Hecht 53 křovinořez - výměna struny v cívce



fabio.x - (3) - 146.40 (?)
22.9.2017 14:08

Dobrý den, ano, mohu potvrdit je to cívka typu EasyLoad! Navíjení bylo jednoduché, stačí starou strunu sundat, novou znovu provléct a z každé strany nechat stejnou délku (já dal 2m na jedné straně a 2m na straně druhé). A pak zatlačit na cívce na červený střed a točit ve směru šipky. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
fabio.x - (3) - 16.46 (?), 31.8.2017 9:23, zobrazeno: 16521x

Zdravím, prosím o radu, zda-li má někdo stejný křovinořez model Hecht 53. V návodu k tomuto stroji chybí výměna struny v cívce. Bohužel mě nenapadlo se podívat hned při koupi, jak je struna na cívce namotána. Kontaktoval jsem přimo Hecht, avšak mi pouze doporučili koupit celou novou cívku za cca 300Kč. V nejhorším případě ji budu muset koupit, abych viděl jak je struna namotána.Přikládám foto cívky. Za případné rady děkuji!

Žací hlava Hecht 53
Žací hlava Hecht 53
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.138 (?), 31.8.2017 10:50

Po jednom sečení resp. spotřebování jednoho návinu struny ta hlava dostala celkem zabrat. Novou cívku za 300 Kč (?!) rozhodně nekupujte a rovnou celou strunovou hlavu od Oregonu (+-600 Kč). Je odolná, jednoduše se navíjí a ta moje má nečekaně velkou kapacitu. A až si koupíte nový křoviňák, užijete ji i tam - je univerzální. Tahle bude časem potřebovat minimálně i misku. Celkově i ta cívka nevypadá bytelně. Ten Hecht má 2 hp a to není zase tak málo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.243 (?), 31.8.2017 12:47

Tazatel chce asi vědět, jestli se struna namotává po směru nebo proti směru otáčení!!! Tak mu proraďte!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.38 (?), 31.8.2017 13:12

K cívce - měla by to být tzv. Easy Load, takže na červené růžici by měla být šipka. Růžici natočit tak, aby byla šipka zároveň s ryskou na těle hlavy. Pak už jen prostrčit strunu, aby oba konce přesahovaly stejně a ve směru šipky (hodinových ručiček) růžicí točit.

Pokud se nepletu, tak točit jde jenom jedním směrem, na opačnou vás to nepustí, pokud růžici nezamáčknete silou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.243 (?), 31.8.2017 13:38

Ano, typem této struny jde točit jen správným směrem při navíjení. Jen je třeba začít značka na značku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
fabio.x - (3) - 146.40 (?), 4.9.2017 11:21

Všem moc děkuji za reakci. Použiji tudíž postup na cívku typu Easy Load. Dám vědět výsledek. Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fabio.x - (3) - 146.40 (?), 22.9.2017 14:08

Dobrý den, ano, mohu potvrdit je to cívka typu EasyLoad! Navíjení bylo jednoduché, stačí starou strunu sundat, novou znovu provléct a z každé strany nechat stejnou délku (já dal 2m na jedné straně a 2m na straně druhé). A pak zatlačit na cívce na červený střed a točit ve směru šipky. Ještě jednou děkuji a přeji hezký den!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika