Hecht 132 - nazory



host - 116.34 (?)
30.6.2008 16:56

Pán J.S. podobný problém sme riešili v téme "strunová kosačka noell" a tiež mám v návode napísané pomer 1:40 a na vyzínači pomer 1:25. Tak pre zábeh som dal radšej pomer 1:25 a po 10 nádržiach ako ste písali skúsim ten pomer 1:40. A nemôže to byť, že preto napíšu v návode pomer 1:40 aby ten stroj toľko nevydržal a človek si kúpil druhý. Podľa mňa to výrobca(čiže Čína) vie lepšie ako niekto kto tunak napíše návod, ale možno sa mýlim.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 116.34 (?), 30.6.2008 16:56

Pán J.S. podobný problém sme riešili v téme "strunová kosačka noell" a tiež mám v návode napísané pomer 1:40 a na vyzínači pomer 1:25. Tak pre zábeh som dal radšej pomer 1:25 a po 10 nádržiach ako ste písali skúsim ten pomer 1:40. A nemôže to byť, že preto napíšu v návode pomer 1:40 aby ten stroj toľko nevydržal a človek si kúpil druhý. Podľa mňa to výrobca(čiže Čína) vie lepšie ako niekto kto tunak napíše návod, ale možno sa mýlim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.6.2008 17:12

Nebudu Vás přesvědčovat a přeji co nejdelší životnost stroje. Co mám napsat, když už to máte koupené a jste rád, že to máte. Ptal jste se po koupi na mísení oleje..... S tím už nic neuděláme. Pokud věříte tomu, že jsou tam stejně kvalitní součástky, pouze přístroje jsou levné, tak pardon, ale s tím s Vámi nesouhlasím. Stačí pár demontáží,oprav  a jste v obraze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 30.6.2008 17:15

Pán J.S.a poviete mi prosím Vás ako sa to dá zistiť aké sú tam kvalitné súčiastky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.6.2008 17:34

Při koupi to samozřejmě nepoznáte, ale např. postříbřené klece ložisek ojnic to určitě nemá, rozdíl povrchové úpravy válce je po kratší době provozu a srovnání jasně viditelný. Pochopte, že jsou to ve většině případů kopie. Aby se prodávala kopie něčeho, musí ta kopie být levnější, než originál. To se jednak eliminuje levnou pracovní silou, jednak levnými, méně kvalitními díly, než má něco, co okopírovali a potom jinak pojmenovali. Byl jsem v jednom větším servise Stihl, kde opravují i jiné značky a doslova mi řekli na tyto přístroje - to je hrůza. A těm lidem to nevysvětlíš. Měli jich tam hromadu, to stejné pily, barvy až oči přecházeli, to je při prodeji důležité. Jen u pil jsem si všiml 3 Homelitek, 4 Hechtů, nějaké Partnery a Cullochy, měli tam i značkové stroje, ale na těch bylo alespoň vidět, že už nějakou práci mají za sebou.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 30.6.2008 17:37

no ja mám všade napísane 1:50 jak návod tak nádrž krovaku, neviem na čo viac využíva majiteľ ten krovinorez Noell ale ak s tým seká celu zahradu a motor je viackrát zaťažený tak by som miesil palivo v pomere 1:25 ak to používate fakt len na dokosovanie tak asi postačí aj 1:40.

pokial dobre viem tak sa tu bavíme o hobby krovinorezoch ktore su v prevádzke parkrát za rok a nie o profesionalnych s ktorými sa kosi skoro každý deň,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.6.2008 17:41

To je velmi důležitá připomínka. Bohužel hodně lidí to nerozlišuje. Rozhoduje se podle toho, že to stejně vypadá. Ovšem nemusí být profesionál ten, který má velkou zahradu, louku. Je třeba kupovat s ohledem na zatížení a využití. Potom i takový levný přístroj na menší obsíkání splní na delší dobu představy majitele.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
durkovic - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (121) - 23.222 (?), 30.6.2008 18:04

presne tak, stretol som sa už aj s názormi ľudí že krovák ktorý má "U-čkovú" rukojeť že je už v kategorii proffi. holt omyl, videl som už veľa hobby krovakov ktore sa podobali na FS400 alebo im podobne a potom to s nimi nedopadlo najlepšie, proste odišli od preťaženia. a už aj ked sa výnimočne použije takýto krovák na sekanie večsej zahrady ide určite aj o použitie vhodneho rezneho nastroja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 30.6.2008 22:32

Najprv na rovnom teréne pokosím trávnik rotačnou kosačkou a vyzínačom kosím väčšinou okolo stromov, plotu, pod hroznom a ešte troška väčšiu časť za takou búdkou. Tam kosím preto vyzínačom lebo sú tam malé kamienky a nechcem si vytupiť nôž na rotačnej kosačke. Takže som zvedavý koľko vydrží. A mám ešte jednu otázku. Na tomto vyzínači som dal dole vzduchový filter a otvoril som škrtaciu klapku karburátora a videl som piest a na ňom iba jeden krúžok. Existujú aj takéto motory s jedným piestnym krúžkom?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.6.2008 22:37

S tím se nezatěžujte. I profi stroje mají 1 pístní kroužek, a jedou celé dny. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 30.6.2008 22:46

Preto som sa pýtal lebo som ešte nepočul o takom motore ktorý má len jeden piestny krúžok. U dvojtaktov bývajú väčšinou dva. Ale tie dva krúžky predsa len lepšie tesnia, nie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika