El. centrála, diskuze, výkon, typ....



Stránky: 1,  2   
pavka - (4) 
7.11.2006 16:15, zobrazeno: 32510x
Zdraví, chtěl bych na chatu koupit mot. generátor el. proudu, na běžné užití, světlo, čerpadélko na vodu apod. Poradí mi někdo s výkonem a typem ? ev. kde lze získat dobré rady ?? Děkuji Pavel
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 243.205 (?), 7.11.2006 16:35

Velký výběr mají v Kobrasu (www.kobras.cz), a když jsem tam byl tak maj o tom co prodávají velký přehled a také mají velmi profesionální přístup. Pokud tedy chcete získat nějaké informace, nebo rady, tak bych asi zašel tam. Dalším plusem jsou dobré ceny, ale rozhodnutí, kde to koupíte je na vás.

S pozdravem Mára

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.10 (?), 7.11.2006 17:56

Důležité je nejdříve zjistit celkový požadovaný příkon a jaké spotřebiče budou provozovány jelikož některé potřebují až třínásobný rozběhový proud. Já mám super centrálu Honda 2,5 Kva třífázová a ve vojenském provedení a přímo neskutečně vybavenou. Pro nouzové napájení celého domu pak další 10 Kva také třífázová ale naftová. S ní mě nepřekvapí žádný blackout.  A další pak mám 75 Kva cenrtálu s jističem 102 A, ale s ní bych utáhl celou ulici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.209 (?), 13.11.2006 19:28

dobrý den,

dostala se mi do rukou vojenská centrála čsab 6-3-400. můžete mi někdo prosím nastínit možnosti využití tohoto stroje ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.196 (?), 8.7.2007 10:48

Hlavně at ma stabilizator napěti jinak to je centrala na nic takovou sem koupil a je to bida jak si přida plyn nebo zakolisa tak je schopna spalit žarovku a to nemluvim kdybych na ni připojil nejakou eletronyku hodi se opravdu jen na čerpadla vrtačky no a to sviceni ale da se koupit stabilizator (použivaji ho hudebnicy na koncertech) a ten to ošetři. Tak ten si musim ještě pořidit  a opravdu zapnout obyčejnou ledničku na ni je pro ni šok moje centrala ma 1000w vykon ale jen při plnem plynu !! to je rozdil takže jak si tak klapka a zapne lednička tak než se rozjede tak ta lednička zabzuči a vypne ji ochrana a je to vpr.jak ji přidam sam tak spalim žarovky  a sem potmně nazdar vyletu.

Neudělejte stejnou chybu jak ja!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 8.7.2007 10:56
Zvažte, jestli spotřebiče s malým výkonem (žárovky, lednička, televize, PC s invertorem aj) není lepší pořídit na 12 nebo 24 voltů (2x12 do série) a napájet akumulátorem. Centrálu spustíte jen občas na silové spotřebiče a přitom napojíte dobíječku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 8.7.2007 15:55
Poslední příspěvek mi připomenul, že jsem tento problém u jednoho kámoše na chatě řešil a instaloval.
Na střechu jsme nainstalovali dva fotovoltaické panely o celkových rozměrech asi 1 x 1 metr. Ty napájí velký akumulátor z kterého se napájí spotřebiče na 12V a co je pouze na 220V (např. vodárna 1000W) je opět napájeno z akumulátoru jenomže přes střídač.
Panely se musí namontovat tak, aby se na nich neudržel sníh. Potom se akumulátor dobíjí i když venku hodně mrzne.
Kámoš do té doby používal též elektrocentrálu, ale povídal že od té doby ji nepoužil.
Cenově to ale není též zanedbatelné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 208.97 (?), 15.8.2012 0:42
Dost se dá pochytit v diskuzich u velkých prodejců na netu(namir, mamtechnika).Takže mě zajímala spotřeba a stabilizovaný výstup.Vyhrál woodstar s výstupem AVR,2kw stálý výkon, což vyhovuje i náběhové špičce 180-ky flexy.Spotřeba asi 1.1l při max zatížení, pochopitelně si sama přidává dle potřeby, takže spotřeba je průměrně poloviční.A za pět tisíc nebylo co řešit.Chytá perfektně, má ukazatel paliva, ochranný rám.Jen ji chybí kolečka, ale ve dvou se nosí pěkně.O ty kolečka ji doplním, vyšší model je měl, ale byl silnější, tohle je ideál, možná i 1600 by stačila, ale nic zajímavého jsem neobjevil, nebo tomu chyběl stabilizovaný výstup.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 211.234 (?), 19.8.2012 14:08

Raději bych přidal tisíc a šel do woodstaru 30, 2,5 KW stálý, 2,8 Kw max. AVR, Jsem s ní naprosto spokojen, utáhne veškeré nářadí, které mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.107 (?), 19.8.2012 20:25
To mě právě utáhne ten 2200max. taky, a s menší spotřebou, a navíc platit litr za kolečka se nevyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika