Hecht 7100



host - 9.6 (?)
14.1.2016 14:17

S VARI mám vyzkoušené, že bez problému zorá i jílovku - je na to potřeba ale dát krojidlo před odhrnovací desky a umět perfektně vyštelovat. Pak toi jde úplně samo. Pochybuju o tom, že ten Hecht vozík naložíte 300 kg a nezbortí se korba nebo rám, je to ošulené opravdu důkladně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 11.107 (?), 27.4.2015 20:03, zobrazeno: 206774x

Podařilo se u někomu nasbírat nějaké zkušenosti s tímto jednoosým strojkem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.29 (?), 6.1.2016 23:40

Tiež nad nim rozmyšlam, tak tiež by ma to zaujimalo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 7.1.2016 11:06

Stačí se podívat na celkovou koncepci a zjistíte, jaká to je fušeřina. Takový stroj neradím kupovat, protože při práci se nadřete jako blázen. Nedokážu si s tím představit orat, nemá to pořádnou hmotnost a chybí tam aspoň volnoběžky v kolech. Vozík váží jen 46 kg, takže bude z másla - jen pro porovnání vozík vari anv 400 má váhu 125 kg. Ač mi někteří budou spílat, že tu dělám reklamu, Global je podle mě 100krát lepší volbou. Počkejte, až k hechtu dají adaptér sekačky - než to předěláte na sečení, bude mít majitel variny už posekáno :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 14.1.2016 12:44

Hecht je made in china se všemi klady (cena) i zápory (ošizený materiál). Když se podíváte na cenu, zjistíte, že je skoro poloviční, takže záleží co od stroje čekáte a na co ho chcete používat. 7100 je hlavně kultivátor s možností připojení vozíku který uveze 300Kg, Vari 400Kg. Orat se bude blbě jak s Hechtem, tak s Vari, mám domácky dělaný podobný stroj i 4 kolový malotraktor a orat mi musí jezdit kamarád s velkým zetorem, pokud máte tvrdší zem na nějakou orbu můžete rovnou zapomenout a jak jsem psal i malý 4kolový traktůrek to nedává, hrabe i velký zetor měl problémy takže tak. Samozřejmě je Vari daleko lepší stroj, ale v rámci made in china konkurenci si myslím, že ten hecht není špatnou volbou. Jináč samozřejmě Vari je kvalitou jinde, taky stojí dvojnásobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 14.1.2016 14:17

S VARI mám vyzkoušené, že bez problému zorá i jílovku - je na to potřeba ale dát krojidlo před odhrnovací desky a umět perfektně vyštelovat. Pak toi jde úplně samo. Pochybuju o tom, že ten Hecht vozík naložíte 300 kg a nezbortí se korba nebo rám, je to ošulené opravdu důkladně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 234.226 (?), 14.1.2016 17:35

Asi kažnému je jasné, kdo pana xxx.xxx.9.6 platí, stačí si kliknout na otazníček za tímto znakem v jeho příspěvcích. Jen pro jeho informaci, kterou by měl vědět a neměl by ji zamlčovat, vozíky Hecht jsou vyrobeny ve stejné továrně jako vozíky Vari, jen Hecht má navíc bubnové brzdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.107 (?), 14.1.2016 18:56

A Vari brzdí klackem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.6 (?), 14.1.2016 19:28

Dobrý vtip bych řekl. Já jen, že mám zkušenosti s mnoha výrobky od nich - možná tady zamlčujete vy fakt, že vozík ANV-400 má bubnové brzdy také. Co je na tom tak špatného, sdělit někomu dobré zkušenosti a odradit je od toho, aby si koupili šmejd, na který dříve nebo později budou nadávat? To, že je jsou vozíly vyrobeny v jedné fabrice ale nemění nic na mém názoru, že sestava Globala je i za vyšší cenu mnohem lepší volbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.107 (?), 14.1.2016 20:31

Teď jsem si četl o 7100 na jich stránkách. Jsem z toho ale otrávenej. Fakt to jsou asi jen oblbovači. Jako novinka se tam objevila prodlužovací hřídel. Ta má podle nich zvětšit rozvor kol, podle mne je to rozchod a to rozšíření prý vede v větší stabilitě. Potud souhlasím, ale už nesouhlasím, že se to hodí k orbě. Totiž k danému pluhu by měl být přizpůsoben i rozchod kol, jinak ten pluh nebude "doorávat", tedy dno brázdy nebude po jednotlivých jízdách rovné a to by teda být mělo. Tak nevím, jestli se na to já dívám nějak špatně, ale ty popisy u nich jako by dělal někdo, kdo nemá elementární povědomí. Já chápu že nikdo nemůže rozumět všemu a taky to od nikoho neočekávám, ale když někdo podává, obzvlášť technické, informace, měl by vědět o čem píše a nepsat co ho napadne. Vzhedem k těmto "drobnostem"  je tento strojek pro mne stále míň věrohodným i když jsem ho pořádně ani neviděl a postupovat stylem, koupím a uvidím, tak na to nemám, ale to je jen můj problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 15.1.2016 10:19

Tedy hledal jsem podle tohoto příspěvku uvedenou prodlužovací hřídel na "jejich stránkách". Nevím které jste myslel prohlédl jsem 5 ruzných hlavních až po dealery. Nenašel, tedy pravděpodobně si pletete čísla a daná hřídel je na Hecht 785 a není na 7100. Tedy celý Váš přispěvěk je o ničem, a jak píšete ne každý rozumí všemu ale jsou mezi námi i takokový, kterým dělá problém číst :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika