Z téhle debaty plyne jediné. Když si koupím produkt z Číny 5x levněji u někoho jiného je to šunt, brak a doroka a do dne klekne. Ovšem půjdu-li k Vari, jež byl, je a bude po dlouhá léta spasitelem všech malotraktoristů můj Čínský šunt před destrukcí na desetiletí ochrání. Amen

Jo a to, že spodek (celá skříň) převodovek je vodotěsný jaksi plyne z faktu, že na druhé straně gufer je olej, že.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.3.203 (?)
3.10.2016 17:31
Kupte si pětkrát levněji a za 10 let se budem bavit. To moje 22 letý Vari přežije Chechta a že maká, né stání a ometání.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.5.100 (?)
3.10.2016 18:31

Moje řeč. Hecht je špatný kup. Tehdá když jsem zahradní techniku prodával(preferoval jsem stroje žluté neznámé barvy mj.) Chodili lidi zdálo se jim drahý dát za kultivátor 6000,-, za sekačku 5000,-, za mot, pilu 10000,-,za mot, kosu 10000,- abych nepřišel o zákazníky(kšeft) nabízel jsem jim značky viz. Hecht, Gardenmeister, AL- KO apod. Obchody uskutečněny a moje hamižnost a ochota zároveň se mi záhy začala vracet i s úrokama. Občas si řikám že jsem nebyl ráznější a nevnutil těm lidem po každý něco od Stihlu, HOndy, H, apod. Ale když si to vemu, Vám to může být vlastně jedno, kupujte ty Hechty apod. a pak to vlastně zničte, což de jednodušejc než u renomovaných značek a vratťe to ať se z toho omeje ten kdo Vám to prodal(aspoň nebudu a nejsem sám kdo to zažil co jsou lidi zač):-D

Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 19:19

Když pominu naprosto pomataný příspěvek o tom, že nový Čínský OHV motor nahradím dvoutaktem, tak toto vážně nechápu.

Prodával jste zahradní techniku - chvályhodné, byli reklamace - jasně, zboží jste s reklamačním protokolem odeslal dodavateli. Aaa?

Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 19:26
Vari nabízí vyměnit starý 2T za čínský 4T. Co je v tom pomataného teda nevím. Starý 2T je proti 4T OHV šunka. Tady je ještě garance Vari, že ten 4T není levná čína.
Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 19:43

Ano ta ECO akce je super, ale pán (pár řádku výše) píše o tom, že když nebudete spokojen se 4taktem z Číny, můžete jej nahradit motorem 2T a to je naprosto pomatené. A garance Vari je, že ten 4T motor levná Čína je. Viz výše:-)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.5.100 (?)
3.10.2016 19:32
Aaa byl jsem mezi mlýnskejma kamenama, nervy v pr.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.5.100 (?)
3.10.2016 19:39
A z hamižnýho kseftu zbylo h.
Připojit reakci

Hecht 7100

3.10.2016 19:48

Aaajó už to chápu, dodavatel tvrdil, že to na reklamaci není a zákazník byl přesvědčen, že je. No a vy jste byl hromosvod a vlastně v pasti. Můžu Vás uklidnit, že nejste zdaleka sám.

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 0:47

pozerám stránku vari, je tam informácia, že stroje sú vyvíjané, testované a kompletizované na území ČR, teda keď to dobre chápem, tak teoreticky všetky súčiastky môžu pochádzať z číny alebo neviem odkiaľ, stroj príde do ČR buď v súčiastkach alebo neúplný napr. bez kolies a riadidiel, ktoré sa tam nasadia a dochádza ku kompletizácii. tu sa nepíše absolútne nič o tom, že stroje vari sa v ČR vyrábajú, resp. že dodávatelia sú z krajín EU, ale možno som to prehliadol. tým nechcem absolútne nič povedať, lebo verím že pri dodržaní výrobného procesu je to absolútne jedno. 

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 3:53

Já si myslím, že kdyby to dělali doma tak se na tom webu pochlubí. To je, ale jedno. Dovážet ekonomicky zajímavé komponenty z Číny je logický krok k udržení firmy a to je naprosto v pořádku. A klobouk dolů, že tu Vari ještě je. A to myslím upřímně. Nevím jak na Slovensku, ale v ČR se toho už moc nevyrábí. Za II Sv. války se Hitler třebal jak malý pes na naše hutě, doly a strojírenství vůbec. A dneska? Na stream.cz jsme pyšní na chlapa co umí ušít oblek, anebo na frajera hasiče, který dělá peněženky z hadic. Hezký den.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.42.33 (?)
4.10.2016 4:05
Je úplně jedno a zcela druhořadý, kde se ty díly vyráběj. Podle mýho je důležitý to, jak to vyzerá ako finál a taky jak se s tím maká a jak to má reseny ovládání. To je to co me zajímá. Protože chci aby mi byl stroj příjemnej na ovládání a dobře se mi s ním dělalo. Hecht bude asi vcelku solidní jako kultivátor, ale vari je prostě jiná liga. Podívejte se na celkový ztvárnění, někdo bude říkat, že to vychází z tery a je to teda zastaralý. Podle mě to má za ty prachy co nabídnout. A to je vlastně jen o čtyři tisíce dražší než hecht. Ale co, ať si každý koupí co chce. Je to každýho věc.
Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 4:56

Který díl Vari (dražší o 4 tisíce) máte namysli? Místní borci zde srovnávají KULTIVÁTOR Hecht7100 s Vari Global. Kde je rozdíl v ceně poněkud jiný. Hecht hravě PŘEVÁLCUJE Vari už jenom tím, že máte možnost využít dvě výstupní hřídele pro připojení dalších periferií. U Vari Vás to bude stát v tom lepším případě 14tis. (DSK-316.1PSVN) anebo lidových 22tis (DSK-316.1PSZ) a to už je doopravdy příjemný. Hezký den

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.178.9 (?)
4.10.2016 7:03
No právě, Hecht tak kultivátor, Vari navíc orba, těžká doprava a k tomu kvalita a variabilnost. Jsem zvědavý, kolik Hechtů uvidím v komunálu, kde je Vari, jako doma. Kvalita se zpravidla vyjadřuje cenou. Hezký den.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.178.9 (?)
4.10.2016 7:18
Vari má výhodu, že je velmi kvalitní a rozšířené. Tak se dá koupit za příznivou cenu cokoliv v podstatě zánovním stavu. Toto jsem přesvědčen, že u Hechta nikdy hrozit nebude a naopak bude sháňka nešťastníků po funkčním dílu. V tom Vari válcuje nejen Hechta. Koupíte na Hechta kompletní motor s klečemi, spojkou, přírubou za 5 tisíc Kč? Mě se to povedlo a inzerát nebyl nejnovější. Ne jen popichování před, ale co bude potom. Hezký den s Vari či Hechtem jak je libo.
Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 7:59

Neexistuje jediné nářadí či doplněk, který by a´t už s Vari, Mountfieldu či jiných našel dostat na kterýkoliv stroj, Jestli to má v sobě kousek železa půjde to svařit. A je vyhráno. Kompletní motor stojí 5200,- a spojka 482,- vše nové se zárukou.

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 8:23
Cena přesně, aby strojek vydržel do konce záruky. V plánu je už teď samodomo vÿroba doplňků z jiných malotraktůrků, vy budete ten prodavač kseftu.
Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 8:52

Já nic neprodávám, mě živí kolový nakladač s váhou 25 tun a s cenou několika miliónů :-)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.5.100 (?)
4.10.2016 11:13
Píšete jako kdyby jste měl Hechta hodně let. Já bych za něho nechtěl ručit ani v záruce.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.4.243 (?)
4.10.2016 12:22

Já nevím, jak kvalitní 7100 je nebo není, ale tak jak to uchopil distributor je čistý amaterismus a budí dojem, že na to vlastně kašle. Stroj má sice dokonce dva aktivní vývody, ale co na ně připojit? Leda tu bubnovou sekačku snad od Dakru a jinak? Nevím o jiném aktivním příslušenství. Secí strojek - pokoušel jsem se kolem toho něco zjistit, jakou metodou vysévá, co všechno vyseje a tak, no nikdo mě nedokázal na otázky odpovědět a kdo ví, jestli je už dostupný, což je před zimou úplně na nic. Takže, i kdyby ten Hecht ze zlata byl, díky pantátům z Hechtu je to žebráček s převážně pasivním příslušenstvím. Kde je mulčovač? Kde je třeba zametací kartáč a jiné aktivní adaptéry? To si potom jeden rozmyslí, jestli má cenu si ho koupit, jak bude využitý ať má kvalitu zpracování jakoukoli.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.1.120 (?)
4.10.2016 13:13

Na tohle dojel prodejce levné číny.Lidi chtějí příslušenství jako u Vari a prodejce krčí rameny a nedej bože jakse začne strojek sypat. 

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 16:58

myslím, že každá firma by bola šťastná, keby ma tak úžasných, spokojných a lojálnych zákazníkov, ktorí hneď ráno po začiatku pracovnej doby idú na fórum chváliť a vyjadrovať spokojnosť s výrobkom, prípadne radiť ostatným, aby nejaký výrobok nekúpili. btw. dnes som kúpil strunovú hlavu hecht (moja prvá skúsenosť so značkou), keby niekto chce, tak dám recenziu :)

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 20:34

práve preto sa vás pýtam a zaujímam o situáciu, lebo "kulové" viem. zatiaľ som sa dozvedel, že keď je to hecht, tak je to zlá čína a šmejd, keď je to vari, tak dobrá čína a kvalita. neviem či dobre chápem. 

Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 21:20

Pane bunny, jistě jste si mě s někým spletl. Koukněte prosím na koncovky IP adres a vše Vám bude jasné. Nejsem to já kdo kdo tvrdí " že keď je to hecht, tak je to zlá čína a šmejt, keď je to vari, tak dobrá čína a kvalita."

Právě naopak já si stojím za názorem, že Vari je drahá Čína a Hecht Vám nabízí užitnou hodnotu minimálně rovnou vynaložených prostředků. Bohužel s tím nikdo nic nenadělá.

A Vy rozhodně (dle Vašich příspěvků) nejste ten kdo ví "kulové" - ba naopak!

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.32.87 (?)
4.10.2016 22:05
Hechta na benzín rozhodně nekupovat!!! Vyhazuješ peníze. Všechno to jsou výrobky z potopených čínských lodí. 5 minut to funguje a pak se to už jen se.re. Reklamace nechcou uznávat a pak to můžeš tak akorát vzít a opatrně to položit na hnůj. A ve finále se ti každý chcechtá, že sis koupil Hechta. Kupuj jen kvalitní a osvědčené značky jako je Honda, Stihl nebo Husqvarna. Jsou sice drahé, ale vydrží ti několikanásobně víc, věř mi můj checht leží na hnoji.
Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 22:09

môžte prosím vás, aj keď viem, že už je tma, vyfotiť váš hecht na hnoji? myslím, že nie len mňa by to zaujímalo, niekto vám posvieti a máte určite aj blesk. tiež myslím, že nie len ja by som uvítal nejaké info o potopených čínskych lodiach, ktoré viezli motory pre hecht. veľmi pekne vám ďakujem za ochotu. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.32.87 (?)
4.10.2016 22:16
Pozdě můj Checht se recykluje na další Hecht.
Připojit reakci

Hecht 7100

4.10.2016 22:10

ospravedlnujem sa, ja som to vsetko nahádzal pod váš príspevok. už som pochopil. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.249.79 (?)
5.10.2016 4:51
Panove muzete mi prispevatel ktery tvrdi ze je Vari predrazene vysvetlit v cem? Vari s vozikem stoji 39.990,-. Hecht v podobne kombinaci s vozikem ale hure vyresenou a predevsim lehci napravou a valnickem ktery váží 46kg. Stoji 35.000,-. Co se vam zda prosim predrazene?? Bubnova sekacka k Vari je dokonce levnejsi nez k Hechtu. Dalsi podstatnou veci kterou je potreba si uvedomit je to ze Vari je a vzdycky byl vyrobce kdezto Hecht ktery se snazi prezentovat jako nemecka ci holanska znacka je pouze obchodni firma, ktera prodava jen to co z ciny pripluje v kontejneru a pres nemecko prejede v kamionu. Pokud cinan na stroji za rok neco zmeni nebo ho za 5 let prestane vyrabet tak je vymalovano a Hecht s tim vubec nic nezmuze.
Připojit reakci

Hecht 7100

5.10.2016 9:38

To jsem byl já. Jako I. příspěvěk jsem napsal, že jsem s Hechtem naprosto spokojený a za 22t. i nadšený. Srovnávat s Globalem mě ani ve snu nenapadlo, protože se jedná o dva ODLIŠNÉ STROJE. Jako set je skutečně lepší Vari s přednosmi, které jste uvedl je to naprosto jasné. Ovšem, když si budete chtím koupit Vari jen jako kultivátor bude Vás to stát přibližně stejně jako set. Je samozřejmě hloupost koupit si KTERÝKOLI z těchto strojů s potencíálem, který nabízejí jako jednoúčelové zařízení. Dle mého názoru je bubnová sekačka na oba stroje utopie. Stojí to stejně jako sekačka s vlastním motorem. Nehuntujete furt jeden motor a pár deci oleje ještě nikoho nezabilo. K té levnější sekačce Vari musíte dokoupi další převodovku za 20t.

Velmi dobře mě platí soukromá společnost podnikájící v oblasti těžké dopravy. Hezký den.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.2.239 (?)
5.10.2016 21:32
Sekačku bubnovku si k Vari koupíte, jako adaptér pro motor s klečemi. Adaptér má převodovku. Bubnová sekačka k Vari není utopie, seče výborně vysokou trávu. Jeden kvalitní motor pro více adaptérů je výhoda Vari, nač mít motory na spešl strojích, zabírají místo a výkonem nedosahují Hondě na Vari. Každý adaptér má kvalitu, kterou u levného speciálu nedostanu. Proto mám Vari s příslušenstvím. Hecht 7100 je více kultivátor než malotraktor. A z toho důvodu se s Vari ani nedá srovnávat. S Hechtem mám svoje zkušenosti, a proto bych ho nekoupil.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.170.60 (?)
7.10.2016 4:15
Mám Hecht 7100 od lonského listopadu. Jsem naprosto spokojený, jezdí bez problémů, klidně jej doporučím, ale k tomu co s ním dělám já. Tedy používám kultivátor, pluh, a vozík. Ostatní jsem nezkoušel, ale nebál bych se toho. Využil bych i radlici, ale tu Hecht nenabízí. Mám i křovinořez Hecht a taky běhá bez závad. Ono je to spíš o tom kdo a jak to používá. Jsou auta co jim majitel nemění ani olej.
Připojit reakci

Hecht 7100

7.10.2016 7:19

S tou sekačkou máte pravdu. Je otázkou osobních preferencí, zdali zvolíte jeden motor (špičkovou Hondu) a přehazujete, anebo samostatné stroje. Pro první platí důvody Vámi uvedené. Pro druhé hraje k plusu jistá nezávislost jednotlivých strojů a s ní spojené navýšení produkce. (je-li obsluha). Kdybych byl rozlohou obdělávaných ploch donucen nad tím přemýšlet, úplně bych tyto malé pomocníky vynechal a šel rovnou do (malo)traktoru.

Jinak pánové na bazoši je pravděpodobně funkční Terra r.v. 1970/1972!!!

Hezký den.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.3.34 (?)
7.10.2016 17:20

Jsem přesvědčen, lépe mám jistotu, že mám pravdu nejen se sekačkou, nicméně je to opravdu otázka osobních preferencí. Malotraktor tedy 2 nápravy je o level výš a k tomu zase nepřirovnávám Vari. V kopci bych se s ním převrátil, pozemek bych ujezdil, cena a jsem zpátky u Vari.  Mohu Vám jenom popřát, aby se Hecht 7100 po 46 letech nabízel k prodeji v inzerátech. Hezký den. 

Připojit reakci

Hecht 7100

7.10.2016 18:18

viem, že tu píšu len spokojní zákazníci, nie predajcovia, ale keby mi niekto v predajni dá argument o kvalite a dlhovekosti strojov poukazaním na inzerciu, tak sa otočím a nikdy sa nevrátim. 

takéto závery kvality a dlhovekosti je možné robiť len vtedy, keď výrobca za celý čas v princípe nezmenil dodávateľov, jednotlivé diely má z rovnakých zdrojov, rovnakého pôvodu, či už pôvodných alebo nástupníckych firiem. teda keď montoval motor napr. od nemeckej firmy, tak ho montuje aj dnes a pod. 

stroj môže byť rôzne využívaný a tým, že prežil tak veľa a dnes je ponúkaný na inzerát, tak možno hovorí o tom, že majiteľovi nesedel a jednoducho ho nevyužíval. sám mám doma kosačku mf jičín 70, ktorá je zánovná, má asi 25 rokov, je to nepodarok a predal by som ju len nepriateľovi, ale to nemení nič na tom, že stále budem tvrdiť, že kedysi boli veci kvalitnejšie, výrobcovia nepoznali ešte čínu. 

tým len chcem povedať, že z histórie sa večne žiť nedá a treba pozerať na súčastnosť a výrobky porovnávať spôsobom tu je taký motor, tam je zase taký. tu je prevodovka taká a tam taká, tu je spojka taká a u konkurencie taká, použité sú také diely od takého renomovného výrobcu a tam sú zase také. osobne si myslím, že minulosťou sa chváli len ten, kto nemá v súčasnosti čo ponúknuť, resp. nie je taká ružová. ale jasné, že sa môžem mýliť. v neposlednom rade si treba uvedomiť, že ja ako zákazník, si nekupujem minulosť ale súčasnosť a očakávam porovnanie súčasných strojov, ich technické prevedenie a kvalitu spracovania v kontexte ku cene a úžitkovej hodnote, ktorú mi ponúka daný produkt. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.172.174 (?)
7.10.2016 20:08

Mne sa páči takéto porovnanie minulosti a súčasnosti.Máte pravdu že v súčasnosti sú jičínky už prežité.Len ste sa nejako pozabudli zamyslieť nad dobou príchodu MF-iek.Ja som zažil kosenie kosou.A aj smutný pohľad na proťajší svah kde sused kosil MF-kou.Keď sme si aj my kúpili jičínku tak sa to rovnalo zázraku to čo sa do vtedy robilo týždne tak sa to zmenilo na dni. A druhá strana mince je to že vtedy stála cca 5-6 mesačných platov.Na dnešné peniaze asi tak 3,5 - 4 tisícky.

Podobne je to aj z varinou.Chcete mať varinu ako pred rokom 89.6iadny problém.Zaplaťťe 6-7 tisíc a verím že sa nájde niekto kto Vám ju dá do hromady. Zdá sa Vám to veľa -žiadny problém tu uberieme, tam nájdeme alternatívneho dodávateľa z ázie, ostatné upravíme a "zmodernizujeme" no a vo finále ostane pre českých robotníkov stroj poskladať a vyrobiť rukoväte a ako zázrakom máme "plnokrvný"stroj za 1,5k ečiek.Zákazníci sú spokoný,"výrobca" predáva a aj priatelia v ázii zarobia.

Připojit reakci

Hecht 7100

7.10.2016 20:24

Pane bunny, jako vždy věcné a objektivní, ale nejlepší... a predal by som ju len nepriateĺovi :-) My se tady bavíme o pomocnících při práci, ale nejsmutnější je, že ani auta, která denně POTŘEBUJEME už nejsou taková jaká byla kdysi. Dnes si nekoupíte auto s kvalitou a servisními nároky jako byli např. VW Golf II, či MB 123 piano, Peugeot 405 D a řada dalších. V příloze foto dvouhmoťáku z Octávky vyrobený 25.10.2015 a je úplně na kaši!

Kdybych si nebyl jistý tím, že se HECHT 7100 za 46let neobjeví v inzerci tak to sem o té Teře nedávám... no jo..víte on se objeví, ale až poté co projde vysokou pecí a to možná po několikáté...:-)

Hezký víkend. Páni

Obrázky:

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.11.110 (?)
7.10.2016 20:25

Nevím jestli se dá nebo nedá žít z minulosti, ale snad nebudu za lháře když řeknu, že když si dokoupím ke třicet let starému stroji nějaký adaptér tak ho připojím a funguje. Hecht má vyšší výkon motoru a jinou spojku, pro mnohé jde o vhodnější řešení, jenže kolik váží strojek s koly? Je schopen přenést výkon kterým disponuje na zem když se použije pro jízdu s naloženou originální vlečkou? Prostě zúročí Hecht svoje přednosti? Píšou zde i lidé, co ho používají jako kultivátor, já pochopil, že jako rotavátor s noži na ose kol, pak s nějakým pasivním nářadím. Pluh - radličky. Není to málo? Když už jsme u toho - chápu, jde o cenu, ale tak to si raději pořídím jednoosák Motor syč s výce lamelovou mokrou spojkou, portálovým převodem kol a klasickým diferenciálem s uzávěrkou za snad menší nebo stejné peníze jako Hecht a připojím a hlavně koupím k tomu třeba i vibrační vyorávač brambor, o sekačce či rotavátoru a podobných základních aktivních adaptérech nemluvím. Bytelné zpracování cena velice podobná. Chci tím říci, že za podobné peníze může být k mání technicky a snad i materíálově úplně jiný strojek. A u tohoto se snad ani nedá o číně ani jen uvažovat.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.111.26 (?)
25.11.2016 23:53
Ahoj, take vlatnim Hecht 7100 set a nemuzu si ho vynachvalit. Perfektne startuje, mala spotreba a jednoduchost. Vlastnil jsem Teru a i kdyz jsem velky fanda techto stroju, preci jenom uz se ozvalo stari stroje a vecne neduhy uz jsem nechtel a ani nemam cas resit. Samozrejme jsem zvazoval nakup Vari, ale soused ji ma a neustale na neco nadava. Take vlastnil puvodne Teru a tvrdi, ze bohuzel tyto nove stroje uz nejsou ta kvalita co byvala. No neni jediny kdo to tvrdi. Bohuzel dnesni doba si vyzaduje s ohledem na cenu velke ustupky, coz za totace nebylo a tak si to vybira i svou dan. Tak to proste je i ja to dene zazivam v nasi firme. Zariskoval jsem a zkusil tedy Hecht, zatim nelituji, ale ani si nedelam iluze ze vydrzi tak jako ma staricka Tera. Ale to asi ani nova Vari. Drzim vsem nadsencum palce at uz vlastni cokoliv za trakturek. Zivot je kratky a malicherne hadky kde co je vyrobeno a smontovano, je myslim zbytecne. 80% zbozi je tak jako tak s Ciny a jen zalezi na tom jak si prodejce jeho vyrobu pohlida. Kdybych mel penize, pujdu do neceho jineho a temto hadkam zde se budu smat. Ve vysledku si to delame sami, pristupem vyhledavat levnou cenu dostavame vyrobce do tlaku a ten se casto projevuje snizenim kvality. Jenze ruku na srdce, kdo by treba opravdu za spickove vyrobenou Vari dal 200 tisic? Jinak se nechci hadat, Vari je urcite dobra a to treba i lepsi nez Hecht - uvidime. Vsem kdo vlastni sveho zahradniho milacka preji at jim vydrzi mnoho let... hezky den.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.10.154 (?)
26.11.2016 11:11

Mozete prosim uviest konkretne tie "vecne neduhy", Tery, ktore zmienujete?

Mozete prosim uviest konkretne tie nedostatatky variny, kterou ma  "soused a neustale na neco nadava "?

Dakujem za odpovede.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.254 (?)
31.10.2016 18:00
Obrázky:

Připojit reakci

Hecht 7100

31.10.2016 18:13

aku plochu oriete a akú to má spotrebu? 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.254 (?)
31.10.2016 19:24

Motor je Honda GX270 a jede tak na 75%

Plocha se dá těžko spočítat je to podle toho kolik se přihlásí sousedů, cca 2000 m.

Přidávám foto rotačky na 0,5 ha.

Obrázky:

Připojit reakci

Hecht 7100

31.10.2016 19:34

skúste aspoň približne. napr. na 500 m2 orania spotreba 5 litrov... alebo tak nejako, ma to zaujíma koľko tie stroje vlastne žerú... 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.147.46 (?)
1.11.2016 19:53

Pochybuji, že vám to nový majitel vyklopí. Je rád, že to má, že to jede a na nějaké měření nehledí. Ale můžete vycházet z tohoto.

Připojit reakci

Hecht 7100

1.11.2016 20:11

dakujem, ma nenapadlo, ze taky parameter sa vôbec uvadza... mna len stale zaujimalo, ze kolko to asi zerie, lebo mam skusenosti len s jicin mf70 a tz4k a tieto nove stroje vobec nie... 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.249 (?)
1.11.2016 21:42
Tak jsem změřil výměr záhonu cca 400m2 doba orby pod dvě hodiny i s ouvratěmi. Nedá se to nějak srovnávat. Jednou jedete 100 m pak se otočíte jindy 5m a couváte. Spotřeba je podle hodin. Dřive jsem oral s Moutfiedem 06 a spotřeba odpovídala podle uváděných parametrů 1 litr/h při plném zatížení. Tady se plný výkon nepřenese, odhaduji že jedu na těch 75 %. Jinak nebejt Vás tak ani nevím jak mám velký záhon
Připojit reakci

Hecht 7100

1.11.2016 22:01

dakujem  :) mne ta spotreba stale vrtala v hlave, ze kolko to asi zerie, uz v tom mam jasno :) ja som zahradu, ktoru oriem tiez len nedavno meral, mám 180 m2 ale bol som ticho, lebo p. Hlavatý tu písal minule, že cez 200m ručne ryľuje, tak som sa hanbil :D 

Připojit reakci

Hecht 7100

2.11.2016 6:33

No já „ryľujem“ ještě víc, než p.Hlavatý a mám varinu. Ono se podle mne, nedá ani tou varinou všude orat. Délka brázdy by byla jen 12m a nebylo by kde otáčet.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.10.154 (?)
26.11.2016 10:59

Jasne, vsade sa s varinou neda a 12m je malo, ale uz som oral aj podstatne kratsie brazdy ako 12m. Bez otacania, cuval som, orba tam, spet naprazdno na spiatocku. Nijako zvlat som neriesil dlzku brazdy... 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.44.73 (?)
8.12.2016 3:02

Dobrý den, četl jsem celou diskuzi a domnívám se, že je zbytečně vyhrocemá dohady, který stroj je lepší a co je horší.  Vlastním přes třicet let 2T era Vari s valníkem i nářadím a jezdím s ní takřka každý den a nemohu si jí vynachválit. Jako nejlepší doplňující nářadí uznávám jen rotavátor, případně bubnové sečení a orba je koníčkem opravdu jen pro fanoušky jednoosých traktorů bez rozdílu. Dle mého názoru nejlepší na orání je traktor. Brány jsem si dělal kdysi sám a použil koňské neboť tovární, které vlastním jsou dle mého názoru nepoužitelné. Jako kára na zahradu a do lesa je však tera Vari jakékoliv vývojové řady nepřekonatelná, třeba ji však vybavit kompletním závažím, aby neprokluzovali kola při přepravě těžšího nákladu a jízdě do kopce. Pro přepravu nákladů na zahradu a okolí domu neznám nic lepšího, pohotovějšího a obratnějšího než Terra, neboť traktor Vám zahradu pojížděním kompletně zničí. Navíc i Vari musela s kompletem jít cenově dolů (mnoho konkurentů), takže o moc dražší není. Vzhledem k tomu, že jsem již pákrát servisoval za uplynulé dlouhé roky jak motor tak převodovku, tak vím vzhledem k četnosti používání, že nic nevydrží věcně a proto je třeba mít na paměti, že se do budoucna bez servisu prostě neobejdete u žádného stroje a ten má Varina za všechny roky nejlepší co do počtu servisu a nejdostupnější co do náhradních dílů. Bohužel vše na ní taky dost stojí, ale to se nedá nic dělat, naštěstní je na bazarech na ni dost náhradních dílů a staršího příslušenství. Kdyby se u nás prodávali (a hlavně servisovali motobloky z ruska a ukrajiny (Zubr, belarus a další), šel bych hned klidně do těchto (vidím na nich masu materiálu, která u Hechtu a Mountfieldu citelně chybí) a hlavně vidím že převodovka je z litiny a to je pro mě rozhodující + oproti Vari aktivní vývodová hřídel, takše nepotřebujete převodovku DSK 316. Náhradní motory si na všechny stroje dnes již dnes bez problémů seženete, s dalšími díly to bude ovšem velký problém. Jenže bez servisu to do budoucna nejde a nechat si zasílat z ciziny každý, byť drobný náhradní díl je drahé a hlavně časově náročně, nehledě k domluvě. Takže po dlouhém přemýšlení jsem nakonec vzhledem k opotřebení starého stroje, nekoupil Hecht ani Zubra ani Moufield ani Belarus, ale opět jsem se rozhodl a koupil si v akci Vari Global s vozíkem a s čínským motorem za 40.000,- Kč. Za tu cenu je prostě nepřekonatelná. Starou sestavu prodám, protože má už něco za sebou. Ještě k tomu poznamenám, že s motorem Honda 190cm jsem ji nekupoval z jednoho prostého důvodu, protože rozdíl ceny je 10.000,- kč a za tu stejnou cenu stojí na internetu stejný nový motor Honda 190 cm bez spojky, kterou stačí přemontovat z čínského motoru (kdyby se pokazil), čemuž zas tak nevěřím, protože ne vše čínské je špatné, jen občas je třeba poslouchat motor a včas něco popravit a provádět údržbu motoru a výměnu oleje. Kvůli bezpečnosti při jízdách s jednonápravovými traktory musím dodat, že tento nesmí být v kritických chvílích silnější než vy, protože pak se nestačíte divit jak vám zkroutí ruce a muže způsobit šeredný úraz. Ještě chci dodat k Zubrovi s aktivním vývodem, že způsob zapojení sekačky na trávu s jeho velkou váhou a tím pádem malou obratností se u sečení asi řádně zapotíte, nehledě k tomu, že v malých prostorech a koutech se ním neotočíte. Proto u bubnového sečení preferuji jednoúčelový stroj s volnoběžkou v kolech (pro ty co si chcou připlatit.)  Pro jízdu v zimě s Terrou pak na kola určitě nasaďťe řetězy na kola z auta. používám staré s Formana a nemůžu si vynachválit co všechno Tera vyjede, když je zamrzlo a do 15i čísel sněhu. Tak jsem se snažil trochu shrnou mé zkušenosti jednonápravovým traktory a při nedostatku financí bych asi šel do staré sestavy z Terry a to kvůli dostupnosti servisu. Když budete kupovat starší stroj, je dobré zatížit vlek nákladem, projet ji do kopce nebo zkusit na místě prodeje orbu, abyste zjistili, zda nevyskakují z převodovky převody a nemuseli jít z převodovkou hned do servisu. To je tak vše co bych chtěl k tomuto tématu dodat.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.178.213 (?)
8.12.2016 11:59

Je pěkné, že jste tady nakousl motobloky. Je však smutné, že NIKDO z diskutujících neoperuje obdělávanou plochou. I ten poplivaný plechový Hecht, i Muňťapuňťa, mají své místo. Jestli budu mít k obdělávání jen 180m², jak zde jeden hošík psal, tak si na to nebudu kupovat Bělorusa 09H, nebo Ferrari BCS738. Chybí nám tady návod, jaký stroj, na jakou plochu a už by ubylo dotazů, hádek a napadání. Doporučil bych všem, i novým zájemcům, se podívat, na doporučení z východu, protože ten západ co mnozí chtěli, na nás hází bobek. Zde je. Bohužel, Vari se tam nevejde, protože je to v dnešní době ojedinělá konstrukce a kdyby byla vyvážená na východ a stála za něco, tak by se ti rusové, o ní zmínili.

Připojit reakci

Hecht 7100

8.12.2016 20:04

Vari jezdí i v rusku nebo azbukou píšících krajinách. Chce to jen umět hledat na YT.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.120.3 (?)
8.12.2016 23:01
Nepopírám. A ani mne to nezajímá. Předhodil jsem čtenářům ruská kriteria na výběr zahradní techniky. Taková prkotinka!, myslím si, že velice dobrá! Vodítko jak se aspoň trochu vyznat a nenaletět na marketingové oblbováky. Asi neumím hledat, tak jako vy. Domáknul jsem se, že používají kde co, ale na Vari jsem nenarazil. Zkuste něco v azbuce od Vari, vyhledat a jen tak pro zajímavost, méně znalým počitače, poskytnout adresy.
Připojit reakci

Hecht 7100

9.12.2016 15:20

Když vás to nezajímá (hned druhá Vaše věta) pak nechápu proč něco vkládat. Jediné co stojí za zmínku je výrobek Ukrajinské továrny Motor sič. Jinak Zubry, Forte, Ferrari a já nevím jak se to všechno jmenuje je jen dovoz a poskládání k prodeji. Hovoří o tom v těch vieích i někteří samotní majitelé strojů.  On i ten Hecht 7100 tam lze najít pod úplně jiným označením, ale je to pořád totéž. No a ten motoblok Motor sič má jako jediný, nebo jeden z mála, portálové poloosy a tím pádem větší světlou výšku pod strojem, což není špatná věc.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.227.163 (?)
9.12.2016 15:35
Omlouvám se, špatně jsem se vyjádřil. Skutečně mne nezajímá, kam všude Vari vyváží své výrobky. Jestli jsem chtěl nějaké jiné další informace, tak „jedině o Vari“ v zemích píšících azbukou, konkrétně Rusko a Ukrajina, možno i Rumunsko. O těch jejich a jiných motoblocích, je tam toho spousta. Světlá výška, neni až tak důležitá a vhodnou tecnologií se dá obejít, včas provádět okučivanije, nebo vyměnit kola za větší.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.105.167 (?)
9.12.2016 17:24
Vybírat stroj podle videa na youtube a ještě v azbuce je fakt opruz. Dívám se kolem a vidím, s čím jsou lidi spokojeni. Vari se prezentovalo na Ukrajině v roce 2010 na úspěšné výstavě zemědělské techniky. Za těch 6 let nebude mít tolik videí na youtube, jako místní traktorky a frézy. Vari se umístilo na 2. místě v exportu srovnatelné techniky do okolních států i do exotických zemí. Vari s 4T motorem nejlépe Hondou je perfektní malotraktor. Nedá se srovnávat s levnou čínou, mountfieldem a jeho řemenovými pohony.
Připojit reakci

Hecht 7100

9.12.2016 20:24
Když se zadá do vyhledávače YT МОТОБЛОК farmer najde se mezi všemi i Hecht 7100.
Připojit reakci

Hecht 7100

9.12.2016 20:30
Prosím vás omlouvám se za chybu. Patří tam fermer ne farmer, blbě jsem to napsal, ale funguje to i tak.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.157.254 (?)
9.12.2016 22:43

Tak jsem pohledal sám. Mezi stovkami videí, je jen jediné s Vari. Je to Vari IV s Jikovem a je to k vidění zde. Osobně bych na ten lán, který je tam k vidění, vystačil s technikou pouze za 220Kč.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.213.114 (?)
9.12.2016 22:16
Vy zřejmě nemáte tušení o co jde. Nikdo nikoho nenutí vybírat si malou zemědělskou techniku podle videa. O kousek výše vám dává 178.213, k nahlédnutí video, kde je zájemce informován o tom, jak velkou, nebo silnou techniku, je možné efektivně použít na danou obdělávanou plochu. Dá rozum, že když budu mít pár záhonků o ploše cca 150m², tak si nebudu pořizovat Agriu, nebo Köppla, v hodnotě 250až500 000Kč. ale opravdu bude stačit nějaká, jak vy říkáte levná čína a mountfield s řemenovými převody. Ale když budu mít na obdělání 35 až 40arů, tak nebudu kupovat tu levnou čínu a mountfielda s řemeny, ale budu stoprocentně šilhat po Agrii, Köpplovi, BCS, nebo Belarusovi, protože ta plechová technika by se rozpadla dřív, než bych to stačil jednou obdělat. Nestačí se jen dívat. Když to shrnu, tak na malou plošku levná plechařina a na větší, či velkou plochu bytelnou techniku za statisíce. Nadávat a posmívat se, umí skoro každý, ale neuvědomuje si na jak velice se mýlí.
Připojit reakci

Hecht 7100

9.12.2016 22:51

Asi si vážně nerozumíme. Já neprosazuju ani čínu ani mountfield. Jen jsem chtěl, kdo má zájem, aby se podíval na videa, nic víc. No a taky spíše souhlasím s tím, že je sice hezké se probírat ruzným sortimentem strojů, ale kdo ho doopravdy bude mít doma, bude chtít bezproblémový provoz a tedy dostupnost servisu nebo alespoň ND. Ono inzerátů s novejma stojema je aji dost, já si taky vyzkoušel jednoho prodejce stroje FORTE jak zareaguje na poptávku ND. Dodnes se neozval.

Mě třeba u Vari chybí už jen dvě věci. Nesený rotavátor a něco jiného než rádlo na vyorávání brambor. Pak by to pro mne byl po stránce příslušenství "dokonalý" stroj. Také si myslím, že zrovna odkazované doporučení strojů dle výměry je třeba od nich brát s rezervou. Nadruhou stranu uznám, že je třeba dle zorlohy vybírat i stroj. Jak výkonově, tak ale i po stránce technického řešení a v neposlední řadě i výrobního zpracování.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.139.25 (?)
9.12.2016 23:45
Tak, nesený rotavátor Vari, nikdy mít nebude. Měl bych vlastní vizi, ale při cenách služeb, cenách náhradních dílů a věku, který mám, tak než si obléknu dřevěné sako, to již s tím co mám doklepu. Začal jsem tím, že jsem si napřed koupil Vari IV a postupně si vypůjčil pluh a vyorávací radlice v obou provedeních. Pluh APH-352, sice vypadá pěkně, ale horší je to s odváděnou prací, navíc jsem si všimnul, že majitel nastavovací těleso nejméně 2× zlomil. Proto byl pořízen pluh NM1-017, včetně nastavovacího tělesa. Tento pluh mnohem lépe zaklápí, ale osyp převracené skývy do brázdy je také dost velký, na svědomí to má velikost a tvar odhrnovačky. Nevím, proč na tak důležité části pluhu výrobci šetří. Po vyzkoušení vyorávacích radlic, mne nadšení přešlo a proto jsem si opatřil vyorávací radlici NM1-022, odvedená práce se ani nedá srovnávat, jsem s ní spokojený. Myslím si, že slupice by ale ve všech případech, měla být až za pruty. Po profesní stránce ta sk vyorávací radlice je mnohem výš. Ještě k volbě stroje. Velmi velkou roli hraje způsob použití. Koníček, či spíše zábava, samozásobení, nebo podnikání.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.249.136 (?)
10.12.2016 11:38

Mate pravdu, tiez mi chybalo niekolko zariadeni ku traktorceku Vari: 

1. Sadzac zemiakov(=brambor) - zreparoval som preto staručký babosed v dobe, kedy Vari sazec brambor este nemalo v ponuke (v súčasnosti ho už Vari ponúka, ale nemenil by som, lebo babosed sadi spolahlivo a bez problemov zemiaky velke, male, roznorodych tvarov, dokonca v čase nudze aj s 15cm klíčkami bez poškodenia...)

2. Sadzac cibulovin (cesnaku, cibule sadzacky,...) -  nejaky Vari pred rokmi malo v ponuke, ale dobe meštiakov a ich okrasnych zahrad asi nie je zakaznicky zujem či-čo...  Tak som s malou dušičkou kupil od priekupnika nejaky rusky "maslostroj",  ale ten funguje prekvapivo dobre. Samozrejme musel som vyrobit na túto rusku mašinu kompletny predny uchyt ku Vari, lebo povodne to bolo prislusenstvo ku nejakemu ruskemu motobloku.  Opakujem funguje velmi dobre, sadi cesnak aj ozimny aj jarny aj cibulku sadzacku a uroda je dobra. Moc dobra, aj ked cesnaky nie su bruškami v jednom smere, ako pri rucnom sadeni. Konstrukcia je typicky ruska, opravitelna kladivom, majzlom a zvarackou, aj ked to este nebolo treba opravovat.

3. Sadzac sadenic, priesad  -  tu je kazda rada drahá akým strojcekom pripojitelnym za Vari sadit male prostokorenne rastlinky kalerabu(=kedluben), kapusty(=zelí), papriky a podobne. Riesenim je babosed na sposob sadzaca zemiakov (bod č.1)

4. Neseny rotavator - tu by som Vari netrapil, Agzatovy neseny rotavator funguje nad ocakavanie dobre, staci sa s nim naucit robit a neznasilnovat agzatovy neseny rotavator ako to robia mantaci na niektorych videach na YT.  Okrem pripravy pody pod zemiaky urobi vsetko a nezriedka lepsie. Inak Vari je stale špička v oblasti malej zahradkarskej techniky, škoda že na Slovensku ho dost vytlacaju noname nekvalitne braky, co firme Vari paradoxne kazi meno:  neznaly uzivatel si kupi noname sr*čku, mysli si ze kupil Vari, ten noname nekvalitny vyrobok sa pokazi a uzivatel pri pive nadava na Vari...  Dnesny svet je dost prdlý... Napr.: pouzival som v minulosti viacero nožov v rotavatoroch, vsetky boli viac-menej naprd. Včitane agzatovskych. Ale rotavatorove noze Vari su o niekolko tried lepsie. Bezkonkurencne aj v agzatovskych rotavatoroch, kde -div se světe- pasuju ako uliate...  😜 

Připojit reakci

Hecht 7100

10.12.2016 16:08

Vari v současnosti nabízí sazeč brambor již v druhé generaci. V druhé polovině devadesátých let byl v prodeji tažený sazeč s násypkou na 50kg. Byl dražší než dnes současný sazeč, přitom stále vyprodaný.  Souběžně s ním se vyráběl i sazeč cibulovin. Ale zajímal by mě onen "máslostroj" protože je rozdíl takto koupit mechanické příslušenství či adaptér nebo celou pohonnou jednotku - jednoosý malotraktor.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
11.12.2016 17:32

On třeba Agzat není špatný - jako tahač. Ale bohužel, jeho cena je prostě vysoká a navíc nejde z toho udělal klasický rotavátor. Má to širokou převodovku, takže by se s tím nedalo dělat. Diferák je taky dobrá věc, jen si tak říkám, jestli to už není moc přetechnizovaný a jestli nestačí volnoběhy v kolech. Protože to co tam není se jednoduše nepodělá. A říkám si tak, že když budu chtít klasickej rotavátor, tak bych stejně musel mít verzi s 80 mm spojkou a koupit ještě převodovku vari. Na sečení je ta vysoká převodovka k ničemu, na svazích bych se s tím bál dělat.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.32.29 (?)
11.12.2016 20:00
Volnoběžky v kolech jsou na dvě věci. Když jedete s vozíkem, zvláště na malých kolech, do kopečka a máte zahnout, tak se může stát, to co už tady někdo nakousl, to je vykloubené ruce a třeba vyražené zuby. Musíte mít všechna závaží, případně přidat na přední nosič dalších 10kg, aby to nehrabalo a když chcete zatočit, tak do řídítek musíte vložit tak velkou sílu, abyste překonal sílu v tahu, protože vnitřní kolo se otáčí stále stejně, jede se na uzávěrky dopředu, tak musíte rukama vložit takovou sílu do řídítek, aby se mohlo vnější kolo otáčet rychleji a tím pádem odbočujete, když to nepřekonáte, jedete pořád rovně. Při orbě je dobré mít jedno kolo uzavřené a druhé s volnoběžkou dopředu, usnadní to otáčení. U Vari je k sečení třistšestnáctka, ale ve svahu to také neni žádný med, zvláště ta pevná náprava a bezdušové pneu k tomu. Když se máte mnohokrát, během seční otáčet o 180°, tak to také neni med.
Připojit reakci

Hecht 7100

11.12.2016 20:26
S volnoběžkama zatáčím s vozíkem jednou rukou, tím nechci z volnoběžek dělat bůhví co, za ty roky poruchovost nula.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.216.66 (?)
11.12.2016 22:19
Nebavíme se o poruchovosti volnoběžek. Naložte si vozík, na traktor pověste všechna dodaná závaží, na nosič pozice 79, přidejte další dvě závaží a jeďte do kopce, který má až 20° a zkuste si zamyškovat, nebo odbočit, samozřejmě v tom kopci. Vyzkoušejte si to a pak napište. Já to taky dělám jednou rukou, ale je tu to ale, takto to dělám s prázdným vozíkem, bez závaží a na rovině.
Připojit reakci

Hecht 7100

11.12.2016 22:30
Nejsem de.bil, abych tohle dělal. Na traktor dávám 3 malá závaží a kola mají závaží. Velké závaží dávám na orbu a do 20° kopce nemám důvod myškovat.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.70.35 (?)
12.12.2016 9:04
No vidíte, jak jste se krásně prokecl. Kdybyste četl i dřívější příspěvky, tak by jste tu nepsal nic o ztáčení jednou rukou. Musíte si uvědomit, že nemáme všichni stejné podmínky, Už na základce v zeměpise, jste se mohl dozvědět, že drtivá většina území republiky je hrbatá, tu míň, tu víc. Nejspíš jste nedával pozor. To, že vy máte rovinu, nebo máte políčko na rovině, neznamená, že to tak mají všichni.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 11:35
Jo prokecl. Do 20° nejezdím s naloženým vozíkem a nemyškuju přitom. Chtěl bych vědět, kolik takových případů je. Jednonápravový traktor na pevném podkladu v tahu nejde dobře zatáčet, zkuste s Agzatem a uvidíte, že s Vari jednou rukou zatáčet lze. Ovšem ne myškováním. Do takového kopce jedete za 1. a případnou překážku odbočku vidíte zdálky a nepotřebujete myškovat. Volnějším tahem zatáčím jednou rukou.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.167.180 (?)
12.12.2016 11:51
Nechci dráždit, ale pořád vidíte jen to svoje. Kdybych nemusel do kopce, tak o tom nepíšu.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 13:06
Do kopce v tahu zatočím jednou rukou s naloženým vozíkem. Na polní cestě snadněji, než na asfaltu, na lesní cestě snadněji než na polní cestě. Pořád mi uniká potřeba myškovat s naloženým vozíkem do takového kopce na 1 rychlostní stupeň. Také jezdím do kopce naložený a vím, jak mám jezdit. Do prudké zatáčky si najedu, abych nemusel prudko točit na místě. Během zatáčení hned silně netlačím na kleče, postupně a traktor se pěkně vytáčí na každém sebemenším odlehčení jednoho z kol se víc vytočí. Volant tento traktor nemá, tak s tak snadným otáčením nesrovnávám. Palce jsou v poloze volnoběžné pro pojezd vpřed.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.230.5 (?)
12.12.2016 15:30
Musím předeslat, že nám tady pěkně básníte, nebo nás taháte za fusekli, nebo se chcete hádat, nebo jste na kozlíku za klečemi neseděl, už to vaše - během zatáčení hned silně netlačím na kleče, napovídá. Člověče, vy jste, buď jednoruký, nebo tatar - označení nechápajícího jedince, to mám z kžížovek. Vždycky není možnost, překážku objetet. Každý nemá k dispozici takový prostor, aby mohl projíždět v táhlých širých obloucích. To co vám uniká, je jakákoliv náhle se vyskytnuvší se překážka. Dosadit si můžete cokoliv, třeba hluchou tchýni, sousedovic psa, nebo kozu, případně plazící se miminko atd.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 15:46
Takovou zkušenost nemám, že přede mě spadne kámen, jako půl auta a nejde objet. Do dálky vidím a mám čas si rozmyslet kudy pojedu. Je těžké pochopit, že zatáčím pozvolna a do zatáčky si nadjedu, je jak čtu. A ještě napište o vaší tchýni a jejích fusaklích, o Vari nepište. Panelákoví řidiči Vari jsou tragikomedianti.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.104.243 (?)
12.12.2016 16:07
Jsou tu dvě možnosti. První - jste opravdu tatar, nebo druhá - chcete se hádat amít stále navrch poslední slovo. A nepřekrucujte!!
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 17:15
Platí třetí možnost a ta je, že dávám protinázor k pomluvám kvalitních výrobků. Nebudu překrucovat a Vy si nevymýšlejte.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 17:44

Nějak se v tom už ztrácím. Protinázor kterým kvalitním výrobkům?

Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 18:04

Hecht 7100 host - xxx.xxx.32.29 (?) 11.12.2016 20:00 Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Volnoběžky v kolech jsou na dvě věci,,,,,,, protinázor třeba tomuto

Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 18:23

Já mám totiž ten pocit, že když někdo píše kladně o Vari, je to bráno jako by psal, že je to bezchybný a nejlepší stroj, co může být. Aniž by to teda vyslovil.  Jasně že jsou lepší jednoosáky než Vari, stejně tak i horší - k tomu tech. zázemí apod, no a pak už je na každém jak si to vyhodnotí a pro co se rozhodne.

Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 18:53
Tak tak, já mám i pocit, že Vari je takové měřítko a tím se stalo z důvodu oblíbenosti a spolehlivosti. A na toto kritici zapomínají, klady výrazně převažují nad nedostatky.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.161.166 (?)
12.12.2016 19:55

No jo, ale v tomto vlákně se mluví o dvou typech volnoběžek. U Vari je klasická, ale u Hechtu je "falešná", kdy se kolo otočí zhruba o 3/4 otáčky než se zasekne o doraz. A právě tato volnoběžka je pro jízdu s vlekem peklo. Při zatáčení nevíte, kdy se řízení zablokuje (záleží na výchozí poloze dorazů) a při tahu do kopce to většínou táhne do strany, poněvadž zabírá jedno kolo. Co se týká zatáčení s naloženou vlečkou ve stoupání, je skutečně v Vari namáhavější, ale není to nic tragického. S Agzatem s diferenciálem je to nádhera, ale to se jedná o jinší kategorii traktůrku.

Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 20:13
👍 Ano, ta volnoběžka je rozdíl levná čína a kvalita Vari. Agzat je agzat, Vari je vari. Něco je lepší na Vari, něco na Agzatu, v obou případech se jedná o kvalitní výrobky. Česká nátura nedovolí přiznat chybu levného nákupu až po až se ukážou problémy, zablokované řízení v provozu na silnici a další nedomýšlet, a potom se u piva tragikomikovi rozváže jazyk, jak chtěl ušetřit a naletěl.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 20:22

Je to tak. Mám Agzat s dif. na orbu a tažení, Vari na rotavátorování, ale kdybych si musel vybrat, vzal bych Vari pro větší univerzálnost.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.209.184 (?)
16.12.2016 15:58
Nestačím se divit, jaká je úroveň strojařského vzdělání a marketingového oblbování. Týká se to, jak spojky přenášející kroutivý moment z motoru, do převodovky, a tak, takzvané volnoběžky v kolech. Automatická spojka u Vari, nebo Agzata je ta nejobyčejnější odstředivá rozběhová čelisťová spojka. Konstrukční řešení u Jikovu dvoučelisťově, u Hondy tříčelisťové. Volnoběžka, je strojní zařízení do kterého se během provozu nezasahuje, pracuje samostatně, bez zásahu zvenčí. To co je v kolech varíka a agzatíka je obyčejná obousměrná zdrž s blokací. Marketingově se vynese do nebes a pak funguje stará vesta - tak dlouho se opakuje výmysl, až se stane pravdou, přičemž se v míře nejvyšší využívá neznalost a povrchnosti.
Připojit reakci

Hecht 7100

16.12.2016 17:06
Divit se můžete do alelůja, kdopak tu srovnával spojky jedině teď a vy. Vari má obyčejnou zarážku v kole, která funguje, mnohé jiné složitosti stojí dvakrát víc a jak se po.se.rou, tak se nedoplatíte. Vari není na jízdu 1.2.3. plný kotel 20 km tam a zpátky. Vari je šikovný cenově dostupný a nadmíru kvalitní stroj na menší pozemky a komunál.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.191.30 (?)
12.12.2016 20:24
Nechte už toho a přestaňte míchat jabka s hruškama. Každá z těch mašinek je jiný level. Hecht je na zahrádku, kde mám k obdělání 150 nebo200m² a hechta používám místo koleček, na práce, prakticky vedle baráku, abych sousedovi ukázal, že na to mám. Vari je „jinší“ kafe. Přestože má nedostatků až až, tak je určeno k obělávání plochy podstatně větší, ještě před 20léty, ve svých propagačních materiálech psali, že je Vari IV, vhodné k obdělávání dvou hektarů. Myslím, že to „kapánek“ přehnali. Zrovna tak jako u oborávacího pluhu. Napřed vyorávali oběma radlicemi a jezdilo se podle znamenáku, tak dnes od toho ustupují a znamenák tam není a brázdy vyorávají postupně po jedné a edna radlice jede v předchozí brázdě, místo znamenáku. Tady sami uznávají, že to velmi mírně řečeno přehnali.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 20:58
Dodnes má nosič hrobkovacích radlic NM1-001 znamenák. Nechci zpochybňovat vše co jste napsal, ale asi takto vznikají třenice z tvrzení co není pravda. Viz stránky výrobce.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.193.32 (?)
12.12.2016 22:05
No a co? Mají ho tam, ale taky se podívejte na demo videa, kde předvádějí použití tohoto zařízení v praksi. Demonstrátor popisuje a natahuje války tak jak jsem to napsal. Sami dodávaný znamenák nepoužívají! Další co se chce hádat.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.12.2016 22:18

Vy lže "že znamenák už tam není" a já se chci hádat? Omlouvám se, že jsem vyrušoval.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.205.151 (?)
12.12.2016 22:56
Přiznám vy detailisto, že jsem se dříve nepodíval na nejnovější návod k obsluze. Udělal jsem to teď a zjisti jsem, že je totožný s mým papírovým návodem, starým dvacetpět let. Ale v návodu na stránkách Vari, je také video, na které byste se měl podívat.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.84.190 (?)
13.12.2016 6:30

Vy se tu budete tak dlouho hádat, až to všechno vymažou.Je tu napsáno Hecht 7100.Co sem kdo plete Vari a jak se sním zatáčí jednou rukou.Jeden tvrdí že to jde, druhý že to nejde.Protože Vari mám, tak rozumím oběma.Lehce tlačit a kleče si to odlehčení najdou a kola udělají část oblouku.Ten znamenák mám nový krásně červený a nikdy jsem ho nepoužil.Taky nepíšu že je na nic.Nejsem vševědoucí.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.87.26 (?)
29.12.2016 23:03

105.167 napsal: S volnoběžkama zatáčím s vozíkem jednou rukou,.... Můžete tedy vysvětlit, proč si někteří majitelé jednoosáků vymýšlejí tavéto vyfikundace, které usnadňují řízení. Podstatný pro řízení, je počátek videa, do 26té vteřiny, zbytek s manipulační rukou, neni pro řízení podstatný, přestože to může být velmi dobrý pomocník. Proč to asi ten hoch dělal, když podle vás k řízení soupravy stačí jedna ruka, možná jen jeden prst.

Připojit reakci

Hecht 7100

30.12.2016 12:33
Zatáčím jednou rukou a fakt nevím, proč ten hoch něco dělal. Třeba nemaže nápravy, má ruky, jako špejle, měl slabý oběd, nevím. Ani nevím proč za Vari tahají dva vozíky. Některé mezikusy bych za kleče nepustil ani panelákové oráče.
Připojit reakci

Hecht 7100

30.12.2016 17:58
Jízda se soupravou: VARI s vozíkem ANV-400 je snadná Po připojení jednoosého návěsu ANV-400 k jednoosému malotraktoru vznikne souprava pro dopravu nákladů, přídavných nářadí a strojů. Před jízdou nastavte vodicí rukojeti do takové polohy, abyste mohli ovládat bez obtíží páčku akcelerátoru a bezpečnostního vypínače zapalování na madlech vodicích rukojetí i při zatáčení se soupravou. Na zpevněných cestách a silnicích III. třídy používejte podle zatížení návěsu a povahy terénu pojezdovou rychlost (na převodové skříni označená „P“). Pokud při jízdě v terénu nebo do kopce začíná motor ztrácet otáčky a výkon a je nebezpečí, že spojka začne prokluzovat, zastavte a přeřaďte bez prodlení na nižší rychlostní stupeň. Řazení provádějte pouze při volnoběžných otáčkách motoru! Pokud sjíždíte z kopce a západky na kolech jsou nastaveny na polohu volnoběžnou vpřed, přibržďujte soupravu nožní brzdou na návěsu, aby nedošlo k rozjetí soupravy na vyšší rychlost a tím k její snížené ovladatelnosti. Maximální povolená rychlost s návěsem je 15km/h Víte že? Na celou zakoupenou soupravu výrobků VARI (jednoosý traktor + vozík ANV-400) vydává výrobce technické osvědčení pro provoz na pozemních komunikacích III. a IV. Tříd. Soupravu nepřetěžujte. Brzdy návěsu jsou dimenzovány pro celkovou hmotnost soupravy (jednoosý malotraktor + návěs + užitečné zatížení + obsluha) max. 770 kg. Pravidelně kontrolujte dotažení svorníku osy a také promazaní volnoběžných nábojů. Tato pravidelná kontrola výrazně prodlouží životnost celé nápravy. Tento stručný základní návod Vám jistě usnadní a zpříjemní obsluhu celé sestavy VARI a tím se jistě stane vaším ještě dokonalejším pomocníkem.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.174.84 (?)
31.12.2016 10:36

Takové mladé, silné a hlavně sciocco mezikusy, přímo miluji. Ten hoch určitě maže to co se mazat má, určitě nemá ruce jako špejle, určitě dobře papá, ale na rozdíl od vás ví, jak se chovají kola při zatáčení, ví co je to diferenciál, jeho uzávěrka a jak se používají, ví jak toto zařízení nahradit u stroje, který to nemá včetně posilovače řízení a nemá vestavěné vymoženosti jiných malotraktorů, které usnadňují zatáčení, nebo otáčení. Můžete si prostudovat malotraktory Agria a co zamená v označení KL, nebo proč mají jednoosé malotraktory BCS Power Safe, na svých řídítkách tolik páček.

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 7:12

Vari mám a vidím to přesně tak, jak to popsal host 174.84.Žádné jednou rukou neexistuje při zatáčení.Teoreticky když pustím kleče levou rukou, tak mi to chcípne, když pravou, tak nemůžu ubrat plyn.Proč bych to tedy dělal.Držím to dvouma rukama při zatáčení, nahrazuju diferák, odpočinu si a řídím jednou rukou za zatáčkou.Jsem si to zvolil.Až si koupím H7100 tak se s tím taky naučím zatáčet, budu na vozík nakládat méně apod.

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 9:56

Na vypínači je pojistka proti vypnutí, velký oblouk je snažší vytáčet jednou rukou, páčka plynu drží v poloze, která se nastaví, i na méně plynu. Chce namazat nápravy, nafoukat kola a jde zatáčet jednou rukou.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.193.78 (?)
3.1.2017 11:12

V bezpečnostních předpisech je v čl.9., před kterým je umístěn symbol, který uživatele nabádá k ostražitosti, týkající se možnosti úrazu obsluhy a je tam napsáno „Poloha 1. (kterou vy doporučujete) se používá při startování motoru, při seřizování otáček motoru nebo při krátkodobém odstavení stroje při němž je však motor v chodu“. Osobně znám podobného chytráka, který vyřadil bezpečnostní spinač z činnosti a následkem bylo, že mašinka jeho samotného přejela a může děkovat Bohu, že se nestalo nic závažnějšího. Obešlo se to zhmožděným cemrem, obrovským hematomem a bolestmi zad, trvající více než jeden rok.

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 11:32

Malotraktor s vozíkem a bez vozíku je velký rozdíl. S vozíkem přejede tak leda tebe. Bez vozíku se nesmí vypínač blokovat, proto se nazývá mrtvý muž, neboť může u plotu zdi, při couvání přejet maníka, kterej si vypínač bloknul. Na vozíku sedíme a řídíme.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.223.77 (?)
30.12.2016 20:19
Vypadá to tak, že v Rusku jezdí pár kousků Vari, co si koupili důstojníci okupační armády ze srpna 68, je však docela možné, že je dostali darem. V nabídkovém katalogu jednoho velkého moskevského obchodňáku, kde mají v katalogu desítky značek a stovky modelů kultivátorů a jednoosáků, se bohužel značka Vari nenachází.
Připojit reakci

Hecht 7100

30.12.2016 20:50

A Rusko je nějaká míra prodejů Vari? I tam se Vari vyskytuje, jestli jste z Ruska, tak si koupíte i tam.

Připojit reakci

Hecht 7100

30.12.2016 20:57
Dejte do gůglu : культиватор vari a ukáže se katalog Vari 2012 v ruštině. ru ne ua.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.157.254 (?)
30.12.2016 23:37

Jednotlivé díly nabízené k prodeji, jsou jen bazarové zboží. Nikdo neví, odkud je. Převodovka Terra je pravděpodobně z Francie, a pokud je to Gutbrod, tak je to z Německa. Prospekt a skutečný prodej je obrovský rozdíl. Psalo se o desítkách značek a stovkách modelů různých kultivátorů v nabídkovém katalogu jednoho moskevského obchodního centra, ale Vari, tam neni. I u nás jsou v bazarech také nabízené, různé části něčeho k prodeji a jejich majitel ani neví co, nebo z čeho to je. Uveďte ruský obchod, kde se Vari z Libic prodává. Vaše odkazy jsou velmi neuspokojivé.

Připojit reakci

Hecht 7100

31.12.2016 8:10

Moje odkazy jsou znepokojivé pro Vás a tenhle ještě víc, servis mají i v Moskvě.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.243.67 (?)
31.12.2016 10:01
Vy jste tedy pěkný převraceč. Nenapsal jsem, že vaše odkazy jsou znepokojivé, ale neuspokojivé, což je rozdíl. Nikoho nestraším, ale po vás jsem jen chtěl odkaz, ve kterém bude jednoosý malotraktor Vari, nabízený k prodeji v Rusku. Můžete mi vysvětlit proč tu zatahujete bazar a kosilky, když o nich v tomto vlákně nebyla řeč a operujete s tím, že tam výrobky Vari mají. Neberu vám to vy kličkující zajíci, ale bavíme se o jednoosých malotraktorech a ne o tom co se stále snažíte podvrhnout. Podívejte se na „chudovo.org.
Připojit reakci

Hecht 7100

31.12.2016 10:30

Chtěls odkaz na vari v Rusku, chtěl.

Připojit reakci

Hecht 7100

31.12.2016 16:56

V ČR lze koupit tolik různých jednoosých strojů od východu po západ, ale vždycky se všechny musejí porovnávat s Vari. Navíc i stroje dvojnásobné prodejní ceny. Já to prostě nechápu. Kdyby tady nebylo z čeho vybírat a člověk byl odkázaný jen na jednu značku, ale takhle? Rád si přečtu něčí vlastní názor pramenící z vlastních zkušeností na ten který strojek. Nemusím s tím souhlasit a třeba bych si ten jeho strojek ani nekoupil, ale beru to na vědomí a přeju spokojenost. Každý má občanku, svoji hlavu, sám si volí priority a podle toho vybírá. Stejně jak ti, co sem píšou svoje postřehy z provozu 7100.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.45.176 (?)
3.1.2017 14:06
Na jednu stranu máte pravdu. Ale porovnávat a ptát se na internetu co je to za mašinu a jak se s ní dělá, nebo co umí, je cesta do pekel, která dřív, nebo později končí hádkou a osobním napadáním, labilnější jedinci začnou tykat a používat hulvátské výrazy. Nejlepší zkušenosti, jsou zkušenosti vlastní. Kupování pode katalogů, které překypují marketingovými superlativy, také neni ono ořechové, protože se velice lehce naběhne. Řešením jsou work shopy, v Česku by se mělo spíše říkat „předváděčky s možností vyzkoušení“, když tu máme úřední jazyk češtinu. Takovou malou hvězdičkou je Vari, ale to koná své polní dny jen v Libicích a nepředvádí toho najednou mnoho. Měly by být k předvedení a vyzkoušení všechna zařízení k zpracování půdy. Bohužel se tak děje pouze v Libicích, takže je to jen pro zájemce s vlastním přibližovadlem. Dojíždět na „dílny“ do Libic vlakem, z různých koutů republiky, neni nic příjemného. Považoval bych za vhodné takovéto akce provádět na vícero místech v republice a smozřejmě by tyto akce měli provádět všichni prodejci dovážené techniky.. Občanka a hlava ke správné volbě nestačí, protože ovlivněnost marketingovými taháky je obrovská.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
3.1.2017 14:23

Ono myslím úplně stačí, když se napíše, že na export jde cca 50% produkce vari. S bubnovými sekačkami obrovsky prorazili v Německu, kde je dodává firmě AS-Motor. Další dealer GMI prodává i krom jednoúčeláků i vari systém, což je viditelné i v jejich nabídce. Malotraktory jim fungují i v Africe nebo Velké Británii. Mulčovače mají rádi například ve Finsku, kde patří k oblíbeným strojům. Já si myslím, že to je dost na to, aby se člověk zamyslel nad tím, zda-li se jim tam daří nebo ne. Ono totiž když Vás někdo pustí nechat vyrábět pod svojí značkou (AS-Motor), která má obrovské renomé po celé Evropě, je to důkaz toho, že nedělají žádné šmejdy. Ano, každý výrobek může mít i slabiny, což je normální věc, ale u malotraktoru, jak tu někdo psal, klady výrazně převažují, a to nejen v základních věcech, ale mají i vychytané věci okolo.

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 14:33

ukazovateľ "50% produkcie na export" má nízku vypovednú hodnotu a prihliadnúc na relatívne malý český trh a povahu výrobku je podľa mňa tento ukazovateľ nízky a mal by byť vyšší. z pohľadu kvality, resp. konkurencieschopnosti produktu je dôležitejší trhový podiel v danej krajine a nie len údaj "nájdeme ho", ale každá informácia sa dá prezentovať tak ako chceme a hlavne čo ňou chceme dosiahnúť. 

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 16:38
AS-Motor úplně stačí, stejnak tomu mezikousky vůbec nechápou. Po vstupu do kapitalismu se postsocialistické státy odklonily od bývalého SSSR. Čas ukázal, že se stala chyba. Trhy bleskově obsadily štiky vyspělých zemí. Zpátky se dostat na tyto trhy je velmi, velmi obtížné. Proto v duchu kolik v Rusku jeden nechápe menší obrat v Rusku a velký podíl prodeje v tzv rozvojových zemích, či naopak v Německu AS-Motor.
Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 17:17

neviete, aká je cena vari v rozvojových krajinách, teda keď tam má také podiely, lebo mne príde tá cena vysoká u nás, myslím že viac ľudí má rovnaký názor. v tejto súvislosti ma zaujíma za koľko sa tie stroje predávajú tam, keď priemerné príjmy ľudí sú tam podstatne nižšie ako u nás. 

Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 17:51
Cenu mohu porovnat na český trh. V roce 1994 jsem koupil Vari za 4 tehdejší platy.
Připojit reakci

Hecht 7100

3.1.2017 19:37
45.176 ale oni nemají předváděcí akce jen v sídle firmy. Jsou i mimo něj. Třeba na Vysočině jihu Moravy apod. Je fakt, že to jsou vždy na něco zaměřené akce. Sázení brambor, orba či sečení trávy na mnoho způsobů s různými stroji. Je ale fakt, není-li auto, jen těžko se kamkoli dostává a spoléhat se na to, že ta správná předváděcí akce bude zrovna za mojí zahradou moc nejde. Bunny, když jste se pustil do toho prodejního rozboru - je jasné, že kdyby firma Vari měla zákazníky jen v ČR asi by už neexistovala, protože ten trh je malý. Je malý i s SR a dopadli by jako Agzat, který je na tom sortimentně, s inovací či nedej Bože vývojem nových adaptérů tam, kde je. Raději nakoupí některé aktivní adaptéry od Vari, má to i "s papírem" a nic neřeší. Je myslím známý fakt, že Vari vyprodává svoji produkci celkem snadno a i tak, že vzniká na tuzemském trhu nedostatek některých strojů a určitě to není schválně nízkým počtem vyrobených - sestavených kusů.
Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 13:40

Začlo se psát o Vari a Hechtík 7100 je v ústraní. Viděl jsem ho a nedivím se. K Vari si nečichne. A kdo jste tu plechovou mašinku neviděl, tak mrkněte na profesionální video. Člověk od fochu s tím má plné ruce práce a jak pěkně plechově zvoní. A koukněte na převod na nápravě a pak se mrkněte na Vari. Vari v téhle debatě nemá místo je o 2 levely výš.

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 13:53

veď aj cena vari je o "dva levely víš" :) vy tu stále porovnávate dva cenovo neporovnateľné výrobky.  nezabudnite porovnať akciovú cenu vari s cenníkovou cenou hechtu :) 

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 15:33
Snad vy porovnáváte, hecht jede stále v akciové ceně, protože by se nechytal. Vari má ceníkovou cenu a akce. Akciová cena hecht je aj tak dvakrát přehnaná cena na čínu. Za deset bude hecht do šrotu. Vari dělá v komunále a 20 let.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.244.15 (?)
7.1.2017 16:04

Pane 105.167 myslim, ze ste vystihol kde je jadro pudla:

Pri rozhodovani o kupe takehoto strojceka (napr. hecht710 / vari)  je treba premietnut aj rozmer času. Ak niekto kupuje takyto strojcek na napr. 3 az 4 roky tak rozhodne nizsia cena:

600€ deleno 3 roky je 200€/rok u hechtiku

1800€ deleno 3 roky je 600€/rok u varika, co je trikrat viac.

Uplne ine pocty vyjdu pri pocitanej zivotnosti 30 rokov, co PREUKAZATELNE stroje vari dosahuju aj prekracuju.

Viem si predstavit, ze na kratsiu dobu zivotnosti a mensiu vymeru pozemku (radovo jednotky stoviek metrov stvorcovych) bude pre niekoho hecht7100 prijatelnou volbou.

Ak ma strojcek tvrdo pracovat desiatky rokov na vymere radovo tisicok metrov stvorcovych je vari jednoznacna volba, aj za cenu pripadnej pozicky (ked obstaravacia suma je limitujucim faktorom).

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 18:35
Tak nějak a eště vari na stará kolena dobře prodáte. ZAHRADNÍ TECHNIKA VARI Český výrobce a prodejce zahradní techniky založený v roce 1969.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.95.207 (?)
7.1.2017 19:19
Co to je životnost 30let? K čemu to je, když se něco podělá tak díl v původním provedení není, protože se ukončila výroba. Pak musí nastoupit „české ručičky a hlavička“ a samozřejmě mnohem vyšší náklady na zprovoznění stroje. Třeba bezkontaktní zapalování, kde ho sehnat, není, tak se musí začít laborovat s kontaktem; karburátor pro motor 2T DV, není, tak se musí koupit to co je, to je bez automtického dekomresu a zvlášť dekompresor, kde se pak podělo pohodlné startování. Kuličkový zámek na řazení rychlostí, od novoty si musím dát setsakramenský pozor, i oční chirurg tam flákne rychlostní stupeň, který tam nechce, nebo tam nepatří. Odstředivá spojka je dobrá do sekaček a křoviňáků, ale ne do malotraktoru. Mít alespoň o čtyřicet méně, tak jsem už dávno udělal co je navrhováno výše. Koupit sofistikovanější stroj, než je varík, i za cenu půjčky. O zpracování tisícek metru štvorcových, raději nepište. Jednoosáky se změnily vyhláškou EN 709/A4, na nosiče nářadí, které mají na jedničku dopřednou rychlost menší, než jsem vyvinul při pohybu vpřed plazení, ve svých dvaceti, když jsem plnil vojenskou povinnost. Při použití s vozíkm, může dojít k poškození převodovky, protože to pracuje takto: je to dáno technickým řešením okamžitého zastavení podle evropské normy. Při stlačení páčky spojky dojde k zablokování kol, protože lamely jsou v této poloze přitlačovány talířovou pružinou k pevným lamelám. To samé se stane při puštění červené bezpečnostní páky-motor zůstane v chodu, zatímco kola se zablokují. Vysoká bezpečnost a uživatelský komfort jsou ale v protikladu k užití pro tažení vozíku. Takže provedení ACTION, už asi neuvidíme, zbude jen PWER SAFE. To pak zbývá se znovu přeorietovat na východ. Když bubnovkou na DSK316, požnete 1500m², tak jste utahaný, jen z té superrychlosti 2,2km/hod a když máte hodně objíždění, nebo otáčení, tak máte navíc utrhané ruce. Je hloupost tvrdit, že je to pohyblivá mašina. S větším strojem na diferáku a bržděnými koly zvlášť, kličkování zvládnu taky a bez rvaní stroje do prokluzu jenoho kola. Těch 2,2km/hod je opravdu směšné, se stejným motorem a bubnem, jsou konstrukce s rychlostí 3,5km/hod. To člověk zjistí časem, zvláště, když se v tom začne šťourat ale to už je pozdě!! Mít jen 150m², jdu úplně klidně do Hechta.
Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 19:40
Životnost 30 let je že stroj jede 30 let s malými provozními náklady. Můj jede 23 let. ****Při použití s vozíkem může dojít k poškození převodovky*** mezikusem. České ručičky nejsou třeba, na 30ti letého varika je skladem všecko.
Připojit reakci

Hecht 7100

14.1.2017 19:16

Můj varik jede 23 let. Přeju to samý tomu, co si koupí hechta.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.23.231 (?)
15.1.2017 10:26

Naučte se významy slov akční a akciový.

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 11:21

Jo já sem debatil s Bunnym.

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 17:58

kde sa vlastne vari vyrába, keď na webe je info o tom, že v čr sa len finalizuje (kompletizuje), ale o pôvode stroja tam nie je žiadne info? 

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 18:47
To není moc jednoduchá otázka, "kde sa vlastne vari vyrába" Vari je i spousta jiných a jednoúčelových strojů. Já si myslím, že je toho spousta co se tam vyrábí a jsou i díly, co se dováží. Slovenské Prakovce už dávno nelijí obaly převodovek, díky tomu zmizel i vrchní Al díl převodovky a převodovka je celolitinová i s odvětráním, česká ozubárna co dělala její náplň taky neexistuje. Přesto se tam v Libici tváří, svařuje, odvaluje obrábí. Kdo by opravdu chtěl informace, neptá se zde. Někde dokonce psal jeden bl-bec že ve výrobě snad není jediný zaměstnanec. Má cenu takovým lidem něco vyvracet? Nemá.
Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 19:10

pre 11.110: vo výrobe celkom určite zamestnanci sú, ale tuším tu niekto minule písal (asi aj vy), že vari vyrába kosačky pre as-motor, ktorý ich potom predáva pod vlastnou značkou a na stránke je aj video z výroby, tak nie je dôvod tomu neveriť. lenže spoločnosť nedisponuje veľkým počtom zamestnancov a keď predpokladám, že ich "zhltne" produkcia kosačiek, tak potom sa logicky natíska otázka, kto teda pre nich vyrába napr. jednoosé traktory, lebo na ich stránke je zmienka o finalizácii (kompletizácii) a nie výrobe, čo je značný rozdiel. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
7.1.2017 19:11

Ono je úplně putna, kde se co vyrábí, pokud vám jde o kvalitu a neošizenost finálního produktu, velmi důležitý je také pozáruční servis a dostupné díly. V průřezu trhu je mnoho firem, které mají mnoho produktů, ale o jejich skutečném původu se nemluví, protože to je jen zbytečná debata o ničem. Myslíte, že někdo, kdo si bude kupovat obyč sekačku se sběrákem, bude před koupí běhat kolem stroje s lupou a zjišťovat, odkud který komponent pochází? 90% všech sekaček pro parkové trávníky používá převodovky GT z čajny a taky to nikdo neřeší. A když se tu tak hrozně řeší vari, pro příklad přiznali původ základního motoru XP200 pro malotraktor, nemají se za co stydět. Ten motor se ukázal být natolik dobrým, že v řadě věcí překonává vyhlášenou hondu. A nová převodovka pro orbu je v řadě věcí mnohem lepší než ta stará - na překopávku z nápravy na kypřič nemusíte mít jeden klíč v ruce, a díky odvětrání vám olej při těžké mnohahodinové orbě nelítá olej skrz simerinky. To jsou ty věci, které by člověk měl vidět a ne rejpat se v hloupostech.

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 19:26

pre 9.6: mňa osobne tiež nezaujíma čo sa kde vyrába do momentu, kým mi niekto nezačne hovoriť o dlhoročnej životnosti a histórii. v tom momente ma začne zaujímať, či sa stroj vyrába za rovnakých, prípadne porovnateľných podmienok ako to bolo vtedy, či dodávateľia dielov sú rovnakí a pod. tiež ma začne zaujímať, kde sa čo vyrába, keď sa to porovnáva s iným výrobkom a používa sa argument "to je čínské" a tak mi príde logická otázka a toto je aké? ďakujem, v podstate ste mi odpovedali na moju otázku. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.227.133 (?)
7.1.2017 20:07
Napsal jste: A nová převodovka pro orbu je v řadě věcí mnohem lepší než ta stará - na překopávku z nápravy na kypřič nemusíte mít jeden klíč v ruce, a díky odvětrání vám olej při těžké mnohahodinové orbě nelítá olej skrz simerinky. Uvědomte si ale, že v tomto oboru, co neni zkuplováno napevno, moc nevydrží. Chtělo by to aby některý majitel Globalu předvedl fotem, jak vypadají šestihrany po určitých m². Za cca 25let provozu, při oračcce a rotavátorování cca 0,1ha, se nic nestalo. Stačilo to jednou půjčit a přivezli to na vozíku. Horní gufero profouknuté, olej ve spojce a tím pádem cca 3,5palackého v pr.... Nechci tvrdit, že ten pojišťovák neni k ničemu. Ten tam měl být, už jako první vylepšení GUTBRODu, od prvopočátku. Na XPéčku se mi líbí vypouštění oleje a kovová vložka průvlaku pro startšňůru po celém obvodu. Když je Honda na DSK317 s koly, tak by startující osoba měla mít alespoň metrdevadesát, aby nebyl prošoupaný průvlak pro startšňůru. Varik bude pro mne, stále jen velmi drahá hračka s ještě dražšími náhradními díly. Vypouštěcí šroub, zátka, 58Kč, plastová mřížka nad ventilátor hondy skoro jeden palacký, zkratovačka zapalování z lámavé křehké slitiny za skoro čtyři kila, ať stojí, ale z onačejšího matroše, proč není hřídel klapky karburátoru, uložena třeba v „o“kroužcích, když všichi ví, že to prd vydrží, nechtějte mi namluvit, že je to na pasé cvajtakt. To jsou ty hlouposti co zvyšují užitnou hodnotu, pak bych byl možná i já nadšencem.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.77.221 (?)
8.1.2017 9:55

105.167, z kupování replik, nebo neznačkového zboží, jsem vyléčen. Doporučil bych vám, v případě že fotíte, si k nákladnému foťáku přikoupit externí blesk od jiné firmy, určený také k tomu jistému nákladnému foťáku a můžete být velmi nemile překvapen. Koupit si neoriginální strunovou hlavu, také může znamenat, že se velmi rychle přiblížíte invalidnímu důchodu z titulu vazoneurozy. Jak může člověk zabránit upadnutí krycí manžety v drtiči Shark, při prvním použití, nebo jak podle vás neschopný člověk může zabránit upadnutí plastového krytu ze Samsona po třech sezonách a upadnutí zástěrek v sezoně první. Mimochodem, ten kryt s balným a dopravou, příjde na dva tisíce a o nějaké replice jsem ještě neslyšel. Jak se chcete plynule rozjíždět s traktorem vari, nebo sekačkou na třistašestnátce. Když dodržíte literu výrobce, tak to vám vždy skočí, jako raněné zvíře, myslím, že je to vystižné pojmenování toho cuknutí a netvrďte, že to neni pravda. Za ty roky jsem si už trochu zvyknul, ale když chci mít, alespoň trochu sušné travní strniště za Samsonem na třistašestnátce, tak nesmím zastavit, nebo před rozjedem musím metr couvnout.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.234.7 (?)
8.1.2017 10:32
Zapoměl jste odpovědět na otázku. Žádnou solidní repliku, žádná solidní firma nevyrobí, jedině, pokud by šlo o licenci. Pořád to bude podvod.
Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 11:03

pane 105.167: berte to prosím ako kompliment a vyjadrenie môjho obdivu voči vám, ale mám na vás jednu otázku. sú vyjadrenia "Vari je jednoduchý a velmi spolehlivý stroj, vyrobený s důrazem na kvalitu a těžký provoz... Tak nějak a eště vari na stará kolena dobře prodáte" z vašej hlavy alebo je to školenie na podporu predaja? 
predstavte si, že niekto nezainteresovaný otvorí tému, v ktorej sa nadáva na jeden stroj a chváli iný doslova reklamnými heslami. prvé čo napadne takého človeka je otázka "ako veľmi zle sa to predáva, keď tomu robia takú masívnu kampaň a stroj nekúpi", lebo veď dobré sa predáva samo.  cesta do pekla je vydláždená dobrým úmyslom. 

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 12:28
Pán Bunny, mimo jiné mám Vari s motorem Honda od roku 1994. Tchán má dědečka z roku 1975. Ja som kúpil Vari. Reklamnú kampaň nerobím a třeba s motorem XP 200 jsem Vari vůbec nepomohl, spíš naopak. Nemusíš se mnou souhlasit.
Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 12:41

Vari má myšlenku a hlavně by mě zajímalo, který jiný jednoosák má povolení k jízdě po silnici 3/4 třídy. Nějaké vzít postřik a maželku na vinici s levnějším a horším... Kudy. Má nebo nemá povolení?

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 13:17

pre 84.190: mňa zaujíma akú cenovú politiku má vari na africkom kontinente, keď tu písali, že sa tam vyváža a má výrazné trhové podiely, keď životná úroveň v tých krajinách, priemerná mzda je neporovnateľne nižšia ako u nás a aj pre nás je to dosť drahý stroj, na ktorý si odporúčajú zobrať aj pôžičku. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.252.12 (?)
8.1.2017 15:29
Mzdu v různých zemích Afriky nemusím znát, stačí mi, když se na to musím mezi reklami koukat v telce, UNICEF.
Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 14:38
V roce 2002 proběhla prezentace Vari systému v Africe. Zájem byl. Následovaly obchodní dohody. Česko přestalo být rozvojovou zemí v roce 2006 a patří mezi vyspělé země. Do roku 2006 se prodaly v českých a slovenských zemích tisíce kusů Vari všech modifikací. Nikoho nezajímalo, čím se varik zaplatil. Jeden šetřil, druhý dal výplatu, třetí kupónovkou. Prodej v té či jiné zemi je obchodní dohoda a reflektuje koupěschopnost cíleného koncového zákazníka. Debata bylo o tom, kam Vari exportuje.
Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 15:03

pre 105.167: my sa asi nerozumieme. nepýtal som sa na prezentáciu, ani na obchodné dohody. zaujíma ma teda trhový podiel v afrike a cenová politika na tomto trhu :) 

máte pre mňa celkom zaujímavé informácie, viete mi dať odkaz na stránku, odkiaľ to čerpáte, rád by som si to prečítal. tie veci ma vo všeobecnosti veľmi zaujímajú.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.252.12 (?)
8.1.2017 15:24

No, nechci strašit, ale když jsou nebezpečim silničnímu provozu i stromy, které rostou za příkopem, tak se může stát, že na tu svou vinici, nebo vinohrad, dostanete varika na přívěsu, nebo v kufru auta. A když někdo u nás začne šachovat s EN 709/A4, tak nevím jak její požadavky splní „konstruktéři“ z Libic, kteří co se týče traktoru, žíjí z toho co vymysleli v Německu, více než před půl stoletím. Může to dopadnout tak, že se varik stane neprodejným a supi ze západu, schlamstnou Libice i s chlupa. Možná to bude AS motor, když už prý pro ni Libice vyrábí.

Připojit reakci

Hecht 7100

7.1.2017 23:32

Pro někoho je Vari hračkou, pro někoho nezbytný životní pomocník. Víte u nás je (dříve mnohem více) dost zahrádkařů a malovinařů, kterým se silný malotraktor nevyplatí a chtějí do vinohradu přesto dopravit např. rotavátor, rosič, křovák, 80 l postřiku i s manželkou. Na podzim pak vyorat brambory, svést hrozny domů, zorat zahradu či malé pole. Jsou přátelé, kteří to tak dělají desítky let, někteří vyměnili Teru za Vari, provedli několik GO motorů a když pak na stáří již fyzicky nemohou, tyto stroje velmi dobře prodávají. Pro takovéto hospodaření výhodnější stroj než Vari na našem trhu zatím neexistuje. I když jsou cenově srovnatelné a robustnější stroje z Ukrajiny, ale ty se zatím hromadně nedováží, tudíž žádné zkušenosti s ND a kvalitou, navíc jsou pro svou velikost nemotornější - pro meší prostory. Jistě, tomu, kdo potřebuje občas něco lehkého odvést, zorat malou zahrádku s lehkou zemí a jednou za rok zrotavátorovat, tak tomu může Hecht či Montfield stačit také na mnoho let. Ale v podmínkách, které jsem výše popsal, je životnost oproti Vari odhaduji tak třetinová, samozřejmě mimo motorů, ty jsou obdobné. O komfortu obsluhy ani psát nemusím. A co se týká poruch u Varin, dle mne je jejich výskyt minimální a většinou jsou důsledkem zanedbané údržby nebo špatné obsluhy.  P.G.

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 0:09

pre 161.166: veľmi pekne ste to napísali, trafili ste klinec po hlavičke. viete prečo sa tie staré, niekoľkokrát po GO stroje tak veľmi dobre predávajú? ponúkajú ľuďom veľmi dobrý pomer úžitková hodnota/cena čo sa zrejme o nových strojoch povedať nedá. ľudia si položia otázku akú hodnotu dostanem za svoje peniaze a zrejme nízku, keď sa rozhodnú pre použitý stroj. nepriamo ste potvrdili slová pána pred vami, ktorý použil pojem "drahá hračka". 

tu stále zaznieva jeden argument. história a kvalita strojov pred 30 rokmi v nadväznosti na súčasnosť. to je úplne irelevantný ukazovateľ. iba jeden prípad, kde história je veľmi podstatná, pri kúpe psa s rodokmeňom.

predstavte si, že si idete kúpiť auto prémiovej značky a vyflusnúť za to slušnú sumu. vás absolútne nezaujíma história, ani to koľko km tie autá najazdili, ani to či ešte stále jazdia, zaujíma vás aktuálna technika použitá v aute, ktoré kupujete a toto sa vám snažím vysvetliť. nemám nič ani proti vari, ani hechtu... 

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 8:20

Vari je jednoduchý a velmi spolehlivý stroj, vyrobený s důrazem na kvalitu a těžký provoz. Pro někoho je Vari hračka że nemá řazení s lamelovou spojkou že nemá diferák a že není výkřikem poslední doby. Je fakt že až na modernizaci motorů a malé změny převodovek a drobné úpravy je Vari stejné. Protože se osvědčlo a takové je chtějí a chci *********dost zahrádkařů a malovinařů, kterým se silný malotraktor nevyplatí a chtějí do vinohradu přesto dopravit např. rotavátor, rosič, křovák, 80 l postřiku i s manželkou. Na podzim pak vyorat brambory, svést hrozny domů, zorat zahradu či malé pole. Jsou přátelé, kteří to tak dělají desítky let, někteří vyměnili Teru za Vari, provedli několik GO motorů a když pak na stáří již fyzicky nemohou, tyto stroje velmi dobře prodávají ©PG.********

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 16:22

Možná bych byl opatrnější s tím "drobné změny převodovky". Koncepčně je to pořád stejné, to je prvda, obal se trošku změnil,  to je vidět. Co není vidět jako by se nestalo? Já myslím, že i v útrobách došlo ke změnám. Technickým a technologickým, dvouchodý šnekový převod apod. Škoda že toto forum není více technické. I když šloka - kdo ví? No a prodejnost v africe?  Nemohlo by to být tak, že stroje pro tamní farmáře nakupuje vláda a vlastně je lidem rozdává? Zjednodušeně řečeno.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.66.6 (?)
8.1.2017 16:54
Nevím jaké změny máte na mysli. Změny, které se provedly na varitraktoru, vedly k zjednodušení a tím ke škodě. Řazení z Terry je určitě spolehlivější, než podělaný kuličkový zámek. O „šnekovém dvouchodém převodu“, čtu poprvé. A proč asi toto provedení Gutbrod, nebo Terra nevyrábí. V Africe, je to úplně stejné, jako u nás s nepřízpůsobivými.
Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 17:17

tak ja si myslím, že to je pekný úspech a ocenenie kvality (úžitkovej hodnoty), keď sa značka presadila na náročnom africkom trhu a farmári prešli od tradičného spôsobu obrábania pôdy na techniku. to je krok dopredu. 

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 17:46

Jednochodý, dvouchodý atd šnek, samosvornost takového nebo toho kterého soukolí - nikdy neslyšel?  To je to, proč jsem si posteskl, že je škoda, že toto forum není víc technické. Ve zde nastoleném způsobu debaty nemá cenu otravovat s takovýma pro mnohé neznámejma věcma, takže kravinama. Dalším k debatě můžou být jiné odlitky převodovky s jimými "žebry" a jinde pro lepší odolnost převodovky s rostoucím výkonem motorů, protože je třeba si uvědomit s jakým výkonem začínala Terra a kde jsou dnes. Nejde o zdvojnásobení, ale trvalé zvýšení a to stačí. V neposlední řadě se pak zde můžeme zase dohádat o tom, že používají onen šnekový převod a ten přece "žere" výkon, ne? Ztráty výkonu a jeho přeměny nejvíce do tepla jsou u těchto převodů známé, popsané a jasné. Jen málo kdo ví co s čím souvisí a okolik. Ať tak či tak, pořád je větší problém spíše zbylý výkon přenést na zem, než řešit kolik ten šnek žere.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.115.27 (?)
8.1.2017 18:37
Ono je úplně jedno co převodovka obsahuje. Pro mne je to pouze licenční výroba. Němci s Francouzema to spočítali a vyzkoušeli dobře, pro dané možnosti. Nemůžeme po padesátiletém invalidovi, chtít tahat dvouradlčný pluh a nebo 15q nákladu, jen tím, že stroj vybavíme silnějším motorem a pro zvýšení adhese navěšíme další závaží. Je to stroj určený pro tahání malého pluhu, kde šíře záběru odpovídá deklarované hodnotě, ale u hloubky to neplatí, protože největší kapacity na orbu v ČR, tvrdí, že maximální orební poměr je 1,27, to znamená, že ořeme do hloubky cca 14cm a nákladu do celkové hmotnosti cca 600kg, vše co je navíc, může způsobit destrukci stroje. Dvouchodý šnek je utopie, varik ho viděl z ponorky. Už tím, že na to svoje pověsím tolik závaží co na agzatíka, tak mu ubližuji a zkracuji jeho životnost.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
8.1.2017 20:39

O žádnou licenční výrobu se nejedná. Posledním licenčním produktem byla červená převodovka T-20, černá verze byla upravená a nepodléhala licencování. DSK-317 je vlastní vývoj Vari s využitím osvědčených věcí, jako je šnekový převod, mimochodem pro tyto stroje naprosto dostatečným. Jo, teď vidím, jak mi tady začnete básnit o převodovce z Považe s diferákem a bez šneku, jenže, to je řešení tak drahé, že po něm sáhne jen málokdo. A je to přesně vidět i na tom, že vývoj se v agzatu zastavil již před mnoha lety, prakticky jen osvěžují nabídku motorů a to je všechno. A než aby si na Slovensku lámali hlavu s vývojem vlastních adaptérů na sečení, raději nakupují od Libice. Položme si ruku na srdce, pánové, když by jste si pořizovali nový stroj, vezmete raději drahý a zastaralý stroj nebo levnější a jednodušší se šnekáčem, ale perfektní ergonomií a odladěným příslušenstvím?

Připojit reakci

Hecht 7100

8.1.2017 20:48

Co to je doladěné příslušenství.

Připojit reakci

Hecht 7100

9.1.2017 12:50

pre 181.165: pane, nikdy neohovárajte konkurenciu a nesnažte sa vytvoriť dojem, že je to čínsky výrobok, aj keď nechápem prečo pri otázke o pôvode tu zavládne zbytočná nervozita. pevne verím, že vaše slová tu niekto vyvráti a na trhu jednoosých malotraktorov má v nemecku vari vynikajúce postavenie a trhový podiel, min. v top 3, lebo nie je dôležité z hľadiska kvality, úžitkovej hodnoty ako sa niečo predáva na trhu s históriou, kde je produkt etablovaný, ale na trhoch kde ľudia k nemu nemajú vzťah a presvedčí ich kvalitou a cenou. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.167.130 (?)
9.1.2017 22:32
Co tam mám vidět, vy hulváte nevychovaný. to video jsem viděl už mnohokrát a jak pan bunny, píše, má tam na korbě pár soušek, které jsou lehké a taky nebylo vidět žádný kopec, varik bez závaží, přesto kleče drží oběma rukama (asi vás neviděl, jak vy bravurně řídíte jednou rukou, s pořádným nákladem, který přesahuje výrobcem předepsané možnosti a druhou se dloubete v nose), rovina jako stůl. Propagační video, pro lidi vaší rozumové úrovně
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 7:42

Na ten náklad mu stačí závaží v kolech, jiné nepotřebuje.Dál, na konci, když chce sklopit, tak odjistí sklápěčku a omezovací řetízek poskočí o pár cm, tak jako mě.2.09min.I nedotažený šroub je tam na kruhové přírube oje vidět.Střih 2.10 min, zvedá ručně a kulatina se krásně vysype, zadek korby je skoro na zemi.Taky prodloužím řetěz.Nevím proč by na takovou ukázku měl vozit mokré dřevo nebo jednou tolik.On má plnou korbu a někomu je to málo.Tak si pusťte další video, jak to děvče vozí hnůj.To kdyby odvezla na kolečku, tak by možná ještě stačila kolem uklidit ten bordel.Co sněžné radlice a vari?Co všechny ty frézy?Jedinou smyslnou jsem letos viděl na Lipně.Vari jede po slabem ledě a nekolik km odhrnuje sníh.Doma to vezmu hrablem.Na zahradě vozím kolečkem.Tady se řeší jednoruký.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 7:56

No jasně. S varikem nejezdím v kamenolomu. Hledaj videa jak je varik špatnej a našli, jak je varik dobrej. HaHaHa Na sníh mám fukar akorát nejde na mokrej snih, zas má využiti celej rok.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.193.20 (?)
10.1.2017 10:33

To video jste tu šoupnul vy. Pár souškových klacíků na korbě nedokazuje prakticky nic, když to tam svištělo bez závaží a dokonce s dalším jiným nedostatkem. Jde o způsob řízení. Tam jsme viděli, že řidič používá k řízení obě ruce, ale ještě jsme neviděli to čím jste to rozvířil, to je řízení stroje jednou rukou, v různých pomínkách. Když jsou na paškalu jednoosé malotraktory, tak proč tu zatahujete nějaký fukar. Já osobně nic nedokazuji, jen upozorňuji na slepé vyzdvihování něčeho, co ani neni možné.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 12:25

pre 84.190: ja som to video, kde dievča vezie hnoj alebo podstelku plnú slamy nechcel spomínať. baví ju to, teší sa z toho, ale skutočne sa to dalo odviesť na fúriku, bolo by to lacnejšie, rýchlejšie ale nebolo by to vari :) 

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 12:43

zase som zvedavý. minule som čítal stránku vari a dnes hecht. vedeli ste, že hecht vyváža do 30 krajín sveta svoje výrobky? podľa mňa keby sú tie výrobky tak nekvalitné, tak by sa tam neuchytili, či? :) do koľkých krajín vyváža vari? 

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 13:05

pre 105.167: máte pravdu, bez vari ani na krok :D akurát niekto tu minule písal, že vari je do najťažších podmienok a zrazu sú tu videá, kde sa dal hnoj odviesť na fúriku a na vlečke bolo toľko dreva, že to vyvoláva úsmev na tvári :)

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 13:37
Vari ka není zakázaný mít na lehkou práci.
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 13:41

pre 105.167: máte pravdu, tam najlepšie vynikne pri prezentačnom videu :) 

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 13:46

Teď dostanete Bunny odpověď, že prezent.videa nejsou zakázané.Nekonečný příběh.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 13:58

pre 84.190: nedostane, na niektoré otázky sa tu neodpovedá. napr. keď ma zaujímalo aký pôvod skutočne majú jednoosé traktory :D

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.107.82 (?)
10.1.2017 17:10

Původ jednoosáků je pravděpodobně v USA. NA přiložených videích jsou jednosáky se sulkou v roměrech, až fantastických. Zde jsou:  video1; video2. Doporučuji prohlídnout si to celé, člověk dostane jakou takous představu, co všechno jezdilo po polích.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 19:27
Jojó bez varika bych se nadřel. Na fúriku tahat tyhle hromady sněhu bys nechtěl to mi věř.
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 19:38

pre 105.167: máte pravdu, super že má vari uzávierku diferenciálu, to je super vec na snehu, alebo ľade alebo v prípade, že toho snehu je viac a nie je to "prašan", ktorý zmizne, keď si kychnete.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 20:30
Na sníh nedávám uzávěrku jenom když sem vyvážel sníh ze dvora dopředu dozadu. Sněhu máme letos hafo nechceš? Kolem cest haldy sněhu půl metru.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.166.137 (?)
10.1.2017 22:38
Pane bunny, varik nemá uzávěrku diferenciálu, protože nemá diferenciál. Diferenciály mají jiné stoje, třeba Belarus, BCS a třeba také agzatík, který přestože má diferenciál s uzávěrkou, tak mu v kolech zůstaly zdrže, které si Libičáci pojmenovali uzávěrky. U varika se blokuje kolo na hřídeli ve směru, který potřebujeme. Pokud se nepletu, tak je to obousměrná zdrž. Ono to vždy vypadá líp, když se něco nadnese malou lží.
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 22:46

pre 166.137: viem, že nemá. robil som si srandu. bývam na dedine, aj veľa snehu tu je, aj kopce ale myslím, že stroj vhodný na najťažšie práce, či najdrsnejšie podmienky, či ako to niekto tu pomenoval by som jednoducho nevyužil a radšej skromne, so sklopenými ušami zostanem pri svojom TZ-4K-14 :) 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.174.138 (?)
10.1.2017 15:31

on ten cinan co vyraba vyrobky ktore v Cine nakupuje Werco a uznacuje ako Hecht / a tych vyrobcov plagiatov v Cine je viac/, ich dodava cez alibabu ktokolvek na vo svete zaujem.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 15:46

pre 174.138: áno máte pravdu a tam je pes zakopaný. že keď ten číňan ich dodáva do celého sveta, predpokladám, že počet predaných ks je obrovský, sú to trhy, kde sú zákazníci viac rozmaznaní, predajcovia sú viac fér voči zákazníkom a nepoužívajú rôzne nekalé metódy a aj tak sa tam tie "čínske šmejdy" predávajú. ono to asi až také šmejdy nebudú a poskytujú dobrý pomer úžitková hodnota/cena. 

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 16:22
Těhle šmejdů jsou plný kontejnery.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.107.82 (?)
10.1.2017 17:04
Jak to víte, vy jste je viděl?
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.174.138 (?)
10.1.2017 18:20

rozhodne pride cas ked sa vyspele ekononiky postavia proti takymto plagiatorskym manierom cinskych napodobnovatelov. Peniaze vlozene do vyvoja, licencii a novych technologii nejdu predsa donekonecna takto kradnut od cinanom. Ja osobne sa bavim na etike predajcov tychto vyrobkov, vzdy ked mam moznost tak sa opytam predavaca, vacsinou v supermarketoch, na povod a vyrobcu. Na 90% dostavam odpoved ze v Nemecku, ked zaprotestujem na na obale je Made in PCR tak nasleduje odpoved ale to sa sklada v Cechach... jedina odpoved moja ze mu dam za pravdu... ano sklada sa to v CR... ale z kamionu..

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 18:31

ja sa tiež pýtam na pôvod a výrobcu u vari pri jednoosých traktoroch a zatiaľ len viem, že sa to finalizuje v čr a tu aj keď miestni diskutéri disponujú zaujímavými informáciami, tak stále na toto nedali odpoveď (len znervozňejú), kde sa to teda vyrába. pevne verím, že to nie je rovnaké ako v tých hypermaketoch... 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.55.16 (?)
10.1.2017 18:46
Velmi se mýlíte, tyto výrobky pocházející z číny, nebo z EU, kde neni jasný původ, budou vesele prodávat řetězce s obrovskými zisky. Ptát se na původ prodavače je hloupost, ten je tak vyškolen, že vám vybrané zboží ani nezabalí, úplně klidně vám řekne tam máte sáčky, nebo vozík, toť vše. Vědí to ti nahoře, ke kterým se nikdy nedostanete. Toto zboží v řádově lepším provedení, musíte hledat u malých obchodníčků, kteří vás stejně vezmou hákem a přesto vám nedají vyčerpávající informace. Vyhledejte si konkrétní zboží v různých státech a srovnejte si ceny. Budete se divit i ušima.
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 18:52

Varik má historii hledejte původ. A jakou historii a původ má Hecht?

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.124.109 (?)
10.1.2017 17:04

Bunny, vaše jednoduché názory sú obdivuhodné.Vy tu chcete tvrdiť že napríklad v nemecku si kúpite kvalitnejšiu pílu za 100 euro ako na slovensku?Lebo predajcovia sa nechovajú nekalo voči zákazníkom.Prosím vás vy žijete na lazoch a chodíte do doliny raz za rok? Nikdy ste neboli v Obi, Hornbachu,lídli tescu a podobne.Máte tam plné regále smetí.A pokiaľ nájdete niečo kvalitné tak je to také drahé že sa vám oči točia ako vĺčik.

Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 17:34

pre 124.109: myslím, že je jasné, čo som tým chcel povedať a keď ste to nepochopili doteraz, tak je zbytočne dodatočne vysvetľovať. 

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 16:03

Ale mňa by naozaj zaujímalo že ako sú vonku predajcovia viacej fér a aké nekalé praktiky taký napríklad ja používam.

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 16:21

pre 124.109: v prípade, že nedokážete rozoznať ako fungujú služby v zahraničí (predaj, servis) na rozdiel od nás, tak mi je vás úprimne ľúto ale nemám vám ako pomôcť. 

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 16:50

No viete ja som len taký neznalý malý človiečik.A ozaj by ma potešila osveta od takého odborníka ako ste vy.

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 16:58

pre 124.109: pane, v ktorej oblasti chcete, aby som vám vysvetlil rozdiel? prelepovanie dátumov spotreby, stáčanie km u áut dovezených zo zahraničia, alebo veľkoobchod, maloobchod, uhrádzanie záväzkov, klamlivá reklama, vymožiteľnosť práva? len si pozrite s akým počtom km sa predávajú autá v zahraničí a ako "omladnú" u nás. ale keď sám nevidíte rozdiel, tak je bezpredmetné vám niečo vysvetľovať. 

edit: to nehovorím, že sa nenájdu výnimky na každej strane, ale kto nevidí rozdiel, tak asi je slepý, mentálne zaostalý alebo neopustil nikdy hranice. 

alebo ešte príklad so zľavami. keď je na západe zľava, akcia, výpredaj, tak to skutočne znamená nižšiu cenu. u nás sa väčšinou cena tesne pred tým umelo dvihne, potom sa dá zľava a tovar sa predáva v princípe za rovnakú cenu. toto jednanie predajcov v zahraničí je viac fér. ale kľudne sa ma pýtajte, rád vám to budem vysvetľovať, kým to pochopíte. 

Připojit reakci

Hecht 7100

13.1.2017 12:50

Máte moje sympatie.Ste naozaj imformovaný.Len ešte nechápem takú maličkosť prečo nemci museli pretáčanie kilometrov zakázať zákonom keď to tam nikto nerobil.

A musím sa priznať že aj dnes som musel prelepiť dátum spotreby na snehovej fréze, lebo keby zákazník videl ako je ten stroj po dátume spotreby tak by pýtal veľkú zľavu.

No a ešte by ma zaujímalo kto servisuje v dojčlande tie stroje typu Hecht v rôznych farbách.Zaujímavé je to že keď si pozriete hodinovú taxu v servise prídete ku tomu že za 2-3 hodiny roboty si môžete kúpiť rovnaký stroj.Nikto sa tam nepozastavuje nad takou cenou.Je to jednoduchá matematika.Pokiaľ má zarobiť 2000ečiek platiť rôzne odvody a energie a čo ja viem čo ešte nemôže mať taxu 5 -10 euro.Ale to vy asi nevidíte.Tam sa väčšie opravy nerobia ani na značkových strojoch.Tu sa resuscituje ešte aj 15 ročný 2x prežitý stroj, zákazník si ku nemu ešte chce doniesť treťotriedne napodobeniny náhradných dielov a potom tu píše ako su všetci servisáci zlodeji a klamári.Každý sa snaží zákazníka len oklamať.

A napríklad aj ja som videl to čo je u nás bežné - pri servisnej prehliadke si doniesť olej - lebo servis je drahý.Pekne nás slušne príjmací technik vypoklonkoval.Povedal asi to že si dotyčný môže doniesť do servisu olej len nie do toho servisu.

A zľavy - hm- vy naozaj nechodíte do  napríklad OBI.Pozrite sa na to čo tam stoja naozaj použiteľné veci.Potom choďte do klasického železiarstva.Myslím že sa budete diviť.No ale pokiaľ chcete platiť za smeti typu motorovka za 79 euro alebo kosačka za 99 euro tak Vám ju fér predajú.

Připojit reakci

Hecht 7100

13.1.2017 13:14

pre 124.109: keď na vás nechcem reagovať, tak to je z dôvodu, že vás nechcem strapňovať. urobili to preto, lebo tie bazáre nevlastnia nemci ale napr. turci alebo iní prisťahovalci, ktorí tie veci robili, lebo to bolo od nich vyžadované od dovozcov áut. zase, každý kto bol von, tak vie ako sa správa zamestnávateľ nemec alebo napr. z východného bloku. 

btw. vlastný olej pri servisnej prehliadke som si nosil aj ja, lebo je rozdiel kúpiť olej za 18e a 7e. nosím si aj iné ND, keď viem čo je pokazené. servisný technik mi povedal, že úplne v pohode, ale že mi nedajú záruku na to, keď sa mi zadre motor, s čím som s úsmevom súhlasil. mal som možnosť byť pri výmene oleja, teda som videl, že to robí poctivo. servis si spočíta, či má toľko práce a bude hrať hrdinu a radšej nerobiť nič, alebo zarobí aspoń za prácu, aj keď za materiál (ND) nie. 

keď dovolíte, tak túto debatu s vami končím, lebo to ostatných nezaujíma a pokiaľ budete sám sedieť na predajni a predávať určité značky, robiť servis, tak z logických dôvodov čakať od vás objektívny názor sa nedá. 

na záver: slovné spojenie "všetci servisáci" sú nepoznám a nepoužívam, napíšem že väčšina, lebo stále verím, že sa nájdu aj tí v pohode. 

Připojit reakci

Hecht 7100

13.1.2017 15:15

Zaujímali by ma tie logické dôvody.Robím s touto technikou pomaly 20 rokov /pre hnidopichov +- 17/ Opravujem /-me/ prakticky všetky značky ktoré má zmysel opravovať tj S, H,D, J. plus briggsa a poprípade hondu a kawu.Mne nejako nepripadá logické že by som nebol objektívny.

Připojit reakci

Hecht 7100

9.1.2017 11:53

pre 9.6: mám ruku na srdci a keby z nejakého dôvodu nemôžem používat TZ 4K14, Tomo Vinkovič a pod. kúpené z druhej ruky a musím kupovať stroj nový, tak celkom určite vyhrá zastaralý a veľmi drahý stroj, na ktorom by som ocenil prevodovku a diferenciál. keď ja veľmi na perfektnú ergonómiu a odladené príslušenstvo nie som. potešilo ma, lebo na podobných stránkach tiež dávajú prednosť agzat pred vari. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.129.246 (?)
10.1.2017 17:01
Prosím, rozeberte „ergonomií a odladěným příslušenstvím“, pane 9.6, nějak stále nemůžu strávit tu ergonomii a odladění.
Připojit reakci

Hecht 7100

10.1.2017 19:38
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu) Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.148.177 (?)
11.1.2017 13:13
Normalnyj motoblok, s objemem motoru 200ccm, 3 kvalty dopředu, 1 zpátky, vývody na nápravy jsou vybaveny mufoj blokirovki, která je ovládána z pozice řidiče za řídítky, to je, žádné obcházení stroje a klanění se k nábojům kol.Převod na nápravu, bude z největší pravděpodobností, hypoidním převodem.Na koruny to vyjde 15015. Fermer s pevnou nápravou vyjde na 10141Kč. Jakou to má spojku jsem nezjistil a ani kdo je a kde se nachází výrobce, to může zkusit, nějaký ajťák.
Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 14:10

predáva sa to "asi" len v bielorusku a píšu o tom, že je to nemecký výrobca, ktorý sa presadil na tom trhu, čo mi príde blbosť. v nemecku som nenašiel nič o tom, tak to vyzerá tak, že je to čínske, ale samozrejme sa môžem aj mýliť :) 

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 15:17

Je to o tom, o čem jsem psal několik příspěvků výše. Zatím se u nás prodalo pár kousků, žádný zkušenosti, servis nulový. Motory tam můžou být i Hondy, pak je cena vyšší než vašich 15 tis., zhruba v ceně Vari, ale je to stroj v kategorii staré PF62. Podstatně výkonější, ale těžší, nemotornější, rotavátor se musí přimontovat, zkrátka jiná kategorie použitelnosti než Vari. P.G.

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 16:20

A já jsem si myslel, jako by Hechtu 7100 z oka vypadl v tom videu. Proč by musel mít nutně hypoidní převod? To by nestačil "zubatý" převod normálníma rovnýma zubama?  Přímé ozubení? Ale asi je to píše proto, že se zase neví, co je na soukolí vlastně hypoidního a proč. A zase jsme u techncké úrovně tohoto seskupení.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.75.199 (?)
11.1.2017 18:12

Rotavátor se montuje tak jako u vari a navíc má převodovka dva vývodové hřídele. O prodeji a servisu u nás nevíme nic. Jaký je tam motor, je úplně putna, protože všechny jsou na jedno brdo. Honda tam může být, ale nikdo neví, jestli se to jenom jmenuje Honda. Od Vari, vás jen převodovka příjde na 19tisíc. Nemůžete zkategorizovat se strojem dnešním, stroj starší 60i let. Jak víte, že je těžší a hlavně nemotornější, kdo vám to řekl. Všechny fermery nemají pevnou nápravu, některé mají vypínání kol z místa řidiče. Zařadit to někam může jen absolutně nezávislá komise, při hodnocení více značek, ve více provedeních, při činnostech, ke kterým jsou jednotlivé stroje určeny.

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 19:28

Na rozdíl od vás nevařím z vody. Na foru Naše traktory si najděte téma: Motor Šič, kde je psáno o motobloku- je to Belarus 09H. Zástupce u nás mají, na Bazoši již nějaké kousky prodali, cena byla tuším 40 tis.s vozíkem a bez DPH. Rotavátor je nešený, na stránkách výrobce máte i katalog ND, z něho se dovíte všechno. A opět trvám na tom, že se podobá více PF62 než Varině. Nevím jak vy, ale já s PFkou jezdil, stejně jako s jinými stroji od mladých let, takže mi nepodsouvejte neznalost této techniky. Zkuste se otočit v řádku vinohradu při rotavátorování s tímto strojem se zavěšeným rotavátorem a s Varinou, to myslím jako nemotornost. P.G.

Připojit reakci

Hecht 7100

11.1.2017 22:12

pre 161.166: máte pravdu, belarus 09h má nesený rotovátor a skutočne sa to nedá porovnávať s vari, ani s hechtom. toto je úplne iná liga, práca musí byť pohodlnejšia a výsledok je podstatne lepší. čo som pozeral videá vari a hecht, tak mi to prišlo ako produkcia bdsm studia pre masochistov, toto je v pohode. (pre vysvetlenie, stále pokukujem po stroji na rotovátorovanie, lebo kyr-100 je pre mňa nepoužiteľný)

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.162.220 (?)
11.1.2017 22:13
Co sleduji tuto nejapnou, místy hulvátskou, vulgární a promazávanou diskusi, jsem se aspoň na internetových stránkách seznámil s touto technikou. Samozřejmě, že to neni stoproc, ale aspoň něco. Ty stroje se musejí, tu víc, tu míň, samy sobě podobat. Akorát se můžeme potkat s celou řadou možných i nemožných řešní. Podoba vychází z toho, že máme dvě kola, někdy jen jedno, motor, převodovku a spojku (odstředivou spojku, bych jako vhodnou, považoval jen do vyžínače, křovinořezu, sekačky a pily), sestavené do bloku, kterému můžeme říkat malotraktor dvoukolový, nebo jednoosý. Moc se s tím kouzlt nedá, zrovna tak jako s rýčem, protože je to jen kus plechu na klacku. Vari je ojedinělá konstrukce, která ani nevznikla u nás, a nikde jinde se už dávno nevyrábí. Sám oceňuji, že se s rotavátorem dá kyřit, tam kde se jiné stroje nevejdou. A protože máte vinohrad o několika hlavách a chcete se podobat sousedům, tak nemůžete tvrdit, že ostatní stroje jso jsou nějací nepohybliví mrzáci. Uděláte nejlíp, když si pořídíte tu správnou vinohradnickou motyku a těch pár hlav objedete ručně.
Připojit reakci

Hecht 7100

12.1.2017 7:17

Tady jsou lidi, kteří mají jasno co přesně chtějí, jak ten stroj má asi vypadat.To si koupí.Pak jsou tu taky lidi, kteří si budou16h denně dopisovat, pořad se ptát v globále na Globál.Není to moc hulvátsky napsáno?Tak když já vidím kolik desítek, možná stovek šroubků vybalí ten člověk ve videu aby smontoval jednoosák, když vidím jak vysoko nad zemí a do jaké šířky má ten strojek motor, převody,žádné krásné blatníčky to u mě nezachrání.Ani diferenciál.Už to jednou rejpalové pochopte.Kdyby byl u Vari potřeba, tak by ho tam dali.To samé nesený rotavátor.Na 6 koní síly motoru přeci nebudu vyžadovat nesený.Ještě aby se točil opačně?Důležité je, se s tím daným strojkem naučit pracovat a to myslím doslova.Jak při orbě, zatáčení s vlekem, startování,rotavátorování, otáčení na konci brázdy a pod.Jestli je to tedy jak píše pisatel kus plechu na klacku, tak s ním nemůže dělat každý.Jsou i jiné možnosti.

Připojit reakci

Hecht 7100

12.1.2017 8:51
Mezi kousky vyjmečný názor. Varik je praktický a vydrží.
Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.36.30 (?)
14.1.2017 16:27

Tak jsem se chtěl podívat na nějaké recenze a zkušenosti se strojem Hecht 7100 protože ho chci koupit a koukám, že to je jako všude jinde!!
Člověk se nic rozumného nedozví kvůli samolibým žvanilům, který se doma nudí a píšou o něčem jiném, než je původně myšleno v recenzi o Hecht 7100. Mně vůbec nezajímají stroje vary a jiné značky, až budu mít zájem o vary tak budu hledat recenze na vary a nepolezu na diskuze o hechtu ne? Já vlastně zapomněl, že na vary bych taky nic nezjistil, protože se tam objeví zase nějaký žvanil se „zetorem“ který bude tvrdit, že jedině zetor a recenze bude zase v háji. Tak už začněte psát o Hecht 7100 jak funguje a tak dál. Diskuze můj stroj je lepší než váš stroj si nechte jinam!enlightened

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.180.83 (?)
23.2.2017 13:36

Zdravím, kolego zahrádkáři. Pře rokem Jsem Hechta koupil jediné co jsem na něm zatím dělal bylo přidání závaží na přední rám před motorem aby byla lepší přilnavost. Jinak Jsem se strojem naprosto spokojen co se týče vozíku nijak jsem ho nešetřil a v pohodě jsem po zahradě převážel písek cca 600kg a žádný problém. Kultivátor je super mám políčko cca 300m2 a zjezdil jsem ho celé několikrát po orbě velkým traktorem a také žádný problém. Řádkovač na brabrory tak s tím jsem zápasil pro letošek mě čeká další laborování. Zakoupil jsem také pluh obracák ale zkušenosti s ním zatím předat nemohu ještě jsem nezkoušel. Myslím si že pro takové to domácí zahradničení opravdu dostačující stroj. Samozřejmě vše ukáže až čas ale zatím super. A chytá vždy na první škubnutí v létě v zimě.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.249.248 (?)
5.3.2017 19:44

Zdravím Vás. Jako zkušeného uživatele, Vás poprosím o pomoc. Dnes jsem přivezl set 7100 s vozíkem a po připojení a jízdě jsem zjistil, že zatáčení je hrůza. Nemá to nic společného s volnoběžkama, ty tam mám a pracují tak jak mají, ale závěs, do kterého je připojena oj, má po stranách na svislo navařené válečky, které brání většímu rejdu, narazí do nich oj... máte také takové zkušenosti? Na otočení mi nestačí snad ani 20 metrů... Děkuji

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.180.83 (?)
15.3.2017 12:44

Zdravím, tak jako volnoběžka tyto hřídele skutečně nemohou pracovat.co se týče zatáčení hrůza to opravdu je pokud jedete po zpevněné sestě a po zatočení se nechytnou obě hřídele táhne stroj ke straně ale co čekat od takového stroje zázraky určitě ne. Ale je to asi lediná výtka kterou za rok užívání mám. Co se týče oje už jsem přemýšlel že válečky prostě vyříznu nebo závěs převařím do nějakého lichoběžníku tak aby úhel pro zatáčení byl lepší a zároveň aby nemohlo dojít k přepotečení stroje. Pamatuji si, příbuzný měl kdysi dávno nějakého forschrita a tam byl jen čep a na vozíku oko a vždy sem od něj dostal instrukci abych nezatáčel moc jinak si chytnu oj a rozbiju si hubu :-). Takže si myslím že válečky tam jsou jistě z tohoto důvodu ale úhel mohl být jistě větší. Ale jinak jak jsem uvedl s mašinkou zatím naprostá spokojenost na takové to domácí poježdění a menší políčko super.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.252.11 (?)
14.1.2017 17:21

Tady máte ještě jinačí strojek Fermer, v Bělorusku pouze za15 580 000 BYR. Dají se na něm vypínat kola, přímo na klečích

Připojit reakci

Hecht 7100

14.1.2017 21:46

Toto řešení směrových spojek zajistí snadné zatáčení, ovšem vzhledem k jeho konstrukci nemá valnou životnost.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.241.100 (?)
15.1.2017 7:40

Vy znáte konstrukci spojek? a kde jste zjistil, že to nic nevydrží?

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 12:23

Pokud se někomu moje informace o nevalné životnosti nelíbí a nezdají se mu, nechť tuto informaci přejde, když si to neumí vyhledat sám a nekádruje mne co, jak, odkud vím a jestli vůbec.

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 12:48

11.110: keď sa niekomu vaše informácie "nepáčia" resp. má pochybnosti, tak je logické, že sa vás na to opýta odkiaľ nimi disponujete, či ten produkt predávate alebo ste zodpovedný za predaj, propagáciu, distribúciu alebo ste konštruktér alebo jednoducho pátra do akej miery môže danú informáciu považovať za objektívnu, nestrannú a relevantnú. myslím, že je to úplne logické a nevidím na tom nič zlé. myslím, že úplne každý chápe, že ináč vyzerá hodnotenie stroja predajcom, užívateľom a konkurenciou, je tam iná motivácia a iná miera objektivity. 

btw.  keď nemám čo skrývať, tak úplne otvorene odpovedám, ale keď chcem niečo zahmlievať, tak budem okolo seba prskať žlč na všetky svetové strany a hnevať sa že sa ma niečo pýtajú. 

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.77.37 (?)
15.1.2017 14:28

Nikdo vás nelustruje, ale na slušně položenou otázku, se slušně odpovídá. Všichni, zde zůčastnění nemají absolutně stejné možnosti. Když víte, kde informace o šunkovitosti daného produktu máte, neni přece problém, se o ně podělit. Protože daný produkt v ČR, neni v prodeji, tak si potom můžeme myslet a dát najevo cokoli. No, a jestli nechcete ty informae poskytnout, tak tu raději o šunkovitosti čehokoliv nepište. Ta vaše odpověď, je to nejrafinovanější poslání někam.

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 15:31

Kdyby opravdu někoho zajímalo, jak je to s tou poruchovostí a výdrží, ptal by se po technickém řešení toho zařízení a ne po tom odkud co vím a kde to beru. Nemusí nutně semnou každý souhlasit, ale tak snad formulovat otázku by zvládnout mohl. Nebo formulaci zvládá dobře, pak ale odmítám odpovídat, protože je snad jedno odkud mám svoje tvrzení. Co by mělo být podstatnější proč se to kazí jak to vlastně funguje. Víc k tomu už nemám a věřím, že je jen otázka času, než zde někdo vygeneruje, že vlastně o tom nic nevím, jen kecám.

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 15:56

Nikde jsem nic nepsal, že směrové spojky mají výdrž uzenářského výrobku. To je vlastní fantazie pisatele, já o tom nic nepsal. Poruchové jsou, jsou nejslabší místo převodovky ale nepoužitelné to jsem fakt nepsal. Vkládáte mě do úst něco, co jsem nenapsal a podle vzoru bunny po mě chcete abych se odhaloval kdo jsem, co jsem a proč jsem a dokladoval zdroje? Proč? Dyť to zde nedělá nikdo!!!

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 16:27

11.110: prosím vás, nevkladajte mi do úst slová, ktoré som nepovedal (nenapísal), lebo to nemám rád a boli ste to vy sám, ktorý tu písal, aby som sa kľudne pýtal na čokoľvek čo ma zaujíma a verte mi, že otázky kladiem veľmi citlivo. pre vysvetlenie prečo ma zaujíma aj kto informácie poskytuje je ten, že na rovnakú vec sa dá pozerať rôzne, máme nejaké technické riešenie. konkurencia bude tvrdiť, že je to zastaralé. predajca bude tvrdiť, že je to rokmi overené.  

Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 16:03
Sleduju pokrok hechta made for gardenz ciny přes nas k nemcum. Nemci nemaji hechtik 7100 zato samej tepiich na hecht.de. Němci by ho ani nechceli oni vi co za tim vehlasnym jmenem je. U nas se proda levny kupuju pasuje strasak pasuje,, pisu z mobilu"
Připojit reakci

Hecht 7100

15.1.2017 16:19

Stroj za 50 tis si nejde koupit nějaký náhodný chatař.Je to spíš člověk, co má nějaké políčko, který zná cenu koruny.Od toho se to všechno začne odvíjet.Snaží se být zodpovědný, takže nejdřív vyřadí vše za 15 tisíc, vše u čeho není jasný servis, připlatí si za homologaci(tech.průkaz)pokud chce tedy vyjet ze vrat.Kolik mu toho na výběr zbyde? No mě moc ne.Nebudu řešit hypoidní převody a pod.Nebudu řešit co u čeho vydrží a co je špatné.To je cesta do pekel.Jeden mě za to pochválí a druhej sejme.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.30.198 (?)
21.4.2017 23:17

Tak jsem precetl celou debatu a nejak jsem nepostrehl ze by nekdo v te chvale na vari zminil vyrobky z Prostejova. Za cenu stare vari nebo noveho hechta se sezenou obe TJčka dohromady i s prislusenstvim. Technicky naprosto jinde, dokonala kombinace. A pro sberatele prevodovek- budete mit doma taky dve, jako u vari. Pro provoz na komunikacich schvaleno...

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.102.230 (?)
22.4.2017 7:36
Jistě, máte pravdu pro rok 1968 kdy byla tera s 2T. Teď by startování řemenem utrhlo tak polovičce jelimanů prsty. TJ je pro člověka s technickým rozhledem a praxí. Dneska kupujou malotraktůrky chlapi, co jsou na úrovni bab. Ani karbec neumí vyčistit.
Připojit reakci

Hecht 7100

22.4.2017 16:16

Ano!!! Potvrzuji!!!  TJčka jsou dnes a snad víc než kdykoli před tím, jen pro lidi s tech. rozhedem a praxí. Oni totiž ti servisní jelimani dnes nezvládají ani sežízení. Jak předvstřiku, tak otvíracího tlaku trysky vstřikovače paliva.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.102.230 (?)
22.4.2017 18:14
Někomu dělá dobře, že se otírá o servisáky. Doba nám pokročila, od r. 1968 uteklo hodně vody a v opravárenství se děje specializace. Což o to opravit, by se umělo, jenže strojek ze 70 let minulého století, na kterej nejsou díly skladem a ani kolikrát vůbec si řeknu 5 tisíc kaček a strejda půjde do kolen, celej má cenu jednou tolik. Né jen v opravárenství motorů, počítač taky neopraví televizák ani mobil ne. Umět všecko nemusíme, jeliman by moh umět odkalit a vyčistit karbec.
Připojit reakci

Hecht 7100

22.4.2017 19:33

No, já jsem záměrně uvedl dva servisní úkony, ke kterým, ve většině případů, není třeba ND. Plně souhlasím s tím, že by si jeliman mohl umět odkalit karbec. S čištěním už nesouhlasím, neb se to nedá použít na každý karbec. Stejně tak by se ale jeliman mohl naučit bezchybně diagnostikovat závadu před tím, než vymění celé zapalování i když je chyba jen ve fajce.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.238.152 (?)
22.4.2017 20:20

Víte, akce vždy vyvolá reakci. V první řadě by se servismani a hlavně jejich poskoci na příjmu zakázek, měli naučit chovat a ne hned jak vstoupí zákazník do dveří, spustí ty svoje řeči o neumělech, levoručkách. nebo zasraném karbecu. Přitom sami nepoužívají základní pomůcky k demontáži opravovaných strojů.

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.242.238 (?)
24.9.2017 22:39

Za mne je to dobry pomocnik. A nevim kde jste prisli na to ze vozik vazi 46 kg. Clovek s nim nehne a sam ho ani nenalozi na vlek od auta. Nalozil jsem ho hromadou hliny, temer 1m3 dreva a mokryho sena ze pres nej nebylo videt a vse jsem odvezl bez problemu a to v terenu, kde se da jit jen v holinach. Takze za mne vozik super. Brzdi dost na to, aby z kopce zastavil plne nalozen.. Co se samotneho traktoru tyce, sila je dostacujici, prevodovka je robustni, takze kdyz zabere na zpatecku, mate co delat aby vam nezlomil ruku.. neni to nic pro tintitka. Startuje pokazde na poprvea na nosnik v predu se muze v klidu postavit 100kg chlap. Mohl by byt tezsi, aby nehrabal plne nalozen, ale hodne zalezi na terenu, ve kterem jedete.. na zpatecku nema problem vetsinou.. takze za ty prachy a na to ze je to cina je super..  dolevat a casteji menit oleje a bude slouzit. Podle mne se Vari vyrabi ve stejny fabrice, mozna o par metru vedle.. dokonce i spousta dilu z vari pasuje na Hecht. To taky o necem sveci. A kdyz to srovnam s mountfildem.. maly kola, razeni nedomysleny a kdyz to spocitate se zavazima, volnobezkama, vozikem a stejne velkyma kolama tak jste taky na 50 tisicich. Takze kdyz to schrnu, tak za ty prachy na trhu nic lepsiho neni.. to je moje zkusenost..

Připojit reakci

Hecht 7100

25.9.2017 8:18

No já nesouhlasím, ale hlavně že jste spokojený.

ze je to cina je super-dolévat a časteji měnit oleje a bude sloužit...

Proč? to někde teče nebo co

Připojit reakci

Hecht 7100

host - xxx.xxx.9.6 (?)
25.9.2017 11:30

O čem to svědčí, když řada věcí pasuje z vari na hecht? Svědčí to o tom, že aby se to rychle mohlo pustit do prodeje, tak se věci okopčí z něčeho, co má už spoustu zákazníků, který si to vychvalujou. Takže asi tak. Až Vám checht bude sloužit dvacet let tak dělejte závěry.

Připojit reakci

Hecht 7100

Ondřej Gottwald (3) - xxx.xxx.59.160 (?)
25.10.2017 20:49

Něco uveze.

Obrázky:

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Zvuk DSK 3171021.11.20172555
Honda GC160 startování až na 6-8 zatažení lanka startéru2421.11.20171378
Výměna klinového řemene traktůrek XT 220 HD120.11.2017115
Problem s motorom Kawasaki320.11.2017211
Élektrický fúrik svojpomocne219.11.2017223
Problém motor Tera3218.11.201751945
Traktůrek na sad cca 3000m2 = vysoká tráva516.11.2017624
I toto je Mountfield42414.11.2017643752
Karburátor Walbro v H262 má vysoké otáčky714.11.2017342
ohnuta oska na kosacke1314.11.201714595
Traktorek Husqvarna CTH 150 Twin813.11.2017871
Náhradní díly Oleo-Mac310.11.2017277
Jaký traktor na 2ha147.11.201715603
Přípravek na rovnání klikovky motorů sekaček167.11.201717666
El. centrála, diskuze, výkon, typ....134.11.201723740
Žací ústrojí129.10.2017270
Nastavení přezápalu u MF 703127.10.201754848
Motor226.10.2017392
Hecht 710026625.10.201782581
Nejlepší sekačka na trhu2325.10.201728114
MF 704821.10.201787796
Kultivátor Hecht 746R220.10.2017493
Motor briggs straton intek 6.5 volnobezne otacky220.10.2017440
Ruční, benzinový fukar na listí do 10 000Kč3819.10.20173899
Zkušenost se sekačkou MTD 395 SPO2116.10.201756058
Kultivator KF-04 s Motorom Tecumseh213.10.2017508
Briggs stratton tezko startuje712.10.20174561
Bubnová sekačka Mounfield89.10.201721309
Agzat - vysoké otáčky nespadajú79.10.20179396
Sekačka GTM 500SP1 - nefunguje pojezd199.10.201720602
Nahrada za alko 520 brv118.10.20172592
Zkušenost s robotickou sekačkou237.10.201744685
Kultivátor MS 06.1 - Mountfield165.10.201746554
Studený Briggs & Stratton 500 series nestartuje22.10.2017646
Stiga 3098 H (nebo 3398 HW) vs. Challenge AJ 92-13429.9.2017682
Dolmar MS-335.4 U8328.9.201776378
Štěpkovač Powersilent 2800526.9.2017618
Hecht 53 křovinořez - výměna struny v cívce 722.9.2017757
Křovinořez na 200m22722.9.20171700
Zahradní technika Fieldmann?1820.9.201740977
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Dům a chalupa - stavba, topení, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Oprava střechy16:19
Hecht 95615:47
Oprava střechy15:03
Oprava střechy14:58
Oprava střechy14:15
Hecht 9569:17
Kovový plot ke srubu20.11.2017
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2017
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů